Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG [JG]


Recommended Posts

dokładnie Panocku-a co do wyciągania niewypróżnionego maga-te kilka kulek zawsze wypadnie i nie ma na to siły bo auga tak juz zrobili :F -ja się zawsze wystukuje do zera bo nie lubie wyciągać lufy żeby kulki z body wygonić :D

ps:czy ktoś z was miał okazje po przebiegu ok 20 k kulek sprawdzic replikę na chrono ? bo troszkę mnie dziwi u mnie te 250 fps :P (mniejwięcej taki mam przebieg po roku użytkowania) dziś dorawłem za friko walniete nowe G3 z jg -wsadzę sprężynę do auga i sprawdzę czy to wina "starzejacej sie chinskiej spręzyny czy czegoś innego"

 

Pozdrawiam - Rain

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • Replies 973
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

przyczyną może być kulka lub kulki które się w osłonie od spustu zagniezdziły (miałem tak nieraz-bywało że nie miałem full auto,bywało że spust sie na full auto blokował i trzeba było niezle repliką rąbnąć coby strzelac przestała :P)

Wyjmij baterię wcisnij spust do konca i trzymając replikę "dogórynogami" nią potrzęś trochę :P

albo zdejmij cały przód i odkręc tą płytkę na 4 śróbkach przykręconą która nad spustem jest i ww przedniej częsc tego co z auga zostałoi pokukaj czy nie ma tam jakiejś zagubionej kulki

wątpię że to styki :-)

ale w razie czego http://www.mechbox.com/aug/aug-disassembly a jak odkręcisz 3 sróbki z tyłu body (na górze,na dole i ta od zwalniacza maga to nie bedziesz musiał "wystukiwać" GB bo wyjdzie Ci na luzie -gdy gb wyjmiesz to poprostu nacisnij na to coś co bedzie przypominać spist :P (podłącz batkę) jeslio z tym bedą pronlemy to ..styki -czyli rozbieranie GB)

 

Pozdrawiam - Rain

Link to post
Share on other sites

Znalazłem przyczynę braku full auto - bynajmniej nie styki w GB. Okazało się, że w spuście wewn. (to co widać po zdjęciu upper receivera nad spustem właściwym) jedna z "kosteczek" (dokładniej połówka ośmiokąta foremnego z sprężyną) dających "klik" po zwolnieniu FA się starła/zkopulowała/zdeformowała i blokowała spust. Po wywaleniu tej kosteczki FA wróciło i całość lżej chodzi. I dalej klika.

 

A na kulki wpadające do środka mam remedium w postaci legendarnej taśmy izolacyjnej - wystarczy zakleić otwory w gnieździe maga.

Edited by Panocek
Link to post
Share on other sites

Panocku to teraz mnie oświeć -semi nie zawsze łapie ..a przed załapaniem odgłosy w gb sa takie jakby coś sie slizgało (zgrzyty)

spadek mocy do 300 fps na 0.20(mam chrono guardera swój)

replika z tłumikiem praktycznie nie słyszalna (z 6 m nawet gb nie słychać) -nie wiem jakim cudem ale tak jest ale znajomi mnie nienawidzą za tą ciszę :P -replika całkowicie niesłyszalna z ok 10 metrów na full auto :/ (na aega stockowego z JG to niemozliwe-a jednak tak jest )

i dalej nie potrafie zrozumiec dlaczego :/

spadek fps=naprawdę cicha replika (nie chodzi o tłumik ale o samą mechaniką)

 

Pozdrawiam - Rain

Link to post
Share on other sites

Co do niełapania semi u mnie też się zdarza - ale wystarczy na FA wejść i wraca. Co za to odpowiada? Nie wiem. Strzelam, że styki w GB, ale to też może być coś innego.

 

Co do "ciszy" - jeśli jest spadek mocy to stockowa sprężyna się ubiła przez co z mniejszym impetem uderzają o siebie głowice.

Link to post
Share on other sites

Rain, miałem taką sytuację z moim augiem. Podczas serwisu gb zauważyłem, że głowica cylindra jest zapchana jakimś kawałkiem plastiku. Odgłos był przez to dość mocno stłumiony, ale osiągi znacznie spadły. Po wyjęciu tego ustrojstwa (najprawdopodobniej był to ułamany kawałek stockowej, plastikowej głowicy cylindra) moc wzrosła znacznie i pojawił sie miły dla ucha, głośny odgłos wystrzału :)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

1: dużo od maga zależy ale jesli na stockowym tak sie dzieje to upewnij się że komora jest pionowo ustawiona.Ja przy pierwszym wybebeszaniu auga ten błąd popełniłem i mag podawał jak miał kaprys

 

2:wypadające kółko ..jesli chodzi Ci o to co trzyma na miejscu pierscien do regulacji hopka to przed założenim tego ustrojstwa troszke przywaliłem tam tasmy teflonowej zeby sztywno siedizało (pod piersciern do regulacji hopka tez teflonu troszke dałem żeby nie chodził za luzno )

To kółko nakładasz..a nastepnie przekręcasz

 

ps:RDK miałem dokładnie to samo co Ty -Dzięk za pomoci) Wczesniej przy rozbieraniu gb nie pomyslałem żeby tam zajrzeć

 

Szczęśliwego nowego roku zyczy Rain

Edited by rain777
Link to post
Share on other sites

@feder91

 

Ile czasu "życia" ma ten AUG? Jak ma już trochę przebiegu to prawdopodobnie przewód/dysza/rurka łącząca komorę HU i magazynek się starła i nie naciska z odpowiednią mocą zwalniacza kulek w magu, co powoduje atrakcje z podawaniem. Doraźne rozwiązanie to mocniejsze dociśnięcie maga. Trwalsze to naprawa tej dyszy lub wykonanie nowej.

