Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Prośba od koleżanki (która swego czasu sama grała w ASG, a jej chłopak to jeden z aktywniejszych graczy z Olsztyna więc nie trzeba się bać się o to, iż poprzekręca wszystko) o wypełnienia ankiety nt. ASG:) Nie odpowiadam za treść:)

 

Szanowny respondencie!

Jestem studentką drugiego roku studiów magisterskich na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Piszę pracę magisterską badającą wpływ gier zespołowych o charakterze militarnym na rozwój świadomości obronnej uczestników na przykładzie Air Soft Gun.

Zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie szczerych odpowiedzi na postawione niżej pytania. Ankieta ma charakter całkowicie anonimowy, a uzyskane wyniki posłużą wyłącznie do celów naukowych.

Bardzo dziękuję za współpracę!

 

Tu link do ankiety:

 

https://goo.gl/forms/lBUNaR1wa9aVkMY53

 

Z góry dzięki za wypełnienie:)

Link to post
Share on other sites

Słaba ta ankieta. W zasadzie ledwo co ociera się o problem badawczy.

Tak jak pisałem, nie odpowiadam za tresc pytań

Kolejna badziewna magistera oparta na wynikach internetowej ankiety... To jeszcze przechodzi na uczelniach? :/ Kto się godzi promować taka pracę to ja nie wiem.

Siedząc po drugiej stronie nauk (fotony raczej nie chcą wypełniać ankiet) nie wiem jak użyteczne są te badania w rzeczywistosci. Tylko dwie takie uwagi

a)Z czego się orientuje to sama ankieta i jej wyniki jest tylko częścią samej pracy

b)A co do tego że internetowa - na CA i paru lokalnych strzelankach rozdawaliśmy z kolegami papierowe ankiety. Pomijając, że efektywności tego była bardzo niska, to prawie wszyscy zadawali nam tego typu pytania "Nie macie wersji internetowej?", "A może macie kartkę z linkiem do tej ankiety?".

Link to post
Share on other sites
b)A co do tego że internetowa - na CA i paru lokalnych strzelankach rozdawaliśmy z kolegami papierowe ankiety. Pomijając, że efektywności tego była bardzo niska, to prawie wszyscy zadawali nam tego typu pytania "Nie macie wersji internetowej?", "A może macie kartkę z linkiem do tej ankiety?".

Potwierdzam, niedawno - nie w ramach magisterki - pomagałem szwagierce w przeprowadzaniu ankiet. Papierowych wersji nikt nie tykał, każdy chciał "anonimowo-internetowo, a nie będziesz mi tu czytał co ja wpisałem".

 

Co do samej ankiety, to dubluje się jedno pytanie, no i mnie się wydawało, że gramy w Airsoft używając ASG... Ale to już moje czepialstwo. Poza tymi dwoma detalami, ankieta wygląda ok - o ile ma odpowiedzieć tylko na jedno pytanie -

wpływ gier zespołowych o charakterze militarnym na rozwój świadomości obronnej uczestników na przykładzie Air Soft Gun.
to ma szanse jakąś odpowiedź dać.

Myślę też, że każda praca badawcza - choćby jedynie magisterska - która dobrze mówi o Airsofcie, jest kolejnym kamyczkiem, który możemy wykorzystać w razie prób odgórnych, restrykcyjnych regulacji naszego hobby. Przy obecnej władzy, podparty badaniami argument "airsoft promuje poznanie historii Polski ostatnich 60lat" i "wspiera postawę proobronną" jest czymś, co może trafić.

Link to post
Share on other sites
Myślę też, że każda praca badawcza - choćby jedynie magisterska - która dobrze mówi o Airsofcie, jest kolejnym kamyczkiem, który możemy wykorzystać w razie prób odgórnych, restrykcyjnych regulacji naszego hobby. Przy obecnej władzy, podparty badaniami argument "airsoft promuje poznanie historii Polski ostatnich 60lat" i "wspiera postawę proobronną" jest czymś, co może trafić.

