Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK [E&L]


Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na przykładzie suki z redwolfa, różnica w cenie pomiędze gen. 1 a gen. 2 to 79zł (21$) a nie 400zł. Ciekawe ile będzie w GF. Gunfire Closer Look: E&L gen.2 to już robienie ludzi w konia? Jest "gen." zamiast "version".

 

Zależnie od wersji... Ja już po prostu wziąłem pod uwagę koszty przesyłki, VAT, CŁO. Jeżeli od 200-250 dolarów na gunfire repliki osiągają takie ceny, to mogę wysnuć wniosek, że repliki 300 dolarów + też będą u nich droższe niż te, które mieli wcześniej. Zobaczymy. Chociaż akurat ta wersja co podałem to różnica w cenie miedzy gen a 2 wynosi te 20 dolarów tylko. Po prostu porównałem najtańszy model z wyprzedaży z tym najdroższym.

 

http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/AEG_AEP_E_L_Airsoft_E_L_Airsoft_AK74M_NV_Full_Steel_AEG_Gen_2.htm

 

http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/AEG_AEP_E_L_Airsoft_E_L_Airsoft_AKS74M_NV_AEG_Entry_Level_Model.htm

Edited by Gruszkin00000
Link to post
Share on other sites

GF pewnie nazwie v3, jak już komuś wpadnie gen.2 to niech wrzuci opis i zdjęcia.

Może to komuś umknęło, ale GF już sprzedawało V3 na początku tego roku. Wsadzali do zwykłego GB moduł ASCU i już było version 3. Szybko jednak znikło to z oferty.

Link to post
Share on other sites

A jesteś pewien, że "niezgodność" wychodzi na linii pętla bagnetu-urządzenie wylotowe?

Może bagnet nie wchodzi na montaż na kolanku czy podstawie muszki (ak74).

 

Do VFC (aks74) pasuje np. 6h5 ale 6h4 już nie.

 

Zauważyłem że w boycu RK-01 Podstawa muszki jest krótsza niż w E&L. Jak założę do E&l tłumik płomienia od boyca to pasuje, ale kolor nie ten :(

Link to post
Share on other sites

No właśnie zamierzam kupić coś z 2 generacji. Cena+cło+vat= praktycznie taka sama jak ver 2.0 z gunfire. Ale w tej cenie mogę mieć coś z 2 generacji. Wszystko już policzyłem.

 

http://www.redwolfai...l_AEG_Gen_2.htm

 

Replika 318 dolarów- 1202zł

Przesyłka 58 dolarów-218zl

podatki- vat22% = 264 zł

cło 3.2%- 38 zł

=1722 zł

 

Ja póki co jestem zielony w sprawach tuningu, rozbierania itd itp. Więc wolę dopłacić, postrzelam, pobawię się jakiś czas...pózniej sobie powymieniam to co tam mi będzie pasowało.

 

Za ta cene kup LCT i po problemie :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

ELS-74N kupiony w pre-orderze, po miesiącu padł zespół spustowy (brak single) po naprawie do tej pory wszystko działa :) Full stock, nawet kabli nie zmieniałem :D Batka 7,4 nanotech 1300.

 

Chciałbym w końcu otworzyć gearbox i przy okazji powymieniać kilka części.

 

Posiadam dyszę JBU i tłok ultimate

Dysza: http://www.specshop....roducts_id=2416

Tłok : https://www.jarmix-m...iweglanowy-m150

 

Co mógłbym jeszcze dobrać ? (Sp130, gł. tłoka/cylindra) jeżeli będzie potrzeba to prowadnica sprężyny.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zdjęcia mojego AK74MN od EL po modyfikacji

https://picasaweb.go...gCOTt1bfSzYHXbQ

 

Pod koniec tygodnia napisze co z bebechów zostało wymienione i jaki dało to efekt.

Do wymiany poszły

Komora: SHS, Dysza: SHS, Głowica cylindra: SHS, Lufa: 509mm LayLax, Sprężyna: 140, mosfet w GB, gumka: GG zielona.

 

Wyszło 440 fps, replika strzela celenie, nie lęca po 2 kule, nie spadków fps, wreszcie dobrze działa.

 

Przeróbkę robiło Azteko.

Edited by Bozz
Link to post
Share on other sites

Ja na tym "stockowym badziewiu" podobnym secie -komora Prowin i lufa od Edgiego (363) wyciągnąłem 520fps...

