Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja uzywam pasa LC-3 z comfortpadem i szelkami od miwo i daje rade. Nosze na nim kabure udowa, panel udowy z magazynkami do dlugiej i krotkiej, noz, medic pouch i untility pouch i dwa pouche na fragi. Wszystko to jest wygodne i daje rade, przynajmniej u mnie.

Link to post
Share on other sites

Poskładałem sobie coś takiego:

 

1 linia

 

1liniaaj2.th.jpg

 

2 linia

 

fsberd6.th.jpg

 

Zgodnie z obietnicą daną wcześniej:

 

Podstawa to FSBE AAV II z Guardera.

 

Przód.

config00vn7.th.jpg

Na górze medical jak kieszeń na pierdoły typu izolacja, lightstick'i, paracord - nie przeszkadza przy składaniu się z długiej.

Dół, od lewej (na zdjęciu): kieszeń na radio, 3 x FB, 4 x M4 CQB, 2 x CQB do krótkiej (docelowo wylądują na panelu udowym z dwiema kolejnymi)

 

Tył.

config01rz0.th.jpg

Pod wszystkim Hydration Carrier z TT. MOLLE 200RD z maską MCU-2, IFAK, diwe kieszenie na FB dla kolegów.

 

Do tego jeszcze pierwsza linia (foty jak już złożę), na której docelowo - S6004, tool, Benchmade Nimravus na płetwie kabury, panel udowy z czterema kieszeniami do krótkiej, dump.

Link to post
Share on other sites

Coś w tym jest, ale... to póki co najlepsze rozwiązanie, na jakie wpadłem. A w kieszeni mieszka jeszcze flaszka z kulkami i kamizelka odblaskowa / znacznik trafienia (na niej - radio, magazynek do pistoletu i komórka :)).

 

Ale chętnie posłucham innych propozycji rozwiązania problemu :)

Link to post
Share on other sites

Hmm... trzeba będzie wypróbować, choć póki co na podskakiwanie się nie skarżyłem. Choć kamizelka jest w tej chwili w stadium przejściowym, planuję zakup pasoszelek, a przy okazji odchudzenie oporządzenia.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze - szybkość na pewno zależy od praktyki. A tej - cóż, ilość mam zerową.

Po drugie - wymaga odpięcia jednego fastexa, potem już tylko jedziesz dłonią od góry - klapa nie jest przypięta na rzep, więc majta się i odgina, kiedy łapię za kolbę i wyciagam pistolet.

Po trzecie wreszcie - ten układ nie może oczywiście konkurować z p-orządna kaburą udową. Ale kaburę udową miałem przez ostatni rok, i właśnie z niej zrezygnowałem. Po prostu nie była mi niezbędna, a to o chwilę dłuższe dobywanie pistoletu nie jest na tyle częste, żeby sprawiać mi problemy.

 

Tak, zlinkowana przez Ciebie ładownica / kabura na pewno będzie lepsza pod względem szybkości i łatwości dostępu do pistoletu. Może sobie taką (albo podobną) sprawię... jak wymyślę, gdzie ją upchnąć (a nawet po kuracji odchudzajacej oporządzenie muszę z tym zaczekać, aż przesiądę się na pasoszelki).

Cóż. "Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego" - odwieczny problem rzeczy uniwersalnch. Także kieszeni uniwersalnej użytej jako kabura ;)

Niemniej dzieki za pomysł.

 

Jeszcze jedna sprawa: im bardziej zamknięta kabura, tym wolniej się z niej wyciąga pistolet. Im bardziej otwarta, tym bardziej zbiera brud i syf. A moja - z racji teog, że bawię się głównie w terenie zarośniętym - musi przetrwać leżenie na niej i czołganie się popiachu. Coś za coś.

Link to post
Share on other sites

Słuchaj, a ten Glock to jest elektryk czy gaziak ? Bo jak gaziak to faktycznie możesz się przejmować syfem, ale jak jest elektryczny to chyba trochę piasku czy brudu mu nie zaszkodzi. Glock ma na tyle zwartą konstrukcję bez "luzów" że nie bałbym się z nim tarzać.

Link to post
Share on other sites

Każdy się trzęsie, nie czuj się wyobcowany ;) A wracając do tematu, moim zdaniem nie ma sensu przyzwyczajać sie do opatulania repliki, elektryczny Glock piękny w swej prostocie jest niezłym rozwiązaniem do lasu, mniej podatny na uszkodzenia, rozszczelnienia. Dodaj do tego niezawodną kaburę, której nauczysz się używać błyskawicznie i zawijanie repliki w onuce minie w oddali. To jest Twoja broń boczna, druga, zapasowa, ma Ci pomóc w wielu sytuacjach - wyciągasz i strzelasz.

 

P.S. Nie jestem przeciwnikiem gaziaków, uważam, że te z BB są wypasem na maxa jeżeli chodzi o repliki, po prostu znudziło mi się czyszczenie z piasku tych delikatnych mechanizmów.

