Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Podgląd zza rogu - lusterko jako przedłużenie broni


Recommended Posts

Hej,malo pomysłów tu jest,kiedyś na swoim XM ie podwiesiłem lusterko wypukłe z latarką służące do obserwacji korytarzy i zakamarków,mam zdjęcia ,niestety nie wiem jak je umieścić tu,mogę komuś je wysłać żeby to zrobił i w ten sposub rozruszał ten dział na forum.

 

014cv.th.jpg 023tb.th.jpg

039en.th.jpg 045rq.th.jpg

 

gunmaniak@o2.pl

Link to post
Share on other sites

Pomyslow mysle ze jest nadmiar,tyle za ASG skupia sie na samej strzelaninie,taktyki tu praktycznie nie ma,chyba ze taktyka nazywa sie atak z prawej ,lewej lub rozdzielenie grupy itp. Co do lusterka to jest najlepsze,ale wymyslono juz kamere montowana na broni ktora umozliwia strzelanie wystawiajac za rog sama bron-zadna nowosc tyle ze pomagac w celowaniu ma wlasnie ta kamera.Mozna by zastosowac w zabawie mnostwo srodkow i nietypowych rozwizan ale to niewatpliwie wydluzylo by gre,obecnie poprostu strzelamy sie niemal bezmyslnie i to sie wiekszosci podoba.Sytuacja jest taka bo postrzal taka kulka jest niegrozny i mozna sobie pozwolic na ryzyko.Mala jest rowniez chec wygrania a raczej dobrej zabawy stad wydaje mi sie mala pomyslowosc w grze.

Link to post
Share on other sites
...taktyki tu praktycznie nie ma' date='chyba ze taktyka nazywa sie atak z prawej ,lewej lub rozdzielenie grupy itp.[...'] ....obecnie poprostu

 

Myślę że powinieneś więcej pisać we własnym imieniu bo np. mi bezmyślne strzelanie nie bardzo się podoba.

 

Poza tym skoro w grach w których bierzesz udział liczy sie tylko "naparzanka" i nie ma w niej miejsca na taktykę to jedyne co mogę napisac to to, że bardzo mi przykro, że nie potrafisz z tymi z którymi się bawisz zorganizować nic ponad naparzankę... Ale pocieszę Cie kiedyś może trafisz na takich którzy potrafią wymyślić coś ponad przeciętność która najwyraźniej Tobie odpowiada skoro sam nie potrafisz jej zmienić :P :lol:

 

Co do lusterka pomysł OK ale faktycznie mało praktyczny w czasie walki. Może krótkie starcie w kilka osób ale jak zaczyna sie tłok w pomieszczeniu robić i z jednej strony jest 10 lub więcej osób to chyba za bardzo trzeba uważać na tego "kija" już lepiej chyba poprostu lusterko w rękę i na "niestandardowej" wysokości je wysunąć.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Chyba raczej niesprawdzałeś tego teleskopu w walce, ma sluzyć do walki w pomieszczeniach - korytarzach a te zazwyczaj są ciasne, gdy nie są nie potrzebne jest lusterko :P.

 

Polecam lusterko asferyczne na "wysięgniku" długości 10 cm w łatwo dostępnym miejscu oporządzenia, sprawdza się idelanie. Oczywiście połączone z umiejętnością cichego podejscia. Daje to mniejwięcej taki efekt: "A ten skąd sie tu wziął (cieche podejscie) i skąd wiedział że tu siedzimy (lusterko)"

Link to post
Share on other sites

hmm fajne fajne tylko może być przy długie

kiedyś przykleiłem małe okrągłe lustereczko do niewielkiej listewki i tak sprawdzałem "podejrzane" pomieszczenia ;)

Problem tkwił w tym że w większości przypadków lusterko zostało zauważane no i już akcja poszła się walić :)

Link to post
Share on other sites

Hej,lusterko było robione na prośbe mojego znajomego i rzeczywiście nie było testowane w walce.

Znajomy rozmyślił się co do stosowania tego pomysłu,gdyby było inaczej było by umieszczone na teleskopowej antenie i składane pod karabin.

