Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kulki PESTKI - wady/zalety/propozycje


Recommended Posts

Ja mam pytanie do Capri i innych zawodników ASG: czy pestki bezproblemowo chodzą z lufą KM Head 19,50? Czy nie porysują tej lufy, czy nie bedzię zacinek itd? Zadaje drugi raz to pytanie ale pomyslalem, że to najodpowiedniejsze miejsce na to pytanie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 323
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Całe PGABP dziękuje Capriemu za tą wspaniałą tanią amunicję, trzaskaliśmy się ostatnio wyłącznie Pestkami.

 

Zero zacięć na:

TM g36c

TM mp5

Well mp5

Cyma mp5

no i jeszcze kilka innych lufek których nie pamiętam :P

 

Jedno zacięcie:

Nie chciała wylecieć z woreczka, przykleiła się... ale nie rozpadła :wink:

 

Bez kitu, teraz można przytrzymać spust na dłuższą chwilę i podziwiać piękną serie bez poważnych strat w porfelu.

 

DZIĘKI!

 

ps. jak już miałbym coś zmieniać to może większa gładkość powierzni, blasterki wydają się być bardziej spolerowany i jakby ciut celniej lecą, mogę się mylić.... stary jestem, wzrok już nie taki... :P

 

Cytuje siebie bo już poleciało kilkadziesiąt tysięcy kulek i chciałbym dodać coś jeszcze.

Do dziś wszystko było pięknie, latałem po lesie ciągle z HighCap'em i nie miałem żadnych problemów, reszta chłopaków z ekipy również jest niezmiernie zadowolona.

Dziś postanowiłem postrzelać sobie z LowCap'ów i tu załamka.

Magazynki ich nie podają, wylatują po 2 lub 3 kulki. Stosuje LC od Tokyo Marui i od Clasic Army.

A najdziwniejsze jest to że jak załaduje magi kulkami Excel to nie występuje ten problem, wywaliłem w powietrze ok 200 kulek Excela jak i pestek no i nie rozumiem jak to jest możliwe że pestki zacinają się TYLKO na LowCapach, czemu nie zacinają się w HC? No i czemy excele nie zacinają się w LC.

 

Do capri: Nie wiem czy Pan pamięta moją replikę, ostatnio była wysyłana do Pana właśnie z magiem typu LC. TM G36C (stock).

 

W całej ekipie tylko u mnie występuje taki problem :( co ja mam z tym qrde zrobić?

Link to post
Share on other sites

Czy pestki z nowej dostawy, będą "wzmocnione" lub polerowane? Czy receptura i sposób wykonania pozostanie bez zmian?

 

 

Ja mam pytanie do Capri i innych zawodników ASG: czy pestki bezproblemowo chodzą z lufą KM Head 19,50? Czy nie porysują tej lufy, czy nie bedzię zacinek itd? Zadaje drugi raz to pytanie ale pomyslalem, że to najodpowiedniejsze miejsce na to pytanie.

 

 

Cytuje siebie bo już poleciało kilkadziesiąt tysięcy kulek i chciałbym dodać coś jeszcze.

Do dziś wszystko było pięknie, latałem po lesie ciągle z HighCap'em i nie miałem żadnych problemów, reszta chłopaków z ekipy również jest niezmiernie zadowolona.

Dziś postanowiłem postrzelać sobie z LowCap'ów i tu załamka.

Magazynki ich nie podają, wylatują po 2 lub 3 kulki. Stosuje LC od Tokyo Marui i od Clasic Army.

A najdziwniejsze jest to że jak załaduje magi kulkami Excel to nie występuje ten problem, wywaliłem w powietrze ok 200 kulek Excela jak i pestek no i nie rozumiem jak to jest możliwe że pestki zacinają się TYLKO na LowCapach, czemu nie zacinają się w HC? No i czemy excele nie zacinają się w LC.

 

Do capri: Nie wiem czy Pan pamięta moją replikę, ostatnio była wysyłana do Pana właśnie z magiem typu LC. TM G36C (stock).

 

W całej ekipie tylko u mnie występuje taki problem :( co ja mam z tym qrde zrobić?

Czy pestki z nowej dostawy, będą "wzmocnione" lub polerowane? Czy receptura i sposób wykonania pozostanie bez zmian?

 

W tej dostawie będzie raczej bez zmian.

