Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

Czołem.

Potrzebuję jakiegoś w miarę lekkiego opo na niedzielne yebanki oraz na jakieś 12-24h wypady.

 

Myślałem o kupnie zwykłego chińskiego chesta http://gunfire.pl/product-pol-1152199959-Kamizelka-taktyczna-typu-Chest-Rig-olive-drab.html (jest to na tyle prosta konstrukcja, że w razie W sb to zszyję) w nim przenosić magi (8 metalowych midcapów) i szybkoładowarkę.

 

Do tego pas wykorzystałbym pas i szelki Alice, a na nim:

- manierka, torba zrzutowa, kabura Bianchi z Colt'em i ładownica Alice na drobiazgi + ew. pmr.

 

Oraz do tego plecak Wisport Sparrow 20 z camelem + ew. potrzebne pierdoły.

 

Jednak jak to wszystko założę na piętrzy się na mnie liczba szelek, taśm itp. i nie wiem czy będzie to ze sobą współgrać i nie będzie mnie nigdzie uwierać.

 

Paso-szelki odpadają - miałem i jakoś mi tak nie na rękę, wolę mieć magi centralnie umiejscowione.

Brytyjski chest też odpada - miałem, nie za wygodny, wielki, niewygodnie mi się magi wyjmowało.

 

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Używam podobnej konfiguracji, tyle, że chest nie jest chiński. No i ja nie biegam z eMką.

 

Na moje oko powinno pasować, choć osobiście wywalił bym szelki od Alicji, a wodę wrzucił w plecak. Radio w sumie też - na pasie zostaje kabura, zrzut i coś tam małego na pierdoły.

Nota bene, holenderskie pasy pod Alicję zupełnie ładnie z nią grają, a i PLCE na nie wchodzi całkiem znośnie. Klamra Bergbuckle wydaje mi się lepszym rozwiązaniem, niż LC-2.

 

Chest... jasne, fajniej by było, gdybyś dorwał coś sensowniejszej firmy (np. chest amunicyjny MOUT SpecOps USA, czasem chodzą na Allegro - niestety głównie w UCP, zdaje się, że już nie są produkowane), ale póki Chińczyk się nie rozsypie, powinien oblecieć. Osobiście wolałbym otwarte ładownice lub shingle, ale najwyżej sobie doszyjesz gumy zamiast tych klap.

Sugerował bym też od razu odpruć te cosie, które się na szelkach na ramionach - jak na to wejdzie szelka plecaka, to będzie uwierać.

Niezłe chesty amunicyjne miało PSTG, ale widzę, że już w ofercie ich nie ma. Z drugiej strony - prosty chest na 8 magów do eMki i-nic-więcej powinien zrobić Ci dowolny krawiec taktyczny.

 

Zastanów się tylko, czy na pewno chcesz 2 warstwy magazynków - kładzenie się na tym to może być średni pomysł. ułożenie w 1 warstwę z kolei powoduje, że zmieścisz na sobie 6-7 magazynków - przy ośmiu skrajne dwa mogą być trudne do wyciągnięcia (choć to też zależy, ile masz w klacie).

...hmm, ja bym tu kombinował w stronę radia w skrajnej, najtrudniej dostępnej ładownicy na magazynek, i jednej - dwóch sztywnych ładownic do karabinka na pasie. Przy założeniu, że masz normalną motorykę nie powinno to być problemem, a przeciwwaga dla pistoletu nie zawadzi.

 

Generalnie - chiński chest za 40zł to IMO niezły pomysł, jeśli chcesz go użyć jako etapu przejściowego dla zebrania doświadczeń :)

Link to post
Share on other sites

Ten chest jest do dupy, opisywałem go jakiś czas temu, aczkolwiek na SAME magi do emki ujdzie. Noszenia tam czegokolwiek innego nie polecam. Antena od Bao mało mi się nie wyłamała, rzep w środku skutecznie zniechęca do noszenia czerwonej szmaty, nóż czy ładowarkę w bocznych kieszeniach można zgubić, a z głównych ciężko wyciągnąć, itp.

Link to post
Share on other sites

Uderzyć do krawca to jest dobry pomysł.

 

Co do pomysłu split-chesta na 8 magazynków do eMki, uczucia mam ambiwalentne.

