Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

eMki [SA] (Specna Arms)


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja mam specne i mam w niej bore-upa od guardera i precke guardera, gumkę G&G zieloną , ostatnio wsadziłem tam stockową sprężynę m130 od sawa i mam 490 fps na 0.2 g . Ale do tego zamontowałem MBlocka i przydało by się lipo 11.1 v bo silnik przy 9.6v której używam trochę ma ciężko ale nie duży.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jutro zamawiam sobie specnę SA B03 i kilka części do niej. Mam jednak kilka pytań.

 

Zamawiam zieloną gumkę G&G i to jest chyba najlepszy wybór chociaż zastanawiałem się nad czerwonym madbullem jednakże nie znalazłem jakichś sensownych opinii o tej gumce. Może tutaj się ktoś wypowie?

 

Ponad to do karabinka kupuję lufę 6.01 PDI RAVEN.

http://azteko.pl/pdi-lufa-precyzyjna-raven-601-mm-375-mm-m4a1-p-5854.html

Dokładnie taką.

Zastanawiam się czy nie będzie mi wystawać z lufy ponieważ stockowa ma 350mm.

Ktos ma jakieś doświadczenia z tą lufą?

Z tego co czytałem na tym forum, można śmiało stwierdzić, że jedyną konkurencją dla luf PDI jest osławiony Prometheus, który jest znacznie droższy. Miałem zamair kupić lufę Madbull II Python, potem G&G 6.02 jednak na 90% biorę PDI.

Co sądzicie o tym pomyśle?

 

Czy da się postrzelać na stockowej batce?

Zaznaczam, że nie strzelam seriami po 20 kulek.....

 

 

Jakie magazynki pasują do tych emek?

Interesują mnie midy za rozsądne pieniądze.

 

Miałem dylemat czy brać SA A03 czy SA B03 gdyż A03 jest znacznie ładniejsze jednak wydaje mi się, że dodatkowe 95 mm lufy ma znaczenie :) Będzie to moja jedyna długa replika przez najbliższe pół roku więc chcę ją skonfigurować tak aby była możliwie jak najbardziej uniwersalna. System enter&convert jest czynnikiem który pomógł mi podjąc decyzje o wyborze repliki.

 

Znacie jakichś konkurentów dla emek SA?

Zastanawiałem się nad ICSem i G&G jednak 1000 zł za plastikową replikę to jest jednak zdzierstwo, dodatkowo trzeba dokupić baterię, żadnych risów itp. Jakościowo repliki napewno są lepsze ale żeby dostać taki sam zestaw jeżeli chodzi o funkcjonalność trzeba wydać około 1000 zł więcej.

Link to post
Share on other sites

Jutro zamawiam sobie specnę SA B03 i kilka części do niej. Mam jednak kilka pytań.

 

Zamawiam zieloną gumkę G&G i to jest chyba najlepszy wybór chociaż zastanawiałem się nad czerwonym madbullem jednakże nie znalazłem jakichś sensownych opinii o tej gumce. Może tutaj się ktoś wypowie?

 

Ponad to do karabinka kupuję lufę 6.01 PDI RAVEN.

http://azteko.pl/pdi-lufa-precyzyjna-raven-601-mm-375-mm-m4a1-p-5854.html

Dokładnie taką.

Zastanawiam się czy nie będzie mi wystawać z lufy ponieważ stockowa ma 350mm.

Ktos ma jakieś doświadczenia z tą lufą?

Z tego co czytałem na tym forum, można śmiało stwierdzić, że jedyną konkurencją dla luf PDI jest osławiony Prometheus, który jest znacznie droższy. Miałem zamair kupić lufę Madbull II Python, potem G&G 6.02 jednak na 90% biorę PDI.

Co sądzicie o tym pomyśle?

 

Czy da się postrzelać na stockowej batce?

Zaznaczam, że nie strzelam seriami po 20 kulek.....