 

 

Ja mam pytanie do Capri i innych zawodników ASG: czy pestki bezproblemowo chodzą z lufą KM Head 19,50? Czy nie porysują tej lufy, czy nie bedzię zacinek itd? Zadaje drugi raz to pytanie ale pomyslalem, że to najodpowiedniejsze miejsce na to pytanie.

 

Pestki nie tną się w lufach i ich nie uszkadzają. Jedyne dowiedzione miejsce w którym mają zwyczaj się ciąć to mid-capy.

 

A najdziwniejsze jest to że jak załaduje magi kulkami Excel to nie występuje ten problem, wywaliłem w powietrze ok 200 kulek Excela jak i pestek no i nie rozumiem jak to jest możliwe że pestki zacinają się TYLKO na LowCapach, czemu nie zacinają się w HC? No i czemy excele nie zacinają się w LC.

 

Do capri: Nie wiem czy Pan pamięta moją replikę, ostatnio była wysyłana do Pana właśnie z magiem typu LC. TM G36C (stock).

 

W całej ekipie tylko u mnie występuje taki problem :( co ja mam z tym qrde zrobić?

 

Sprawa jest o tyle dziwna, że nie mieliśmy jeszcze przypadku zacinania się w low-capach. Zapraszam z gunem, magami i amunicją do nas zobaczymy co się dzieje. Co do Exceli to odpowiedź jest bardzo prosta - Excele są mniejsze (średnica).

Link to post
Share on other sites

Mam SOCOM'a STTi i dzisiaj pierwszy raz używałem pestek 0,28g, i muszę powiedzieć że jestem bardzo zawiedziony, wystrzeliłem kilka magów i żadna z nich nie poleciała prawidłowo, zacinały się, skręcały. Po założeniu tłumika kulki przepoławiały się na dwoje :( , nie wiem co jest tego efektem ale je się do nich zraziłem i raczej prędko ich nie kupię, o ile jeszcze je kiedyś kupię.

Link to post
Share on other sites

Chyba muszę się zgodzić z przedmówcą :)

 

A teraz drobny OT, ogłoszenia duszpasterskie:

 

Dopłynęła kolejna dostawa.

Aktualnie dostępne są wszystkie Pestki pakowane po 2000 i 4000.

Jedynym wyjątkiem są 0,25g (dostępne tylko duże opakowania).

 

Pestki na wagę i w opakowaniach po 25kg będą dostępne w połowie września.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Teraz moje spostrzeżenia!!! Jak już wczesniej pisałęm 0.30 i 0.33 latały świetnie, obecnie wystrzeliłem 15000 kulek 0,25 i około 4000 kulek 0,20. Nie miałem ani jednego zacięcia. Lufa stockowa od M14 TM i z glocka. Jak najbardziej polecam. Niedługo zdam relacje jak zachowują się 0,23 i 0,28 Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No to krótkie pytanko: Dlaczego pestki muszą mieć większą średnice od exceli?

 

Przepraszam, jakoś wcześniej umknęło mi to pytanie.

Nie muszą, ale powinny, gdyż im kulka ma średnicę bliższą 6mm tym lepiej się uszczelnia w lufie. Pestki z uwagi na matową powierzchnię nie mogą być zbyt duże, ale udało się je zrobić nieco większe od Exceli, które mają podobną strukturę zewnętrzną.

 

Dla porównania podam mniej więcej średnie wielkości amunicji:

Excel - 5.87

Pestki - 5.90

Blaster - 5.91

Guarder - 5.92

 

Oczywiście mogą wystąpić drobne odchyłki w każdej z tych amunicji, ale uśredniając tak to wygląda.

Link to post
Share on other sites

Excel - 5.87

Pestki - 5.90

Blaster - 5.91

Guarder - 5.92

 

Przy takiej średnicy to raczej niemożliwe by się zacinały w lufie chyba że trafi się jakaś czarna owca :)

Co do midów to właśnie średnica robi swoje - ja excele rzuciłem do kosza gdy mi sie notorycznie zacinały w midach od mp5 z racji tego iż układały się za bardzo na boki z racji tej malusieńkiej różnicy średnicy.

Tak przy okazji to czy można liczyć że polerowane będą miały większą średnicę ?? Wystarczy podnieść o 0,01 i już by było elegancko :)

Link to post
Share on other sites

Testowałem pestki w porównaniu do kulek G&G. (0.25)

 

W P90 kulki 0.25 G&G przy idealnie wyregulowanym HU miały 365 fps.

