Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka preclufa lepsza?


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Panowie i Panie ;)

 

Mam zamiar zakupić prec lufę do PJ4 CQB (m4 CQB).

Stockowa lufa wewnętrzna ma ok 260mm.

 

Chciałbym kupić coś do 120zł, tak aby była ona nieco dłuższa od stockowej (ukryłbym ją w tłumiku, który kupie).

Jednak czytałem, że liczą się jakieś objętości słupa powietrza i typ cylindra... totalnie nie wiem ocb ;/

Dlatego mam pytanie:

 

1. Czy dłuższa o 100mm lufa będzie miała niekorzystny wpływ na działanie repliki (skupienie, zasięg) ?

2. Jaką preckę polecacie do +/- 120zł ?

3. Czy to w ogóle dobry pomysł z ukrywaniem lufy w tłumiku, opłaca się taki zabieg ?

 

PS: Planuję zakupić komorę HU King Arms'a.

Link to post
Share on other sites

Tak analizuje ostatnio opcje zakupu luf precyzyjnych do replik. Moim zdaniem stwierdzam ze tak naprawdę precka wskazana jest dla graczy którzy strzelają tylko w semi gdzie liczy się powtarzalności strzałów .Natomiast strzelając w auto to nie ma różnicy czy jakaś kulka ucieknie w lewo czy w prawo bo i tak leci grad kulek. Ewentualnie auto ale z rofem do 12 rps wtedy różnica jest zauważalna jak sie ma precke. Ważne aby strzelać dobrymi kulami. Strzelałem ostatnio ze swojego AKS 74 lufa 290mm stock, gumka e.sytema dystanser czarny H rof 15 rps na zmęczonej 130 nie znam pochodzenia znalazłem w gratach uzyskałem 460 fps i musiałem strzelac na 0.28 g bo 0.25 za lekkie biły w góre. A skupienie jest, jak i zasięg pow. 54 m na "oko" jest bardzo dobre. Także wnioskuje że precka tylko dla sajperów jeżeli nie masz waluty to nie ma sensu pakować precek do szturmówek a używać tylko dobry kul.

 

To jest tylko moje zdanie a Wy zrobicie jak uważacie.

Link to post
Share on other sites

@Snipernr1:

Co Ty bredzisz? Precka nie tylko dodaje skupienia ale i zasięg. Różnica szczególnie zauważalna jest przy preckach Km Head/Prometheus, gdzie różnice wynoszą do 10m na zasięgu, a o celności już nie wspomnę.

 

Btw nie każdy automatu używa jak wsparcia (seria 100+). Ja na przykład strzelam serią 3-5kulkową i mam pewność, że cel dostanie. Na stockowej bym musiał z 30kulek lajtowo wystrzelić.

Link to post
Share on other sites

Z tym dodawaniem zasiegu to nie zawsze tak rozowo. Testowalem lufy 6.08, 6.04 6,01 i jakos poprawy fpsow nie bylo. Moze w porownaniu do bardzo kiepskiego stocka - ale roznica miedzy 6.04 a 6.01 byla zadna.

Co do szerokich luf do karabinow wsparcia - tez tak robie. Replika z duzym rofem ma pokryc duzy obszar ;) I nie musi to byc seria 100 kulek.

 

Ale ze z zasady wole kilka celnych strzalow niz wywalanie setek kulek - kmhead precka daje rade. I na semi i na auto.

Roznica jest prosta- albo wywalisz 100 kulek i moze kogos trafisz. Albo 3 celne. Moze i kulki nie sa jakies specjalnie drogie, ale po paru miechach inwestycja w precke sie zwraca ;)

Link to post
Share on other sites

Panowie wyraziłem swoja opinie po ostatnim strzelaniu z replika o lufie stock 290 mm przy około -6 st. Posiadam 2 replike gdzie na lufie 534 mm systemy w lato mam skutecznego do 70m zależy od warunków pogodowych ale wykorzystując ten zasięg zauważam dużą ilość terminatorów w lunecie po przeciwnej stronie bo ludek jak nie widzi skąd dostał i z jakiej odległości lubi się nie przyznać wiec trzeba w niego walić aż zajarzy a przy rofie 12 rps kule lecą jak po nitce.