 

 

Jakie magazynki pasują do tych emek?

Interesują mnie midy za rozsądne pieniądze.

 

Miałem dylemat czy brać SA A03 czy SA B03 gdyż A03 jest znacznie ładniejsze jednak wydaje mi się, że dodatkowe 95 mm lufy ma znaczenie :) Będzie to moja jedyna długa replika przez najbliższe pół roku więc chcę ją skonfigurować tak aby była możliwie jak najbardziej uniwersalna. System enter&convert jest czynnikiem który pomógł mi podjąc decyzje o wyborze repliki.

 

Znacie jakichś konkurentów dla emek SA?

Zastanawiałem się nad ICSem i G&G jednak 1000 zł za plastikową replikę to jest jednak zdzierstwo, dodatkowo trzeba dokupić baterię, żadnych risów itp. Jakościowo repliki napewno są lepsze ale żeby dostać taki sam zestaw jeżeli chodzi o funkcjonalność trzeba wydać około 1000 zł więcej.

 

Zielona GG w Specnie to najgorsze z możliwych rozwiązań, no chyba ża chcesz zdejmować cele na orbicie okołoziemskiej. Madbull będzie na pewno lepszy, Systema Energy lub Biały Guarder, który btw wczoraj mnie bardzo miło zaskoczył na strzelaniu, będzie jeszcze lepszym wyjściem.

Lufa też nie najwyższych lotów. Prometheus jest alternatywą dla drogich PDI, Raven to budżetówa nie umywająca się do Promyka. Lepiej dołożyć, albo nie kupować żadnej "precki".

Co do batki. Stockowy NiMh jest bardzo wydajny, jeden z najlepszych pakietów dorzucanych do chińczyków.

Link to post
Share on other sites

Zielona GG w Specnie to najgorsze z możliwych rozwiązań, no chyba ża chcesz zdejmować cele na orbicie okołoziemskiej. Madbull będzie na pewno lepszy, Systema Energy lub Biały Guarder, który btw wczoraj mnie bardzo miło zaskoczył na strzelaniu, będzie jeszcze lepszym wyjściem.

Lufa też nie najwyższych lotów. Prometheus jest alternatywą dla drogich PDI, Raven to budżetówa nie umywająca się do Promyka. Lepiej dołożyć, albo nie kupować żadnej "precki".

Co do batki. Stockowy NiMh jest bardzo wydajny, jeden z najlepszych pakietów dorzucanych do chińczyków.

 

 

 

Sugerujesz, że stockowa lufa będzie lepsza od Madbulla lub Guarder 6.02? Nie wydaje mi się, że lufy które warto kupić to tylko te które kosztują powyżej 300 zł.

Edited by Adamo55
Link to post
Share on other sites

Po kolei - stać Cię na PDI, kupujesz PDI. 6,01 ze stali nierdzewnej, ewentualnie 6,05. Za ok. 5 stów. Nie stać Cię (lub szkoda Ci tyle wydać na lufę) - kupujesz promyka, ew. KM-H. Nie masz kasy - kupujesz Systemę albo Guardera 6,02 i masz poprawę w stosunku do stoka, ale i tak z biegiem czasu wkurzasz się, że inni mają celniejsze repliki. Na badziewie poniżej tego poziomu nawet nie patrzysz.

 

Czerwony Madbull jest be. Jak już to kup niebieskiego. Czerwony jest do zapobiegania podwójnym strzałom, o ile takowe występują.

 

Dobre i tanie midy to Boyi.

 

Alternatywą dla Specny może być tylko P&J, no, na upartego jeszcze cyma, aczkolwiek Specna jest imho lepsza. Byle tylko zmienić gumkę.

