Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Powoli z rozwagą, czy szybko i chaotycznie? Czyli jak zacząć?


Recommended Posts

Witam;

Mam na imię Paweł i pochodzę z Bydgoszczy.

Pierwszy raz o AS usłyszałem dobrych parę lat temu i już wtedy czułem, że to jest to co mnie wkręci na dłuższy czas. Niestety wtedy jeszcze ten sport nie był na tyle popularny w naszym regionie aby łatwo się wkręcić w te kręgi i temat ucichł.

Myśl powróciła na początku grudnia aby zainteresować się na nowo(tym razem skutecznie) tematem w nadchodzącym sezonie i tak oto trafiłem tu na forum parę dni temu. Można powiedzieć, że mam postanowienia noworoczne, aby wstać sprzed komputera(8h w pracy + kilka godz. dziennie w domu) i wyjść na świeże powietrze. Poczuć jak boli trafienie w realu a nie tylko w CS lub WOT :)

Przeczytałem wiele tematów dla początkujących oraz z recenzjami broni. Obejrzałem kilkadziesiąt materiałów na YT - najczęściej recenzje broni ze sklepów oraz prawie wszystkie odcinki ASG Maniaka od Stilgara(nawiasem mówiąc, fajne informacje dla początkujących).

Wszystko to wpłynęło na moje podejście do AS i dało mi sporo wiedzy na ten temat(ale pewnie jest to mała część ogólnej wiedzy).

Już byłem praktycznie w 100% przekonany czego chcę i zamierzałem dzisiaj rozpocząć zakupy..niestety wczoraj porozmawiałem z paroma wyjadaczami w AS i wywrócili mi prawie wszystko do góry nogami :)

Sprawa dotyczy przede wszystkim wyboru repliki - na pozostałych akcesoriach się nie skupiam(z wyjątkiem okularów).

 

W pierwszej kolejności opiszę jak przebiegał tok mojego myślenia dotyczący wyboru repliki.

We wszelkich poradach dla początkujących przewija się temat wyboru pierwszej repliki i pada na AGM003 lub MP5K od Galaxy. Tak też idąc wskazówkami doświadczonych graczy chciałem zakupić jedną z nich.

Następnie natrafiłem na opinie dotyczące CM.028 i zacząłem się zastanawiać czy nie będzie jednak warto dołożyć kilka zł i kupić coś niby lepszego? Ale jako, że ta Cyma nie do końca przypadała mi do gustu szukałem czegoś z podobnej półki cenowej.

Tak długo szukając i natrafiając co chwila na informacje o plastikowym wykonaniu repliki natrafiłem w końcu na RK-01W. Pojawił się u mnie błysk w oku :) Stalowa replika z elementem drewna, po prostu wielkie WOW! W tym momencie byłem na 95% przekonany o wyborze tej repliki...do czasu.

Do czasu aż skontaktowałem się z osobą z naszego miasta który bawi się w AS od paru lat i zacząłem go dopytywać o używki(pomyślałem, że lepiej kupić taniej używkę z wyższej półki). Zaproponował mi SC-01 w cenie RK-01W, wbrew pozorom ciekawa oferta, gdyż nowy SC-01 chodzi w cenie ok 800 zł. Jedyne co mnie zastanawiało to wymiana wszystkich podzespołów w replice, bo coś się zepsuło(niestety wymiana na full stock) i wstawienie mocniejszej sprężyny 120, dającej ok 400 FPS. Trochę mnie to zastanawia czy jest to dobre posunięcie i czy taka replika nie padnie w połowie sezonu?

Mimo to, nadal tkwiłem w swoim przekonaniu o RK-01W - w końcu stal i drewno, WOW!

Aż w końcu znalazłem opinie tu na forum, że ten model jest mało popularny, co może świadczyć o jego słabym wykonaniu i zawodności. Dlatego znów zacząłem się zastanawiać nad tym SC-01.

 

Wszystko to rozwiali moi wirtualni znajomi z którymi grywam od dobrych dwóch lat, którzy to również interesują się AS, jeden z nich nawet ponad 10 lat :) Gdy zobaczyli co zamierzam wybrać stwierdzili, że będą to wyrzucone pieniądze w błoto i nie mam w ogóle zastanawiać się nad takimi chińczykami.

Oto co mi podesłali:

A&K LR300 (AK-300S)

http://redberet.pl/p/72/1152220105/replika-karabinku-a-amp-k-lr300-short-ak-300s--lr300-repliki-elektryczne-repliki-asg.html

G&G GR4 100Y PBB

http://gunfire.pl/product-pol-1152196971-Replika-karabinka-GR4-100Y-PBB-PIASKOWY.html

 

Niestety są to drogie repliki jak na początek i na nową na pewno się nie zdecyduję - jeśli byłaby możliwość zakupienia używanej, wtedy mógłbym się zainteresować.

