Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG [JG]


Recommended Posts

Więc teraz nie wiem, czy trafiłem na felerny model, czy może trwałość mechanizmów pozostawia wiele do życzenia.

Pozdrawiam

Najwidoczniej miałeś PH ;-) Od miesiąca niemal 2-3 razy w tygodniu biegam z Au-1G JG i nie mam ŻADNYCH problemów z bebechami - jedyne co mi wysiadło to magazynek, ale dokupiłem sobie drugi CA i teraz wszystko chodzi absolutnie miodzio ;-) Odeślij, dostaniesz nowego i po sprawie! Miłej zabawy! POZDRO!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 973
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jedyne co mi wysiadło to magazynek

 

Widocznie magazynki mają jakieś felerne, bo kumplowi też szybko wysiadł. Kiedy jeszcze działał bardzo ładnie podawał kulki, ale nagle przestał działać kompletnie.

Reszta póki co hula przyzwoicie.

Edited by Bociano
Link to post
Share on other sites

Witam tak patrzyłem na ofertę krakmana i zbrojowni repliki tych samych producentów wszystko wręcz identyczne tylko wartości fps są inne:F Różnią też się nazwą ale na zdjęciach są identyczne (nie widziałem ich w realu). Może ktoś kto sie zna mi to wytłumaczy? I jakie kulki będą lepsze bo są różne opinie 0,2 czy 0,23? Wiem ze cięższe = mniejszy zasięg ale zdarza się że replika jest za mocna i 0,2 leci w kosmos...

Link to post
Share on other sites

Replika ze zbrojowni i od krakmana, to to samo ;-) .

Kulki polecałbym 0,25, ostatecznie 0,23. 0,20 mają strasznie duży rozrzut, a cięższa kulka niekoniecznie oznacza mniejszy zasięg, za to na pewno mniejszy rozrzut i lepszą celność.

Link to post
Share on other sites

Nareszcie przyszedł mój Steyr :-P .

Po 20 min. walce z foliami udało mi się dotrzeć do pudła z karabinem. Otworzyłem pudło a tu... pierwsze rozczarowanie :???: , panowie z taiwanguna połamali mi ten plastik chwyt od rączki do przeładowywania(olałem to :-P ). Następnie spróbowałem rozłożyć rączke do chwytania... po pociągnięciu jej poleciała do przodu cała lufa :-P (pin z tyłu nie był dokońca założony). Rączka podczac rozkładania oddaje odgłos sprężyny ale to można się tego pozbyć sposobem kolegi który napisał to pare postów wcześniej. Reszta jest OK ;-) . Jak dla mnie replika wygląda wręcz fantastycznie. Narazie wstawiłem do niej: Cylinder typ "0", łożyska ślizgowe metalowe[sRC] oraz gumke Hop Up Sylikonową Guardera. Na temat osiągów wypowiem się później gdyż bateria się jeszcze ładuje :-P

 

P.S Wy też nie dostaliście wyciora? :-P

Link to post
Share on other sites
Ja z taiwanguna dostałem wycior, ale nie ma na nim (a wg instrukcji powinno być) oznaczenia jak głęboko wkładać... pewnie jakiś Chińczyk miał gorszy dzień i nie namalował

 

Hę? A po co w ogóle takie oznaczenie? Jak czyszczę lufę to HU na 0 i wkładam wycior od strony komory, żeby się tam cały syf z lufy nie zebrał. A w AUGu jest to proste bo lufę wyciąga się łatwo.

 

2 pytania, tez macie taki dziwny oddzwiek sprezyny przy strzale ? i ile razy formatowaliscie batke ?? 3 razy starczy ?

 

Jak już to formowanie. Formuje się raz, a ten 1 raz składa się z 3 cykli rozładowania i naładowania. Więc tak, wystarczy. Przy strzale nie ma żadnych dziwnych dźwięków sprężyny głównej, chyba że u Ciebie wydaje dźwięk sprężyna w rączce. To najbardziej prawdopodobne. Włóż tam reklamówkę (ale taką miękką, najmniej szeleszczącą :mrgreen: ) i już.

 

 

Edit:

 

Ja kupowałem u krakmana (w sklepie stacjonarnym) i wszystko ok.

Edited by Equil
Link to post
Share on other sites

Nadszedł czas abym przedstawił moje wrażenia ze strzelania. :-P . Zacznijmy pokolei: magazynek sprawował się dobrze i podawał wszystkie kulki(dwa razy zdarzył mi się pusty strzał). Zasięg repliki przebija Ak 74 Cymy i to o dość sporo :-P . Szybkostrzelność odrobine większa od Ak Cymy(tak mi się wydaje :lol: ). Celność w obydwu modelach na tym samym poziomie ;-) . Jedyne co mnie zadziwił mnie fakt, że replika jest celniejsza na auto :uśmiech:. Z 35 m spokojnie trafimy w sylwetke człowieka, a w głowe udało mi się nawet rafić z dystansu około 40 m. Sądze, że zasięg repliki max to 50m (tak na oko ;-) ). Osobiście używam kulek 0,25. Jedyne co zmieniłem w replice to: cylinder na typ "0", łożyska ślizgowe stalowe, i gumke Hop Up Sylikon Guardera. :lol:

Link to post
Share on other sites

kupiłem sobię AU - 1G [JG] wg a oznaczeń producenta:] wszystko pięknie ładnie jestem zadowolony z osiągów ale przednia rączka strasznie się kołysze... może przesadziłem ,że strasznie ale nie sprawia wrażenia solidnej, czy wie ktoś może jak ją usztywnić? zastosowałem już patent z folią i nie ma już durnowatego dźwięku giętej sprężyny ale i tak trzymanie za przedni uchwyt i posugiwanie się nim jest... ogólnie sprawia on wrażenie nie solidnego czy wie ktoś jak poprawić jego wątpliwą wytrzymałość?

