Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rekonstrukcja i stylizacja - linki i porady


Recommended Posts

  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

 

Jeszcze pytanie, na stronie sklepu paragraf22 są kopie Sturm (Mil-Tec) oraz QMI - miał ktoś do czynienia z tą drugą marką ?

 

Z opisu na stronie QMI wynika, że szyli mundury dla kilku filmów, które oglądaliśmy z większymi lub mniejszymi wypiekami na policzkach. Nie wiem, może szyją tylko pod zamówienie - jak w Rekonstrukcja - czekasz dłużej ale masz dobry produkt... Ale to tylko moje przemyślenia.

Link to post
Share on other sites

Parsons Jacket od Sturma jest tak jak oryginał wiatroszczelny i jest podszyty jakąś cienką włókniną ( nie wiem, co było w oryginale, ale pewnie coś podobnego). Efekt jest taki, że latem ma działanie napotne - nie przepuszcza powietrza i nie odprowadza ciepła na zewnątrz, nawet z t-shirtem pod spodem, a w zimie chroni przed wiatrem, ale nie przed zimnem, nawet z wełnianą koszulą. Moja rada: dobrze mieć i jedno i drugie. Latem biegać w koszuli, można podwinąć rękawy ( zresztą T-shirt też trzeba żałożyć, bo wełna trochę gryzie, a w zimniejszych porach w koszuli i w kurtce. Pod koszulę można włożyć grubą, ciepłą bieliznę. Z czasem można dokupić sweter, zakładany na koszulę.

Bieganie w samej koszulce, to na Vietnam, nie na DWS. Za takie coś gen. Patton postawiłby przed sąd wojenny.

Link to post
Share on other sites

Cóż widzę, że koszula jest super mega ważnym elementem stylizacji więc chyba jednak w nią będzie trzeba zainwestować choć cena troszkę odstrasza :/ Jest jakaś alternatywa dla niej ? Zaznaczam, że nie będę się bawić w reko a jedynie w stylizacje na potrzeby ASH.

 

 

Jeżeli chodzi o replikę to na razie będzie MP40 jednak docelowo ma być Springfield (custom MB03).

 

 

EDIT:

Na paragrafie jest hełm M1 za 99 ale to jest chyba sam dzwon i wkład bez paska pod brodę ?

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites

Hełm wygląda na kompletny.

Jak chcesz jakiś zamiennik koszuli pod kurtkę, to kup jakąkolwiek koszulę, wełnianą, lub z grubej bawełny, w kolorze oliwkowym. Nie musi mieć kieszeni i innych detali, bo ich nie będzie widać. Na replikę przyjdzie jeszcze czas, kiedy będzie za ciepło na kurtkę.

A jeśli chodzi o Springfielda, to witamy w klubie czterotaktów :-) .

 

P.S. Springfielda zamawiasz u Zebu?

Edited by Cortes
Link to post
Share on other sites

Właśnie z polecenia Wisha trafiłem do Zebu.

 

 

No to w sumie wiem już wszystko co chciałem, więc jak zjadę do domu to zamawiam wszystko.

(Jak spodnie HBT to bida i śmierć z niedożywienia to może uda się wyskrobać jeszcze troszkę więcej dziengów i kupić te wełniane M37, pomyślimy!).

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites

Parsons Jacket od Sturma jest tak jak oryginał wiatroszczelny i jest podszyty jakąś cienką włókniną ( nie wiem, co było w oryginale, ale pewnie coś podobnego). Efekt jest taki, że latem ma działanie napotne - nie przepuszcza powietrza i nie odprowadza ciepła na zewnątrz, nawet z t-shirtem pod spodem, a w zimie chroni przed wiatrem, ale nie przed zimnem, nawet z wełnianą koszulą. Moja rada: dobrze mieć i jedno i drugie. Latem biegać w koszuli, można podwinąć rękawy ( zresztą T-shirt też trzeba żałożyć, bo wełna trochę gryzie, a w zimniejszych porach w koszuli i w kurtce. Pod koszulę można włożyć grubą, ciepłą bieliznę. Z czasem można dokupić sweter, zakładany na koszulę.

Bieganie w samej koszulce, to na Vietnam, nie na DWS. Za takie coś gen. Patton postawiłby przed sąd wojenny.

 

Pozwolę sobie na małe sprostowanie, Kurtka nieudolnie kopiowana przez Szturma to nie Parsons. Parsons Jacket to kurtka m 1938 natomiast Szturm nieudolnie próbuje zrobić kurtkę m1941 Field Jacket.

 

Parsons Jacket M1938

post-5-1168989078.jpg

 

Field Jacket M1941

m41_thumb.jpg

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanie o kurtkę m41 a mianowicie rozmiar.

Jaki wybrać żeby kurtka nie była za ciasna/mała ale też żeby nie wisiała jak worek. Powiedzmy, że normalnie noszę XL i nie było by problemu gdyby rozmiary były podawane właśnie w taki cywilizowany sposób a nie jakieś r40/44/46 itp.

 

Tak na moje chłopskie oko to tak pi razy drzwi chyba wypadało by rozmiar 46

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanie o kurtkę m41 a mianowicie rozmiar.

Jaki wybrać żeby kurtka nie była za ciasna/mała ale też żeby nie wisiała jak worek. Powiedzmy, że normalnie noszę XL i nie było by problemu gdyby rozmiary były podawane właśnie w taki cywilizowany sposób a nie jakieś r40/44/46 itp.

