Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Długość magazynków ASG i ostrych


Recommended Posts

Dostałem niedawno ładownice na magi do M4/M16 z Miwo. Wydają się być o 2-3cm za głębokie, tudzież za wysokie. Ta 3-centymetrowa przestrzeń między magazynkami a klapą psuje moje wrażenia estetyczne i nie daje mi zasnąć. Pytanie mam następujące - tak być powinno, mam jakieś dziwne magazynki, prawdziwe magi są dłuższe, czy może przypadkiem dostałem ładownice do AK? ;P

 

W przypadku różnicy długości mag. AS/oryg., czy Praszka albo Lubliniec szyją też ładownice "dedykowane dla AS"? ;P

 

Pozdrawiam ;]

Edited by naytec
Link to post
Share on other sites

Catch pisał to tutaj kilkakrotnie, pamiętam nawet cytat.

Już nie mówiąc że temat różnic w wymiarach magazynków 'ostrych' od airsoftowych również się tutaj kilkakrotnie przewijał. Było mówione- przy zamówieniu sprecyzować dla jakich magazynków ma być ładownica (ostre/repliki oraz rodzaj broni/repliki)

 

Czytać trzeba ;)

Link to post
Share on other sites

Czołg, jeśli chodzi o magazynki do AK to oryginały nie różnią się wymiarami od magazynków ASG. Natomiast jeśli chodzi o magi do m4/m16 to magazynki asg są o dwa centymetry krótsze niż oryginały, no chyba że mamy magazynki ICS

Przez jakiś czas nosiłem 10 magów STARA w miwowskich ładownicach CQB do M4/M16, nie potrzebne mi były, żadne myki z karimaty czy inne wynalazki, magi wyciągało się bardzo szybko i sprawnie więc nie rozumiem o co wam chodzi :uśmiech: .

Link to post
Share on other sites

Magi od prawdziwego AK są dłuższe niż te w replikach

ASG http://www.asgshop.pl/pics/ma-30.jpg

Oryginał http://www.atlanticfirearms.com/akmagsurefire.jpg

 

 

Heh no te Twoje fotki nie są zbyt porównawcze, ja tam się nie znam, może prawdziwe magazaynki do AK są również dłuzsze niż ASG (tak jak w przypadku emek)

 

Przez jakiś czas nosiłem 10 magów STARA w miwowskich ładownicach CQB do M4/M16, nie potrzebne mi były, żadne myki z karimaty czy inne wynalazki, magi wyciągało się bardzo szybko i sprawnie więc nie rozumiem o co wam chodzi :uśmiech: .

 

Kwestia tego na jakie ładownice się trafi. Może akurat u Ciebie uwzględnili że chcesz do ASG i zrobili odpowiednio krótsze. Dzisiaj wysłali do mnie ładownice leśne na pojedyńcze magazynki do emek. Nie podałem im że chce do asg, ale pewnie się domyślili i dostane o odpowiednich wymiarach. Jak dojdą to napisze.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Kwestia tego na jakie ładownice się trafi. Może akurat u Ciebie uwzględnili że chcesz do ASG i zrobili odpowiednio krótsze. Dzisiaj wysłali do mnie ładownice leśne na pojedyńcze magazynki do emek. Nie podałem im że chce do asg, ale pewnie się domyślili i dostane o odpowiednich wymiarach. Jak dojdą to napisze.

pozdrawiam

Jasne, bo każdy, kto u nich zamawia i nie przedstawi z jakiej jednostki jest musi być Airsoftowcem. Ładownice były normalnych wymiarów, bo mój hi cap ICSa również się w nim spokojnie mieścił.

 

Jeśli chodzi o wielkość to wyglądają na bardzo zbliżone, ale w obu przypadkach ładownica "kończy" się w okolicach 2/3 maga, więc nawet bez magpuli wyciąganie nie powinno sprawiać kłopotu.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Różnica w wysokości magazynka na ostrą amunicję (AK47) i airsoftowego (AK74 G&P) wynosi mniej więcej 3 cm. Niestety nie posiadam repliki magazynka AK47 , aby uzyskać adekwatne porównanie, jednak myślę, że wysokość magazynków AK47 i 74 jest zbliżona, (jednak pewny nie jestem)

 

Poniżej zdjęcie airsoftowego magazynka firmy G&P do SLRa105 A1:

 

magak74asggplg0.th.jpg

 

A tutaj ostry magazynek do AK47:

 

magak47be6.th.jpg

Edited by aikikai
Link to post
Share on other sites

Magi (do AK-74!) firm: CA, CYMA, STAR, ICS (możliwe, że G&G też) są za długie (wystają za bardzo z gniazda gdy je włożymy do repliki) - dlatego nie ma z nimi problemów jeśli chodzi ładownice.