Link to post
Share on other sites

Po kolei - stać Cię na PDI, kupujesz PDI. 6,01 ze stali nierdzewnej, ewentualnie 6,05. Za ok. 5 stów. Nie stać Cię (lub szkoda Ci tyle wydać na lufę) - kupujesz promyka, ew. KM-H. Nie masz kasy - kupujesz Systemę albo Guardera 6,02 i masz poprawę w stosunku do stoka, ale i tak z biegiem czasu wkurzasz się, że inni mają celniejsze repliki. Na badziewie poniżej tego poziomu nawet nie patrzysz.

 

Czerwony Madbull jest be. Jak już to kup niebieskiego. Czerwony jest do zapobiegania podwójnym strzałom, o ile takowe występują.

 

Dobre i tanie midy to Boyi.

 

Alternatywą dla Specny może być tylko P&J, no, na upartego jeszcze cyma, aczkolwiek Specna jest imho lepsza. Byle tylko zmienić gumkę.

 

Dzięki wielkie. Na taką odpowiedź liczyłem.

Link to post
Share on other sites

No to moja SA-A03 przeszła reaktywacje wymienione:

-precka 6,03 300mm SHS

-gumka zielona G&G

-uszczelniona dysza SHS

-uszczelniona głowica tłoka SHS

-aluminiowa głowica cylindra SHS

-listwa popychacza SHS

-kable niskooporowe

w przyszłości będzie wymiana jeszcze sprężyny na m120 bądź m130 aktualnie replika ma stabilne 410 fpsów na stokowej sprężynie m120 zasięg skuteczny ok 60m

Link to post
Share on other sites

Na stockowej sprężynie 410fps według to Ciebie zły wynik? Moim zdaniem jest on zacny.

Po wsadzeniu stockowej sprężyny ze specny do KWA (no dobra, poszedł też tłok ze stalową listwą) na chrono wyskoczyło 515FPS, więc to jest ekwiwalent 130stki. Serio, 410 na tej sprężynie to mało.

Link to post
Share on other sites

Kolego,420 miałem na full stock + wymienionej gumce na systemy,także to jest słabo.

 

No to lepszy egzemplarz Ci się trafił najwidoczniej ;).

Po wsadzeniu stockowej sprężyny ze specny do KWA (no dobra, poszedł też tłok ze stalową listwą) na chrono wyskoczyło 515FPS, więc to jest ekwiwalent 130stki. Serio, 410 na tej sprężynie to mało.

 

No to magia chińskich springów.

Link to post
Share on other sites

Witajcie,

od jakiegoś czasu poważnie zastanawiam się nad powrotem do ASG. Nie było mnie w temacie kilka lat i teraz z mozołem staram się nadrobić zaległości, choć prawdę mówiąc w kwestii technikaliów zdawałem się na mądrość innych, bo sam raczej nie posiadam ku temu zdolności. Teraz poważnie zastanawiam się nad repliką i moją uwagę przykuło właśnie specna arms - konkretnie to:

http://gunfire.pl/product-pol-1152200043-Replika-karabinka-Specna-Arms-SA-G01.html * (nie śmiejcie się z tej rury pod lufą- jak ktoś czytał Freuda to wie o co chodzi, a kto nie czytał ten sam sobie winien, a co do ciężaru to w szafie kurzy się stare M249 z A&K, którym siałem postrach [głównie we własnych szeregach :icon_mrgreen: ] do tej pory, więc nie będie tragedii)

 

Tyle tytułem wstępu.

Przechodząc do meritum - żeby nie było że OT. Kilka pytań do ludzi, którzy już grzebali przy swoich giwerach.

1. Czy opłaca się kupić ww. cudo i zainwestować w tuning (moc docelowa to 480 fps z lekkimi wahaniami), czy może lepiej dociułać na bardzo markową maszynę. Pytanie więc o potencjał do tuningu.*

2. Czy wszystkie wczesniej wspomniane patenty, porady itp. będą miały przełożenie na ten konkretny model?

(żeby nie było, "risercz" po portalu mniej więcej zaliczony i większość wypowiedzi jest w tonie "system ten sam, bebechy podobne więc różnicy nie ma.... ale dla spokoju ducha wolę zapytać).

