Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka preclufa lepsza?


Recommended Posts

Witam

Poszukuję precki 370mm, znalazłem dwie:

1. Od SRC http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesoria_lufy_precyzyjne/lufa_precyzyjna_6_03mm_do_m4_src-129.html

2. oraz Gunner http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_129_372&products_id=7340&name=Gunner_-_Lufa_Precyzyjna_-_6.03_-_370mm_-_M4

 

Moje pytanie do was: Czy ktoś, coś słyszał o tych lufach? Są godne polecenia ? Czy, może lepiej kupić coś dłuższego (lepszej firmy) i przyciąć na wymiar ;)

Chyba, że ktoś wie gdzie szukać innych 370mm

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moje doświadczenia z lufami obydwu producentów są dokładnie przeciwne. Guarder dał nadspodziewanie dobrą powtarzalność strzałów, a Systema mizerną. Ale do dziś nie widziałem rzetelnych testów tych luf a i zdania na forach wydały mi się podzielone. Uniwersalna odpowiedź to: dozbieraj do Prometheusa lub KM Heada. To zdecydowanie najlepsza opcja, choć oczywiście nie zawsze wchodzi w rachubę. Warto ją rozważyć, gdyż skok oferowanych możliwości w porównaniu do Systemy jest większy niż można by się było spodziewać.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Witam! Nie chciałem zakładać osobnego tematu. W razie czego proszę modka o przeniesienie w bardziej stosowne miejsce.

 

Mam ogromną prośbę do osób posiadających lufy Prometheus. Otóż nabyłem taką właśnie lufę, jednak mam poważne wątpliwości co do jej oryginalności. Z tego co mi wiadomo, precki Promyka są wykonane ze stali. Mój egzemplarz nie za bardzo chce współpracować z magnesem, co wyklucza wykonanie go z tegoż materiału. Mało tego. To co zobaczyłem w środku lufy... szkoda słów... zobaczcie sami (sorki za wagę zdjęć ale chciałem, żeby było jak najlepiej widać):

lufa1.th.jpg

Trochę luf już przeszło przez moje ręce ale czegoś takiego to jeszcze nie widziałem :bialaflaga: Cała powierzchnia wewnątrz lufy jest chropowata, zupełnie jakby ktoś ją czyścił papierem ściernym... Nie, to nie jest brud.

 

Od strony komory HU jest nie lepiej:

hu1t.th.jpg

 

hu2a.th.jpg

 

Na ostatnim zdjęciu widać wyraźnie gładsze miejsce wytarte najprawdopodobniej przez kulki, co nie było by dziwne gdyby nie fakt, że sprzedawca zapewniał w opisie że lufa jest NOWA:

 

http://allegro.pl/lufa-precyzyjna-6-03mm-o-dlugosci-509mm-prometheus-i1499891107.html

 

Czy ktoś może potwierdzić moje wątpliwości?

Link to post
Share on other sites

Lufy promyka są słabo przyciągane przez magnesy. Mocne neodymki je słabo łapią...

 

Patrząc na ostatnie zdjęcie faktycznie widać że z lufą coś nie tak, cała pokiereszowana.

 

To wygląda jakby ktoś ją sam na tokarce nieudolnie wykonał (przód i tył są okropnie sfrezowane, miejsce na poduszkę HU woła o pomstę do nieba...) ;p napisz do sprzedawcy, może mu się po prostu pomyliły lufy.

 

edyta:

usunąłem to pytanie o rozpuszczalnik itp bo było już zbędne po przyjrzeniu się dokładniej powierzchni ;)

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

@Zambezi - próbowałem alkoholem, nic nie zmieniło. To jest dokładnie tak jak napisałeś "powyżerana powierzchnia metalu".

 

@ Jacek GROT - i tak miałem zamiar zwrócić, choćby ze względu na fakt, że ta lufa na pewno nie jest nowa. Chciałem się tylko dowiedzieć czy mam do czynienia ze zdewastowanym Promykiem czy z jakimś innym tworem.

 

Dzięki za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

To coś raczej na promyka nie wygląda, mam promyka 500mm i u wylotu lufy jest głębszy szlif, to ponoć taki standard w tych lufach. A ten biały osad to bym raczej benzyną ekstrakcyjną albo rozpuszczalnikiem potraktował, alkohol raczej słabo sobie z takim czymś radzi.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

To ja jestem sprzedawcą tej trefnej lufy. Już wyjaśniam.

Lufa była kupiona w sklepie, przyszła do mnie zapakowana oryginalnie, nigdy jej nie użyłem. Rozpakowałem jedynie.

Ponieważ nie mam żadnego doświadczenia z lufami więc do głowy mi nie przyszło, że towar może być uszkodzony:/

 

Sprawa z kupującym już załatwiona.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

To ja jestem sprzedawcą tej trefnej lufy. Już wyjaśniam.

Lufa była kupiona w sklepie, przyszła do mnie zapakowana oryginalnie, nigdy jej nie użyłem. Rozpakowałem jedynie.

Ponieważ nie mam żadnego doświadczenia z lufami więc do głowy mi nie przyszło, że towar może być uszkodzony:/

 

Sprawa z kupującym już załatwiona.

