Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie USMC


Recommended Posts

  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przewertowałem forum i w końcu nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Z tego co zdążyłem przeczytać to potwierdziło moje domysły, że kamizelki CIRAS nie nadają się do taktyki zielonej.. Tutaj moje pytanie.. Jakich konkretnie kamizelek używa UMSC na terenach zalesionych? Szukam konkretnie kamizelki, która pozwoliłaby mi się w miarę czołgać, bez problemu leżeć...

Jak do tego nadaje się plate carrier (bez płyt oczywiście)?

Co powiecie o tej? http://www.gunsmokearmyshop.com/marpatzone...irack/index.htm

Może inne propozycje w związku z zapytaniem? (kamizelki tylko używane przez USMC ofc :))

 

Pzdr

Link to post
Share on other sites

Ja jednak stawiam na FLC, w RACKach sie USMC nie widuje (na paru fotach, ale to na IBA w Iraku). Na treningach w lesie widać FLC+ boonie hat.

 

No i to sie tyczy jednostek liniowych, bo jak weźmiesz wszelkie MARSOCowe twory, to zdarzają się wygodniejsze sety. FR (cholera, znowu się na nich trzeba powoływać :P) używało m.in. szelek H Eagle'a (takich jak Seale), które można sobie stworzyć ze starej LBV'ki i podpiąć albo pas standardu ALICE bądź jakiś z PALSami, a miękkie pady na ramionach o dośc dużej powieszchni są o wiele wygodniejsze od FLC (używam i nie ma porównania)

 

a IBA nie jest do zielonej?

 

Nie jest, generalnie w typowo leśnych operacjach rezygnuje sie z osłon balistycznych, nie tylko ze względu na wagę, ale głównie z uwagi na brak komfortu termicznego oraz kiepskie możliwośći czołgania sie itp.

 

Czy CIRAS zastąpił IBa czy jak?

 

Nie, CIRAS został opracowany dla kogo innego, a jeśli chodzi Ci o to czy CIRAS zastąpił IBA w FR, to nie, wcześniej mieli FSBE a wcześniej jakieś dziwne kamizele produkowane przez PB.

 

A co z kamizelką MTV?

 

No wprowadzają ja, ale chyba nie chciałbyś jej do zielonej używać?:)

Link to post
Share on other sites

ale kupić chckto to mówi o taszczeniu ;) Najpier trzeba miec tą MTV'ke :P

 

Co do zalesionego... prawda najczęsciej sie widuje na treningach FLC + Bonnie

 

A do walk widziałem na zdjęciach, że używali IBA + LWH/PASGT ;) przeciez ubezpieczenia nie ma bez IBA :P

Link to post
Share on other sites

Odszywasz panele z ładownicami z LBV, a zaczepy przerabiasz dowolnie. Ja mam na rzeczy i fastexy, kumpel miał tam dołączone zaczepy od szelek ALICE. Szelki są o wiele wygodniejsze i stabilniejsze od normalnych ALICE i wg mnie wygodniejsze od FLC.

 

Oryginalne szelki H by Eagle są drogie i trudnodostępne raczej (w porównaniu do cen i dostępności LBV).

Link to post
Share on other sites

Jack , z tego co wiem w USMC jest dosc duza roznorodnosc jesli chodzi o wyposazenie , no np. zwiadowcy uzywaja jeszcze ALICE , to jest roznie ale chyba MARINES nie uzywaja LBV , to jest kamizela dla normalnej piechoty --ale juz przestarzała.

Nie wiem nic o tych FLC , nie znalazlem nigdzie informacji czy USMC ja uzywaja.

Szkoda ze ciras nie nadaje sie do t.zielonej bo bardzo mi sie spodobał....

A jak wyglada sprawa z plate carrierem?

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

O matko...

 

Daruj sobie takie odpowiedzi jak masz takie cos pisac to juz lepiej jakbys nic nie napisal. Tylko takimi postami zasmiecacie temat i potem juz nic nie wiadomo bo 50 osob sie wtraca jak nie ma nic mądrego do powiedzenia. Ludzie oczekuja na normalna odpowiedz,

Link to post
Share on other sites

Mistrzu, to jest dział o REKONSTRUKCJI - poczytaj sobie co to znaczy, a potem zastanów się nad sobą.

Piszesz sam, że nie masz pojęcia o FLC, która jest podstawową kamizelką oporządzeniową w SZ USA. Mało tego, jesteś jeszcze tak leniwy, że nie chce Ci się wstukać w google'a frazy "FLC VEST", aby zobaczyć co to takiego.

Zatem, Panie Kebab, "normalnej odpowiedzi" poszukaj w google, a dopiero potem zadawaj pytanie w dziale - przypominam - o rekonstrukcji!

 

Pisanie tutaj o tym, że nie wiesz co to FLC i "nie znalazłeś" o niej informacji, przypomina pisanie na forum motoryzacyjnym: eee..., panowie, ale co to jest "VW Golf", bo jakoś nie znalazłem o nim informacji...

Link to post
Share on other sites

Co z Plate Carrierami? USMC w ogóle ich używa?

 

Ile razy pisać, że USMC to straszne uogólnienie.

Zwykłe grunty nie noszą. FR i Scout Snipers- tak (zależy od zadania). Były fotki ludzi z któregoś MEU w czarnych PC, ale to było dawno, w małej ilości i w Afganistanie. Generalnie MEU chodzą w tym co grunty, ale zazwyczaj szybciej dostają nowy sprzęt.

 

LBVki to można zobaczyć na fotkach z boot campu (dodano- ew. jakieś wyszukane fotki FR).

Edited by Ray
Link to post
Share on other sites
Nie mogę się doszukać...

 

CIRAS'y były stworzone z myślą o czarnej taktyce. To jakie kamizelki do zielonej/lasu?

 

no przecież o tym jest na poprzedniej stronie :/. FLC najczęściej!

 

Oj, miało być o rekonstrukcji, a znowu zaczyna się o luźnym wzorowaniu, bądź w ogóle na zasadzie "Wiem, ze Marines noszą MARPATy, a co poza tym?"

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...