3. Konkretny zestaw niezbędnych (tak wiem, gumka od hopka) usprawnień/modyfikacji/wymian części aby uzyskać żądaną moc.

 

 

* - gdyby była możliwość to preferowałbym jednak http://www.ec-airsoft.com/html_products/Full-Metal-QD-Gearbox-M16A2-with-M203-AEG-187.html ale "jak się nie ma co się lubi to się kradnie co popadnie..."

**- pierwszą reakcją zawsze jest pytanie o budżet, dlatego aby oszczędzić wam bolesnego plasku w czółko ("facepalm", "omg co za noob", "nie czyta faq" itp.) piszę że budżet powinien zmieścić się w max 1600 zł. Oczywiście nie musi być zrealizowany do cna a w razie konieczności może być lekko przekroczony. (a bo to panie, oporządzenie kupić trzeba, a i może jakąś boczną, a bo mundur też nowy by się przydał a bida w kraju że piszczy jak nie smarowny gb od specny...)

 

pozdrawiam serdecznie i czekam aż oświeci mnie wasza mądrość.

Link to post
Share on other sites

Czyli tak:

- Lufa Guarder (tylko wg. GF model B02 ma lufę dł 290mm, a Guardera znalazłem 300mm nie będzie problemu żadnego prawda ? Mam założony tłumik dźwięku 130mm więc można by pokusić się nawet o dłuższą ?)

- Opłaca się wymieniać komorę HU ?

- Gumka HU wymieniona na zieloną GG

- Tłok chciałbym wymienić - standardowo niebieski SHS

 

Docelowo Chciałbym zrobić z niej DMR.

Mam ten starszy model, stokowa sprężyna m120.

Link to post
Share on other sites

Czyli tak:

- Lufa Guarder (tylko wg. GF model B02 ma lufę dł 290mm, a Guardera znalazłem 300mm nie będzie problemu żadnego prawda ? Mam założony tłumik dźwięku 130mm więc można by pokusić się nawet o dłuższą ?)

- Opłaca się wymieniać komorę HU ?

- Gumka HU wymieniona na zieloną GG

- Tłok chciałbym wymienić - standardowo niebieski SHS

 

Docelowo Chciałbym zrobić z niej DMR.

Mam ten starszy model, stokowa sprężyna m120.

 

Nie wiem jak działa ten twój tłumik ale chyba z reguły tłumiki wykorzystywane są do tego aby przykryć dłuższą lufę.

Ja bym się pokusił, sam czekam na SA B03 żeby wsadzić tam 363mm. Pierwotnie chciałem SA A03 jednak wolę mieć ciut dłuższą lufę.

 

Kilka osób na tym forum radziło mi żeby wziąć systeme energy zamiast gumki G&G. Ja zamówiłem Guardera białego bo systemy nigdzie nie ma, przynajmniej ja nie znalazłem. Kolega ma G&G w giecie GFC i mówił, że jest świetna ale musiał coś tam spiłować bo za bardzo mu kręciła.

Link to post
Share on other sites

Dysza Protecha do M4A1 jest o 1mm dłuższa niż stock. Średnica wewnętrzna jest za mała i nie wchodzi na głowicę cylindra. Musiałem spiłować środek tej dyszy.

 

Powiększanie średnicy wewnętrznej dyszy

 

 

Wkładamy dyszę w wiertarkę/wkrętarkę. Na odpowiedniej średnicy wiertło nakładamy ( na tylną część oczywiście) papier ścierny gradacji 80. Kręcąc dyszą wprowadzamy do środka wietrło z papierem starając się żeby nic sie nam nie zacięło. Powiększamy tym sposobem średnicę. Po uzyskaniu odpowiedniej szerokości polerujemy tym samym sposobem dyszę papierem 600. Gotowe.

