Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka preclufa lepsza?


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam

Chciałem się was poradzić w wyborze lufy precyyjnej i dodatkowo komory hop-up.Mam zamiar kupić replike m4 ics z madonion i także chciałbym zakupić w tym sklepie lufę i komorę

 

 

prometheus lub systema

 

 

komora hop-up oraz do tego gumkę hop-up guardera

 

 

 

Jak moglibyście mi poradzić czy oplaca się wymiana komory hop-up na tą co podalem czy może jednak zostawić stockową ICS (lub może polecicie jakąś inną w cenie do 200 zl ) ,oraz czy jak kupię jedną z tych luf ktore podałem to zasięg i skupienie się poprawią znacząco ?Chcialem się dowiedzieć także czy lufa dłuższa prawie o 200 mm od stockowej wplynie pozytywnie czy negatywnie ,a może nie ma wogóle sensu kupować tak dlugiej lufy do szturmu ?

 

 

z góry dziękuję za odpowiedż

Link to post
Share on other sites

Może pytanie nie trafia dobrze w temat, ale z jednej strony szukanie nic nie dało, a z drugiej nie warto nowego tematu zakładać.

 

Otóż: poszukuję lufy precyzyjnej, najchętniej Tanio Koba, PDI, LayLax, KM Head (w tej kolejności) pasującej do komory HU takiej, jak w pistoletach gazowych TM (poza berettą) i o długości 20-30cm lub podobnej.

 

I tu pytanie: czy jakakolwiek replika z lufą o długości w okolicach tych 20-30cm (od biedy nawet ok. 40cm) korzysta z podobnej jak w gaziakach TM komory i gumki?

 

Ostatnią deską ratunku jest zamawianie lufy u Edgiego, ale na razie chciałem tego uniknąć.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

 

PS Damianus 1993: z tych dwóch moim zdaniem jest sens brać tylko prometheusa. Na systemie poprawa celności jest zbyt mała, aby za to płacić.

Link to post
Share on other sites

Ja z pytaniem.Zamówiłem lufę madbull black python ze specshop'a o długości 650mm + tłumik żeby ją schować i czy w cm040 ak74 ta lufa mi się spisze w tej replice czy bedzie za długa bo słyszałem coś że długość lufy musi byc odpowiednia do cylindra czy jakoś tak :zastanawia: ??!!

Link to post
Share on other sites

Jeśli zamówiłeś tłumik krótszy niż 20Cm to lufa będzie wystawać jeszcze za tłumik. No i lufa 650mm wymaga borka, zwykły cylinder nawet typ 0 ma zbyt małą objętość. Trzeba było zamówić lufę 590 albo 550. Pomijam fakt że kupno Madbulla też nie było zbyt mądre. Ogólnie rzecz biorąc dałeś dupy po całości, ale tak to jest jak się nie ma pojęcia i najpierw kupuje a później pyta ... :icon_rolleyes:

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Zakupiłem niedawno lufę Gunner 640mm.

Na razie nie strzelałem z niej, ale jakość wykonania i gładkość wew. na poziomie niespotykanym. Powiem szczerze że lufa pormyka w porównaniu do jakości wykonania jest niemal identyczna.

Pod światło z kulką w środku, widać że jest bardzo równa.

Przetestuję i opiszę.

Link to post
Share on other sites

Zakupiłem niedawno lufę Gunner 640mm.

Na razie nie strzelałem z niej, ale jakość wykonania i gładkość wew. na poziomie niespotykanym. Powiem szczerze że lufa pormyka w porównaniu do jakości wykonania jest niemal identyczna.

Pod światło z kulką w środku, widać że jest bardzo równa.

Przetestuję i opiszę.

 

 

Bardzo bym prosił o jakąś rzeczową recenzję;)

Link to post
Share on other sites

Zakupiłem niedawno lufę Gunner 640mm.

Na razie nie strzelałem z niej, ale jakość wykonania i gładkość wew. na poziomie niespotykanym. Powiem szczerze że lufa pormyka w porównaniu do jakości wykonania jest niemal identyczna.

Pod światło z kulką w środku, widać że jest bardzo równa.

Przetestuję i opiszę.

No to dzięki Ci wielkie za te krzepiące słowa stary bo sam się nad nią zastanawiam i miałem dylemat Guarder 6,02 vs. Gunner i póki co skłaniałem się ku Guarderowi, teraz szala lekko się przechyliła. Testuj i opisuj jak najszybciej czy efekty jakie daje są porównywalne do jakości wykonania :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Ja może po krótce opiszę przygodę z lufa 550mm 6,04 Deep Fire. Zakupiłem ją do repliki CA M14. Podczas montażu od razu był zrobiony przegląd i serwis repliki oraz wymiana gumki HU na silikonowego przeźroczystego Guardera. Pierwsze strzelania koszmar. Żadnego skupienia, po kilka kulek na raz leciało, zacinały się itp. No myślę, może gdzieś się smar dostał do środka i stąd takie cyrki. Komora rozebrana ponownie wsio wyczyszczone do sucha (tam gdzie trzeba) i dalej to samo. Może gumka ma za miękki kołnierz i puszcza za dużo kulek do komory. Wymieniłem gumę na systemę czarną i te zacinki zdarzały się o wile rzadziej i już w miarę po jednej kulce podawało, ale skupienie dalej koszmar. Na 30 m rozrzut 2 m!! No więc założyłem stockową lufę CA. Poprawa skupienia niesamowita. !!!! Po wyjęciu tej lufy chciałem zrobić test opadania kulki i co? I g...o ! kulka blokuje się na długości ok 10 cm od komory HU. Popchnięta dalej już jakoś leci. Jednym słowem te lufy to kooopa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...