 

Może po świętach zmierzę w pomieszczeniu o temp ze +5 zasieg i skupienie do kartki A4 na tej 290 mm to napisze . Lubie puścić czasami dłuższą serie ale bez przesady ogólnie strzelam do 5 kulek jak również semi zależy od sytuacji. Także patrząc jak kule latają na krótkiej lufie wyraziłem swoja zdanie na ten temat bo 55 m na "oko" .Wiec najpierw lepiej pobawić sie w doszczelnienie repliki, sprawy mechaniczne ewentualnie na końcu kupować precke.Wszystko uzależnione w jaki sposób używamy repliki.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Niestety, ale nie mogę pisać już w dziale dla zielonych, więc podczepię się tutaj.

A więc mam pytanie trochę z innej beczki a mianowicie rozglądałem się przez ostatni tydzień za lufą KM HEAD i Prometheusa 363mm do mojego m4 i niestety, ale z przykrością muszę stwierdzić, że w żadnym (Polskim) sklepie takowej nie znalazłem (w sensie żaden sklep nie ma jej obecnie na stanie). Czy może ktoś ostatnio kupował gdzieś na terenie naszego kraju jedną z tych luf i mógłby dać namiary na sklep?

Nie wydaje Mi się, aby ASG było sportem sezonowym i sprzedawcy czekają z zakupem dopiero na wiosnę, ale trochę to dziwne.

Link to post
Share on other sites

Z tym dodawaniem zasiegu to nie zawsze tak rozowo. Testowalem lufy 6.08, 6.04 6,01 i jakos poprawy fpsow nie bylo. Moze w porownaniu do bardzo kiepskiego stocka - ale roznica miedzy 6.04 a 6.01 byla zadna.

Co do szerokich luf do karabinow wsparcia - tez tak robie. Replika z duzym rofem ma pokryc duzy obszar ;) I nie musi to byc seria 100 kulek.

 

Ale ze z zasady wole kilka celnych strzalow niz wywalanie setek kulek - kmhead precka daje rade. I na semi i na auto.

Roznica jest prosta- albo wywalisz 100 kulek i moze kogos trafisz. Albo 3 celne. Moze i kulki nie sa jakies specjalnie drogie, ale po paru miechach inwestycja w precke sie zwraca ;)

Jaką 6.01 testowałeś?

Link to post
Share on other sites

To chińskie lufy, najwięcej zależy jaki ci się egzemlarz trafi, niektórym podobno celność spada po kilkuset strzałach, czy coś sie zdziera, u mnie np, były i zacinki i gówniane kulki i piach w lufie, a po przeczyszczeniu w środku lufa i tak jak lustro i celność spoko, jak za tę cene.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No niestety , tak to jest kupować coś z przeceny.

 

Właśnie otworzyłem paczkę którą kupiłem na asg shopie , z preclufą deep fire , i doznałem szoku.

Kulka nie jest w stanie przelecieć przez lufę , blokuje się na samiutkim początku lufy od strony komory hop up.

Nawet nie jest całym obwodem w lufie.

 

Mam odesłać na gwarancje ?

Nie widzi mi się płacić za wysyłkę.

 

Na dodatek , wydaje mi się , że celowo zostałem oszukany.

Pudełko po lufie , jest pęknięte i było już kiedyś otwierane ponieważ uszczelki nie siedziały idealnie na swoim miejscu.

Tak jakby ktoś zwrócił już ten towar , a oni wysłali go mi myśląc "a pewnie nie będzie chciał reklamować i sprzedamy ten szmelc"

Link to post
Share on other sites

No niestety , tak to jest kupować coś z przeceny.

 

Właśnie otworzyłem paczkę którą kupiłem na asg shopie , z preclufą deep fire , i doznałem szoku.

Kulka nie jest w stanie przelecieć przez lufę , blokuje się na samiutkim początku lufy od strony komory hop up.

Nawet nie jest całym obwodem w lufie.

 

Mam odesłać na gwarancje ?

Nie widzi mi się płacić za wysyłkę.

 

Na dodatek , wydaje mi się , że celowo zostałem oszukany.

Pudełko po lufie , jest pęknięte i było już kiedyś otwierane ponieważ uszczelki nie siedziały idealnie na swoim miejscu.

Tak jakby ktoś zwrócił już ten towar , a oni wysłali go mi myśląc "a pewnie nie będzie chciał reklamować i sprzedamy ten szmelc"

 

 

 

To jedno z drugim się chyba wyklucza :zastanawia:

 

Edit: Sam jesteś sobie winny, chciałeś najtaniej to masz.

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...