Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wszystko o akumulatorach


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No właśnie, mam pytanie dotyczące pakietu lipo. Zaczynam z lipo i zakupiłem pakiet (1100mAh 15c/30c 7,4v 8fields) efekt jest taki że te lipo daje nawet troszkę gorszy ROF na sprężynach do m120 od 9,6v nimh sprawa dotyczy wszyskich replik jakie posiadam (4szt.) poza jedną która ma sprężynę m100, co jest nie tak czy po prostu te lipo jest za słabe, jakie lipo czyli jakie parametry wybierać ? dodam że kształt batki do prowadnicy kolby M4 lub do kolby SF czyli pewnie nie więcej jak 1500mAh ale to nie problem bo i tak biorę nie jedną batke na strzelanie. Dzięki

Link to post
Share on other sites

Jeśli dobrze zrozumiałem to 3 repliki na m120 chodzą ci lepiej niż czwarta na m100 na tej samej batce.

Powodów czegoś takiego może być kilka: nadpalone styki, kiepskie kable, słaby silnik, słabe smarowanie, zbyt ciasne podkładkowanie.

Daj replikę do serwisanta, niech obada czy wszystko jest z nią dobrze, i przesmaruje/uszczelni co się da :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli dobrze zrozumiałem to 3 repliki na m120 chodzą ci lepiej niż czwarta na m100 na tej samej batce.

Źle zrozumiałeś. Jemu daje gorszy rof na lipo 7,4 niż NiMh 9,6 na tych trzech replikach z mocniejszym springami...

Po pierwsze jakbyś miał możliwość to sprawdź na innym lipolu o tych samych parametrach ale innej firmy... Po drugie, jak masz mosfet to może 11,1V Lipo będzie lepszym rozwiązaniem-a już na pewno rof skoczy :-D. Przejście z 9,6v na 7,4v mimo,że to LiPo z lepszą wydajnością prądową to jednak nie najszczęśliwszy pomysł... Z 8,4 to jeszcze rozumiem...

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

W kwestii tematu LiPo.

 

Nie wiem jak tego dokonałem ale posiadając LiPo o pojemności 3500mAh doprowadziłem do spadku napięcia na celę około 2.65V.

Na szczęście podróba Imaxa B6 całkiem przyjemnie dała sobie radę z problemem ponieważ dała radę balansować ogniwa już od takiego napięcia więc mogłem ominąć fazę z podbiciem napięcia do 3V programem NiMH/NiCd.

 

Niestety nie rozładowywałem ogniwa jeszcze (zbyt wolna ładowarka) i nie wiem jak bardzo uszkodziłem ogniwo.

Link to post
Share on other sites

Niestety nie rozładowywałem ogniwa jeszcze (zbyt wolna ładowarka) i nie wiem jak bardzo uszkodziłem ogniwo.

Może wcale albo w minimalnym stopniu. Dużo zależy od ogniwa. Ja właśnie pozbyłem się LiPo Nano-techa (sticka) które leżało po balansowaniu w szufladzie. Najpierw trochę spuchło, ale dalej trzymało parametry. A jak po paru miesiącach chciałem je podładować, to już trup, connection break i do widzenia :/ a było ładowane tylko przez balansowanie Imaxem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Mam kilka pytań dotyczących tego Li-Po - http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=5586:

1. Czy zmieści się w kolbie SF w tej replice - http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=4787?

2. Czy wystarczy do powyższej repliki stuningowanej do ok. 500 fps? Będę miał ten mosfet z kablami - http://airsoftpro.cz/eshop/product_info.php?manufacturers_id=92&products_id=2457&osCsid=6a0f042b95ed7f1de4c65bb7af095295. Będę strzelał tylko na semi, ale chce mieć dobrą reakcję na spust.

3. Jest jakaś lepsza bateria do mnie czy ta jest dobra?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przy słabej sprężynie na napięciu pakietu 11.1V lepiej wrzucić mosfet z aktywnym hamulcem. Jeżeli dojdzie do zacięcia kulki, z rozpędzonymi zębatkami w cyklu pracy mogą dziać się niezbyt fajne cuda. Sam otwierałem gb z tłokiem trzymanym w tylnym położeniu przez rozochoconą zębatkę tłokową, która za szybko wpadła w zęby powracającego "spóźnionego" zacinką tłoka.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego? Podobno któryś kozak wyciągnął 490+parę FPS na M120 (potwierdzone przez świadków)

Sprężyna to nie wszystko :)

A co do batki - to musisz zapytać w sklepie jaką średnicę mają komory w poduszkach policzkowych tej SF - bo do stock pipe-a Ci ta batka nie wejdzie na 100%. I czy wejdzie do komór, mając średnicę - policzysz sobie z prawa Pitagorasa.

