Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

granade mam umieszczone oba na miejscu admina a po prawej mam double pistol. i zajmuje to równe 6 palsów.

 

Co do wykonania GP to jest baznadziejne, kolory inne, woodlandopodobny kamuflaż i zbyt jasne taśmy. Poza tym słaby materiał ;/

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Granade jest tej samej większości. CHodzi o to że jeśli masz admina to nie zmieścisz 2 granade pouchów obok siebie. Nad sobą też nie bo będzie się cholernie trudno otwierać.

 

Bierz Guardera w military.pl masz najtaniej w PL ;)

Link to post
Share on other sites

Lol. Racja żywnościowa? Wrzuć kanapki do plecaka.

Ale jeśli mówimy już poważnie to:

 

Kup sobie PT3 albo PT4, ilość palsów pozwoli Ci na zamontowanie sporej ilości kieszeni. Jakiej repliku używasz? W zestawie ma być broń boczna? Do tego plecak, jakiś niewielki patrolowy wraz z miejscem na camela.

 

Generalnie nie określiłeś co tam chcesz nosić, jak chcesz nosić. Reactora sobie odpuść.

Link to post
Share on other sites

Plecak nie jest zbyt dobrym pomysłem gdyż mam ghila a takie mając takiego garba będę bardzo widoczny. Skolei ciągnięcie plecaka za sobą na lince również odpada za mała mobilność. Posiadam aps 2 sv a broń boczna myślałem o gloczku. Natomiast co ja chciałbym nosić w takim oporządzeniu? Mianowicie jedna racja żywnościowa, siatkę osobistą, kilka pustych ładownic do ak, kilka ładownic do pistoletu kilka kieszeni uniwersalnych na różny sprzęt jaki nosze czyli drut kombinerki i kilka badziewi temu podobnym.

 

P.S. czemu reactora mam sobie odpuścić co prawda wie ze ładownice w nim są do (czterech liter) chciałem je wywalić i kupić z miwo.

Link to post
Share on other sites

Bo w reatorze, nie będziesz się konfortowo czołgał. Z tego co piszesz kurtka DPM + plecak dla Ciebie będzie najodpowiedniejszy. Po co Ci puste ładownice do AK? Poza tym, plecak zawsze będziesz mógl wykorzystać jako podpórka.

Link to post
Share on other sites

Wracając do mnie. xD

 

TBM masz możę zdjęcia AAV na sobie?

Czy pouch na manierkę jest mniej więcej tak samo pojemny jak utility albo małe cargo?

I jakiego camela najlepiej kupić? Montować go w małym plecaku z kieszenią na camela czy osobno w pokrowcu?

 

A co to kelo. Szelki, pas alice do tego 2 ładownicę do m16, cargo, 1 manierka i medical. Powinno się wszystko zmieścić.

Link to post
Share on other sites

Kelo - wywalaj, wywalaj, wywalaj te graty. Im więcej wyrzucisz, tym szczęśliwszy będziesz ;)

 

Rozważ pasoszelki Jacko z Miwo-L. Camel na garba, duże poziome cargo jako buttpack (aby nie chlebak, bo to straszna kobyła jest) na żarełko i pierdoły właśnie, kabura z pistoletem, ładwonice na 1-2 magazynki do niego, łądownica na magazynki do snajpy (nie wiem, jakie są duże, ale chyba mniejsze niż od... każdego innego karabinka, wiec chyba mała kieszeń uniwersalna). I to wszystko.

 

Kaburę do pistoletu znajdź zamkniętą - będziesz mniej syfu na pistolet zbierał.

 

A brytyjska kurtka typu Smock jest genialna 8)

 

Ew. plecaczek - mały, typu 3-day assault pack, żeby w racie czego robił za podpórkę pd karabin, nie był ogromnym garbem et caetera. Nawet zamiast pokrowca na camel i buttpacka.

Link to post
Share on other sites

http://picasaweb.google.pl/maciejwojtkiewicz/AAVFSBEGuarder#

 

Pouch na manierkę jest podobnej wielkości za to pod względem zajmowania palsów identyczne. Także nie ma problemu aby zamienić utility na canteen ;)

 

Uważam że najleopsze są oryginalne camela - zawsze masz pewność produktu oraz wymienność części. Osobiście używam plecaczka i camel siedzi w środku. Zostaje w środku miejsce jeszcze na jakieś 3pełne mre + mała kieszonka ;)

Link to post
Share on other sites

W zasadzie ja też. I to nie raz :) (EDIT: może i nie obwieszonej w ten sposób, ale dosyć podobnie). No ale jednak trochę ciężej biega się w takiej kamizelce po lesie. Chyba, że wyciągnie się wkłady to odejmujemy te 2kg obciążenia ;). Jednak prawda jest taka, że lepszym wyborem do lasu będzie beltkit niż tu obecna AAV, co nie zmienia jednak faktu, że jak ktoś chce to można użyć tej drugiej ;)

Edited by MarineSlupsk
Link to post
Share on other sites

Uh, faktycznie wkłady ważą nieco ponad 2kg, ale z tego co mi wiadomo TBM ma w AAV włożone kafelki(dosłownie) obłożone karimatą zamiast SAPI. Nigdy nie miałem tego drugiego w łapach to nie mam zbytnio porównania. Możliwe, że wagowo te kafelki są zbliżone do SAPI, nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Płyty SAPI to tylko jedna z wielu możliwości opancerzenia, zwłaszcza że SAPI to już generalnie standard trochę nieaktualny.

 

Wagomiar możecie przyjąć taki (już to chyba raz pisałem)

 

Płyta 25X30 (standard, rozmiar L) - ceramiczna NIJ IV - ok. 3-3,2 kg, ceramiczna III ok. 2,5 kg, polietylenowa III ok. 1,2 - 1,5 kg

 

płyty boczne - 15X20cm analogicznie - 1,2 kg/1 kg/ 0,7 kg

 

Wkłady miękkie, BALCS rozmiar L - zależnie od wytrzymałości 2,5 - 3,2 kg

 

ochrona krocza miękka - 0,5-07 kg, kołnierz podobnie

Link to post
Share on other sites

Config jest przeznaczony do CQB i MOUTa.

 

Całość z wodą i gratami waży mi średnio koło 12kg.

Wkłady z kafelek + 10magazynków + 3l wody, + mre + pierdoły + waga kami.

 

Zazwyczaj biegam po lesie w pasoszelkach ale czasami np jak zmieniam configa to biore coś w zamian.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...