Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie USMC


Recommended Posts

  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie, LBV się już teraz nie używa, wszystko leci na standardzie PALS 25mm. A z CIRASami latały tylko Marine'owe SFy różnego rodzaju, liniowi w IBA, Spartanach, MTV, a obecnie, głownie w Afganie przechodzą na plate carriery nowego wzoru. Jeśli chodzi o oporządzeniówki to w linii w zdecydowanej większości FLC jeśli już.

 

A LBV spotykało się jeszcze na początku XXI wieku.

Link to post
Share on other sites

Są jakieś jednostki stacjonujące na terenie Europy/Azji?

 

Stoję przed małym dylematem; Aktualna konfiguracja to:

-MCCUU Marpat Woodland

-FSBE AAV G&P z ład. w Woodlandzie

-Alty w CB

-Bates

-Boonie

 

Mam zamiar kupić kopie MICH'a 2000- pokrowiec w jakim kamo? Marpat czy WD?

 

I jeszcze jedno- jaki nvg mount na MICH'a?

Link to post
Share on other sites

I jeszcze jedno- jaki nvg mount na MICH'a?

 

Najlepiej Norotos'a.

 

 

EDIT: Hm Norotos to się nieco później powszechnie pojawił (przy CIRASach itp.), a do AAV używali normalnych montaży z odciągiem, ew. przykręcony dedykowane bądź przerabiane pod MICHe.

Edited by Ray
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, Procent. Pytanie jeszcze jedno - czy LBV będzie pasować do Marpata ? Bo na razie mam kamizelkę, a nie wiem czy warto w takim razie inwestować w ten mundur. CIRASA na razie nie kupię raczej, mam inne wydatki ;)

 

 

Pozdrawiam !

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam, mam pytanie dotyczące sprzętu USMC.

 

Jak jest z MICHami w Korpusie? Używają ich grunci na zasadzie zakupu prywatnego, czy spotyka(ło) się go tylko i wyłącznie w Force Recon (tak, wiem, że ten nie istnieje obecnie :P)?

Pytam, bo na filmiku grupy rekonstrukcyjnej ( http://beirutbattalion.org/index.php?module=galeria - "Film Reklamowy 24th MEU (SOC) ) na stronie grupy reko 1/8th widziałem gościa w MICHu (w IBA, ładownice ALICE i minimi)

Edited by Vimes
Link to post
Share on other sites

Pytam, bo na filmiku grupy rekonstrukcyjnej ( http://beirutbattalion.org/index.php?module=galeria - "Film Reklamowy 24th MEU (SOC) ) na stronie grupy reko 1/8th widziałem gościa w MICHu (w IBA, ładownice ALICE i minimi)

 

W IBA to akurat wszyscy tam latają. :-F A co do MICHa, to zapewniam Cię, że nikt tam takowego nie miał. Wyłącznie LWH i Fritze z ewentualnie zmienionymi paskami.

 

Grunt to grunt, obecnie prawie nie ma "zakupu prywatnego" jeżeli chodzi o istotny sprzęt.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

mam jeszcze pytanie związane z wyposażeniem polowym oficera marines. Czy jest jakas różnica w porównaniu ze zwykłym piechurem? Oprócz dystynkcji oczywiście :). Na fotkach widać zwykle szeregowych i podoficerów, a np. majorów ;) tylko w umundurowaniu garnizonowym.

W naszym woju oficer może dostac kałacha jak go sobie zdobędzie :wink: na wrogu lub zabitym podwładnym..... i ma ten śmieszny pistolecik do pokazywania snajperowi że "Popatrz, ta ja oficer! Shoot me now!!"

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...