Edited by Said
Link to post
Share on other sites

Czyli tak:

- Lufa Guarder (tylko wg. GF model B02 ma lufę dł 290mm, a Guardera znalazłem 300mm nie będzie problemu żadnego prawda ? Mam założony tłumik dźwięku 130mm więc można by pokusić się nawet o dłuższą ?)

- Opłaca się wymieniać komorę HU ?

- Gumka HU wymieniona na zieloną GG

- Tłok chciałbym wymienić - standardowo niebieski SHS

 

Docelowo Chciałbym zrobić z niej DMR.

Mam ten starszy model, stokowa sprężyna m120.

 

1. Do DMR opłaca się dać jak najdłuższą lufę, zawsze to + do FPS i skupienia. Jednak długa lufa wiąże się z wymianą cylindra. W sumie pneumatyka chińczyka dupy nie urywa, więc nawet dobrze by było ją wymienić. Jeśli chodzi o różnicę między 290mm, a 300mm to jest ona pomijalna. Stock cylinder będzie wtedy ok, a 1cm lufy idzie w tłumik.

Danymi z GF nie radę się sugerować. Mam dwie Specny i żadna nie miała lufy w długości podanej w opisie...

2. Tak. Specnowa jest niestandardowa, krótsza od typowej M4. Wymiana komory da Ci spokój przy montowaniu dysz. Z resztą ze szczelnością stocka może być różnie.

3. Zielona GG działa tragicznie w stock komorze, do tego ostatnio jakość tych gum spadła. Ja do dużych fps (obecnie 460, ale taka zaniżona wartość to wina tej komory) stosuję czarną Systemę, a do niskich (330) białego Guardera. Sprawdzają się bardzo dobrze.

4. Tłok SHS będzie ok. Ja w mocnej Specnie mam 7 stalowych zębów, działa dobrze, ale to całkiem świerza sprawa, więc ciężko o konkretną opinię. Jednak na pewno dużo lepiej niż stock, który i tak znosi całkiem sporo :P

Link to post
Share on other sites

1. Do DMR opłaca się dać jak najdłuższą lufę, zawsze to + do FPS i skupienia. Jednak długa lufa wiąże się z wymianą cylindra. W sumie pneumatyka chińczyka dupy nie urywa, więc nawet dobrze by było ją wymienić. Jeśli chodzi o różnicę między 290mm, a 300mm to jest ona pomijalna. Stock cylinder będzie wtedy ok, a 1cm lufy idzie w tłumik.

Danymi z GF nie radę się sugerować. Mam dwie Specny i żadna nie miała lufy w długości podanej w opisie...

2. Tak. Specnowa jest niestandardowa, krótsza od typowej M4. Wymiana komory da Ci spokój przy montowaniu dysz. Z resztą ze szczelnością stocka może być różnie.

3. Zielona GG działa tragicznie w stock komorze, do tego ostatnio jakość tych gum spadła. Ja do dużych fps (obecnie 460, ale taka zaniżona wartość to wina tej komory) stosuję czarną Systemę, a do niskich (330) białego Guardera. Sprawdzają się bardzo dobrze.

4. Tłok SHS będzie ok. Ja w mocnej Specnie mam 7 stalowych zębów, działa dobrze, ale to całkiem świerza sprawa, więc ciężko o konkretną opinię. Jednak na pewno dużo lepiej niż stock, który i tak znosi całkiem sporo :icon_razz:

 

1. Znalazłem precke G&G 357mm powinno się zmieścić ale chciałbym uniknąć sytuacji w której z tłumika będzie wystawać mi kikut lufki. Do tego cylinder jaki trzeba by wstawić ?

W sumie to chciałbym uniknąć zbędnego kombinowania.

 

2. W takim razie jaką komorę HU polecasz/polecacie ?

 

3. Gumka HU ze stokiem mi u mnie działa w sumie dobrze, dopiero pod koniec lotu kulka skręca ostro.

 

4. Też myślałem nad tym tłokiem.

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...