Została wymieniona jeszcze replika JG1138 http://www.asg.warszawa.pl/asg/repliki/karabiny-szturmowe-aeg/p,jg-replika-karabinka-szturmowego-jg1138,21657.html

Jest ona już bardziej osiągalna dla mnie niż te powyższej, aczkolwiek nie jest ona pierwszej klasy i była potępiana przez miłośnika powyższych modeli od A&K i G&G(z jednej strony się nie dziwię gdy posiada się repliki za kilka tys zł :)).

 

Tu powstaje pytanie, czy rozglądać się za za używanymi i dać sobie czas przynajmniej do marca, kompletując przy tym powoli oporządzenie(używany kask, mudur z demobilu, jakieś używane ochraniacze itp. do tego odnalezione w szafie stare jeansy i buty) tak aby jak najwięcej przeznaczyć na replikę - ROZWIĄZANIE ROZSĄDNE.

Czy jednak warto kupić tańszą replikę i bawić się z nadzieją, że nic się nie stanie? Bo może repliki II klasy nie są wcale takie złe jak się wydaje starym wyjadaczom?

 

Nie chciałbym też jakoś znacząco bawić się w modyfikacje broni, ewentualnie drobne wymiany które niektórzy sugerują jako konieczne i będę mógł zrobić je sam - będąc totalnie zielonym w temacie.

Nie zależy mi również na broni która będzie wymagała częstych napraw i odsyłania na gwarancję, aczkolwiek wiem, że to często loteria i nie da się tego przewidzieć.

 

Aktualnie mój budżet wynosi ok. 600 zł, z czego ok 500 zł chciałem przeznaczyć na samą replikę. Nie wiem czy mój budżet wzrośnie znacząco do marca, szykuje mi się remont w mieszkaniu i zakup mebli - ot takie dyrdymały towarzyszące przy zakupie nowego mieszkania.

 

Czy jesteście w stanie mi pomóc? A wierzę, że jesteście :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zacznij może od tego, żeby nie słuchać "ekspertów", którzy odradzają Cymę i Boyia bo chińczyki, a polecają chińczyka A&K, czy plastikowe G&G za taką cenę....

 

SCARA odradzam dla początkującego, bardzo słabe bebechy i łamiąca się plastikowa obsada kolby.

 

Suka Boyia będzie ok, G36 JG też - ale nie bardzo w takiej cenie.

 

Polecam lekturę:

http://wmasg.pl/pl/articles/show/627375

http://wmasg.pl/pl/articles/show/628007

Link to post
Share on other sites

Zacznij od znalezienia jakiejś lokalnej społeczności, która pomoże Ci wyrobić sobie pogląd na repliki markowe/chińskie w rzeczywistości. Pomysły kolegów z CS określiłbym jako dyskusyjne. Problemem zakupów czysto wirtualnych jest to że modele które są polecane, diametralnie się różnią. Jeśli masz wybierać między plastikowym ak, składaną emką z blowbackiem, g36, mp5k i sprężynową pompką to obowiązkowo musisz je porównać na żywo, bo to są wszystko bardzo różne światy.

 

Generalnie z chińczyków się strzela- ok po kilku latach grania i porównywania z markowymi zaczniesz mieć niedosyt, ale nie jest to jakaś tragedia. Jeśli coś faktycznie będzie nie tak to odsyłasz na gwarancję i się nie martwisz. Jeśli jesteś zielony, to większa loteria będzie z używkami.

 

Jeśli możesz poczekać do wiosny, to moim zdaniem to dobry pomysł- na pewno więcej będzie się działo kiedy temperatura będzie bardziej przyjazna i większe szanse wkręcić się w jakiś mały event, choćby po to żeby poznać ludzi i pomacać giwery.

Link to post
Share on other sites

jg608 jest dobre na początek. Jego jedyną wadą jest krótka lufa ale nie przeszkadza to zbytnio.

Używaną replikę kupuj tylko w ostateczności i gdy możesz ją obejrzeć na żywo.

Co do oporządzenia hełm możesz sobie darować. Te najtańsze jedynie przeszkadzają. Ja używam czapki, nie ogranicza widoczności, lepiej w niej słyszysz co się dzieje dookoła (według mnie bardzo ważne). Kamizelkę kup sobie jakąś używaną za 50zł w systemie molle.

Jeśli jesteś mało wymagający kup jedynie dwie ładownice i worek zrzutowy na magazynki, ewentualnie jakąś dodatkową kieszeń na pierdoły. Niektóre grupy mogą wymagać dokupienia apteczki z wyposażeniem (jakieś 40zł łącznie). Z ładownicami wstrzymaj się do zakupu repliki ale te najtańsze pomieszczą zarówno magi od g36,m4 czy ak.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi.

