Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wysoki a Niski kto ma łatwiej?


Recommended Posts

Panowie, nie kłóćcie się.

Armyworld ma naprawdę dobre promocje na ubrania, buty etc... Ostatnio tam wyłapałem Haix'y brytyjskiej armii za 280 zł, fakt faktem drugi gatunek, ale nic co by przeszkadzało, rozmiar 51 :)

Co do ubrań. 192 cm, to naprawdę mordęga. Kupiłem SFU Next, XXL ale nie Long bo akurat nie było Nigdzie, to niestety ale jak ubieram i siadam, klękam etc... to święcę łydkami. :/

W planach mam zaoszczędzić sobie na Leo Koher, Multicam Tropic, acz nie wiem jak długość nogawek mi przypasuje ;(

Edited by Andrie
Link to post
Share on other sites
  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co to za pytanie? Prościej ma lepszy - silniejszy, szybszy, wytrzymalszy, bardziej spostrzegawczy i bardziej doświadczony. Wzrost ma tutaj drugo-, albo nawet i trzeciorzędne znaczenie.

 

Dotyczy to nie tylko ASG, ale i każdego sportu.

Link to post
Share on other sites

Mam 2m wzrostu i dość długie kończyny. Chcę kupić spodnie mundurowe. Kontraktowe. Mogę wybierać między spranymi do białości albo mocno zużytymi a i tak droższymi niż te w mniejszych rozmiarach. Po miesiącu śledzenia allegro i obdzwonienia większości demobili w województwie w końcu udaje mi się trafić na dostawę - są, co prawda za krótkie tylko o jakieś 4cm, ale lepszych i tak nie dostanę. Pojawiły się również bluzy do kompletu! Liczba mnoga jest tu trochę na wyrost, ale nieważne, mogę kupować! Za krótkie rękawy zamaskuję długimi rękawicami, będzie wyglądało że tak ma być.

Czas na buty. Ty jest szybciej, gdy na pytanie "czy macie może Państwo coś w rozmiarze 48 lub 50" słyszysz "mieliśmy 46" już wiesz że nigdy nie widzieli takiego rozmiaru i nie ma co nawet dzwonić w przyszłości. Lista miejsc szybko się zawęża, ale nie tak szybko jak lista dostępnych marek modeli.

Skarpet w dobrym rozmiarze już nie szukam - o ile w ogóle są, to na ogół źle opisane 46.

Do szczęścia brakuje mi polaru. Postawiłem sobie cel: wydać na niego mniej niż 450zł. Szukam, szukam.... No nic, chyba jednak polubię polarową kamizelkę.

a jak byś sobie zrobił ghillie suit (nie wiem czy dobra pisownia) ???

 

To w duchu tego tematu proponuję od razu zacząć bezsensowną dyskusję nt. "czy airsoft to sport?"

 

:icon_wink:

no jak chcesz

CZY AIRSOFT TO SPORT???

zrobione XD

Link to post
Share on other sites
Co to za pytanie? Prościej ma lepszy - silniejszy, szybszy, wytrzymalszy, bardziej spostrzegawczy i bardziej doświadczony. Wzrost ma tutaj drugo-, albo nawet i trzeciorzędne znaczenie.

 

Dotyczy to nie tylko ASG, ale i każdego sportu.

Powiedz to zawodnikom NBA, albo NFL xD Wzrost i budowa ciala to często nawet i pierwszorzedna sprawa w sporcie.

Link to post
Share on other sites

To w duchu tego tematu proponuję od razu zacząć bezsensowną dyskusję nt. "czy airsoft to sport?"

 

:icon_wink:

 

Daj odpocząć puszce Pandory.;]

 

Powiedz to zawodnikom NBA, albo NFL xD Wzrost i budowa ciala to często nawet i pierwszorzedna sprawa w sporcie.

 

NBA i NFL za bardzo się nie interesuję, ale z WFu pamiętam, że i najwyższy dryblas nie pomoże, jeżeli jest łamagą. Także - budowa ciała z pewnością pomaga, ale nie jest kluczowa.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A czy jeśli stanę na szynach i złapie się rękami za kable, to czy pojadę jak tramwaj?

jeśli masz silnik przymontowany do kół , to czemu nie..... Natomiast nie gwarantuję , że przeżyjesz. Usatysfakcjonowany? :)

Edited by gdaart
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że są niscy gracze w tych sportach, ale graja na "specjalnych" pozycjach, np taki niski koszykarz nie ma co skakać przy koszu do zbiórki bo nie ma szans z 2m kolesiem, ale z racji wzrostu łatwiej mu manewrować między "olbrzymami", którzy muszą się więcej wysilić, żeby zabrać takiemu piłkę (mały rozgrywa i tworzy akcje pod koszem). Tak samo w NFL, do każdej pozycji wymagane są wymagane inne atrybuty, więc rozgrywający, obrońca, odbierający lub "sprinter" mają inne predyspozycje, trening, wzrost, wagę itd.

Link to post
Share on other sites

Wzrost ma w airsofcie znaczenie dalekorzędne. Najważniejszy jest mózg i umiejętność wykorzystania tego, co się ma. Teoretycznie karzeł byłby dobrym zwiadowcą - łatwo mu się ukryć, ale jeśli nie będzie miał za grosz instynktu czy pomyślunku to jego krycie się będzie polegało na kładzeniu się pod krzaczkiem. Nie będzie to idealne. Tymczasem facet ze wzrostem 2,5 metra, który wie jak wykorzystać otoczenie itd. będzie umiał lepiej się ukryć.

Każdy powinien poszukać najbardziej pasującego mu stylu gry. Można być dużym, a jednak być snajperem, bo jeśli się to lubi i zacznie ćwiczyć to mimo fizycznych "niedoskonałości" opracuje się taki styl działania, że jednak da się radę. Wzrost to nie brak ręki, a airsoft to nie czołg, że dwu metrowe dryblasy sobie nie poradzą.

Link to post
Share on other sites

Czyli że każdy będzie miał szanse bez względu na wzrost jeśli dostanie odpowiednie zadanie/pozycję/funkcję .

Tak???

Akurat w ASG, moim zdaniem wzrost jest drugorzędną sprawą, a nawet śmiałbym powiedzieć, że jest bez znaczenia czy jesteś wysoki, czy niski. Smutną prawdą niestety jest to, że liczy się replika i jej osiągi oraz to jak dobrze potrafisz się poruszać/wykorzystać otoczenie. No i rzecz jasna zgranie drużyny bo to jest sport drużynowy.

Link to post
Share on other sites

też zależy. w CQB praktycznie replika nie ma znaczenia, bo wszyscy mają podobne osiągi. według mnie wtedy od repliki zależy tylko powtarzalność strzału i wyregulowanie celownika, cała reszta to kwestia umiejętności - poruszania się, nasłuchiwania i refleksu. w lesie niestety zawsze osiągi są bardzo ważne, chociaż to też zależy od ukształtowania terenu. nie pamiętam żadnej sytuacji w której mój wzrost (194cm) w jakikolwiek sposób mi przeszkodził podczas rozgrywki.

Link to post
Share on other sites

W CQB replika ma moim zdaniem takie samo znaczenie jak w lesie. Zamiast zasięgu i celności na dużym dystansie liczy się rof, reakcja na wciśnięcie spustu, dobór właściwych przyrządów celowniczych i ich regulacja, oraz - przede wszystkim - wybór właściwej repliki. M16 czy świniaczek w CQB ma dość trudno, nawet jeśli dzierży je wielki, silny chłop.

A, no i znaczenie chyba największe ma to co zawsze - trening, trening, trening...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...