Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Walther ps 44 (kopia ACOG)


Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dokładnie, Barney pitolisz farmazony nic nie przeszkadaza.

Mam i "ACOG" i "AIMPOINT" i w pierwszym nie przeszkadza muszka a w drugim nie przeszkadza że klapka zamknięta można tak samo naprowadzić kropkę celowniczą (lub krzyż - fuj) na ryj-tułów wroga.

Link to post
Share on other sites
Dokładnie' date=' Barney pitolisz farmazony nic nie przeszkadaza. [/quote']

 

Jedzies zpo koledze jak po psie (albo pisie ;) ) a niekoniecznie mas zrację. Jest jakaś wada widzenia obuocznego coś tam jakoś tam. Niestety zapomniałem dokładnej nazwy. W każdym razie to jest coś takiego, że celowanie z zamknietym kolimatorem (z przodu oczywiście) staje sie dla ciebie bardzo trudne bądź niemożliwe, bo punkt ni ełączy się z obrazem widzianym na drugie oko.

 

Oczywiście na to sa jakieś ćwiczenia i taki etam. Ale nie pytajcie mnie jakie bo nie wiem ;)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Ja mam składane przyrządy celownicze. Jakby wszystko było git to by tego nie produkowano ani ich ani' date=' specjalnych podwyższeń na risa.[/quote']

 

Robi się je choćby ze względu na... ACOG! Tak włąśnie, ponieważ ten w oryginalle jest lunetą a wtedy mechaniczne przyrządy celownicze w polu widzenia przeszkadzają.

 

[ Dodano: Pią Cze 16, 2006 08:53 ]

W każdym razie to jest coś takiego' date=' że celowanie z zamknietym kolimatorem (z przodu oczywiście) staje sie dla ciebie bardzo trudne bądź niemożliwe, bo punkt ni ełączy się z obrazem widzianym na drugie oko. [/quote']

 

Tacy ludzie chyba nie korzystają z kolimatorów bo to mija się z celem.

Link to post
Share on other sites
W każdym razie to jest coś takiego' date=' że celowanie z zamknietym kolimatorem (z przodu oczywiście) staje sie dla ciebie bardzo trudne bądź niemożliwe, bo punkt ni ełączy się z obrazem widzianym na drugie oko. [/quote']

 

Tacy ludzie chyba nie korzystają z kolimatorów bo to mija się z celem.
Korzystają, korzystają... niby co? zbrodnia chodzić z otwartymi klapakmi? Mija się z celem? Przecież patrząc przez otwartą klapkę też szybciej namierze cel niż z przyrządami otwartymi.

 

@Wilku

Wiele razy wspominano, że nie każdy może korzystać z kolimatorów z zamkniętą klapką. To, że tobie w Aimpoincie patent działa nie oznacza, ze mi działa (bo nie działa). :D

 

Edit

Literówki.

Link to post
Share on other sites

Benrey Ty chyba chciałbyś używać kolimatora jak lunety.

Jego przeznaczenie jest natomiast inne, nie służy do super

dokładnego celowania w prawe jądro, ma tylko szybko

pomóc "namierzyć" przeciwnika i oddać celny strzał.

Link to post
Share on other sites

Ja tak chciałem powrócić do tematu.

Kupiłem i jestem zadowolony.

Krzyż - bajerancki, ale w sumie podziałka jest bezużyteczna w wersji bez powiększenia. Szczególnie w ASG. Celuj się bardzo wygodnie i szybko.

Wykonanie - dla mnie bezbłędne. Idealnie matowa czerń nadaje mu bardzo.. kozackiego wyglądu.

Materiał - czas pokaże.

Jakość / cena - dla mnie 10/10

Link to post
Share on other sites
Robi się je choćby ze względu na... ACOG! Tak włąśnie, ponieważ ten w oryginalle jest lunetą a wtedy mechaniczne przyrządy celownicze w polu widzenia przeszkadzają.

 

 

No nie wiem czy w lunetach muszka bedzie przeszkadzac bo przeciez w lunetach sa soczewki wiec jezeli cos bedzie przed tubusem lunety to nie bedzie tego widac w celowniku. Wiem napewno bo przed chwila sprawdzalem na dwoch roznych celownikach w tym jeden z zoomem. Pozatym pamietam ze cos o tym bylo na fizyce :P

Link to post
Share on other sites

Srednica tubusa w moim najmniejszym celowniku powiekszajacym wynosi 20mm, szerokosc muszki to okolo 15 mm w punkcie bedacym na lini prostej z luneta. Po zamocowaniu na M15 wszystko ladnie widac. Nie sadze zeby ACOGowi przeszkadzala muszka skoro srednica tubusa w ACOGu to bodajze 40mm, a z tego co pamietam ACOG ma powiekszenie 4x (moge sie mylic) wiec tak samo jak celownok na ktorym sprawdzalem.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja jestem bardzo zadowolony z kolimatorka tyle że niezdążyłem go dobrze przetestować w terenie a już muszę sprzedać bo niestety wynikneły mi nieoczekiwane wydatki i musze się go pozbyc(jeszcze 10m-cy gwarancji),

jesli ktoś chętny to na priv cena 175pln do tego trzeba doliczyć koszt przesyłki wg poczty

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam !

Szukalem w innych tematach ale nie znalazlem :) tutaj bylo napomkniete o ochronie szybek Acog-ow ale temat nie zostal rozwiniety. Przymierzam sie do zakupu ACOG-a ale z racji tego, ze dostalem juz w szybke w starym kolimatorze ( teraz juz ma ladna oslonke z plexi), teraz chcialbym kolimator, do ktorego moznaby odrazu zalozyc taka oslonke, lub wpasowac plexe. Jesli nie da sie zrobic tego z ACOGiem moze doradzicie mi inny kolimator dedykowany do emki (sr-16), do ktorego owa oslone moglbym zainstalowac :)

Link to post
Share on other sites

A jak z wyświetlanym krzyżem w tej kopii ACOG'a?

Na maksymalnej jasności krzyża dobrze go widać w piękne słoneczne dni?

Słyszałem, że czasem są problemy z jasnością krzyża... Chce się upewnić przed zakupem czy to prawda ;-)

Edited by Side
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam

Piszę z prośbą o pomoc do szczęśliwych posidaczy Ps 44 bądź znawców tematu

Otóż, zakupiłem to cudeńko, wprawdzie używane ale podobno sprawne .

I to był prawdopodobnie błąd:

- ponieważ krzyż wyświetlany w moim kolimatorze jest rozmazany tak jakby koło siebie w bliskiej odleglosci byly wyświetlane 3 siatki krzyża, nie wygląda on tak jak na tym zdjęciu

http://img180.imageshack.us/my.php?image=img22121jr.jpg

już prędzej jest podobny do zdjęcia z tanich chinskich zabawek

i tu moje pytanie czy ktos z was spotkał się z tym problemem, ma pomysł co może być jego przyczyną i jak ewentulanie usunąć usterkę

z góry dzięki

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...