Testowałem je w korytarzach i innych pomieszczeniach,można nim oświetlić duży obszar i zauważyć co tam się znajduje,bo lepiej ostrzelać przeciwnika będąc wykrytym niż przegapić go i dostać w plecy szukając następnych przeciwników.

Link to post
Share on other sites

ostatnio w sklepie z artykułami "wiertarkowymi" ;) tzn wszelkiego typu narzędzia, gwoździe, druty itp. znalazłem gotowe lusterko na rączce teleskopowej - co prawda jak wziąłem to do ręki i spytałem się ile to kosztuje to spowodowałem awarię sklepu - nikt nie wiedział jak to się nazywa i ile kosztuje :!: w każdym razie http://www.allegro.pl/search.php?string=inspekcyjne

Link to post
Share on other sites

Hej,Freeman przejżałem oferty na alegro i nieznalazłem tam zbyt dokładnego opisu tych lusterek,tzn czy są wypukłe.

Tylko lusterka wypukłe nadają się do kontroli pomieszczeń,wprawdzie zniekształcają obraz ale możesz zobaczyć duży obszar pomieszczenia.

Lusterkiem płaskim trzeba sporo i długo manewrować aby przejżeć pokój lub korytarz,lusterko płaskie na wysiegniku drga jeszcze bardziej niż ręka(dzwignia)i nie można być całkiem pewnym co się zobaczyło.

Jak zapewne jeszcze Freeman zauważyłeś obok lusterka jest reflektor latarki,przydaje się do oświetlenia dziur i ciemnych pomieszczeń.

Link to post
Share on other sites

jak dla mnie pomysł gun-a jest bardzo dobry kumpel w ekipie też coś wymyslił podobnego tylko, bez latarki, mniejsze lusterko, wysiegnik max 1 m., no i wszystko stonowane w kolorze czerni, jednak gratulacje za pomysłowość :D może do i airsoftu się nadaje ta latarke i te kolory , jednak do taktyki odpada :wink:

Link to post
Share on other sites

Takie lusterko w ASG jest bardzo przydatne, wiem bo kumpel z ekipy takie ma tylko, że nie przyczepione do boroni. To jest zwykłe małe lusterko przyczepione to anteny od radia:D jest to dosyc pomysłowe bo możesz skracać i wydłużać ile chcesz;) A co do tego twojego patentu gunmaniak to też można by zamontowac to lusterko na jakimś składanym kijku jak antena i wtedy nie trzeba by było biegać z takim długim:p

 

 

Pozdrawiam :wink:

Link to post
Share on other sites

Hej,batteangel w poprzednim poscie pisałem że planowałem umieszczenie

lusterka na teleskopowej antenie składanej pod karabin,ale mój znajomy zrezygnował z tego pomysłu a robione było to dla niego.

Planowałem też umieszczenie na drucie przed wylotem lufy małej blaszki i dołaczenie do niej lasera,byłby to odbijacz kontowy ze wskażnikiem.

Można by było wtedy wychylić lusterko z odbijaczem z za rogu i ostrzeliwać przeciwnika bez wychylania się,celność czegoś takiego nie była by duża ale wystarczająca do zniechęcenia przeciwnika do wychylania się i do dania czasu następnym kolegom aby go dopadli.

Jak zaznaczyłem wcześniej znajomy zrezygnował z tego pomysłu.

Link to post
Share on other sites
Planowałem też umieszczenie na drucie przed wylotem lufy małej blaszki i dołaczenie do niej lasera,byłby to odbijacz kontowy ze wskażnikiem.

Można by było wtedy wychylić lusterko z odbijaczem z za rogu i ostrzeliwać przeciwnika bez wychylania się,celność czegoś takiego nie była by duża ale wystarczająca do zniechęcenia przeciwnika do wychylania się i do dania czasu następnym kolegom aby go dopadli.

A od kiedy w AS liczą się trafienia rykoszetów? Bo nie byłybyto bezpośrednie trafienia.

