Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK [E&L]


Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Takie małe pytanko. Polecacie jakiegoś lipola, z którym bezproblemowo można bawić się suwadłem bez obawy o uszkodzenie mechaniczne baterii? Owszem, były posty na temat pasujących baterii, niemniej nie koniecznie oznacza to, że działa przy nich suwadło.

Link to post
Share on other sites
Takie małe pytanko. Polecacie jakiegoś lipola, z którym bezproblemowo można bawić się suwadłem bez obawy o uszkodzenie mechaniczne baterii? Owszem, były posty na temat pasujących baterii, niemniej nie koniecznie oznacza to, że działa przy nich suwadło.

Ja używam takich dwóch i po skróceniu kabli aby się je lepiej układało, praktycznie bateria nie wchodzi w żadne interakcje z suwadłem.b84a46da4ae728ba555bf660e7070a46.jpg

 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

Takie małe pytanko. Polecacie jakiegoś lipola, z którym bezproblemowo można bawić się suwadłem bez obawy o uszkodzenie mechaniczne baterii? Owszem, były posty na temat pasujących baterii, niemniej nie koniecznie oznacza to, że działa przy nich suwadło.

11.1V

http://azteko.pl/akumulator-li-po-1200mah-11-1v-20c-dekiel-ak-beryl-mp5k-amoeba-p-10565.html

 

7.4V

http://deltashop.pl/p/195/1296/turnigy-nano-tech-1200mah-2s-25-50c-li-pol-li-pol-2s-7-4v-akumulatory-i-ladowarki.html

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A pro po podzespołów e&l , zakupiłem ostatnio sobie sprężynę m130 e&l, do mojego LCT, część tutaj narzeka a część bardzo je zachwala.

Przycięta 130 ultimate dawała mi 450fps, przed przycięciem 470, na BU guarder i lufce TM 6,12.

Teraz o dziwo jest 515, jak na 130 to bardzo dużo, a rof pozostał taki sam jak na słabszej sprężynie -15bb/s, raczej chińczykom się nic nie pomyliło, bo zamówiłem też dla porównania e&l m150, ale wole jej już nie montować bo jest wiele dłuższa i grubsza.

Natomiast kiedyś montowałem dysze i głowice cylindra z tejże firmy, i fps-y spadły mi z 450 do 375 które jest właśnie w wielu stockach e&l.

Także na przyszłość dla nabywców, sprężyna ma dość duży potencjał, i jak na zimę nie rozpierdzieli mi gb, to będę zachwalał :icon_smile:.

Edited by outsider47
Link to post
Share on other sites

Trzy sprawy odnośnie magów E&L.

1. W 104 2-gen, te magi nie podają kulek. Trzeba niestety poprawiać fabrykę.

2. Latają w gnieździe jak ... po pustym sklepie. Też potrzebna była ingerencja.

3. Nie udało mi się do nich wcisnąć więcej niż 120 kulek za jednym razem.

Link to post
Share on other sites

Panowie, istnieje jakiś adapter kolb emkowych do AKSów ELa? Bo chyba EL jako jedyna firma robi obsady o rozstawie mocowań +/- zgodnych z oryginałem (LCT, jeśli się nie mylę, ma podobny rozstaw do systemu VFC).

 

A E&L to nie jest kopia LCT?Tam jest chyba identyczna ilość miejsca z tyłu co w LCT/VFC, chyba, że mówimy o wersjach ze stałą kolba, to nie wiem..

Link to post
Share on other sites

W stockowym GB na SP140, po przebiegu ok. 30.000 kulek, kołki ustalające pozycję głowicy cylindra wygięły się dosyć znacznie do przodu, a na zewnętrznej powierzchni szkieletu w miejscu kołków pojawiły się wyraźne zagłębienia. Przy okazji rozsypała się też stockowa zębatka silnikowa.

Link to post
Share on other sites

Odnośnie baterii 11,1v do replik E&L które wejdą pod dekiel , wypróbowałem w replice A-107 :

1. http://www.airsoftarmory.pl/pl/p/Akumulator-LiPo-11%2C1V-1100mAh-20C/12-niedotępna

2.http://www.asgshop.pl/produkt.php?cat=264&id=4942- dostępna

i podobne baterie o tych wymiarach, najważniejsza jest długość.

Jak dobrze wejdzie suwadło odciągam do końca .

Link to post
Share on other sites

Udało mi się nieinwazyjnie rozwiązać problem braku miejsca na baterię i wystających kabli przy baterii na zewnątrz w E&L.

Kable 1mm bez problemu przechodzą przez szparę między korpusem a gearboxem po prawej stronie, trzeba jedynie uważać przy składaniu kolby żeby ich nie przyciąć - puszczając je od strony zawiasu nie byłoby tego problemu, ale nie dawały się przepchnąć po dobroci a nie chciało mi się wyciągać gearboxa.

 

291lxja.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...