 

Problemy mogą zaistnieć przy magazynkach firmy G&P oraz VFC, które są tak zrobione, że długością odpowiadają "ostrym" (po wsadzeniu do repliki oczywiście). Patrząc jednak na to z drugiej strony o wiele łatwiej wsadzić bebechy od magazynków G&P lub VFC do skorupy po ostrym niż przy CA, STAR itd.

 

Jeśli komuś bardzo zależy mogę zrobić fotki porównawcze magazynków G&P oraz ostrych.

Link to post
Share on other sites

Widzicie, niby temat wcześniej poruszany, a taka dyskusja. :]

 

Przez jakiś czas nosiłem 10 magów STARA w miwowskich ładownicach CQB do M4/M16, nie potrzebne mi były, żadne myki z karimaty czy inne wynalazki, magi wyciągało się bardzo szybko i sprawnie więc nie rozumiem o co wam chodzi

Ależ u mnie również magi wyciąga się bardzo szybko i sprawnie. Rzecz w tym, że są 2-3 cm niezagospodarowanej przestrzeni między klapą a magazynkami. Jak wspominałem - estetyka... ;P

W ładownicach CQB jest chyba możliwość przepięcia klapy dalej/niżej. Ale wnioskuję tylko na podstawie zdjęć.

 

Zrobiłem jak zasugerował Hubert. Już jest cacy i bangla desz. ;)

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Dostałem ładownice z MIWO i rzeczywiścię magazynki da się wyciągać łatwo, ale wyraźnie widać że ładownica jest przystosowana raczej do oryginałów - klapa nie przylega dobrze do magazynka i jest jakieś 1.5-2 cm wolnej przestrzeni. Magazynek co prawda i tak nie wypadnie, ale troche nieestetycznie to wygląda z boku, pozatym magazynki przy szybszym poruszaniu mogą nam podskakiwać w łądownicy (bo to jest leśna, nie CQB). Zastosuje chyba ten patent z karimatą.

 

pozdrawiam

Edited by tofik___
Link to post
Share on other sites
W ładownicach CQB jest chyba możliwość przepięcia klapy dalej/niżej. Ale wnioskuję tylko na podstawie zdjęć.

Nie bardzo, co najwyżej o jakieś 5-10mm niżej, dalej będą już kolidować z taśmami systemu modułowego.

troche nieestetycznie to wygląda z boku
Jak wspominałem - estetyka... ;P

Bez komentarza :F

Link to post
Share on other sites

A co wy myślicie, że oni szyją te ładownice co do milimetra? Jakby były za ciasne to z kolei ludzie bez magpuli czy temu podobnych patentów narzekaliby, że nie da się magazynka wyciągnąć szybko, a to jest najważniejsze chyba, a nie to, że "nieestetycznie" wygląda.

Edited by Looc
Link to post
Share on other sites

Nie czepiajcie się tego co napisałem o estetyce, klapa musi dobrze przylegać do magazynka i tyle... Chodzi głównie o to że ładowncie nie są CQB i nie mają paska elastycznego który je trzyma przez co latają w ładownicy dlatego właśnie, że klapa jest za długa... Zrozumieliście czy mam to narysować ?

Edited by tofik___
Link to post
Share on other sites

Ja mam ładownice wg nowego projektu (eee... chyba) - takie połączenie CQB i "zwykłych", tzn. jest gumka przytrzymująca magi w ładownicy ;) - i nic tam nie latało, o ile nie strzelałem z pozycji a'la Leon Zawodowiec. :roll:

Się śmiejecie z "estetyki"... Ot takie pedantyczne podejście. Założę się, że nikt z Was nie lubi, kiedy "coś jest nie tak". Bo tu nie chodzi wyłącznie o strzelanie... :-F

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...