Link to post
Share on other sites

Dzięki za rade bardzo mi pomogłeś...

 

próbuje jakoś usztywnić ją ale wszystkie pomysły opierają sie na tym iż musiał bym zrobić to na sztywno... podumam jeszcze nad tym jeśli ktoś ma jakiś pomysł to chętnie posłucham co ma do powiedzenia..

 

pzdrawiam

Link to post
Share on other sites

chyba coś mi hu nawala karabin wypuszcza 5-6 kulek w normalnej trajektorii a później jedną zajebiście podkręca na hu nie wiem czy psiknąć sylikonem czy wymienić gumkę czy od razu całą komorę... a poza tym zgubiłem to gówienko do wyjmowania lufy... muszę znaleźć śrubkę z odpowiednim gwintem a na razie używam śrubokręcika

Link to post
Share on other sites

Moja rada:

 

1. Rozmontuj gun'a i komorę HU.

2. Zobacz czy gumka HU jest cała.

3. Sprawdź poziom syfu w lufie i ją porządnie wyczyść. (stawiam 80% że to to)

4. Zmontuj wszystko z powrotem i ustaw hopka "na zero".

5. Zrób test ognia a po każdym strzale bardzo powolutku dokręcaj HU aż do uzyskania najbardziej zadawalającaego rezultatu.

 

Jeżeli po pkt. 3 dodatkowo przesmarowałeś lufę olejem silikonowym, to wywal tak ok. 1 hi-capa żeby oczyścić HU.

 

Aha i jescze jedno, aczkolwiek jest to na tyle banalne, że można z rutyny przeoczyć - z jakich kulek strzelasz? Najlepsze do AU-1G są PRECYZYJNE 0.23g. Jeżeli strzelasz z jakiś żółtych no-name'ów to wszystkie powyższe rady są zbędne, bo masz złą amunicję, która jest przyczyną wspomnianych nieprawidłowości.

 

Tyle! Powodzenia! ;-)

Link to post
Share on other sites

Waliłem trochę 0.23 Pestkami i 0.28 jeśli dobrze pamiętam BLASTER i było podobnie... jak będę miał chwilę czasu to usiądę i przeczyszczę wszystko sprężonym powietrzem, silikon będę mógł pożyczyć dopiero na strzelance...

 

zastanawiam się nad wymianą komory HU na metalową i gumki na sylikonową. Myślicie że powinienem wymienić obydwie te części czy wystarczy sama gumka?

 

PS. Dzięki siemionman pozdrowienia!

Link to post
Share on other sites

Tutaj proszę jest link do wątku o tuningu, ulepszeniach itp.:

 

http://wmasg.pl/forum/index.php?act=ST&f=74&t=35450

 

A lufę nie sprężonym powietrzem, tylko normalnie szmateczką i wyciorem od środka wyczyść - zdejmij tylko gumkę HU żeby jej niechcący nie rozwalić. POZDRO! ;-)

 

P.S. Nie ma za co, od tego jesteśmy na forum, żeby sobie pomagać.

Edited by siemionman
Link to post
Share on other sites
chyba coś mi hu nawala karabin wypuszcza 5-6 kulek w normalnej trajektorii a później jedną zajebiście podkręca na hu nie wiem czy psiknąć sylikonem czy wymienić gumkę czy od razu całą komorę...

 

Miałem to samo, czyszczenie lufy pomogło. Najlepiej rozmontuj karabin tak żebyś mógł patrzyć przez lufę w celu sprawdzenia ile syfu zostało w środku. Wymieniłem też hopek na sylikonowy, wygląda na to ze strzela lepiej ale nie sprawdzałem jeszcze w boju.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam tego guna i powiem że jestem z niego szczerze zadowolony to mój pierwszy gun z prawdziwego zdarzenia (mgb) i spisuje sie dobrze, niestety nie mam porównania do CA ani TM ale pożyjemy zobaczymy, aha a po ok 3 hi-capach gunka HU pękła w miejscu styku z kulką, :wink: ale jeszcze na niej jadę może kupi sie guardera :!:, tylko dumam co dokupić czy kolimator czy lunetkę hmmm ... Pozdro

Link to post
Share on other sites

ma ktoś pojęcie ile wynosi szerokośc lufy w stoku (JG),

bo chyba nie ma sensu zmieniac na prec ??

 

Zastanawiam się nad zastosowaniem jakiegoś kolimatora może ktoś coś ziekawego używa i jest w stanie wklejic zdjęcie repliki z kolimatorem .. Dzieki ..

Pozdro

Edited by pawelel
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...