 

Sory ,że jeszcze roztrząsam temat ,ale czy tą lufę dostałeś w oryginalnym opakowaniu laylax prometheus? I w jakim sklepie kupiłeś

Link to post
Share on other sites

Sprawa już wyjaśniona, tak jak napisał kolega Xeratus. Pozwolę też sobie odpowiedzieć za niego - lufa dotarła do mnie w oryginalnym opakowaniu LayLax'a (otwartym, tak jak w opisie aukcji).

 

Napisz mi jeszcze Xeratus, czy ta lufa przyszła do Ciebie bezpośrednio, czy może przez jakiegoś pośrednika? Bo opakowanie Promyka da się według mnie otworzyć bez zostawienia śladów a nie chce mi się wierzyć, że RedWolf przysłałby komuś coś takiego...

Link to post
Share on other sites

Sory ,że jeszcze roztrząsam temat ,ale czy tą lufę dostałeś w oryginalnym opakowaniu laylax prometheus? I w jakim sklepie kupiłeś

 

 

Kupowałem 2 lufy w dwóch sklepach bo mieli po 1 sztuce.

Jedną lufę w Red Wolf drugą w www.airsoftpro.cz, nie wiem, która jest skąd :) obecnie, wyglądały identycznie w opakowaniach.

Obie były w oryginalnych opakowaniach laylax prometheus. Obie przyszły do mnie bezpośrednio.

Edited by Xeratus
Link to post
Share on other sites
Mój egzemplarz nie za bardzo chce współpracować z magnesem, co wyklucza wykonanie go z tegoż materiału.

 

Jesteś aby pewien, że wyklucza? Bo jeśli nie to pozerkaj w różnych książkach, encyklopediach itp ;]

 

 

 

Lufa przede wszystkim wygląda na aluminiową i to bez powłoki. Nalot trąca mi tlenkami glinu :/ ale tylko z wyglądu oceniam.

Na pewno promyk to nie jest, lufa ma inną koronę, inne okienko na gumkę HU. No i przede wszystkim nie wygląda mi ona zupełnie na chromowaną stal.

Link to post
Share on other sites

Jesteś aby pewien, że wyklucza? Bo jeśli nie to pozerkaj w różnych książkach, encyklopediach itp ;]

 

Pewien jestem tylko śmierci i podatków :icon_biggrin: Skoro piszesz, że nie wyklucza, to uwierzę na słowo - człowiek się całe życie uczy :wink:

 

EDIT: pozerkałem i przyznaję rację :icon_wink:

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Taki tip - sprawdz jak reaguje na magnes stal nierdzewna ;)

Wtedy nieprzyciaganie przez magnes staje sie oczywiste.

Zreszta kto by chcial lufe ktora by rdzewiala ?

 

Co do trefnej lufy - nie wiedzialem ze podrobki luf tez sie robi ... masakra. Wyglada to jak robione w warsztacie w domu.

Zreszta - brak pochylych scianek na gumke hopa - tego nie robi sie tak juz od paru lat prawda ?

Pierwsza proba zdjecia gumki - i koniec gumki ;)

Link to post
Share on other sites

Taki tip - sprawdz jak reaguje na magnes stal nierdzewna ;)

Wtedy nieprzyciaganie przez magnes staje sie oczywiste.

 

To nie takie oczywiste, jakby mogło się wydawać. Podczas procesu zgłębiania mojej wiedzy na ten temat :wink: dowiedziałem się, że stale nierdzewne są różne. Jedne są ferromagnetyczne, inne nie.

 

BTW, sprawdziłem przed wysłaniem tą lufę magnesem neodymowym - słabiutko bo słabiutko ale ją łapał.

Link to post
Share on other sites

Pod lufy producenci (w tym Prometheus/LayLax) używają jednego rodzaju stali nierdzewnej a konkretnie S303 (bardzo słabe ma właściwości ferromagnetyczne).

Co do tych luf z Czech to podejrzane jest 1dno, że kosztują one znacznie mniej niż nawet Guardery w tym sklepie...

Ja na Twoim miejscu sprawdziłbym ile waży, wtedy łatwo można poznać czy dany materiał to akurat stal...

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam Cm 0.48M stock i zamierzam kupić preckę.

W grę wchodzi KM Head albo Systema.

Zastanawiam się jednak nad żywotnością lufy.

Czy np. po 40 000 kuleczkach (G&G Guarder) lufa nie straci swojej precyzji, nie porysuje się?

Bo przecież podczas każdego strzału zachodzi tarcie między kulką a lufą.

Link to post
Share on other sites

Z tymi lufami to w ogóle temat rzeka. A mnie zastanawia takie zjawisko w replice akm- lufa jbu 6.01, że kiedy mam sprężyne na 350,400fps celność jest naprawde niezła, a przy 500fpsach już dramatycznie gorsza, dziwne. Pierwsza myśl to kulki, no ale madbull 0.28 chyba nie są za lekkie do 500fps? Przy 350fps i kulki 0.25 i 0.28 mają zadowalającą celność, z czego 0.28 minimalnie lepszą.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...