Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Odziez Helikona


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 676
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...

Wydawało mi się, że teraz produkty Spec Opsa są dostępne dla klienta detalicznego od ręki, tak przynajmniej twierdził producent publikując cennik detaliczny.

Czekanie na ich ULPC lekko zachwiało moimi wyobrażeniami na temat dostępności produktów Spec Opsa.

 

Wracając do Helikona, przez 4 lata miałem różne komplety od nich - SFU, TCU i od niedawna CPU, wszystkie w wz. 93. Muszę powiedzieć, że widać poprawę w szyciu jeśli popatrzę na moje SFU kupione ponad 4 lata temu i bluzę CPU kupioną kilka miesięcy temu. Nie należę do osób, które oszczędzają mundur a przez te wszystkie lata żaden komplet od nich nie popruł się na szwach. Udało mi się tylko zabić spodnie od kompletu SFU, ale to była wina słabego materiału, z którego były uszyte - dziura w kroku i na prawym kolanie.

 

Jedyna przewaga kompletu Spec Opsa w PenCott Greenzone to pewniejsze szycie, ale jak pisałem wcześniej żaden Helikon mi się jeszcze nie popruł. Owszem, jedne spodnie się porwały, ale w przypadku mundurów w PenCott materiał będzie ten sam co u Spec Opsa.

 

Teraz ja, i każdy kto interesuje się PenCottem, musimy sobie odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie - czy jesteśmy gotowi zapłacić 800zł Kangurowi i spółce a potem czekać nie wiadomo ile na dostawę? Dawno się nie chwalili tym PenCottem, może się okazać, że materiału po prostu nie ma u nich na stanie.

 

Ja sam zacząłem się ostatnio poważnie zastanawiać czy by nie zaryzykować z tym Helikonem skoro przez ostatnie lata jakoś się mocno nie zawiodłem na ich mundurach. Druga sprawa to to, że bardzo mi się podoba krój zastosowany w CPU, oby tylko rozmiarówka mundurów była lepsza niż w przypadku kompletów w panterze.

Edited by Kac
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Tak porównując na szybko CPU w PenCott do CPU w wz 93:

- Brak wystających nitek,

- Lepsze zamki

- Rzepy są lepiej przyszyte, nic nie odstaje itp.

- Lepszy materiał (wiadomo, oryginalny PenCott vs chiński wz. 93)

 

Ogólnie duży skok jakościowy w porównaniu do poprzednich modeli, wg mnie warto było kupić.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem polarek Patriot w coyocie od Helikona.

 

Wygodny no i przede wszystkim ciepły, taki jak chciałem :D. Podoba mi się duża ilość kieszeni w każdym możliwym miejscu. Trochę do życzenia zostawia jednak wykonanie - przy szyi obok zamka jest twardy ostry kawałek materiału, który uprzykrza noszenie (usunę go) wbijając się w szyję. Oprócz tego w niektórych miejscach widać odstające nici.

 

Boli mnie jeszcze jedno - brak zamków po bokach na wysokości pasa dla kabury. Niby szczegół, ale ułatwiłby życie :icon_confused3:.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Krój jest lepszy od ECWCS poziomu siódmego ale to nie jest dziwne biorąc pod uwagę różnice 8 lat, która dzieli oryginał i kopię helikona. Jednak ja bym nigdy nie wydał 650zł na helikona, gdy mogę kupić taniej oryginał na primalofcie.

To raz a dwa nie widziałem do tej pory testu porównującego działanie i zdolność trzymania ciepła w temperaturach poniżej -10 stopni a te ubrania są właśnie projektowane dla takich temperatur i w nich powinny być używane i przetestowane bo się wtedy można przekonać czy są dobre.

Tym bardziej, że test equippeda nie jest dla mnie miarodajny bo w temperaturze -2 do -5 to wystarczy grubszy polar a nie tego typu ubranie.

Link to post
Share on other sites
Guest dante44

Nie potrafię zrozumieć ludzi którzy kupują helikona, gdy w tej samej lub niższej cenie mają sorty kontraktowe. Po prostu tego nie ogarniam. Mogę kupić helikona jeśli jest 2x tańszy niż oryginał.

Link to post
Share on other sites

Krój jest lepszy od ECWCS poziomu siódmego ale to nie jest dziwne biorąc pod uwagę różnice 8 lat, która dzieli oryginał i kopię helikona. Jednak ja bym nigdy nie wydał 650zł na helikona, gdy mogę kupić taniej oryginał na primalofcie.

Oryginał, na legalu, z paragonem i dwuletnią gwarancją?

 

To raz a dwa nie widziałem do tej pory testu porównującego działanie i zdolność trzymania ciepła w temperaturach poniżej -10 stopni a te ubrania są właśnie projektowane dla takich temperatur i w nich powinny być używane i przetestowane bo się wtedy można przekonać czy są dobre.

Taki test jest trudno przeprowadzić, bo warunki musiałyby być dokładnie takie same. Nie będzie też miarodajny, bo każdy ma inne odczuwanie temperatur.

 

Tym bardziej, że test equippeda nie jest dla mnie miarodajny bo w temperaturze -2 do -5 to wystarczy grubszy polar a nie tego typu ubranie.

Dlatego tam jest napisane, że testy będą prowadzone wraz ze spadkiem temperatur i potem będzie aktualizacja opisu.

 

 

Nie potrafię zrozumieć ludzi którzy kupują helikona, gdy w tej samej lub niższej cenie mają sorty kontraktowe. Po prostu tego nie ogarniam. Mogę kupić helikona jeśli jest 2x tańszy niż oryginał.

Bijesz do Helikona ogólnie, czy do tematu Helikon Level 7 i ECWCS L7? Bo jeśli chodzi o drugi przypadek to odpowiedziałem nieco wyżej.

Link to post
Share on other sites

A ja nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy próbują wmawiać innym, że produkty kontraktowe są cud, miód, malina i w ogóle idealne, a także wolą wydać 400zł na coś niewiadomego pochodzenia, gdzie, jak długo i w jakich warunkach było przechowywane zamiast na produkt, który można spokojnie reklamować kiedy coś jest nie tak.

Link to post
Share on other sites

Mógłby ktoś napisać coś więcej o tym komplecie CPU, dokładniej interesuje mnie ten oliwkowy.

Zależy mi na tym, żeby dowiedzieć się jak długo trzyma kolor, ile jest on w stanie wytrzymać, czy jest on warty swojej ceny no i najważniejsze jak spisuje się w "boju".

 

Za wszelkie opinie z góry dziękuje.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...