 

Chest z podwieszonym pasem uważam za pomysł chybiony - ciężko będzie podwiesić pas tak, żeby wygodnie się dobrać do tego, co na nim wisi (zwłaszcza kabury), a rozebrać się będize trudno (no, chyba, że faktycznie split...).

Ale ot takie moje gdybanie, bo nigdy nie nosiłem split-chesta ani chesta z przypiętym pasem.

Link to post
Share on other sites

Mnie osobiście ten BOAR nie przekonuje. A Spearpoint to pełnowymiarowy chest pomyślany jako główne oporządzenie - mam wrażenie, że Venderowi chodzi raczej o coś z małym profilem, tylko na amunicję.

 

Ale to sprawa intepretacji i upodobań...

Link to post
Share on other sites
Czołem.

Potrzebuję jakiegoś w miarę lekkiego opo na niedzielne yebanki oraz na jakieś 12-24h wypady.

 

Zależnie od intensywności to zupełnie inny kaliber wyjść w teren. Weź to pod uwagę przy składaniu oporządzenia.

 

Myślałem o kupnie zwykłego chińskiego chesta http://gunfire.pl/pr...olive-drab.html (jest to na tyle prosta konstrukcja, że w razie W sb to zszyję) w nim przenosić magi (8 metalowych midcapów) i szybkoładowarkę.

 

Bądź sprytny i nie marnuj pieniędzy na to badziewie.

 

Do tego pas wykorzystałbym pas i szelki Alice, a na nim:

- manierka, torba zrzutowa, kabura Bianchi z Colt'em i ładownica Alice na drobiazgi + ew. pmr.

 

Pas LC z comfort padem jak najbardziej. Ale używanie szelek ALICE pod inne oporządzenie to sobie odpuść. Za grube. Nie wiem tego z własnego doświadczenia, ale mądrzejsi ode mnie sprawdzili i to jednak nie gra jak powinno. Jeżeli wyrzucisz manierkę do kieszeni cargo na cheście to dasz sobie radę nawet bez szelek. Używałem podobnej konfiguracji i nie było źle.

 

Jednak jak to wszystko założę na piętrzy się na mnie liczba szelek, taśm itp. i nie wiem czy będzie to ze sobą współgrać i nie będzie mnie nigdzie uwierać.

 

W sprawach pogodzenia szelek, chestów i plecaków to polecam blogi Supera z Super-Tac (oba). Masz tam mnóstwo zdjęć pokazujących, że da się to skutecznie i wygodnie pogodzić.

 

Paso-szelki odpadają - miałem i jakoś mi tak nie na rękę, wolę mieć magi centralnie umiejscowione.

Brytyjski chest też odpada - miałem, nie za wygodny, wielki, niewygodnie mi się magi wyjmowało.

 

Też zauważyłem z nim takie problemy. Dlatego trochę bardzo go przerobiłem. Ale tylko dlatego, że miałem nadprogramowe materiały i za dużo wolnego czasu.;]

Link to post
Share on other sites

Brytolski chest - od dawna powtarzam - jest idealny dla nowicjusza.

Bo jest tani, pakowny, pancerny, mieści większość magazynków, jakie są na rynku, i trudno spaprać zaladunek (nie, żeby się nie dało).

 

Natomiast w konkurencji otwartej dla wymagających, jak piszecie, jest duży, ciężki i trudno go przystosować pod swoje osobiste widzimisię...

Link to post
Share on other sites

A może coś takiego?

http://www.tacticalgeartrade.co.uk/flyye-1000d-tactical-lbt-m4-magazine-chest-rig-vest-od.html

Wchodzi 8 magów emkowych i do kałacha. Do tego mała butelka z wodą/kulkami. Szybkoładowarki wchodzą do kieszonek na froncie na magi pistoletowe.

Całość nie zasłania pleców, więc wentylacja jest dobra. Przebiegałem w tym ostatnio 24h na milsimie i było bardzo fajnie. No i wisie taki chest w tutejszym Komisie za bodajże 80 zł (brakujący pasek można bez problemu dorobić).

Link to post
Share on other sites
Natomiast w konkurencji otwartej dla wymagających, jak piszecie, jest duży, ciężki i trudno go przystosować pod swoje osobiste widzimisię...

