Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tak, napięcie całkowite pakietu naładowanego to 8,4v(oczywiście jeśli przyjmiemy że obie cele mają po 4,2 co jest maksymalną granicą naładowania) a pakiet rozładowany do granicy tolerancji powinien mieć 6v (oczywiście jeśli cele są równo rozładowane).

Link to post
Share on other sites

Witam! Zamierzam kupić tego li-pola http://www.asg.com.pl/Akumulator_Li-Po_74V_2200mAh_20C_GE_Power,p,4104.php . To będzie mój pierwszy akumulator li-po. Posiadam imaxa B6 i z tym związane są moje pytania.

1) Czy max. prąd ładowania będzie wynosić 2,2 A? Doradźcie mi jakim najlepiej ładować

2) Rozładowanie max 1A bo tyle max. ładowarka wysciąga, ale ten prąd łądowania będzie okej?

3) Ogólnie jak używać balansera, jakieś porady?

Pozdrawiam.

 

-jeżeli nie musisz to ładuj ten pakiet małym prądem wystarczy 0,5A

-rozładowanie wystarczy 0,3A i to nie musi być przed każdym ładowaniem spokojnie możesz pakiet doładować 4-5 razy

-w twojej ładowarce prąd balansowanie to chyba max 0,3A.Nie pamiętam dokładnie jak to jest w Imax ale w końcowej fazie ładowania prąd powinien sam spadać tak aby wyrównać cele-jeżeli tak nie jest a napięcie zbliża sie ku 8,4V to przerwij ładowanie i ustaw prad 0,2A w opcji balansowania lipo.Pamiętaj ze to Imax i różnie bywa z tymi ładowarkami jeśli chodzi o balansowanie cel.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie czy mu aug z ca (system bore up założony, sprężyna m120 , 380fps'ów) przeżyje to ---> Turnigy LiPo 3s 2200mAh 30C (11,1V)

 

Silnik stockowy mam. Kable w sumie wymieniane, ale na jakie to nie wiem:D

 

Ewentualnie trzeba by było dokupić silnik lepszy ,żeby to śmigało?

 

PS Może jest jakaś konkretna firma lipo ,którą polecacie? (oczywiście żeby cena też była sensowna)

Edited by Marek_pno
Link to post
Share on other sites

Mam mam scar-h vfc , m130, MOSFET_AB, Cylinder Modify oraz ball bearing 8 mm Modify bateria GE Power 11.1 V 1800 mAh 16C na wtykach "T" zastanawia się nad zejściem na baterie 7,4 V - strzelam szybko na singlu, co powoduje nagrzewa się silnika stokowego - co byście polecili .

Link to post
Share on other sites

Panowie szybka piłka, emka ics, full stock, silnik ics infinite, sprezyna m100, 330fps, jakie lipo kupić do tego tak żeby znacząco zwiększyć rof w stosunku do batki 8,4 , najlepiej w granicach 18-20bb/s, myślałem nad turnigy 7,4v 2200mAh 20-30c ale nie wiem czy nie bedzie za słaba, co polecacie, wtyczka w batce najlepiej deans bo na takie zmienię w replice:)

Link to post
Share on other sites

AK 0.48 spring guarder m130 mosfet+kable niskooporowe, t-cnnnectorki silnik stock .

 

Zastanawiam się nad:

Turnigy LiPo 5200mAh 7,4V 2S 30-40C

Turnigy LiPo 2200mAh 3S 11,1V 25-35C

 

Chce miec dosc dobry rof , ale tez nie uszkodzic gearboxa. Czy starczy mi 7,4 ?

Link to post
Share on other sites

7,4 25C 2.2Ah w moim przypadku na M120 daje rof odrobinę mniejszy niż nimh 9,6v. Jeśli tylko gb jest dobrze złożony, szczelny, nasmarowany i płynnie działa - taki nimh radzi sobie świetnie (tylko może nie za długo). Na oko u mnie to jakieś 16 na sekunde, a 7,4v ok 14 przy czym ona i 6 godzin pociągnie a rof się praktycznie nie zmniejsza. Przy 11v baterii brata (taka jaką przytoczyłeś) magazynek nie podaje na auto a dysza za szybko chodzi (chiński magazynek A&K) ale już midy dają radę, single działa więc to kwestia porządnego magazynka. Jeśli tylko zmieścisz 7,4v to działaj na niej, da ok 12 do 14 przy standardowych zębatkach i nie będziesz musiał po 3 miesiącach czyścić wiórów w gb albo co gorsza strzępów tłoka i wyłamanych zębów. Przy 11v lepiej się sprawdza mosfet z ab.

