Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rekonstrukcja i stylizacja - linki i porady


Recommended Posts

  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co nie zmienia faktu, że bez pistoletu do lasu a już zwłaszcza do budynku ani rusz.

Nikt nie będzie Ci robił problemów jeśli pojawisz się na strzelaniu tylko z pistoletem to na pewno. Jedyne co to możesz się zrazić do gry gdy zobaczysz, że masz 3/4 zasięgu dowolnego AEGa i 1/5 ilości kulek w magazynku.

Edited by wish
Link to post
Share on other sites

Szeregowcy nie mieli przydziałowego Colta podczas skoków w Normandii ale przez doświadczenie zdobyte pierwszej bojowej nocy, podczas której wielu wylądowało bez broni głównej, podczas skoków w Holandii już taki przydział obowiązywał - z tego co wiem ; ) ale tak jak piszą powyżej, nie postrzelasz sobie z boczniaka.

Link to post
Share on other sites

Postrzelać, postrzela, ale nie będzie to równa rozgrywka.

Żeby grać tylko boczniakiem, to trzeba mieć nie lada umiejętności. Ja często wyciągam boczniaka i już kilkanaście fragów zebrałem, ale nie zmienia to faktu, że wątpię czy samym boczniakiem mógłbym grać cały czas.

Link to post
Share on other sites

Wish, a pamiętasz ostatnią pustynię i moje kosmiczne wręcz fragi zdobyte z shotguna ACMu?

 

Zakładam, że Colt będzie miał podobne osiągi, lub nieco lepsze (brak potrzeby przeładowania po wystrzale, niewielkie rozmiary) niż shotgun. Tylko i wyłącznie kwestią jest maskowanie i odpowiednia taktyka do posiadanego uzbrojenia.

 

Powiem tak, głowy nikt nie urwie jak się pojawisz z samym Coltem, a możliwe jest, że ktoś użyczy czegoś większego. Przewaga zasięgu i celności też da się do pewnego stopnia zniwelować. Nie mówię tu o takim MG czy snajperach, ale dobra maskowanie i pozycja i da się ściągnąć kogoś z pistoletem maszynowym, czy nawet StG.

A po za tym, to nie musisz mieć repliki historycznej, nawet jak masz jakieś taktyczne M4, wystarczy pozdejmować optykę i inne bajery, zawinąć replikę w jakiś materiał i strzelać na singlu. Sporo ludzi tak biega.

 

Co do broni osobistej i Colta jako głównej, to chyba mylisz pojęcia. ;) Broń główna to zazwyczaj broń długa, karabin, pistolet maszynowy, itd. Natomiast broń osobista wywodzi się od obrony własnej osoby którą łatwo i zawsze można mieć (przenosić) przy sobie, najczęściej były to pistolety, lub rewolwery ze względu na wymiary. Najczęściej wydawana była podoficerom i oficerom, rzadziej szeregowym. Ale jak koledzy wspominali, niektóre oddziały jak spadaki, czy komandosi dostawali broń krótką.

Zaś sami amerykańce w dużej mierze mieli prywatne pistolety, chociażby taki Patton paradujący z dwoma rewolwerami, :D zresztą u nich jest trochę inne podejście w tym temacie. :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Szanowni koledzy, co radzicie włożyć do customowego SMLE No.1 Mk III? Nie planuję bawic się w strzelca wyborowego ani grzebać w bebechach- wystrugam tylko kolbę i dodam co bardziej charakterystyczne elementy zewnętrzne. Na Fo była mowa o MB-03 Wella, ale obawiam się ich 'jakości', więc pomyślałem o innej VSRce, mianowicie Cymie 701C. Co wy na to, próbował ktoś się z tym bawić? A może lepiej po prostu kupić Stena z AGMu (choć czterotakt robi nieporówbywalnie większy klimat, a PMami jest przesyt)?

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Jest przesyt peemów. Pomysł na Lee Enfielda jest więcej niż godzien pochwały. Standardem w customowych replikach jest MB 03. Ma takiego Cortes, mam ja. Nie narzekamy. Po wymianie lufy na precyzyjną i doszczelnieniu komory pięknie nosi. Jak Janosik.

Link to post
Share on other sites

MB 03 jest najtańszy z dostępnych czterotaktów.

Na wstępie trzeba dać porzadna gumkę. Potem zmienic tłok na metalowy i zaczep tłoka na stalowy, bo szybko się zużywają. Lufa precyzyjna, to wtedy, gdy chcesz mieć lepszą celność.

 

Zebu robi repliki historyczne na bazie Varminta M70. Jakiej firmy? - Nie wiem. podobno lepszy od MB03.

Link to post
Share on other sites

Zebu jako bazy używa M70 JG alub ASG. W stock'u są dużo lepsze niż MB03, nie wymagają żadnych prec-luf itp. Mosin'a mam złożonego na MB03 i po wymianie lufy, duszy, tłoka ma gorsze osiągi niż mauser zrobiony z M70. Bebeszki również są dużo trwalsze mimo, że w większości plastikowe.

Link to post
Share on other sites

MB 03 jest najtańszy z dostępnych czterotaktów.

Na wstępie trzeba dać porzadna gumkę. Potem zmienic tłok na metalowy i zaczep tłoka na stalowy, bo szybko się zużywają.

 

A ten zaczep stalowy, gdzie go znajdę (szukam już od pewnego czasu i nigdzie nie mogę znaleźć)?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No dobrze. Wreszcie zacząłem się bawić z k98.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 1.jpg

Galeria Allegro

Nie wiem, czy się wkleiło, ale mam pytanie: Jak sobie poradzić z wklejeniem szczerbinki z podstawą? Lufa zewnętrzna na "komorą nabojową" była zbyt gruba; wepchnąłem ją ile się dało w kolbę, ale dalej jest zbyt wysoka w stosunku do wysokości muszki. Czy tak już musi zostać?

 

Jakieś pomysły?

 

No, widzą, że się udało. Od spodu chcę wkleić gniazdo magazynka z broni-dawcy, całość okleić balsą i zeszlifować; czekam na rączkę przeładowania (ta od MB05, do wygięcia i poprzycinania), z nabytych metalowych części do Boyi będzie właśnie szczerbinka oraz "zameczek" (bezpiecznik) - mimo tego zostawiłem też działający bezpiecznik z MB03 i regulacją hop-up.

 

No i nie daje mi spokoju właśnie ta wysokość szczerbinki.

 

Na marginesie: lufa z muszką, szczerbinka, bezpiecznik - z Boyi'a, drzewo to czyjeś resztki Denix'a.

 

A z narzędzi okazała się najważniejsza miniszlifierka ze znanej firmy, której nazwa zaczyna się "DR" a kończy "EL".

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Panowie jaka jest wysokość i szerokość ładownicy w pasie amunicyjnym m23 bo zastanawiam się czy zmieści mi się tam magazynek do mojego springfielda (custom MB03; magazynek skrócony).

I jeszcze, jaki pas nośny do ww. springfielda (ten sam co do M1 czy były jakieś dedykowane) ?

Link to post
Share on other sites

Efekty niedzielno-poniedziałkowej nudy.

 

Na razie to kartonowa wersja Beta.

Przydałby się też jakiś patent na zapalnik. Na Stalingradzie ktoś fajnie zrobił zapalnik do granatu trzonkowego - myślę że tu by się fajnie zgrało też.

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...