Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Kiedyś opisywałem problem z moją klamką, który dotyczył tego, że były problemy ze strzelaniem i pracą zamka.

Raz zamek kopał mocno, ale zazwyczaj jego praca minimalna, przez co po oddanym strzale nawet nie podawal do komory następnej kulki.

 

Sprawa rozwiązała się ale w połowie ... otóż problem ten jest na magazynkach TM ! Używając magazynka od Army wszystko pracuje bardzo dobrze, klamke kopie prawidłowo i bez problemu wywalam ponad 50 kulek w temperaturze pokojowej podczas jednego nabicia gazem. Zrobiło się to tak po przyklejeniu jednego kawałka izolki wewnątrzn rękojeści od strony której magazynek przylega swoją stroną z kulkami. Niestety na magazynkach TM problem jest caly czas ten sam - klamka pracuje lipnie, nie da się poprawnie jej użytkować. W dodatku mimo pełnego nabicia magów TM, wystarczy kilka strzałow (a raczej pyrknięć, bo strzałem to trudno nazwać) i gazu już w magazynku nie ma, mimo braku syfonu.

 

Czy może to być na przykład wina zbijaka zaworu? Sporo strzelałem z tej klamki, może jest to ledwo zauważalne i jest już lekko "wytarty" przez co tak może głęboko nie wciskać zaworu w magazynkach TM ?

 

Co do ilości wbijanego gazu do magów problem także mi się już rozwiązał. Okazało się, że winą były uszczelki od zapalniczek, które zamontowałem na zaworach do nabijania gazu. Były za grube, przez co był problem z poprawnym ładowaniem tego gazu

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Do wymiany oczywiście pójdzie zamek na metalowy od Guardera.. Czy warto wymienić sprężyny w tym powrotną na mocniejszą, żeby BB był fajniejszy ?

Czy zatrzask magazynka metalowy Guardera pasuje ?w temacie nie znalazłem nic o tym..

Jakieś inne części warto wrzucić do środka typu lufa i gumka, czy zostawić tak jak jest ?

 

Pozdrawiam

 

PS Jaki Twoja replika ma przebieg i jakiego gazu używasz ?HFC 134a czy zwykły GG?

Link to post
Share on other sites

U mnie padł cylinder, z wymianą nie ma najmniejszego problemu, w końcu to glock od marui :icon_razz:

 

EDIT: Sprężynę powrotną musisz wymienić do metalowego zamka, nie ma bata, bez niej może mieć problem z powrotem, sam używam sprężyny z żerdzią od Nineballa. Bangla to na stockowym zaworze w magu. Zatrzask jak najbardziej pasuje (mam taki), tylko musi to być wersja do TM, bo KSC ma zupełnie inny system.

Edited by -Otto-
Link to post
Share on other sites

Plan wygląda tak, Gloczek + powiedzcie mi Pany na jakim gazie to śmiga, w opisach podają HFC134a jak do większości replik TM a ludzie pewnie i tak używają GG(chodzi mi o wytrzymałość, osiągi..).

Wymienie zamek na Guardera i do tego sprężyna powrotna 150% (szukałem na specu i nic nie ma) i potem jak się coś będzie psuło to będę wymieniał, tak ?:)

 

Pozdrawiam !

Link to post
Share on other sites

Szukanie części na specu... :P

Do mojego glocka nigdy nie ładowałem słabego gazu, nie wiem jak poprzedni właściciel, ale w obecnej konfiguracji, tj zamek SD, sprężyna 9ball (nie wiem ile %, twarda jest dość), cylinder Guardera i głowica PDI i stockowe zawory strzelałem na propanie, Ultrairze, Abbeyu Predator (czerwony), Guarderze niebieskim, Protechu (nowa formuła), nie wiem czy nawet nie zdarzyło mi sie strzelać na Abbeyu Sniper.

Link to post
Share on other sites

Zwykły gaz, green gaz, byle nie pro-tech. Na ultraair najlepiej śmigają repliki, tylko ostrożnie z ładowaniem, bo dysza jest metalowa i łatwo uszkodzić zaworek.

Wymieniać nie trzeba nic, ja wymieniłem wszystko co tylko możliwe (i ani mi się śni przestać).

Zero hammer od GM jest bardzo fajny. Hmmm... Może właśnie cylinder?

Przebiegu już nie liczę, w kulkach nie sposób ocenić, w kilogramach prędzej. Przemieliło to to pół tony. :D

Zatrzask maga stalowy guardera na początku mocno zeżre magazynki (szczególnie boki), ale nie ma co się bać, jak się już dotrze to przestanie. A część fajna, bo magazynki lepiej podają i gaz i kulki, z plastikowymi zatrzaskami bywa różnie.