Edited by Fedajkin
Link to post
Share on other sites

Im więcej C tym więcej amper może wygenerować bateria. 10C samochodu nie odpali, ale już 30C 11v (o odpowiedniej pojemności) podoła większości zwykłych samochodów osobowych bez trudu (i nie wybuchnie ale nieco się rozładuje). Kwasowo ołowiowe akumulatory mają kilkaset amper, Lipo 5000mah 50C to już 250 amper. Do repliki wystarczy 30, skokowo nieco więcej - działa na nimhah które tegoż C posiadają, nie wiem.. maks. 10 może pomnożona przez pojemność zwykłego pakietu to raptem 12 amper. Silnik na takiej nie rozkręca się do pełni swoich możliwości. Jeśli masz sposobność to porównaj sobie u jakiegoś znajomego działanie karabinu na 7,4 oraz 11 i sam zdecyduj. Polecam 7,4.

Link to post
Share on other sites

Chodzi ci o czas pracy, czy cas spoczynku? Jesli o czas spoczynku, to LiPO się nie trzyma naładowanych i nikomu ta wiedza nie jest potrzebna, a jeżeli o czas pracy to masz link (drugi obrazek):

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=25677

 

 

 

Jednak komuś się to przydało ile traci mocy po naładowaniu:

http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_prolong_lithium_based_batteries

Ale i tak, nie trzymaj naładowanego pakietu.

Edited by robertrr
Link to post
Share on other sites

Może się mylę, ale jak kupowałem pierwszego LiPOla to ktoś mi tak powiedział i tak robię, czy słusznie to nie wiem, ale zawsze jak się zapowiada dłuższa przerwa (więcej niż tydzień czy 2) to ładuję batkę tylko do 40%, w ładowarce mam opcje ładowania do przechowywania, po coś ta opcja przecież musi być. Ale dla czego i po co, to nie jestem w stanie powiedzieć, jeżeli jest tu ktoś, co się na tym zna, to sam chętnie poczytam...

Tak samo nigdy nie wolno trzymac pakietu całkowicie rozładowanego, ale dla czego, też nie wiem.

Link to post
Share on other sites

AK 0.48 spring guarder m130 mosfet+kable niskooporowe, t-cnnnectorki silnik stock .

 

Zastanawiam się nad:

Turnigy LiPo 5200mAh 7,4V 2S 30-40C

Turnigy LiPo 2200mAh 3S 11,1V 25-35C

 

Chce miec dosc dobry rof , ale tez nie uszkodzic gearboxa. Czy starczy mi 7,4 ?

 

 

W tym zestawieniu będziesz miał max 12-13 rps na lipo 2S . Zaleta jest ze możesz walić serie po 500 BBs rof nie spada celność idealna, bez szkody dla GB.Minusem przy tym rofie jest tylko problem z trafieniem w biegnącego gracza od 35-40metrów od Ciebie.

 

Na lipo 3S proponuje mosfet z regulacja rofu oraz AB. Posiadam w sprzedaży takie mosfety jak co to zapraszam na PW

Link to post
Share on other sites

A masz coś na poparcie swojej tezy, że baterii LiPo nie przechowuje się w stanie naładowanym ?

Chętnie poczytam, bo być może żyję w błogiej nieświadomości.

Nie można przechowywać naładowanych bo .... ?

 

 

Poczytaj fora modelarskie, też o tym nie wiedziałem, z powodu pewnego użytkownika forum, poczytałem i dowiedziałem się paru ciekawych rzeczy o Li-Pol'kach....