 

Nastpnie załadowałem Pestki 0.25: na tym samym ustawieniu HU były podkręcane za słabo - trzeba było zwiększyć HU.

 

Po ustawieniu tak, aby leciały prosto zmierzyłem: 355 fps. Test powtórzyłem kilka razy, żeby się upewnić. W Glocku 17 KWA efekt taki sam: pestki są słabiej podkręcane niż G&G. Podobnie w G36C Marui.

 

Jest to o tyle dziwne, że pestki nie są polerowane, z czego wynikałoby że powinny być bardziej podatne na gumkę HU. Jest natomiast odwrotnie - HU podkręca mocniej polerowane, śliskie kulki G&G. Nie mam pojęcia z czego to wynika.

Link to post
Share on other sites

Muszę powiedzieć, że tego typu problemy są raczej rzadkością i z tego co wiem to taki objaw wystąpił dosłownie w kilkunastu paczkach z kilkunastu tysięcy paczek, które sprzedaliśmy. Chyba, że jestem w błędzie, to proszę o informacje innych osób.

Link to post
Share on other sites

tak poza tematem napisze ze nie zgadam się zwartościami kulek Blaster podanych przez szmerglu.

 

Ostatnio zainteresowalem się czy firmy produkujące kulki nas w jajo nie robią. Otóż zaniosłem w pracy do działu Quality control dwie firmy kulek Marui 6mm 0,25g i Blaster Japan 6mm i 0,25g. Żeby pomiar był bardziej prawdziwy dostarczyłem kumplowi po 10 sztuk. Pomiary są następujące:

 

Marui 6mm 0,25g:

średnica:

5.873

5.882

5.913

5.927

5.934

5.935

5.944

5.944

5.945

5.954

średnia: 5,925

 

waga: 0,242g ~ 0,245g

 

Blaster Japan 6mm 0,25g

średnica:

5,896

5,904

5,909

5,919

5,923

5,925

5,927

5,934

5,946

5,934

średnia: 5,921

 

waga: 0.239g ~ 0.244g

 

Jak widać przycinają nawet na 0,01 grama jak nie więcej nie mówiąc już o średnicy. Postaram się dorwać któreś z tych PESTEK ciekawe jakie one są.

 

Żałuje jedynie że nie udało mi się ich wszystkich przekroić po pomiarze a tym bardziej i najchętniej tych PESTEK słysząc kiedyś że ponoć były lub są puste w środku.

Link to post
Share on other sites

No i robi się kolejny OFF TOP :(

 

tak poza tematem napisze ze nie zgadam się zwartościami kulek Blaster podanych przez szmerglu.

 

Dla wyjaśnienia - Szmerglu cytował mnie.

 

Jak widać przycinają nawet na 0,01 grama jak nie więcej nie mówiąc już o średnicy. Postaram się dorwać któreś z tych PESTEK ciekawe jakie one są.

 

Widzę, że kolega ma do dyspozycji bardzo dobry sprzęt pomiarowy. Chętnie jednak bym sie dowiedział, jak była mierzona średnica pojedynczej kulki. Różnica między naszymi pomiarami to 0,01mm, ale skoro podajesz wyniki do 0,001mm to chciałbym znać również metodę pomiaru.

 

Żałuje jedynie że nie udało mi się ich wszystkich przekroić po pomiarze a tym bardziej i najchętniej tych PESTK słysząc kiedyś że ponoć były lub są puste w środku.

 

To dziwne, masz takie precyzyjne urządzenia w laboratorium, a nie macie tam noża?

Dobre do tego są również tzw. obcęgi boczne (do cięcia drutu), tną jak masełko każdą kulkę. Ale tego raczej już nie musisz robić bo ustalone zostało, że wszystkie marki mają większe lub mniejsze bańki powietrza w środku.

 

 

Przepraszam za ten OT, ale musiałem, no musiałem koledze odpowiedzieć, bo tak się ładnie wykazał. :)

Link to post
Share on other sites

OT ponownie ale przepraszam.