Link to post
Share on other sites

W stocku jak na gg chodzi(z plastikowym zamkiem)? Miałem kilka klamek tm, ostatnią był foliage warrior. Ta łykała propan w stocku, bez zająknięcia.

Czytałem, że zamek lubi pękać, dlatego marui wzmocnił je "metalem". Zamka nie chcę zmieniać, bo zależy mi na szybkostrzelności i możliwości prucia w zimne dni, co w przypadku z ciężkim zamkiem kończy się często sykiem.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

W jednych pękają (zdaje się dosyć często w hi capach(słyszałem, nie sprawdzałem!)) w jednych nie. Kupno zamka przy niektórych okazjach to półtora dolara, czyli jakieś niecałe 5zł, więc to nie problem. Z tego co pamiętam, to wzmocnienie jest w łożysku sprężyny i lufy. Na moje powinno wytrzymać, czy wytrzyma nie wiem. Aluminiowy zamek mam i cud, że jeszcze działa. Z plastikowym powinno być podobnie.

 

PS

Pro-Tech nie jest zły, szczególnie biorąc pod uwagę jego cenę - a strzelać się na nim da - a też byłem sceptyczny w stosunku od niego. No i jednak najlepszy to chyba był Guarder :icon_razz:

 

Nie da się tym strzelać, uwierz mi. :P Nie wiem jak z tym najnowszym, ale pozostałe strasznie syfiły klamkę. I mówię to jako zwolennik psiusiania sylikonu do repliki (oczywiście z umiarem).

Edited by Alexanderexis
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam.

 

Jako świeży posiadacz Glocka 17 od TM mam pytania do osób bardziej obytych:

 

1) Ile kulek powinien wydmuchać pistolecik na pełnym nabiciu magazynka?

2) Dwa razy doświadczyłem zacinki zamka w tylnej pozycji. Wyczytałem na podstawie glocka Kjw,

co dokładnie trzeba zrobić by go odblokować:

http://forum.wmasg.pl/topic/139198-zamek-zostaje-w-tylnej-pozycji-glock-27-kjw/

i tu pytanie, czy to też zdarza się innym posiadaczom glocka, czy u mnie po prostu siedzi jakaś fabryczna niespodzianka

i problem może się powielać / pogorszyć?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

2) Możesz wrzucić coś na żerdź, za sprężynę powrotną - zamek będzie mniej się cofać, przez co nie będzie odkrywał listwy - a to jest źródłem problemu.

 

Dziękuję za szybką odpowiedź.

 

Proszę jeszcze o informację, czy to tylko problem z moją sztuką, czy po prostu tak mają glocki od TM?

Link to post
Share on other sites

Zamiast skracać drogę zamka, daj podkładkę między szkielet a szynę spustową (skróć drogę spustu). Tak niestety, to się dzieje po czasie w glockach TM. Jednak niedługo GM ma wypuścić szynę i jak posłuchali, problem powinien zniknąć.

Green Gaz można spokojnie ładować i nie bawić się w jakieś 144a.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Dołączam do tematu jako świeży nabywca G17 TM (Gen 3).

 

Czy ktoś ma jakiś dobry patent na kaburę? Idealnie chciałem dedykowaną Fobus lub IMI (przepinanie z pasa na kamizelkę) tylko z wymiarami repliki jest masakra, a na chwilę obecną nie planuję zmiany zamka ani bebechów.

 

Ustaliłem, że Glock 21 bardzie odpowiada szerokości zamka TM G17, ale że jestem z Łodzi to kiepsko o sklep z kaburą do rzadko spotykanego modelu w Polsce.

 

Znacie jakiś sklep/kontakt w Łodzi? (czy wujek google mści się na mnie? :( )

Link to post
Share on other sites

Dołączam do tematu jako świeży nabywca G17 TM (Gen 3).

 

Czy ktoś ma jakiś dobry patent na kaburę? Idealnie chciałem dedykowaną Fobus lub IMI (przepinanie z pasa na kamizelkę) tylko z wymiarami repliki jest masakra, a na chwilę obecną nie planuję zmiany zamka ani bebechów.

 

Ustaliłem, że Glock 21 bardzie odpowiada szerokości zamka TM G17, ale że jestem z Łodzi to kiepsko o sklep z kaburą do rzadko spotykanego modelu w Polsce.

 

Znacie jakiś sklep/kontakt w Łodzi? (czy wujek google mści się na mnie? :( )

 

do gun clipa pasuje, siedzi sztywno, a dobycie to ułamek sekundy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...