 

Ale te Li-Po to w pełni naładowana nie może być na dłuższe terminy, przynajmniej tak wyczytałem :))

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

lutujesz nową wtyczke

Rada: lutujesz krótko! jak najkrócej nagrzewasz kable, LiPo są cholernie wrażliwe na przegrzanie. Trzeba zachować ten złoty środek między zimnym lutem (za krótko) a przegrzaniem (za długo). Ja tak załatwiłem jeden pakiet. Co prawda drogi nie był (trochę ponad 6$ na hobbykingu) ale zawsze to kłopot.

Pewnie już było, ale nie zaszkodzi przestrzec.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Na 100% nie służą naszym pakietom upały, bodajże granice to -20C do +60C, osobiście w lodówce bym jej też nie trzymał, trzymam w doniczce (w łazience gdzie jest dośc chłodno) tak na wszelki wypadek gdyby coś się jej stało. Najważniejsze jest by napięcie trzymało się w granicach 6,0V a 8,4V. Nie używam pakietu od paru tygodnii, dokładnie to co najmniej 2 miesięcy. Jak go zostawiłem miał 7,89V teraz po sporadycznym strzelaniu koło domu ma 7,52V i nadal elegancko strzela, nie doszedł nawet do nominalnego napięcia. Więc, czy to będzie dla baterii 100% czy 60% pojemności - po prostu naładuj, odłóż i się nie martw, może tak przezimować. To co zabija pakiet to nadmierny spadek napięcia lub nadmierne naładowanie. Jeśli ktoś nie wierzy to można sobie podłączyć lipolke do wiatraczka jakiegoś i zostawić na całą noc (np na balkonie, tam się raczej nic nie zapali oprócz samego pakietu) lub przeładowac pakiet ładowarką bez zabezpieczeń. Filmów o tym są dziesiątki, a jak dokładnie kto się pakietam posługuje nie ma dla niego znaczenia, byle w granicach rozsądku.

Link to post
Share on other sites

Potrzebuje paru wskazówek.

Kompletnie nie znam się na LiPolach i nie wiem co wybrać, wiem już napewno, że nie będzie to 11,1v bo zmieli mi wnętrze M14 cymy.

Poza tym, nie mam ani ładowarki ani pomysłu na to jaką baterie kupić.

W tej chwili zależy mi na tym, żeby wyszło jak najtaniej, bo zmierzam jeszcze pobawić się innymi częściami w m14.

Dlatego pytanie do was - taniej i ogólnie lepiej wyjdzie jak kupie sobie Li-Po, ładowarke i deansy, czy może (posiadając już ładowarke mikroprocesorową) zwykły Ni-XX?

Jeśli Li-Po to poproszę o radę co wybrać, bo kompletnie się na tym nie znam.

 

I proponuje przykleić jakiś temat o podstawowych informacjach na temat Li-Po: czy są bezpieczne (bo wiecie jakie mity krążą) co znaczy 20C/30C i reszta oznaczeń, na co uważać itp.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dla własnej satysfakcji i zaspokojenia ciekawości polecam przeczytać cały temat, znajdziesz gdzieniegdzie również linki do podstawowych zasad korzystania z lipolek. Z pewnością masz czasami jakiś wolny wieczór, prześledź temat, nigdzie nie ucieknie. 7,4V o wymiarach 9,6 NiMH (czyli jakieś 20-30C ok 2000mAh pojemności) pociągnie M130 na stokowych zębach cymy i silniku w granicach 12 kulek na sekunde. Taka bateria to koszt ok 50-60 złotych, ładowarka na dobre 2 lata a może więcej, to koszt 100-200 złotych. Można ją jednak kupić na spółke, z kolegami z drużyny czy okolicy, z którymi się strzelasz bo ładuje pakiety najwyżej w godzine każdy. Polecane, stosunkowo nie drogie i wystarczające do naszych potrzeb ładowarki to accucel turnigy, imax B6/B8 i inne podobne, ofert takich jest dużo na allegro. Pakiety zaś, tylko modelarskie, większość jest pakowana w jeden blok, nie rozdzielana ale i dużo tańsza niż te do asg, ich minusem jest więc kubatura (zwracaj uwagę na wymiary pakietu i czy pomieści się do repliki). Pakiety do asg są słabsze i nie rzadko o dwa razy droższe, ich plusem może być jednak fakt, że są dzielone i dzięki temu upchać je można w najprzeróżniejszych kolbach, chwytach etc.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...