 

Jeszcze ktoś by musiał tę pracę w ogóle przeczytać :teethh:

Link to post
Share on other sites
Przy obecnej władzy, podparty badaniami argument "airsoft promuje poznanie historii Polski ostatnich 60lat" i "wspiera postawę proobronną" jest czymś, co może trafić.

Troszkę dorabianie ideologii :icon_razz:

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem, nie odpowiadam za tresc pytań

 

Nope, ale promujesz coś słabego swoim nickiem :icon_lol: Dobra rada, niech koleżanka pogada z jakimś kołem naukowym badań społecznych, czy ogarniętym studentem socjologii. Do poprawy jest w zasadzie wszystko, może ja nie studiowałem w krainie jezior, ale nawet na licencjacie na zaliczenie to by nie przeszło.

Link to post
Share on other sites

Cóż, Bezpieczeństwo Wewnętrzne staje się obecnie tym samym, czym parę lat temu było Zarządzanie i Marketing...

 

A szkoda. Uczelnie prześcigały się w wymyślaniu historyjek o tym jaka to czeka cię kariera w trzyliterowych instytucjach po tych studiach, a ludzie łapali się na to jak muchy na lep. A później płacz, zgrzyt i zalew absolwentów, którzy nijak nawet nie liznęli tematu...

Link to post
Share on other sites

@vim

W tej ankiecie jest ten sam błąd co w większości jeśli chodzi o przedział kwot:

0-500 średnio rocznie to chyba 90-95%.

powyżej 1500 zł to nie wiem czy zebrałby się jeden % w całej Polsce, a powyżej 3000 - dwóch (dwie sztuki gracza)? :)

W zasadzie pozostałe odpowiedzi poza 0-500 można traktować jako błąd statystyczny.

Owszem bywają lata, że kupi się nową replikę i wtedy jest "pik", ale ile % graczy kupuje nową replikę dokładnie rok - w rok. Tym bardziej;, że nawet jeśli to starą sprzedają.

Link to post
Share on other sites

Nope, ale promujesz coś słabego swoim nickiem :icon_lol: Dobra rada, niech koleżanka pogada z jakimś kołem naukowym badań społecznych, czy ogarniętym studentem socjologii. Do poprawy jest w zasadzie wszystko, może ja nie studiowałem w krainie jezior, ale nawet na licencjacie na zaliczenie to by nie przeszło.

Sam miałem kilka propozycji innych pytań, ale dowiedziałem się, iż "To już jest zaakceptowane przez promotora". Zakładam, iż ten ma jednak tą magisterkę :icon_smile:

 

@vim

W tej ankiecie jest ten sam błąd co w większości jeśli chodzi o przedział kwot:

0-500 średnio rocznie to chyba 90-95%.

powyżej 1500 zł to nie wiem czy zebrałby się jeden % w całej Polsce, a powyżej 3000 - dwóch (dwie sztuki gracza)? :icon_smile:

W zasadzie pozostałe odpowiedzi poza 0-500 można traktować jako błąd statystyczny.

Owszem bywają lata, że kupi się nową replikę i wtedy jest "pik", ale ile % graczy kupuje nową replikę dokładnie rok - w rok. Tym bardziej;, że nawet jeśli to starą sprzedają.

 

Obecnie wydatki rzędu zaznaczyło 0-500PLN 33%. Po prawkach, że część odpowiedzi to wynik "Rajdu" z forum trolli i jeszcze nie wszystkie odpowiedzi zostały przesiane, to pewnie dojdzie do 40%.

 

Czy inne odpowiedzi to błąd statystyczny? Moim zdaniem to nie, gdyż koszty ASG to nie tylko koszt repliki, ale także

-oporządzenia

-mundurów

-ammo

-butów

-napraw

-tuningów

-bilety na zloty ( u mnie samo to sięgnęło w tym roku 500PLN (CA,Feste, CAMP Snafu, CA Zimowe + pare lokalnych strzelanek)

-koszt dojazdów (jak tak liczę to wychodzi u mnie z 150PLN za same dalsze strzelanki)

 

Innymi słowy to się zbiera:) Można uprawiać ASG tanio, ale też jest na co wydawać.

