Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Odziez Helikona


Recommended Posts

  • Replies 676
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wg. Equipped korpus i rękawy po 100g i kaptur 67g.

 

Edytka 1:

Helikon to Climashield APEX

ECWCS to Primaloft

Więc porównanie wypełnienia średnio pasuje. Swoją drogą szukam info o faktycznej ilości wypełnienia w ECWCS i znaleźć nie mogę.

Edited by echelon_
Link to post
Share on other sites

Pobiegałem trochę w Patriocie helikona.

 

Mam czarną wersję tego polaru.

 

Pierwsze wrażenie po wyjęciu z paczki pozytywne, jest IMO ciężki. Mam XL i o ile długość od ramion do pasa jest w porządku to rękawy mam wrażenie, że są ciut za długie ale nie sprawia mi to problemu żadnego.

 

Kieszenie, układ i rozmieszczenie jest w sumie w dobre, mamy łatwy dostęp. Te na rękach są w miarę pakowne jak na swoją wielkość, a po upchaniu tam czego chcemy nie odstają to na +

Dla mnie minusem jest to, że na tułowiu nie ma normalnych otwartych kieszeni gdzie w chłodny dzień można by schować ręce :/

Są 2 duże zamknięte na klatce, na telefon/MP3 i jakąś tam inną drobnicę IMO przeciętne.

Nadupna kieszeń, jak mamy zapięty polar to dostęp jest dobry ale przy rozpiętej może być upierdliwy. Bardzo rzadko używam.

 

Przy minusowych temperaturach da się wytrzymać ale jak ostatnio wiał ten przeklęty wiatr to zakładałem sobie coś pod spód bo przewiewał i w samej bluzce cóż piz*ało.

 

Wysoki kołnierz też bardzo fajne rozwiązanie, tutaj nie mam zastrzeżeń.

 

Jak to w sumie z Helikonem bywa to wyłażą nitki, jedne przypale to pojawiają się drugie i przerwałem szycie w kapturze, taki mały 2cm kawałek poszedł :/

 

Polar noszę codziennie po mieście, w polu nie był i raczej nie będzie (chyba, że jako zapasowy ocieplacz na godzinę "W").

Jak za tę cenę ( 155 na Armyworld ) to jestem zadowolony, więc ogólnie na + :icon_smile:

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Na Targach IWA 2014 pojawiły się nowe spodnie w w kolorystyce Mandrake. Krojem przypominają UTP z linii UTL ale że wiem że nie planowali nowych kamuflarzy czy innych kolorków to się ich zapytałem co to jest, dostałem odpowiedź:

 

"Tak rzeczywiście planujemy wprowadzić kamuflaż Mandrake™ do naszej oferty. Będzie on dostępny, lecz na chwilę obecną trudno przewidywać terminy oraz w których dokładnie produktach go zastosujemy. Targi IWA jeszcze trwają, po ich zakończeniu podsumujemy zainteresowanie klientów i wówczas podejmiemy decyzje.

 

Odnośnie spodni – jest to nasz nowy model oparty na spodniach UTL® z kilkoma istotnymi z punktu widzenia użytkowania taktycznego zmianami. Bardziej dedykowany dla służb mundurowych niż do użytku cywilnego. Na razie jest to prototyp, nie ujawniamy szczegółowych danych. Zachęcam do śledzenia informacji na naszej stronie i na Facebooku."

Link to post
Share on other sites

Witam, mam kilka pytań na temat munduru od Helikona, miałem napisać ten temat w części "Jak zacząć", ale nie można tam napisać, dlatego piszę tu. Jeśli napisałem w złym miejscu to z góry przepraszam.

 

Chodzi o to, że kupiłem sobie tą kamizelkę http://www.specshop....Brown_-_MPC-003 i teraz chcę kupić mundur, a dokładnie Camogrom(czy to jest to samo co multicam ?) znalazłem takiego combat shirta http://www.specshop...._-_KO-CS2-PO-14 . Potrzebuję jeszcze do tego spodni mam 3 warianty, różnią się one kolorem(przynajmniej na zdjęciu):

1. http://www.specshop...._SFU_-_Camogrom

2. http://www.specshop...._SP-CPU-PR-14

3. http://www.specshop...._ACU_-_Camogrom

Nie wiem, czym one się dokładnie różnią i tu mam pytanie do was, które będą najlepiej kolorystycznie pasowały do tego combat shirta i czy wogóle mundury tej firmy są dobre ?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

 

EDIT:Poprawka tekstu

Edited by Matheo
Link to post
Share on other sites

ja bym dodał jeszcze tylko że najlepiej rzeczy Helikona macać i przymierzać, niestety chińskie łapki czasem rzucają metki nie na tą kupkę i rozmiarówki potrafią byc intrygujące.