Musiałem zmienić spring bo było za dużo. 440fps naprawdę nie powala...

Aha, przy założonym tlumiku - w środku mam ponawiercaną rurkę aluminiową wyszło 450fps na 0.28 -uwierz że te repliki mają naprawdę spory potencjał... Długa lufa Promyka powinna dać jej naprawdę sporego "kopa"..

Oczywiście wszystko na cylindrze typ 2 dostosowanym do długości lufy, typ 0 dodatkowo "skoksuje" osiągi.

Edited by Lukaz999
Link to post
Share on other sites

Ja na tym "stockowym badziewiu" podobnym secie -komora Prowin i lufa od Edgiego (363) wyciągnąłem 520fps...

Musiałem zmienić spring bo było za dużo. 440fps naprawdę nie powala...

Nie nie powala ale takie było założenie, zrobienie repliki do 450 fps (full auto w mazowieckim), dobre skupienie i zasięg, właśnie się to udało.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem Twoje założenia, ale przy tych wytycznych można było zamówić dałnsajzing na GF i zostać przy stocku.

Te repliki naprawę ładnie chodzą w stocku.

BTW -przydałby się hamulec wylotowy typu Dtk żeby ładnie wykończyć całość.. no i jakiś bardziej stylowy koli - w użyciu są zarówno Aimpointy jak i Eotechy, pomijając oczywiście rosyjskie odpowiedniki.

Edited by Lukaz999
Link to post
Share on other sites

Panowie mam pytanie, ilu z Was zdejmowało kolby w swoich E&Lach (wersji ze składaną na bok kolbą)? Zastanawiam się nad wymianą kolby i przed oczami staje mi obrazek gdzie jeden żółtek rozwalił obsadę kolby próbując wybić pin. Da się to wszystko zrobić bez załatwienia obsady kolby na amen?

Link to post
Share on other sites

Posiadam takie cacko mianowicie AKM z 2 generacji. GB chodzi zdecydowanie lepiej niż w pierwszych seriach tych replik, kultura pracy po dokręceniu silnika jest identyczna jak w KWA z gb 2gx. Wewnętrznie sucho w cylindrze(pomimo to strzykawa) i na prowadnicach tłoka. Zębatki delikatnie nasmarowane, łożyska 9mm bardzo ciasno siedzą w szkielecie, nie wypadają jak miało to miejsce w 1 generacji. Szybka zmiana sprężyny zdecydowanie ułatwia rozkładanie GB. Po przesmarowaniu GB zabrałem się za rozebranie komory. Całość pływa w smarze, gumka upaćkana aż po brzegi, lufa czarna od smaru. WD-40 załatwiło sprawę i po 15min lufa lustro. Gumka i komora zaliczyły kąpiel w wodzie z płynem do naczyń. Składanie komory obyło sie bez taśmy teflonowej. Rezultatem 2h pracy był wzrost fps z 410-419 do 430-432 mierzone na kulkach 0,2g gg. Oddałem 30 strzałów, każdy w granicy 430-432fps. Przed wyczyszczeniem lufy i odtłuszczeniu gumki kulki leciały na odległość 30m, a potem niewiadoma siła ciągła je w każdym możliwym kierunku, teraz zasięg skuteczny oscyluje w granicy 50-55m i regulacja hop-up działa bardzo dobrze. Dodatkowo kuleczki lecą jak po sznurku co wydaje mi się zasługa lufy w której korona jest identyczna jak w promykach. Z ciekawości po przesmarowaniu założyłem na próbę m130 madbula i chrono pokazało identyczny rezultat jak na stockowej sprężynie. Dziwi mnie fakt że na tym madbulu w KWA chrono pokazało ponad 480fps. Zmiana komory która była zmorą w 1 generacjii przez którą ginęły fps-y też wydaje się niepotrzebna, bo na czerwonej od elementa rezulataty pomiaru mocy również niezmienne. Wagowo obydwie sprężyny oscylują w granicy 11-11.2kg.

 

Co do zewnętrznego stanu to tak jak w 1 generacji nie uświadczyłem żadnych luzów, nadlewów, niespasowania elementów to i w tej generacji także jest wzorowo. Według mnie jedynie wnętrze przeszło remont, reszta bez zmian.

 

Póki co jestem zadowolny, obiektywne opinie będzie można dawać po paru miesiącach tyrania więc jest to tylko moja wstępna opinia na ten temat.

 

Pozdrawiam

Edited by Viking125
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...