Link to post
Share on other sites

NavySeal napisałes, że w AS nie liczą się trafienia rykoszetów, ale to chyba zależy od danej ekipy. Jedni mogą nie uznawać rykoszetów a drudzy odwrotnie :wink:

 

Gunmaniak, to wszystko co powymyślałes może i jest przydatne i wogóle, ale czy pomyślaleś może o jakimś szybkim sposobie demontażu tego lusterka? Bo gdyby nagle przyszło by Ci przeciskać się przez jakieś ciasne dziury czy szczeliny to bardzo łatwo można to zniszczyć zachaczając o coś.I jeszcze jedno, czy po zamątowaniu tych wszytkich gadzetów na początku lufy nie będzie to troche przeciążało przedniej części broni?

 

Pozdrawaim :wink:

Link to post
Share on other sites

Pomysł Gunmaniaka ma jedną dużą zaletę. Zmniejsza ryzyko oberwania, w chwili gdy nie mamy broni w ręku tylko lusterko, a wróg niespodzianie wychyliłby się zza rogu. Czy to lusterko umożliwiało obserwacjęteż z prawej strony albo u góry? Bo jeśli nie, to jest mało użyteczne (no chyba, że wszystkie skręty byłyby w lewo :wink: )

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

flaytec nie pomysl, ze scigam Cie po calym forum :twisted: ale O Wielki Reformatorze AS, wiekszosc ludzi bylaby zachwycona Twoim pomyslem "peryskopu" 8O ktory to sam widzialem na PGRach

badz laskaw zamiescic zdjecie, to moze ktos ulepszy Twoj model i bedzie mozna to jakos zastosowac :wink:

 

[ Dodano: Wto 22 Lis, 2005 ]

Poza tym skoro w grach w których bierzesz udział liczy sie tylko "naparzanka" i nie ma w niej miejsca na taktykę to jedyne co mogę napisac to to, że bardzo mi przykro, że nie potrafisz z tymi z którymi się bawisz zorganizować nic ponad naparzankę... Ale pocieszę Cie kiedyś może trafisz na takich którzy potrafią wymyślić coś ponad przeciętność która najwyraźniej Tobie odpowiada skoro sam nie potrafisz jej zmienić

 

Thor_

chcialbym poniekad zauwazyc, ze w pewien niedoslowny sposob wskazujesz negatywy ludzi z ktorymi strzela sie flaytec

problem nie lezy w kwesti tego, ze flaytec nie potrafi nic z nami zorganizowac tylko jest jak by to powiedziec "niereformowalny indywdualnie"

natomiast przyklad strzelanek z nim podam od razu:

sytacja:

szturm na budynek, flaytec niejako bez broni gdyz padla bateria, nagle udaje mu sie zaskoczyc jednego z obroncow po czym mowi do niego: "tratatatatata nie zyjesz"

on: ale nic mnie nie trafilo

flaytec: bo ja juz kulek nie mam

on: ?

flaytec: no ale jakbym mial to juz bys nie zyl

:wink:

 

nie musze chyba mowic, ze szturm zakonczyl sie wielkim "smiechowiskiem" i rozpoczynaniem akcji od nowa (po uprzednim wyposazeniu flayteca w jakas sprezynke)

 

podsumowujac

problem nie lezy w grupie czy w pojedynczych osobach z ktorymi strzela flaytec a mianowicie w jego rozumowaniu AS

za duze ambicje a za mala znajomosc tematu

 

ale ja go mimo wszystko lubie :wink:

Link to post
Share on other sites

A mi zaświtało coś w głowie:)

Jetseście przesądni?

jeśli tak to odpowiedzcie mi na pytanie:

 

Kto poniesie konsekfęcje(7 lat nieszcześcia)za zbite lusterko w wyniku nagłej akcji?

 

Posiadacz broni z lusterkiem ODP c

Napastnik ODP b

Kulka ODP a

 

sms'y prosimy wysyłać na numer 666 (hell home)

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: nieto żebym miał cos do lusterka ale stwierdzam że to fajny numer:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...