 

mam 4 pary spodni SFU czarnych od Helikona od każda para ma inny rozmiar pomimo że powinny być wszystkie L/Long xD

 

Dwie pierwsze pary sa w miare ok, dwie pozostałe wyglądają dla mnie jak XL/Regular bo sa workowate ;)

 

Ogólnie Helokon szyje dobre rzeczy jak na tą cenę. Skoro spodnie chcesz w Camogromie to zamiast kretyńskich SFU -itp proponuję ci kupić UTP, podziękujesz mi potem xD - chyba najlepsze spodnie jakie miałem na swoim dupsku ;)

Link to post
Share on other sites

Ale czemu chcesz nylonowego combat shirta? To tylko wygląda, już lepiej zwykłą bluzę. A najlepiej to massifa - cenowo bardzo blisko, jeśli nie tak samo, a jakość dużo wyższa i masz prawdziwy multicam, a nie camogrom Helikona, któremu raz bliżej do SUEZa*, raz do kamuflażu Crye. Spodnie też można dorwać lepsze: Tru-spec NyCo, FR ACU - ale cena już inna.

 

Kamuflaż MTP znasz? Jest w nim masa ciuchów po demobilach i aukcjach, gdzie w cenie Helikona dorwiesz rzeczy nowe i śmiem twierdzić, że bardziej wytrzymałe. Bluzy, UBacsy, spodnie. No chyba, że musisz mieć kanieczno MC.

 

 

 

*- wz. 17669/2

Link to post
Share on other sites

Układ kieszeni to kwestia bius...znaczy gustu. To o co mi chodzi tyczy się wszystkich spodni będących kopią spodni USA, czyli SFU, TCU, ACU BDU. Mój przykład jest świetny, jestem wysoki ale niezbyt masywny pomimo wagi 95 kg, dosyć szczupły i długie nogi.

 

Na obwód pasa i uda powinienem mieć rozmiar M, lub w ostateczności L. Natomiast na długość minimum powinna być L Long.

Problem w tym że L Long to już przy moje budowie worek na ziemniaki, nogawki są strasznie szerokie, przez co przy klękaniu ostatnio rozerwałem spodnie SFU Helikona od kolana aż po pachwinę. Drugie SFU Helikona rozwaliłem na biodrze także podczas klękania. Niespasowana rozmiarówka bo jest na jedno kopyto nie służy :icon_wink:

 

UTP sa bardziej "Low Profile" mają imitować spodnie cywilne, więc są bardziej przy skórze i mają te 3% Spandex, co powoduje że sa elastyczne, bardzo wygodnie się w tym porusza i klęka. Dodatkowo nie potrzebujesz paska bo mają ściągasz z tyłu (gumka), zamiast guzika z przodu masz rzep.

 

Mam dwie pary tych spodni i z obydwu jestem bardzo zadowolony, nawet XL/Long w której teraz jestem nie jest tak workowata jak L SFU.

 

Dodam że kupiłem także spodnie od MIWO Praszka w WZ.93, niestety do UTP się nie umywają pod względem przemyślenia kroju a szkoda. Takie same worki jak SFU czy inne.

 

Koniec wywodu :icon_biggrin:

Edited by Ghola
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Cześć i czołem!!! Tak ostatnio dojechałem mundur od miwo w MC żę czas na nowy :) I tutaj pojawił się ten PenCott od helikona :) Panowie jak z jakością materiału? Interesuje mnie cy kolory padają po 5tym praniu? Czy szwy są gów***nej jakości? Jak z krojem i dopasowaniem do ciała?

Link to post
Share on other sites

Mi ten krój bardzo leży, ale fakt trochę workowaty :P . Ja swoje CPU w PenCott kupiłem chyba pod koniec września i jak na razie trzyma się świetnie - szwy całe, maskowanie praktycznie nieruszone. Mogę polecić.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

mam pytanie do uzytkownikow CPU

 

z racji ze moj wysluzony marpat zaczyna sie rozpadac, zaczalem rozgladac sie za czyms nowym i nowoczesniejszym. zastanawiam sie nad cpu w penkocie, i tu pojawia sie pytanie: z racji ze zaleznie od warunkow uzywam i pasoszelek i kamizelki, a nie stac mnie na portki, blize i cs, jak z oddychalnoscia CPU? z racji uzywania pasoszelek sam combat shirt odpada, a bluza ma fajne kiesznie ktore dobrze by wspolgraly z beltkitem,.zdecydowalem sie na nia.

 

wiem za bluza ma wywietrzniki pod pachami, czy w przypadku zalozenia coolmaxa, rozpietej bluzy i malego plejta nie ugotuje sie w 25st ;) ?

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...