Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK [E&L]


Recommended Posts

Witam! Chciałbym dowiedzieć się kilku rzeczy od kogoś kto jest "na czasie" z replikami E&L. Troszkę przeczesałem forum w tym temacie, jednak nigdzie nie znalazłem informacji o wersji, którą zamierzam zakupić.

Zastanawiam się nad 3 wersjami:

http://www.redwolfai...l_AEG_Gen_2.htm

 

http://www.redwolfai...l_Steel_AEG.htm

 

http://www.redwolfai...K74M_NV_AEG.htm

 

Proszę o wyrozumiałość, ponieważ jestem początkujący w temacie. W domu posiadamy dwa AK 74 z cymy i po prostu chciałbym kupić coś porządniejszego. Widzę, że niektóre podzespoły trzeba wymienić na start.

 

1.Którą z tych trzech replik byście polecali?

2. Jak to jest teraz z tym cłem i kosztami przesyłki? Coś ktoś?

 

Nawiasem mówiąc nie znalazłem dostępnych tych replik na stanie polskich sklepów. Głównie chodzi mi o wersję z szynami RIS.

 

3.czy ktoś mógłby wyjaśnić czym różni się ver v.2 od v1??

 

1. Tę, która Ci się bardziej podoba?

 

2. https://puesc.gov.pl/

 

3. Jeśli mnie pamięć nie myli to znajdziesz odpowiedź jeśli przeczytasz ten wątek.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A mój na stokowej komorze stracił po krótkim czasie 60fps wymiany gumek nie pomagały.

Wymieniłem komore na proWina i zaczęła sie jazda podwójne strzały puste strzaly itp na gumkach: zielonej g&g stokowej i kilku innych, problem zniknął jak ręką odjął po wymianie gumy na systeme energy .Od tej pory kałaszek strzela zawsze i pięknie niezależnie od sytuacji :)

 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Edited by sprinter12
Link to post
Share on other sites

pan kozaq a w tej pierwszej wersji przypadkiem nie jest krótsza komora ?? i dlatego ci chodzi, bo z tego co wyczytałem to gumka od G&G ma krótszy kołnierz od czarnej systemy energy która będzie się lepiej przez to sprawdzać w komorach dłuższych.

Bo mi akurat zielona od G&G nie uszczelniała komory i 100 fpsów leciało bokiem, dopiero stockowa gumka która ma dłuższy kołnierz uszczelnia tak jak powinna. Ale z tego wszystkiego wysuwam jeden morał, że repliki E&L to jedna wielka loteria i chyba system kontroli jakości u nich to mit. Bo zewnętrznie są dobrze wykonane i spasowane to środek to jedna wielka loteria.

W tygodniu kupię na wszelki wypadek systeme energy gdyby co, teflon fixu nie użyje mi on się kojarzy z hydrauliką :):)

Link to post
Share on other sites

jarekfn- spróbowałbym nałożyć na grubo taśmy teflonowej. Chyba, że stock podkręca ok, w takim wypadku nie widzę sensu grzebania :)

 

Mam także pytanie- repliczka siepie już na 65-70m, lunetka jest, brakuje troche skupienia na stock lufie. Pytanie czy jest sens ładować coś pokroju systemy/guardera, czy trzeba inwestować w promyka (w takim wypadku chyba podziękuję, odłożę i kupię wałka...)

Link to post
Share on other sites

Ja wsadziłem na razie guardera i skupienie jak i zasięg jest ok, nawet jak miałem 360 fpsów to na guarderze zasięg był zadowalający bo w stoki typu precka nie wierze i od razu ją wywaliłem i wsadziłem guardera, ale docelowo w replice wyląduje promyk ewentualnie pdi.

Edited by jarekfn
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

1. Tę, która Ci się bardziej podoba?

 

2. https://puesc.gov.pl/

 

3. Jeśli mnie pamięć nie myli to znajdziesz odpowiedź jeśli przeczytasz ten wątek.

 

Przeczytałem i pisaliście, że ver1 od ver2 różni się kolorem wykonania gearboxa i pudełkiem. Jednak profil E&L na fejsie podaje co innego. Wystarczy przejrzeć galerię i na zdjęciach porównania ver1 z ver2. Bebechy na fotach ich profilu w ver 2 wydają się być bardziej wypasione. Inny silnik, inna gumka, tłok, cylinder itd itp. Mógłby się ktoś do odnieść do informacji podanych na zdjęciach?

 

 

 

 

 

 

 

Dobra, może przesadziłem z linkami. Każdy sam może obejrzeć całą galerie.

 

Stoję przed wyborem zakupu danej repliki. Nie znam się na tym nic więcej niż to co wyczytałem na forum.

Link to post
Share on other sites

Hm profil E&L na FC podaje najwidoczniej coś co do nas nie trafia, ja gearbox z wersji V2 rozebrałem może z 10 razy i na 100% nie ma tego tam co podaje ich profil.

Zębatki masz firmy JG ale są stalowe, cylinder jest na pewno mosiężny, masz tylko jedno łożysko ślizgowe te na zębatce tłokowej, dysza na pewno nie jest uszczelniona, na pewno nie ma możliwości szybkiej zmiany sprężyny, a okablowanie to też lipa bo sztywne aluminiowe.

 

Gearbox za takie pieniądze na pewno mógł by być lepszy.

 

No i moja replika dopiero po wymianie części które podałem we wcześniejszych postach daje fpsy które podaje producent że ma w stocku.

Link to post
Share on other sites

Więc ja jednak zaryzykuję zakup repliki z redwolfairsoft.com myślę, że jak u nich podają Ver 2.0 i w opisie repliki są podane te zmiany ze zdjęć, które mnie interesują to środek będzie w wersji 2.0. Cena ver1 od ver 2 też zresztą się różni o 100 dolarów i przez długi czas starałem się dociec za co się dopłaca...

