Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Odziez Helikona


Recommended Posts

  • Replies 676
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tyle że to raczej nie jest Helikonowy mundur. W katalogu PenCott i A-TACS występowały tylko na mundurze CPU a nie ACU. Poza tym jakoś dziwnie wygląda mówiąc szczerze.

 

Bo to nie jest Helikon oczywiście i po prawdzie nigdzie nie jest podana nazwa producenta. Wygląda to na chińską wariację na temat A-TACSA dostępną na ebairosfcie i innych "dobrych sklepach" . Stąd tak atrakcyjna cena.

Link to post
Share on other sites

Bo to nie jest Helikon oczywiście i po prawdzie nigdzie nie jest podana nazwa producenta. Wygląda to na chińską wariację na temat A-TACSA dostępną na ebairosfcie i innych "dobrych sklepach" . Stąd tak atrakcyjna cena.

\

 

Jest podany producent - ARM. Chińszczyzna

Link to post
Share on other sites

Wrzuce maila, ktorego dzis dostalem od Helikona.

Witam,

 

Podana przez nas cena dotyczy również rynku polskiego, oczywiście klienci w Polsce będą płacić w PLN. Sugerowana cena detaliczna w PLN to 319 zł za bluzę i tyle samo za spodnie.

 

CPU w PenCott GreenZone i Badlands trafią do sprzedaży w połowie wakacji, także na ternie Polski.

Od kilku lat katuje SFU Helikona w Panterze i oprocz normalnego zuzycia materialu to do samego szycia nie mam zastrzezen - przez kilka lat biegania po lesie nic sie nie poprulo albo rozerwalo, a nie naleze do osob, ktore traktuja mundury delikatnie. Ale nadal nie wiem czy bylbym w stanie wydac 550-600zl na ciuch Helikona skoro odkladajac kase miesiac dluzej dostane ciuch Spec Opsa. Mimo, ze moj SFU dal rade to i tak w necie mozna znalezc troche negatywnych opinii na temat Helikona i raczej nie wydam 600zl na loterie.

 

Sorki za brak polskich znakow, nie mam ich w pracy.

Edited by Kac
Link to post
Share on other sites

Widzę, że na fejsie odbywa się całkiem niezły hejt, zupełnie jakby niektórzy myśleli, że PenCott będzie za półdarmo i krzyczą, że Helikon gwiazdorzy. Materiał jest aż tak drogi? Pytam bo u Spec Opsa PenCott jest tylko 55zł drożej niż wz 93 z frontiery.

Link to post
Share on other sites

PenCotta kupując w kosmicznych ilościach tysięcy yd trzeba i tak liczyć koło 9$ za yd. Do tego przesyłki, cła itd, koszt wykonania przesłania kontenera do PL itd. To wszystko kosztuje. Dodatkowow trzeba pamiętać, że ceny te to są MSRP. Co za tym idzie, Helikon nie dostaje całej tej kasy do ręki. Jako producent sprzedaje ją dystrybutorom po cenie hurtowej, niższej niż ta. Co za tym idzie - w rzeczywistości dużego zarobku pewnie na tym nie ma.

Edited by kthulhu
Link to post
Share on other sites

A to świadczy tylko o tym, że trochę porwali się w takim razie z motyką na słońce ;)

Przy Pencottcie wszyscy, z którymi rozmawiałem mówili, że na pewno nie będą ryzykować zakupu Helikona o niewiadomej jakości, który jest szyty w Chinach ;) Szczególnie, że różnica w cenie między nim, a głównym polskim konkurentem (jeśli chodzi o ten kamuflaż) jest minimalna :)

 

To taka tylko luźna uwaga ^^

Link to post
Share on other sites

PenCott w tym kamuflażu pustynnym czy jesiennym nie jest specjalny, a cena widzę, że do małych nie należy.

No ale skoro jest popyt to Helikon to będzie produkował.

 

Ostatnio się pytałem przedstawicieli tej firmy, czy by dało chociaż na zamówienie zrobić parę rzeczy w AOR2, lub czy jest szansa, żeby wprowadzili to do produkcji seryjnej.

Niestety, odpowiedź była krótka i treściwa.