Druga sprawa - przy napięciu 7,4V silnik pociągnie większy prąd niż przy 11,1 V. Prawdopodobnie kable wytrzymają (AWG16 jest wystarczająco gruby) ale nie wiadomo czy mosiek długo pociągnie. Tam będą potężne prądy chwilowe i to głównie na semi i krótkich seriach więc jak jest słaby to może strzelić. Mi strzelił 100 amperowy na M140 i to dwa razy (podkładkowanie idealne - więc opory mechaniczne odpadają) więc musiałem wymienić na większy.

Ergo: lepiej wziąć 11,1V - zawsze to trochę ograniczy prąd a takie 3 ogniwowe rozdzielne do kolby SF też są (sam mam taką turnigy 2000 mAh).

Link to post
Share on other sites

Dlatego napisałem "podobno". Sam nie widziałem, gadałem tylko z kimś kto był przy chronowaniu tej repliki i było to coś koło 495 fps, a kolo się zarzekał że to M120. Z tego co wiem to któryś z dolnośląskich serwisantów mu to "wyczarował", ale nie wiem który.

Cała historia może być oczywiście bujdą na resorach, ale sam miałem kiedyś replikę która wyciągała 440 +/- parę fps na M120 a szczególnie się do niej nie przyłożyłem. Po prostu kupiłem głowicę tłoka, cylindra i dyszę SHS i założyłem.

Różne cuda się zdarzają nieprawdaż :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Mam pytanie odnośnie akumulatorów firmy ElectroRiver które szumnie pojawiły się ostatnio na Gunfire :icon_wink: Przymierzam się do zakupu Li-po dla mojej CM002 i zaciekawiła mnie ta oferta. Warto brać czy polecicie inną firmę - sprawdzoną?

Edited by daan
Link to post
Share on other sites

Nie, nie warto. Ceny są typowe jak za lipo "do ersoftu", czyli dość absurdalne, a produkt to typowy no-name niewiadomego pochodzenia.

Produkty znanych i lubianych marek są sporo tańsze i przynajmniej wiadomo czego się można po nich spodziewać.

Link to post
Share on other sites

490fps to osiągnąłem w wałku od FC, a wymieniłem: głowicę tłoka, dyszę na doszczelnioną i springa na m130 shs . Tyle samo można też osiągnąć na starym sp120 i borku. Preferuję łożyskowanie pojedyncze.

Ale w 490fps na zwykłym m120 to raczej nie uwierzę.

 

Mam pytanie odnośnie akumulatorów firmy ElectroRiver które szumnie pojawiły się ostatnio na Gunfire :icon_wink: Przymierzam się do zakupu Li-po dla mojej CM002 i zaciekawiła mnie ta oferta. Warto brać czy polecicie inną firmę - sprawdzoną?

Rację Wiciok ma, daruj sobie nowinki i kup sprawdzony pakiet Turnigy Nano - są na sklepach, oraz sprzedają je nasi forumowicze: na komisie i na allegro. Są sprawdzone, wydajne i wiele tańsze niż produkty dedykowane pod ASG. Do sztycy kolby znajdziesz kilka, jeśli nie kilkanaście mieszczacych się pakietów. Jeśli emka jest stockowa, to styknie 2s 7,4v 20-40c, a jeśli coś grzebałeś lub lubisz rof szatański to 3s 11.1v 15-25c 1200mah sobie zakup.

 

Np. do wyboru do koloru:

http://wmasg.pl/pl/consignment/show/629300

tylko sobie wnękę w sztycy pomierz, bo różne są.

Link to post
Share on other sites

Czy jest jakiś sprzedawca/sklep oferujący wymianę wtyków w zakupionych u siebie akumulatorach?

 

Bo z tego co widzę to Jedyne Słuszne Turningy Nano mają albo Tamiyę, albo te śmieszne XT60.

 

W replice mam deansy, lutownicy nie mam, a wybitnie nie chce mi się kupować aku, a potem dawać znajomemu/serwisantowi do przelutowania.

 

Swoją drogą mam wrażenie że przesiadka na t-deansy to przerost formy nad treścią

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Xardas czy coś takiego na Allegro dolutowuje na życzenie za dwa złote. Trochę kiepsko, ale lepiej niż ja (prawie całkowity noob lutowniczy), więc nic nie straciłem :D. Znajdziesz jego własciwą nazwę po prostu szukając lipoli, jest bardzo charakterystyczna. Modelarskie też powinny to oferować, ale pewnie trzeba powiadomić per PW.

Ps. Tamyia w LiPo? Panie, weź Pan nie żartuj ;)

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...