 

Tak czy inaczej kiedy już sobie zamówię replikę(planuję to na wrzesień) to wtedy ją rozbiorę i się dowiemy czy rzeczywiście te części znajdują się w środku.

 

Cytat z opisu z redwolfa: "But wait, there's more! It may not seem that important, but the fire selector actually switches with ease. That's something to think about. The Version 2 AK has a few internal upgrades. For instance, the gears are now made of steel and 9mm radial ball bearings. It now features a Quick release spring gearbox, low resistance silver chords and switches, air seal nozzle with o-ring and a stainless one piece full CNC cylinder."

Edited by Gruszkin00000
Link to post
Share on other sites

HM mój kolega zamówił replikę z tego sklepu i dostał to samo co ja zamawiając z gunfire i dokładnie z tymi samymi papierami i takim samym gearboxem (tak samo spieprzonym) nie mówiąc o tym że dowalili mu cło, także wyszło go więcej aniżeli by kupił w gunfire. Dla mnie te wersje typu V1 i V 2.0 to marketingowy bełkot, z resztą poczytaj sobie na stronie gunfire czym różni się wersja V1 od V 2.0 cytuje "Czym charakteryzuje się wersja 2.0?

Repliki dostarczane są w zupełnie nowych, praktycznych i eleganckich pudełkach. Pudła posiadają wypełnienie z twardej gąbki, bezpiecznie i stabilnie utrzymujące replikę i wszystkie akcesoria. Repliki E&L nowej wersji charakteryzują się zwiększoną prędkością wylotową, ponadto szkielet gearboxa oraz poprawiona komora hop-up wykonane zostały w czarnym, matowym kolorze. Każda replika posiada w zestawie olejarkę, natomiast do modeli z pełną kolbą dołączono dodatkowo przybornik do czyszczenia, dokładnie taki sam jak ten przeznaczony do broni palnej. "

I nie ma tu mowy o tym co jest na oficjalnym FB, także może to dotyczy przyszłości ??

Edited by jarekfn
Link to post
Share on other sites

Mylisz pojęcia 2.0 a gen 2.

2.0 to bełkot wymyślony przez gf. Różni się tylko innym pudelkiem i kolorem komory hopka oraz gb. Wg E&L jest to nadal gen I.

Gen II jest u nas niedostępna, a za granicą nowością.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Kurcze trzeba przyznać ci racje :)

Dopiero teraz dokładnie to przejrzałem i zapowiada się ciekawie, choć dla mnie to chyba już bez różnicy bo to co pokazują w generacji 2 to już w swoim gearboxie zrobiłem, poza szybką wymianą sprężyny. Choć replikę robiłem do lasu i nie odczuwam potrzeby szybkiej wymiany sprężyny.

Link to post
Share on other sites

No właśnie zamierzam kupić coś z 2 generacji. Cena+cło+vat= praktycznie taka sama jak ver 2.0 z gunfire. Ale w tej cenie mogę mieć coś z 2 generacji. Wszystko już policzyłem.

 

http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/AEG_AEP_E_L_Airsoft_E_L_Airsoft_AK74M_NV_Full_Steel_AEG_Gen_2.htm

 

Replika 318 dolarów- 1202zł

Przesyłka 58 dolarów-218zl

podatki- vat22% = 264 zł

cło 3.2%- 38 zł

=1722 zł

 

Ja póki co jestem zielony w sprawach tuningu, rozbierania itd itp. Więc wolę dopłacić, postrzelam, pobawię się jakiś czas...pózniej sobie powymieniam to co tam mi będzie pasowało.

Edited by Gruszkin00000
Link to post
Share on other sites

Na twoim miejscu bym poczekał. Lada dzień będą i w Polsce, a 2.0 mocno przecenią żeby wyzbyć się staroci. Zapewne wyjdzie znacznie taniej niż ściąganie tego z zagranicy.

 

Co jak co ale za te kalachy e&l więcej jak 1200 bym nie dał. Mówię z doświadczenia, bo miałem 3. Znacznie lepszym wyborem jest lct.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

E&L karabinki z pierwszej generacji są po 170 dolarów w przecenie na redwolfie. Na gunfire może i będą z drugiej generacji, ale jak z pierwszej są po 1400-1800 zł, to z drugiej będą po 1800-2200. Gen 2 jest droższa o te 400 zł. Co do LCT to czytałem Wasze opinie, też mi się podobają. Mają fajniejsze wersje kolorystyczne, mnie jednak do E&L przekonuje gen 2 i zaryzykuje, wydam te 1600-1800zł. Zanim to nastąpi może gunfire będzie mieć na stanie te karabinki. Pisałem do nich i odpisali mi, że będą mieli nową dostawę w połowie sierpnia.

 

Co do przesyłek, w redwolfie odpisali mi, że oznaczą przesyłkę jako "toys"- zabawki. Może będę mieć fart i paczka przyjdzie mi bez cła. Czasem się to zdarza ;) Jak nie to trudno.

Link to post
Share on other sites

Na przykładzie suki z redwolfa, różnica w cenie pomiędze gen. 1 a gen. 2 to 79zł (21$) a nie 400zł. Ciekawe ile będzie w GF. Gunfire Closer Look: E&L gen.2 to już robienie ludzi w konia? Jest "gen." zamiast "version".

GF pewnie nazwie v3, jak już komuś wpadnie gen.2 to niech wrzuci opis i zdjęcia.

 

ps. w 74MN zmieniłem komorę na Retro Arms i narazie nie zauważyłem zacinek i podwójnych strzałów, może coś z tego wyjdzie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...