Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka preclufa lepsza?


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wez pod uwage ze to test jednej lufy.

Nie kilku na raz danego produecnta wiec jest random jak sie trafi.

Ja np zawsze zle trafiam z lufami.

A co do systemy - mam taka jedna 3 letnia i jest naprawde spoko.

Kmheada mam - i jest lepszy (ale nowy). Choc po wystrzelaniu przez niego jakies 50 tys kulek - znowu nie bardzo widze roznice.

Ogolnie - mam dosc sceptyczne podejscie do precek bo jak narazie przerobilem jakies 6 firm - i wszystkie strzelaja bardzo podobnie... i bardzo podobnie do stocka.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witajcie.Na forum jestem od niedawna ale przejdę do rzeczy.Kupiłem m15a2 carbine po tuningu na 450 fps,lecz nie zadawala mnie zasięg w niej.Wiec postanowiłem zamówić sobie jakąś preckę.I tu się zaczyna problem.Mam budżet max. 180zl i chciałbym za to jak najlepszą precke o długości 455 lub 469.Jaka lufa waszym zdaniem idealnie do tego się nada?Wiele się naczytałem o systemach,guarderach,jbu,itp ale nadal mam problem z wyborem,bo jest mało subjektywnych opinii i porównań.Bardziej skłaniam w strone guardera 6.02.a co wy o tym myślicie i jakie macie inne propozycje?

Dodam że mam bore up-a guardera ale niewiem jaki typ(prawdopodobnie typ1) i jeszcze pytanie czy ten zestaw uciągnie lufe 469mm?

Pozdrawiam :)

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Owszem, ale nawet szklane są dość drogie, a co dopiero aluminiowe. Oczywiście dla strzelców wyborowych jest to świetne rozwiązanie, o ile regulamin na strzelance tego nie zabrania. Sam od dawna poluje na szklane Madbulle, bo niestety nie załapałem się na partię ze specshopu ; )

Link to post
Share on other sites

Hmm... Czy kulki aluminiowe nie sprawiają znacznie więcej bólu? Bo aluminium jest kilkadziesiąt razy (jak nie więcej) mniej sprężyste niż plastik... wydaje mi się, że to ma znaczenie, więc spytam: czy ktoś stosował takie kulki i podzieli się "odczuciami" z ich użytkowania 8)

Link to post
Share on other sites

Współczuję, jeżeli masz stal narzędziową zamiast skóry, serio. Następnym razem proszę, napisz jakąkolwiek sensowną argumentację. W internecie możesz przeczytać m.in. o ciąży pozamacicznej w kolanie, więc nie pisz, proszę, że "bez powodu nie napisali".

Link to post
Share on other sites

To tylko przedstawia jak twarde są te kulki i tu nie chodzi tylko o skórę ale też o ochronę oczu i tutaj biovale mają większą siłę przy tej samej mocy, bo się nie rozkruszą ani zniekształcą

 

Widze że Ty jesteś pancerny to może czas przesiąść się na wiatrówki? tam też są kulki i co z tego że metalowe jak robią taką samą krzywdę jak z tworzywa

 

powodzenia

Link to post
Share on other sites

Jest mniej sprężyste, ale jest też miękkie, co nie zmienia faktu, że nie ma to żadnego znaczenia jeżeli chodzi o trafienie w ciało.

 

W każdym bądź razie ja bardziej martwiłbym się o ludzi noszących tanie okularki BHP, maski siateczkowe, czy inne gumowate gogle oraz ZĘBY

Edited by KreciKs
Link to post
Share on other sites

Wnika z tego ze najbardziej szklanych/aluminiowych/stalowych kulek boją się Ci co nie posiadaja balistycznej ochrony oczu czyli chinskie podróby brassguardów, okularkow/gogli bhp czy niektorzy urzytkownicy uwexów, a nie boja się posiadacze ess/bolle/peltor/revision/oklay/wilies-x (czy jak im to). Koniec offtopu wracajac do luf najlepsze ale najdroższe powtarzane wiele razy edgi/pdi>promyk/kmh>systema/guarder>reszta (sprawdzone ale mohga też dojsc tez inne w zestawieniu)

Link to post
Share on other sites

A pisząc "po polskiemu":

 

EdGI; PDI

Prometheus 6,03; KM-Head

Guarder 6,02; Systema

 

reszta* - jak się trafi - może być pięknie, może być dno.

 

 

Coś pominąłem?

 

*Nie dotyczy to wynalazków w stylu luf Tanio Koba

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Masz, porównywałeś? Też tak kiedyś myślałem, ale ostatnio kilka osób porównywało i wyszły im zgoła odmienne wyniki - patrz: mit krótkiej lufy i posty Laokoona

Dlatego ani nie faworyzuję ani jednej, ani drugiej bo opinie jak widać mieszane.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...