 

W Nestofie podane są wymiary kurtki w centymetrach więc powinieneś bez problemu wpasować się w któryś z rozmiarów.

http://nestof.pl/towar/bluza-polowa-m41

Link to post
Share on other sites

Sorki za posta pod postem, jak się jakiś Admin nawinie to proszę o złączenie 2 wątków <- a tą linijkę o usunięcie, a to pod spodem jako EDIT: :icon_smile:

 

Sprzęt w części doszedł (propsy dla Nestofa za przesyłkę następnego dnia oraz paragrafowi po 2 dniach, czekam jeszcze na rekonstrukcja.pl ale na razie zero jakiejkolwiek informacji po za tym, że zamówienie przyjęte). Mniejsza. Ale do sedna.

 

Opinacze rozmiar 4R okazały się ciut za małe i słabo to wygląda :/ ale mam gdzieś stare desanty to upitolę górę i zrobię z nich trzewiki do kostki to powinno dać lepszy efekt, jak nie to albo zacznę odkładać na Corcorany albo kupię polskie opinacze (buty).

 

I druga sprawa czyli obszycia, naszywkę "1" lepiej naszyć na kurtkę czy na koszulę oraz w jakiej odległości od szwu ?

 

Trzecia sprawa jak "ukoszernić" koszulę ? Dać na ramię naszywkę "1", stopień, jakieś wpinki na kołnierz, krawat - wgl. warto ?

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites

 

 

Sprzęt w części doszedł (propsy dla Nestofa za przesyłkę następnego dnia oraz paragrafowi po 2 dniach, czekam jeszcze na rekonstrukcja.pl ale na razie zero jakiejkolwiek informacji po za tym, że zamówienie przyjęte). Mniejsza. Ale do sedna.

 

Opinacze rozmiar 4R okazały się ciut za małe i słabo to wygląda :/ ale mam gdzieś stare desanty to upitolę górę i zrobię z nich trzewiki do kostki to powinno dać lepszy efekt, jak nie to albo zacznę odkładać na Corcorany albo kupię polskie opinacze (buty).

 

I druga sprawa czyli obszycia, naszywkę "1" lepiej naszyć na kurtkę czy na koszulę oraz w jakiej odległości od szwu ?

 

Trzecia sprawa jak "ukoszernić" koszulę ? Dać na ramię naszywkę "1", stopień, jakieś wpinki na kołnierz, krawat - wgl. warto ?

 

Na Rekonstrukcja.pl poczekasz długo. Brak kontaktu z ich strony to norma. Ale z jakości towaru powinieneś być zadowolony.

Buty powinny być brązowe. Nie kupuj Corcoranów, bo to wysokie buty dla spadaków - pod opinaczami będzie wyglądało to kiepsko, tak jak piechur z Corcoranami.

 

"1" naszywasz na kurtkę, co do koszuli, to nie wiem. U spadaków zasada jest taka - kuraka przyszywa się w odległości 2 palców od górnego szwu. Oczywiście jest to opisane jako odległość w calach. W piechocie nie wiem jak to wygląda. Najlepiej zrobisz jak zarejestrujesz się na forum GRH http://www.bigredone.pl/ i tam z pewnością uzyskasz wszelkie ważne informacje na temat postaci, którą robisz.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Z tego co mi wiadomo Marines mieli na wyposażeniu Field Boots. Corcorany - nie. Jednakże jestem w trakcie czytania książki Pacyfik, i przewinął się wątek spadochroniarzy, którzy brali udział w walkach. Oczywiście nie skakali, ale pamiętam, że jako jednostki specjalne ( świetnie wyszkolone ) zadzierali nosa... :icon_wink: - może to być powodem jakiś zdjęć z epoki, na których żołnierze na Pacyfiku mają Corcorany - pod warunkiem jednak, że spadacy byli ubrani jak na ETO...

Co do munduru z kamuflażem, nie wypowiem się, muszę sprawdzić.

 

a tu taki może przydatny link, który bardzo szybko, na gorąco znalazłem:

http://www.usww2uniforms.com/marinesindex.html

 

warto szukać ; )

Edited by Matt Baker
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mnie udało się zamknąć ładownicę z szybkoładowarką i zapasowym magazynkiem, ale na moje oko nie sprawia to najlepszego wrażenia: szybkoładowarka nieco wystaje (ale to właściwie nie jest problem) oraz zamknięcie ładownicy sprawia wrażenie, iż lada moment się odemknie (to już jest problem, bo - o ile szbkoładowarka nie wyleci, bo jest grubsza od magazynka - sam magazynek bez problemu można zgubić).

Moja szybkoładowarka jest na około 100 kulek, z mniejszą (jeżeli są) nie będzie problemu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pytanie: czy ktoś spotkał się kiedyś w źródłach z używaniem przez amerykańskiego spadaka Colta 1911A1 jako broni głównej (mówię o sytuacji w której żołnierz miał tylko 1911 z przydziału, a nie o sytuacji w której np. zgubił Carbine'a przy skoku). Z tego co wiem 1911 były wydawane oficerom i spadakom jako broń osobista, stąd pytanie. A jeśli nie, to czy mocno niekoszerne będzie bieganie z samym coltem? Chodzi wyłącznie o stylizację na niedzielne strzelania, nie jakąś wybitną rekonstrukcję.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Koszerność w stylizacji? Ja bym się nie przejmował.

Co innego mieć zrobioną sylwetkę jako tako (szpej i el. umundurowania będące replikami), a co innego ubranie oliwkowych spodni, swetra czarnego, beretu/ czapki z jakiegoś demobilu i ot "partyzant" się znalazł.

Link to post
Share on other sites

Cóż, jak mówiłem to tylko stylizacja- większość rzeczy oryginalna, ale raczej z lat 60-tych niż drugowojenna. Ale w ash się szczególnie nie bawię, więc nie ma to takiego znaczenia. Pytanie raczej z ciekawości.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...