Link to post
Share on other sites

Witam!

Przejrzałem cały temat, całkiem na bieżąco go śledzę, ale nie spotkałem się jeszcze z przykładową konfiguracją dla kamizelki IBA. Czy ktoś dysponuje gotową konfiguracją, lub radami, które można uwzględnić do złożenia zestawu do walk w lesie, oraz do budynku (jednak z większym naciskiem na las). Docelowo to 10 magów od m4/m16 oraz dwa pistoletowe, plus granaty. Oczywiście apteczki, kieszenie cargo też chciałem złożyć, ale kompletnie brakuje mi pomysłu. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Naciskiem na las....W takim wypadku to kamizelkę z wkładami bym sobie raczej odpuścił...Body armury zostały stworzone do wojny typu wyskakujemy z wozu i łupiemy.... nie do lasu, raczej w zabudowanym.

Edited by piezak
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pierwszą linię zrobiłem taką:

1liniadf6.th.jpg

 

Po prawej:

Potrójna ładownica pistoletowa (poziomo)

Safariland 6004 z doczepioną dodatkową pojedyńczą pistoletową

 

Po lewej:

"Trzymajka" na rękawice

Kieszeń na FB

Pokrowiec na kajdanki

Torba zrzutowa

 

Linia zrobiona na pasie LC3 i szelkach.

 

Mam problem z kamizelką za to :wink:

 

Z przodu jest 6x ładownica na magazynek UMP więc dużo miejsca zajmuje. Muszę gdzieś zagospodarować apteczkę (a'la NFMowe) i radio w kieszeni. Do radia używam headsetu Cavalvy Bowman, więc może być ono zarówno z przodu jak i z tyłu. Co do apteczki - myślałem nad umiejscowieniem jej tuż nad ładownicami do UMP, czyli na klacie - dobry to pomysł?

 

Zestaw jest ułożony pod kątem MOUT :)

Edited by Arafat (KSK)
Link to post
Share on other sites

Weź lepiej zamiast tej potrójnej poziomej ładownicy zainstaluj potrójną, ale klasyczną pionową - na lewą stronę. Co to za "trzymajka" na rękawice? Na zjazdówki wystarczy karabińczyk lub Grimloc a nomeksów i tak nie zdejmujesz...

 

Jaka kamizelka? Generalnie zestaw pierwszej pomocy na tył/bok kamizelki bo nie Ty masz z niego korzystać. Jeżeli potrzebujesz to opatrunek osobisty, rękawiczki jednorazowe, stazę można nosić w kieszeni munduru/kombinezonu.

 

P.S. Paskudny ten rysunek :]

Link to post
Share on other sites

Wiem, że rysunek nie jest pierwszej klasy - ale to na szybko w Paint'cie ;)

 

Trzymajka to Glove Holder NFMu (taki mały dupnik w który wkłada się rękawice i spina)

 

asaanf3.th.jpg

(Tu akurat wpięte kajdanki jednorazowe)

 

Apteczka jest tego typu:

aptog6.th.jpg

 

Kamizelka to Plate Carrier MIWO (przedłużony o dwa rzędy palsów)

Link to post
Share on other sites

Witam !

 

Ostatnimi czasy nazbierałem trochę pieniędzy i chciałbym zaopatrzyć się w jakąś kamizelkę taktyczną bardziej pod CQB .

 

Po oglądaniu stron internetowych, sklepów znalazłem kilka propozycji .

Zacznijmy od najdroższej , mogę dać za kamizelkę 300 +/- maxymalnie.

Odrazu mówię że nie musi być kamizelka jakaś super wytrzymała byle starczyła na niedzielne strzelania i raz po raz na jakieś manewny więc kontrakt nie jest dla mnie bardzo ważny : )

Dodam jeszcze że zależy ma na kamizelce która ma "plecy" .

 

1. Ciras wydaje mi się dobrym wyborem ma dużą możliwość rozbudowy w późniejszych "etapach" kupowania szpeju .

2.Modular Chest Set jest dostępny na gunsmoku za 180 zł zdaje mi się że jest trochę mało możliwości rozbudowy ale ma wbudowane ładownice na magazynki ...

3.Lbv+lc2+ładownice+buttpack+camelbak wyjdzie jakieś 250 zł i nie ma już duzych możliwości rozbudowy.

4.Flc+camelbak+podstawowe ładownice zdaje mi się po zdjęciach że jest niewygodna ponieważ jest to kamizelka zakładana na przeciwodłamkową (chyba że się mylę) .

 

To są te kamizelki które mnie interesują najbardziej bym stawiał na cirasa.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Kilka stron wcześniej pytałem ale nie dostałem jasnej odpowiedzi myślę że napisałem tego posta wyczerpująco i wiecie jaka jest sytuacja .

Edited by ozzi5
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...