Link to post
Share on other sites

Sam miałem kilka propozycji innych pytań, ale dowiedziałem się, iż "To już jest zaakceptowane przez promotora". Zakładam, iż ten ma jednak tą magisterkę :icon_smile:

 

Skoro promotor zaakceptował to zmienia postać rzeczy... A tak na serio, to nic nie zmienia. Dalej jest to bezwartościowe narzędzie badawcze.

Link to post
Share on other sites

@vim

Na samym wmasgu jest zarejestrowanych 168786 podających miejsce zamieszkania w Polsce (na dziś, ok 23:00). Jeśli na "zloty" (w sensie "duże imprezy płatne więcej niż 10 zł") jeździ 5 % z tego to dobrze. Do takich szacunków uprawnia mnie fakt, że zazwyczaj na "zlotach" jest najwyżej kilkaset miejsc (jeśli są powyżej 1000 to ja nie słyszałem - ale może są) a bardzo często Ci sami ludzie jadą na kilka imprez. Ja wiem, że wiele z tych 168 tys. kont są "martwe" albo zdublowane. Ale też nie wszyscy, którzy nawet "profesjonalnie" uprawiają ASG są tu zarejestrowani, a część "zwykłych" graczy pewnie nawet nie słyszała o wmasg-u (spotkałem takich).

Poza tym ogromna ilość ludzi (wiem bo jeżdżę na strzelanki i widzę) naprawdę wydaje grosze, kupuje cymy i boye, fleki i wz-ty z demobilu i łata czym się da latami (a tu izolka, a tam ducttape itp.). Znam jednego orga, który żyje ersoftem i dla ersoftu i z ersotu ale ma 12 letnie gacie m65 z demobilu. I pewnie nie dlatego że go nie stać, tylko że pewnie mu to powiewa (mi zresztą też i wielu, których spotkałem) czy ma najnowszy szpej kontraktowy czy nie, tylko chodzi o tak zwany "fan" (w oryginalnej pisowni "fun" :)).

I naprawdę - z tego co obserwuję to ludzie "jadą po taniości" byle się pobawić.

Owszem, są tacy co kupują najnowszy szpej i repliki i nawet oryginalne gelandewageny oraz mutty i hmmwv-y i wydają dużo więcej niż 5000 rocznie, i chwała im za to i bardzo dobrze bo od tego wszystkiego pewnie płacą podatki i dają komuś w kraju zarobić. Tyle, że jest ich garstka.

Myślisz, że z czego żyje gunfire.pl czy taiwangun.pl czy inne taniemilitaria.pl - z tych co wydają ok. 500 zł (średnio) rocznie na kulki, szpej, repliki itp.

Ja mam naprawdę ciężki palec i nie wystrzeliwuję - jak się niektórzy chwalą - "35 kulek na strzelankę, z tego 30 celnie" (też nie potępiam, raczej "zazdraszczam" :)) - tylko lekko kilkaset (czasem 500, czasem 800, czasem więcej). Wiesz ile kosztuje paczka 4000 sztuk bardzo dobrych kulek? 50 zł. Wiesz, ile mi "wychodzi"? 2-2,5 takich paczek. Rocznie.

Poza tym, prześledź sobie pytania w "Jak zacząć" - tam są pytania głównie o tanie repliki (głównie o snajpę do 2 stów - to tak w ramach żartu :)) albo jak dobrze kupić coś używanego na komisie.

Tak, że, wierzę że odpowiedzi masz 33% - ale wynika z tego tylko tyle, że do 500 zł wydaje 33% tych którzy zdecydowali się odpowiedzieć na tę ankietę. Nic więcej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...