 

wiciok - podane lektury czytałem już wcześniej :) dziękuję za ocenę Scar'a, czytałem podobne opinie, więc się tylko tym utwierdzam, że ten zakup byłby nietrafiony dla takiego laika jak ja. Nie wiem czy dobrze rozszyfrowuję żargon "Suka" od Boyi - czy chodzi Ci o RK-08 np. taką: http://gunfire.pl/product-pol-1152192692-Replika-karabinka-RK-08.html

W jakiej cenie G36 od JG byłby interesujący?

 

Karczu - nawiązałem już kontakt z lokalną społecznością i będę miał zamiar wybrać się na takowe spotkanie aby zobaczyć co i jak, oraz dopytać o opinie na żywo.

 

Pytanie do administratorów/moderatorów. Czy w tym temacie mogę dzielić się swoimi wyszukiwaniami i chęciami zakupu aby poznać opinie doświadczonych graczy?

 

Chodzi mi o coś takiego, że będę pisał w tym temacie o moich kolejnych poczynaniach/kompletowaniu sprzętu.

 

Na początek dostałem propozycję nabycia hełmu w cenie 40 zł: http://www.asmc.com/images/product_images/popup_images/110376_0.jpg

Niestety nie znam nazwy i modelu, dostałem tylko tą fotkę i cenę.Myślę, że jak na hełm to nie jest wygórowana cena, oczywiście używany.

 

Ponadto rozglądając się za mundurami natrafiłem na takie ogłoszenie: http://olx.pl/oferta/mundury-letnie-caloroczne-wz-93-asg-mon-CID87-IDcq29Z.html#0f2f1a9c1c

Warto zainteresować się WZ'tką? Czy lepiej zaoszczędzić i nabyć najzwyklejszy Flecktarn za kilkadziesiąt zł?

Link to post
Share on other sites

Rk nówkę możesz brać bez zastanowienia ;) W sklepie poproś o przegląd (większość zrobi za darmo), ewntualnie wstawienie gumki i mosfetu (to również za darmo, oczywiście za części musisz zapłacić). Co do tego które rk, to po prostu to, które Ci się bardziej podoba. gietki od jg też są przyjemne, ale jak się trochę wkręcisz to trochę denerwuje że ich plastik jest jakby bardzo plastikowy ;) A jeśli chodzi o sc-01, to gdybym miał wybór między nowym rk i nowym sc, nawet w tej samej cenie dalej brałbym rk. A jak osiągi rk przestaną Cię zadowalać, to tuning jest stosunkowo tani i prosty ;) Bajery typu kamizelka czy hełm bym odpuścił, nawet w małej cenie, będą bardziej przeszkadzać niż pomagać (szczególnie hełm). Jeśli chodzi o umundurowanie to już dobry wydatek. Z moich doświadczeń wynika że zarówno wz jak i fleck się sprawdzają, jednak moim zdaniem fleck jest wygodniejszy, tańszy i trochę lepiej kamufluje.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. W pierwszej kolejności powinna wpaść solidna i wygodna ochrona oczu i dobrze przygotowana replika. Warto też o dobre, stabilne obuwie. Kupowanie gadżetów będzie miało sens kiedy zdasz sobie sprawę czego Ci brakuje, a to wyjdzie po pierwszych strzelaniach. Do tego kręcąc się w środowisku, zobaczysz jaki szpej oferuje rynek, bo na razie poznałeś jego mały fragmencik, niekoniecznie spełniający Twoje wymogi. Robiąc na odwrót, często dużo pieniążków idzie z dymem, bo zabawki kupowane w ciemno nie do końca spełniają założenia użytkownika.

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

Dobra, masz 500-600 zł na replikę. Co z goglami/okularami? Wybrałeś coś?

Tak jak wiciok już napisał.. kolegów polecających A&K i plastikowe G&G lub wciskających Tobie używki w dodatku niezbyt dobre dla początkującego to sobie lepiej odpuść ;) Skorzystaj też z podczepionych tematów.

Link to post
Share on other sites

Bierz to RK-01W, to dobra replika. Jednak, jak większość chińczyków wymaga po prostu podstawowego serwisu. Jeżeli chcesz brać używkę, to warto znaleźć w pobliżu serwisanta, który potwierdzi zgodność stanu repliki z tym, co napisał sprzedający. Od jakiegoś czasu proszę sprzedających o wypisanie/wydrukowanie na kartce stanu repliki, tego, co dokłada on w zestawie, oraz danych osobowych, oraz klauzuli, że decyduje się na pokrycie kosztów naprawy w razie ukrytych wad, lub zwrot repliki w przypadku, gdy koszt byłby zbyt duży. Jeżeli to samo skopiuje Ci na emailu/fb, to możesz przesyłać pieniądze, bo w przypadku niewysłania repliki możesz zgłosić sprawę na policję jako oszustwo. W takim wypadku policja będzie interweniować. Takich transakcji zrobiłem 6 i jak na razie tylko w jednej replice była zniszczona gumka HU. Sprzedający pokrył koszty naprawy. Doradziłem również znajomemu, by tak robił i dostałem w ten sposób na serwis 3 repliki, w których nie było nic do roboty ;)