Nie prowadzą zamówień prywatnych oraz byłem jednym z nielicznych, który pytał o ten kamuflaż. Więc można domyślić się, że z powodu małego zainteresowania, nie będą wprowadzać tego wzoru na odzieży.

 

Szkoda, gdyż kamuflaż jest jaśniejszy i jest w nim więcej zieleni niż MARPAT'cie woodland i lepiej by się sprawował w polskim lesie. Z tego co mi wiadomo, to jest używany w DEVGRU, więc skoro oni używają AOR2 to pewnie jest dobry.

Nie wiem jak z MultiCam'em, czy Camogrom'em od Helikona, ma ktoś jakieś doświadczenie z tym wzornictwem w Naszych lasach, oraz na otwartych, zielonych przestrzeniach (łąki) ?

 

 

Pozdrawiam Miszcz

Link to post
Share on other sites

Cena AORa byłaby pewnie równie kosmiczna co PenCotta (jeśli mowa o oryginalne), o ile nie wyższa. Nie sądzę, by wielu poleciało i chętnie kupowało taki ciuch skoro:

 

- są chińskie kopie kopiujące krój oryginału.

- jeśli ktoś miałby wydać taką kasę na AORa to byłaby to przede wszystkim osoba robiąca reko/stylizację NSW - w takim przypadku nie oglądałaby się na Helikona za 600-700zł tylko próbowałaby zdobyć oryginał.

- w tym sezonie w modzie jest A-TACS :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

To za 2-3 miechy będę czuł się jak jakiś hipster biegając w PenCott Greenzone :icon_razz: . Swoją drogą szkoda,że Currahee nie ma PenCotta bo chętnie bym nabył combaty zamiast zwykłych spodni od Spec Opsa.

 

EDIT

Ja myślałem, że właśnie w tym sezonie jest moda na OMFG!!11!0darkTirti Seal Tim 6 :icon_mrgreen:

Edited by Kac
Link to post
Share on other sites

Multicam jeszcze jest w modzie, jak już o modzie airsoftowej i militarnej dyskutując. A-TAC dopiero co chce wejść w trend, no ale widzę, że z kamuflażami będzie jak z modą. Coś nowego i innowacyjnego, to musi to mieć i się lansić za ładne sumy złociszy lub dolanów. Dla mnie jest ważne, by to wyglądało jak mundur na miarę XXI wieku i się kamuflowało najlepiej jak się da.

 

Tak się zastanawiam czy A-TAC Green (czy jak ta zielona odmiana się zwie) lub AOR2 będzie lepszy.

Ktoś ma namiary na jakieś fajne kopie A-TAC'ów i AOR2 w dobrym wizualnie wykonaniu i cenach takich nie na miare kontraktów z USN ??

 

Ale o tym to proponuję gdzie indziej dyskutować ...

 

 

Pozdrawiam Miszcz

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

1.

Helikon zawsze stawiał na efektowność bardziej niż na jakość i trwałość. Do tej pory zapeniło im to sukces i od czasu do czasu - udany, tani produkt. Jednak w przypadku A-TACS z zawartością 65% poliestru - wydaje się marketingowo ryzykowne. Wiadomo, że są zwolennicy tego typu tkaniny, ale "rynek" im generalnie nie ufa. Helikon CPU A-TACS ma sporą konkurencję cenową i jakościową u produktów chińskich (tak, są niezłe). Spragnieni efektownych rozwiązań - znajdą je u Proppera 65% bawełny. A wszysko to już dostępne na rynku, więc wydaje się, że propozycja Helikona mimo bardzo dobrego kroju bluz CPU - jest dziwna.

 

2.

CPU PennCott 50/50% - wydaje się ciekawszą propozycją. Materiał nie wbudzi wątpliowści, krój jest atrakcyjny. W tej sytuacji możliwość przymierzenia i łatwy dostęp szybko załatwią sprawę. W dodatku dostępność munduru SpecOps wydaje się - można by rzec - raczej mało przyjazna. W tym wypadku to robi sporą różncę (o ile Helikon sprawi się z dystrybucją).

 

P.S.

Najzabawniejsze, że dla spragnionych nowości (jak na nasz rynek to są nowości) przestrzelona cena A-TACSa sprzyjać będzie sprzedaży helikonowego PennCotta (o ile cena tego drugiego się utrzyma a dostępność bedzie łatwa).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...