 

Czy ja wiem? Według mnie jest na tyle prosty do modyfikacji, że nawet średnio ogarnięty kadet sobie poradzi dysponując tym, co ma pod ręką w koszarach. A to że wymaga to czasu, to niestety urok rzeźbienia igłą i nitką w podwójnej (a czasami i potrójnej...) warstwie cordury 1000D. Jak na razie to, co zmajstrowałem na tyle spełnia moje wymagania, że inne szpeje leżą w szafie. Ale ja mam swoje dziwactwa i bardziej ciekawi mnie ile ten wynalazek może wytrzymać.

Link to post
Share on other sites

Panowie bo zaraz kociokwiku dostane. Kopie w internecie już od jakiegoś czasu i znaleźć nie mogę. Może podrzucicie jakiś pomysł.

Przebudowałem jakiś czas temu sprzęt z iście pancernego na lżejszy, ale ni cholery to się nie zgrywa. W tej chwili operuje na czymś w kształcie http://www.taiwangun.com/replika-kamizelki-commando-recon-chest-harness-atak-8fields?from=listing&campaign-id=19 również produkcji chińskiej ze zwiniętą górną klapą i pt3 od miwo. Przejrzałem ten temat od początku i już widzę, że pt3 warto wymienić na węższy pas typu choćby tppo miwo. Pt3 wtedy przebuduje na pasoszelki do KMa lub AK więc strat nie będzie.

Teraz tylko chest. Ważne dla mnie jest to aby był wygodny(bo chiński daje popalić jak tylko jest obciążony), brak zintegrowanych ładownic, musi przyjąć 3x2 kwadrat m4 miwo(lub 2x2 + 1), plus małe cargo(szybkoładowarka, kulki), woda i reszta w razie dłuższego wypadu na plecy(sam camel albo plecak). Gdzieś muszę jeszcze upchnąć baofenga z anteną ponad 40cm.

Link to post
Share on other sites

Pierwszą linię stanowi pas z podkładem, na którym noszę M.C.S., cargo pionowe., pokrowiec na manierkę i kaburę.

 

W drugiej linii używam chesta customowego podobnego do tego, o jeden rząd taśm niższego.

Mieszczą się na nim:

- tego rodzaju ładownice,

- dwa cargo pionowe takie jak w pierwszej linii,

- na szelkach kieszonka na radio i kieszonka na opatrunek,

- w wewnętrznej kieszeni biegnącej przez cały panel, różne płaskie przedmioty.

 

Może pomoże Ci to w doborze oporządzenia i jego konfiguracji.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Panowie bo zaraz kociokwiku dostane. Kopie w internecie już od jakiegoś czasu i znaleźć nie mogę. Może podrzucicie jakiś pomysł.

Przebudowałem jakiś czas temu sprzęt z iście pancernego na lżejszy, ale ni cholery to się nie zgrywa. W tej chwili operuje na czymś w kształcie http://www.taiwangun...&campaign-id=19 również produkcji chińskiej ze zwiniętą górną klapą i pt3 od miwo. Przejrzałem ten temat od początku i już widzę, że pt3 warto wymienić na węższy pas typu choćby tppo miwo. Pt3 wtedy przebuduje na pasoszelki do KMa lub AK więc strat nie będzie.

Teraz tylko chest. Ważne dla mnie jest to aby był wygodny(bo chiński daje popalić jak tylko jest obciążony), brak zintegrowanych ładownic, musi przyjąć 3x2 kwadrat m4 miwo(lub 2x2 + 1), plus małe cargo(szybkoładowarka, kulki), woda i reszta w razie dłuższego wypadu na plecy(sam camel albo plecak). Gdzieś muszę jeszcze upchnąć baofenga z anteną ponad 40cm.

RRV? JPC?

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Rrv ma klape ktora i tak zwine, nad linia magazynkow co najwyzej potrzeba mi miejsca na rzep z pseudo. Jpc to juz kamizelka z plecami. Ten condor ops chest wyglada niezle, znacie jeszcze panowie konstrukcje zblizone lub wykonane lepiej? Dzięki Powała za konfiguracje, zloze cos podobnego. Tylko chest z miwo wymienie, bo jak przeliczylem ilosc rzędów, to on wielki wypada.

 

Edited by sasza
Link to post
Share on other sites

Witam

Poszukuje jakiejśc kamizelki i szpeju do wz93.