Link to post
Share on other sites

Dla początkującego replika " typu Cm 0.28 " w zupełności starczy RK-01W bardzo dobrze ci chłopacy wyżej polecają

repliki firmy jg póki nie są tuningowane przez amatorów radzą sobie dobrze jak za te pieniądze .

około 350 fps na te bebechy co w tych chinolach są to nie dużo

a strzelają niemal tak samo jak stock markowe . a jak już stwierdzisz że zasięg byś chciał poprawić to lufa i gumka a to podejrzewam bedziesz na forum czytał

na start

replika+paczka kulek + ochrona oczu i wycieczka na 1-2 akcje i zbieranie doświadczenia i dokupowanie sprzętu

Jak będziesz na 10 akcjach w ciągu roku to i tak będzie dobry wynik więc nie ma co się napalać bo później i tak sprzęt wiecej w gablotce leży i czeka na akcje niż się użytkuje .

Link to post
Share on other sites

Witaj na forum!

 

Pytanie do administratorów/moderatorów. Czy w tym temacie mogę dzielić się swoimi wyszukiwaniami i chęciami zakupu aby poznać opinie doświadczonych graczy?

Jasne, że tak.

 

Delikatnie wbiję kij w mrowisko, ale zdecydowana większość replik elektrycznych z przedziału 350-1000 zł strzela bardzo podobnie. Większość chińskich posiada też podobną kulturę pracy, więc wybór ogranicza się w zasadzie do wyglądu. Zastanów się dobrze jakie repliki podobają Ci się pod kątem wizualnym. Jeżeli o mnie chodzi to polecam P90 :icon_lol: Nie ma piękniejszej repliki, a mechanicznie to konstrukcja cud malina.

Link to post
Share on other sites

P90 ma jednak kilka wad :icon_razz:

Łożyska - w większości modeli niestandardowe.

Styki - niedostępne na rynku - mosfet to konieczność - +60-150zł do ceny.

Magazynki - A konkretniej ich rozmiar

 

Poza tym to tak jak powyżej - względem innych replik (szczególnie rodziny m4) to jest to cud techniki :icon_smile:

 

Będziemy się kłócić :icon_biggrin:

 

- Łożyska ma niestandardowe w zasadzie tylko TM. Chińczyki mają jak najbardziej standardowe.

- Styki. Najprostszy mosfet jefftrona kosztuje 35zł.

- Magazynki. Oj tam, oj tam od akacza są gorsze do przenoszenia.

Link to post
Share on other sites

P90 to nie dla mnie :)

Gdyby było mnie stać to kupiłbym replikę M4, ale z tego co czytałem to te tańsze repliki M4 wypadają gorzej niż repliki AK? Poprawcie mnie jeśli się mylę.

 

Nie wykluczone, że po tym wszystkim co tu piszecie wrócę do swoich przemyśleń odnośnie rodziny CM.028 albo któryś RK z podobnego przedziału cenowego. Z tego co się orientuję cała rodzina replik CM.028 jest taka sama w środku, a różni się tylko wyglądem zewnętrznym?

Najgorsze jest to, że najbardziej podobają mi się repliki ze składanymi kolbami, a te w większości wszyscy krytykują i odradzają ze względu na ich wadliwość.

Link to post
Share on other sites

BTW, w promocji masz http://gunfire.pl/pr...inka-RK-08.html Na 99% to RK08S (sklep nie precyzuje dokładnie, ale cena sprzed promocji sugeruje, że to jednak wersja S. Warto dopytać sklep o to.) 25zł drożej niż RK01. Warto rozważyć, gdyż wszystkie metalowe elementy (oprócz znalowej lufy) są zrobione ze stali (staliwa tak na prawdę), gdzie w RK01 mamy pół repliki ze staliwa a pół ze znalu.

 

Innymi słowy, wewnętrznie to samo a zewnętrznie wytrzymalsze.

Edited by Hudy01
Link to post
Share on other sites

@groszekoki - dopytaj się sklepu, czy ten AK wyżej jest w całości ze stali. Jeżeli tylko lufa będzie z aluminium/znalu, to oznacza to, że jest to wersja RK-08S jak "Steel".

 

Komentarz na stronie repliki:

 

"Replika, pomimo tego, że nie jest opisana jako wersja RK-08S, jest wersją 08S. Jestem bardzo zadowolony z zakupu."

Edited by EndeBeats
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...