 

Metodę pomiaru mogę ci podać dokładnie gdzieś do środy jeśli nawet mi się uda to nazwę przyrządu pomiarowego. Powiem że pracuje w TOYOCIE więc nie sadzę żeby mieli suwmiarkę elektroniczną tylko. Co do przecinania kulki nie mam zamiar ścierać sie nożem żeby było piękni a obcążkami zawsze jest jakaś możliwość zgniecenia przestrzeni bąbelka w kulce (w pracy mamy jedynie piły do stali a one mało by z kulki zostawiły). Szczerze mówiąc sam mogłem zrobić pomiar do +/- 5 mikronów lecz nie miałem czasu i nie był bym pewny tych pomiarów gdyż na moim dziale mierze jedynie wymiary osi Z wałka rozrządu. A te wyniki są zrobione z dokładnością do 0,001 mm ponieważ tak kazałem kumplowi zrobić by nie być aż tak szczegółowym.

 

Nie nie to ja przepraszam za OT bo muszę udowodnić koledze że nie tylko Capri ma dostęp do tak dokładnych urządzeń pomiarowych 8-)

Edited by ntsc
Link to post
Share on other sites

Może nie za dużo narazie testowałem ale nie sądzę żeby pojawiło się coś innego:

 

replika: G3 SAS Well (+tuning częściami stock CA)

lufa: 367mm stock CA

kulki: pestki 0,25

magazynek: hi-cap

zacinki: 0

 

czyli generalnie nic nowego to nie wnosi, ale:

 

replika: Glock 23 KJW

lufa: stock

kulki: pestki 0,25

magazynek: standart 20 kulek

zacinki w lufie: 0 (ale wystrzelone może jeden mag)

zacinki w magu: praktycznie jak poleży chwilę to już kulki są zablokowane i mag nie podaje, na P&J 0,2 ten problem ani razu nie wystąpił.

 

Czyli generalnie do hi-cap'ów są ok ale do low-cap'ów to już gożej.

Link to post
Share on other sites

Dzisiejsza strzelanka:

 

Replika: G608 (lub bardziej popularna nazwa G36c) [JG]

Lufa: standardowa, nie zmieniałem

Kulki: pestki 0,25

Magazynek: Low-Cap [CA], Mid-Cap [G&P], Hi-Cap [JG standardowy w tej replice]

Ilość wystrzelanych kulek: około 1 000

 

Wynik: W Mid-Capie miałem straszne zacięcia. Nie była podawana przynajmniej co druga kulka. W Low-Capie też zdarzały się zacięcia, ale już dużo rzadziej. W Hi-Capie problemy były najmniejsze. Tylko ostatnie "nakręcone" kulki były sporadycznie podawane. Zaznaczam, że problem występował tylko podczas ognia seryjnego. Na pojedynczym kulki śmigały aż miło :-D .

 

Doda też, że na Blasterach 0,2 nie miałem takiego problemu ani razu.

 

Borys

Edited by Halfling86
Link to post
Share on other sites

No i robi się kolejny OFF TOP :(

 

Pomiary zostały wykonane w temperaturze 20ºC. Kulki przeleżały w tej temperaturze jakąś godzinę. W jaki sposób dokładnie mierzone one były nie muszę podawac wystarczy że podam Ci nazwy urządzeń pomiarowych.

 

Średnica została zmierzona przy pomocy Mikrometru Mitutoyo 0~25mm/0.001mm.

Waga została zmierzona przy pomocy Wagi Sartorius - CP124s max 120g do 0.0001g.

 

Zastanawiam się czy uda mi się sprawdzić chropowatości powierzchni.

 

Wysłał by mi ktoś listem jakieś 10 pestek bo nie chce mi sie kupować 1kg. (do pomiaru oczywiście :D)

Link to post
Share on other sites

Mam mały problem z kulkami. Mam zainstalowaną preckę systemy i gumkę HU guardera + jakieś coś w GB wymienione łącznie koło 280-290fps. Przy Hop upie ustawionym na minimum kulki mimo wszystko lecą ostro do góry nie wiem na którym metrze dokładnie ale coś koło 20-25. Używałem 0,25(podobno to i tak za dużo jak na taką moc). Jak coś to mam AKs TM. Guardery 0,28 lęcą normalnie nawet na hopie ustawionym na 1/4, ale kupowanie ich mija się z celem bo są za drogie. Czy zmiana ciężaru kulek na 0,28 zmieni to?Czy to podkręcanie wynika tylko z tego że nie są one polerowane?

Co by nie było to nie zaobserwowałem jakichkolwiek zacieć :D

Edited by Rudy102
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...