 

Częsta przypadłość w AUG. Czy JG, czy TM, czy CA, zdarza się. Tak jak łamliwa przednia rączka.

Link to post
Share on other sites

Mam problem z repliką AUG'a (dokładnie ten A3 cały).

Dzisiaj po combacie zauważyłem, że nie da się zmienić na safe (selektor ognia). okazało się, że to coś ze spustem - gdy go ściągam do połowy, zostaje w tej pozycji i NIE strzela. gdy docisne do końca (auto) to strzela, ale jak puszcze to coś zgrzyta i niby wraca się do pozycji wyjściowej. Dziwi mnie to, nie wiem dlaczego tak się stało, cały combat było ok, po tym dopiero coś się stało... Jakaś rada?

Link to post
Share on other sites

Hm hm hm razem z AUGiem kupiłem lowcapy BE i nie podawały one kulek o ile się ich cały czas nie dociskało ręką - przyczyną jest zbyt krótki wystajnik z tyłu magazynka, który jest "chwytany" odpowiadającą za zwalnianie maga dźwigienką. Dokleiłem więc do tego wystajnika troszeczkę poxiliny aby nieco go wydłużyć, odczekałem, aż zupełnie stwardnieje i voila! działa jak marzenie - magazynek nie telepie się, kulki lecą jak należy. Jak długo będzie się trzymał taki patent - zobaczymy.

 

Nałożyłem też na jeden z magazynków magpula, wrzuciwszy go przedtem na chwilę do gorącej wody, aby rozmiękł i rzeczywiście, po zdjeciu stopki dało się go bezproblemowo naciągnąć. Jednak po założeniu stopki na nowo, okazało się, że ucho ma wtedy tak mały prześwit, że ciężko palec wcisnąć, czyli cała operacja mija się trochę z celem. Koniec końców zdjąłem stopkę na stałe, powstały w ten sposób otwór zakleiłem izolką, aby mi się wnętrze nie zabrudziło i nałożyłem magpula, który po ostygnięciu siedzi naprawdę pewnie i raczej sam się nie zsunie, m.in. dlatego, że jest dobrze przytrzymywany przez takie"szyny" które trzymają normanie stopkę magazynka. Teraz przeświet ucha jest taki jak w emce i magpul spełnia swoją funkcę jak należy.

 

Może komuś się te informacje przydadzą.

Edited by youngee
Link to post
Share on other sites

Witam, mam pytanie co do magazynka. Mój zacina się non stop, co mnie bardzo irytuje.

Szukałem różnych ale co znajduje jakiś, to nie ma na składzie.

 

Więc tak, co lepiej kupić low-cap, mid-cap czy hi-cap? Prosił bym o jakieś konkrety, które są na składzie w Polskim sklepie.

 

I jeszcze jedno, co sądzicie o tym z TM. Zacina się, dobrze podaje i czy pasuje?

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=1809

Link to post
Share on other sites

Witam, mam pytanie co do magazynka. Mój zacina się non stop, co mnie bardzo irytuje.

Szukałem różnych ale co znajduje jakiś, to nie ma na składzie.

 

Więc tak, co lepiej kupić low-cap, mid-cap czy hi-cap? Prosił bym o jakieś konkrety, które są na składzie w Polskim sklepie.

 

I jeszcze jedno, co sądzicie o tym z TM. Zacina się, dobrze podaje i czy pasuje?

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=1809

 

Na Twoim miejscu brałbym low-capy TM - miesczą 80 kulek, zawsze podają do końca, nie grzechoczą, nie trzeba ich nakręcać i lepiej siedzą w Augu niż jakiekolwiek inne magazynki.

Link to post
Share on other sites

Panocku o ile się nie mylę..lufa zewn jest tej samej dlugosci co w a1,a2 i a2,5 :P

więc..zrobili nam pół h-bar?.Lepsze to niż "coś" co jg wypusciło i nazwało augiem a3 (replika która tylko przypomina wyglądem auga a3..czy nadal można to nazywać repliką? dla mnie raczej okreslenie "niestniejąca wariacja " bardziej pasuje :P).W tym H-BAR powinna byc dłuuga lufa zewnętrzna a na 1 rzut oka widać ze nie jest :-)

 

rogieroger-wirtualna setka odemnie bo CA o których napisałes to najlepsze magi do auga z jakimi miałem styczność (narazie tylko 2 takie posiadam ale będzie więcej)

BE też spisują sie swietnie o ile sie nad nimi troszkę popracuje)

magi KingArms tez są wg mnie baardzo dobre-ale u nas ich nie kupisz :P

 

 

Pozdrawiam - Rain

Edited by rain777
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...