Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ładowarka raczej pokroju Redox Alpha v2, Turnigy Accucell 6, iMax B6. Mają szersze spektrum działania i kontroli nad ładowaniem.

A pakiet 2200mAh skoro się mieści to możesz spokojnie brać. Polecałbym turnigy nano-tech, im więcej C tym lepiej ale też im więcej tym grubsze kable więc bacz też na to. 25C do 30C powinny mieć normalne 14AWG, do tego dokup sobie konektor od repliki taki jak w baterii.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Sęk w tym ,że nasze repliki nie potrzebują najlepszych pakietów (które są naprawdę drogie :) ).Z mojego doświadczenia:

 

-Turnigy Nanotech -2 lata używany nic się nie dzieje

-Redox -używany 1,5 roku -nic się nie dzieje

 

Mogę je spokojnie polecić :).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wiem że pisałem w innym temacie o tym jednak już jutro znajomy robi zamówienie grupowe, do rzeczy:

 

Z racji mocnej sprężyny szukam baterii lipo 11,1v ze sklepu hobbyking która pasowałaby pod dekiel aks-74 od boya, wiem o li-ion od firefoxa jednak interesuje mnie tylko ten sklep.

Znalazłem pare baterii o podobnych wymiarach jednak chciałbym bym w 100% pewny przed kupnem.

1.1300mah scalone http://www.hobbyking...idProduct=44686

2.1300mah dzielone http://www.hobbyking...idProduct=44688

3.1200mah scalone http://www.hobbyking...idProduct=44776

4. 1200mah dzielone http://www.hobbyking...RSOFT_Pack.html

Edited by Genhii
Link to post
Share on other sites

Obsługa jest intuicyjna.

Podłączasz zasilacz, podłączasz pakiety obiema wtyczkami do ładowarki.

Wybierasz program lipo charge lub balance, polecam zawsze używać balance bo zarówno ładuje jak i wyrównuje poziom naładowania po równo na oba ogniwa.

Ustawiasz prąd ładowania, wartość 1C oznacza całą pojemność pakietu czyli owe 1750mAh. Są pakiety, które można ładować prądem nawet 5C ale nie jest to w ASG do niczego potrzebne. Możesz sobie ustawić np 250mAh co jest bezpieczne dla pakietu a i tak naładuje się on w przeciągu godziny bo zapewne nie wyładowałeś go do samego dna.

Procesor w ładowarce sam odczyta jaką pojemność ma pakiet, zatwierdzasz program ładowania dłuższym przytrzymaniem przycisku.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wczoraj widziałem naprawdę fajny pakiet. 2200mAh, turnigy nanotech z nowej serii. 7,4V 40C, mniej więcej o 40% krótsze niż moja sprzed trzech lat. Koszt 80zł, powinna się zmieścić w wiele miejsc do replik, które miały dotychczas problem ze starszymi pakietami. Ten pakiet o którym mówie ma akurat konektory traxxas ale to nie problem. Z resztą są one bardzo dobre i nie warto ich zmieniać.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Istotnie. To jedna z ostro reklamowanych cech lipoli- kompletny brak efektu pamięci. Można ładować kiedy się podoba bez uszczerbku dla akumulatora. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to nie zejść poniżej określonego dla akumulatora poziomu napięcia, a wszystko będzie dobrze. :)

Link to post
Share on other sites

Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to nie zejść poniżej określonego dla akumulatora poziomu napięcia, a wszystko będzie dobrze. :icon_smile:

 

Czyli jak dobrze zrozumiałem, mogę spokojnie strzelać tyle, żeby nie rozładowała się w boju, i zostawić do następnego ładowania bez żadnych konsekwencji.

Link to post
Share on other sites

Zależy przy jakim napięciu replika przestaje strzelać, to dość indywidualna kwestia (po to właśnie wymyślono LiPo alarmy). Jeśli jednak nie zejdziesz poniżej bezpiecznej granicy, to możesz trzymać ją w takim stanie przez jakiś czas (ale też biorąc pod uwagę - nikłe bo nikłe, ale istniejące - samorozładowanie ogniwa).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...