Ogólnie rzecz biorąc to nie będe robił reko zwykłego wp, tylko coś w bardziej w stylu polskiego komandosa np z JWK, coś

 

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/t31.0-8/c0.0.851.315/p851x315/1492376_576948999064281_894234089_o.jpg coś typu 2 zdjęcie w środku, z tym że wolałbym mieć kamizelke do tego.

Co wymagałbym od kamizelki -ładownice na magi od ak/hk416 dokładnie nie wiem bo jestem też na etapie zakupu jakiejść lepszej repliki -miejsce na ładownice od mp5 bo mam długi mag od g17 który wchodzi na ładownice od mp5

Raczej wolałbym aby był to plate carier, raczej nie pasoszelki.Cenowo to taki lepszy chińczyk, tzn,nie żadne acm ale też nie znowu mivo itp bo nie mam tyle kasy niestety.

Link to post
Share on other sites

No to powodzenia panie reko JWK, na tym zdjęciu nie ma kamizelek a właśnie pasoszelki - to tak jakbyś chciał mieć yarisa z tym że tak by wyglądał jak grand cherokee :icon_wink:

No i szpej w wuzecie, tańszy niż miwo :teethh:

Lepsze chińczyki wcale nie są takie tanie, pozostaje też pytanie co dla ciebie jest lepszym chińczykiem, bo dla mnie jest to flyee.

Określ ile dokładnie masz pieniędzy na zakup oporządzenia.

 

Przejżyj zdjęcia na profilu JWK albo na gearholics, od biedy u pani Reni i przemyśl czego oczekujesz.

Link to post
Share on other sites

No to się zdecyduj. Akurat JWK obszywa - o ile wiem - w sporej mierze Miwo Lubliniec.

Po drugie, nie przypominam sobie, żeby "lepsi Chińczycy" (Flyye na ten przykład) szyli cokolwiek we wz.93. Miwo - jedno lub drugie (osobiście dobrze wspominam szpej z Lublińca, ale to było parę lat temu, słyszę, że ostatnio się popsuli)

Po trzecie, w tej chwili standardem jest oporządzenie w systemie MOLLE/PALS. Znaczy ładownice jakie na tym powiesisz można w parę minut zmienić.

Po czwarte, zdecyduj się, do demona - albo robisz reko JWK, albo nie. Jeżeli tak - nie ma przebacz, niech Ci się nie wydaje, że to tanio będzie. Jeżeli nie - nie zawracaj sobie głowy rekonstrukcją i noś, co Ci wygodnie. Tak, we wz. 93 raczej ciężko dostać sprzęt który będzie jednocześnie tani, wygodny i sensowny jakościowo.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Źle skonstruowałem pytanie.

Szukam jakiegoś szpeju który będzie pasowął do wz, może być oliwkowy.

Nie chce że tak się powiem czegoś standardowego typu OLV, myślę o jakimś plate carier.

Ogólnie rzecz biorąc chce wyglądać podobnie jak ci na zdęciu z tym że wolałbym raczej klasyczną kamizelkę.

Co chce upchać na kamizelke : ładownice do ak/hk ładownice do mp5 na długi mag od glocka i pewnie troche miejsca zostanie to ładownice na radio to na pewno, pasowało by jak by coś tam jeszcze miejsca zostało.

Co do reko, to chodzi mi bardziej aby to wszystko w maire ze sobą grało a nie tak, że wz a do tego jakaś nie wiadomo jaka kamizelka.

I teraz ile by coś tego typu najtaniej wyszło (oczywiście najtaniej nie znaczy że będe brał gfc, acm, 8fields)

 

Przy okazji jeszcze takie pytanko, czy pasoszelki nie kolidują z paskiem od spodn iczy nosi się zamiast?

Link to post
Share on other sites

 

Co do reko, to chodzi mi bardziej aby to wszystko w maire ze sobą grało a nie tak, że wz a do tego jakaś nie wiadomo jaka kamizelka.

I teraz ile by coś tego typu najtaniej wyszło (oczywiście najtaniej nie znaczy że będe brał gfc, acm, 8fields)

 

 

 

Albo reko albo widzimisię.

Jak reko to do tej konfiguracji pasoszelki.

Jeśli PC w tej konfiguracji to już nie reko.

Dobrze dobrany pas i pasoszelki nie kolidują.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...