Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Lubliniec (opinie o obsłudze i produktach) #1


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Właśnie przeglądałem sobie ofertę i jestem trochę zawiedziony...

 

Szukam ładownic podwójnych do M15 ale nie tych w wersji CQB z rzepem tylko z klamrą... Czy ktoś mi może powiedzieć czy oni to robią?

 

Raczej zrobią. Kiedyś się pytałem, i Pani Renata napisała, że można dostać takie z klamrą.

Link to post
Share on other sites

Zauważ, że rogatywka zniknęła z oferty, a - takie mam przynajmniej wrażenie - czas realizacji wzrósł z 7 do 10 dni roboczych.

 

Na moje oko - coś się dzieje w Miwo. Może mają jakieś pilne zamówienie, i rzucili wszystkie siły na jego realizację - nie mają więc czasu i mocy przerobowych, by wprowadzic nowe produkty do oferty.

Link to post
Share on other sites

Bardzo WSZYSTKICH ZAWIEDZIONYCH, ZNIECIERPLIWIONYCH, ZNIESMACZONYCH i TĘSKNIĄCYCH, P R Z E P R A S Z A M. Na swoje usprawiedliwienie mam wiele argumentów :

1. Jak niektórzy wiedzą, półtorej miesiąca temu zostałam po raz trzeci mamą. Mały Bartek ma swoje potrzeby i wymagania. Jest najważniejszy.

2. Nie przespałam całej nocy od 1,5 miesiąca, a sam dźwięk wentylatora komputera działa na mnie usypiająco.

3. Nie umiem odrobić mojej 2 tygodniowej nieobecności w firmie.

4. Mamy nawał roboty: duże zamówienia, wdrażanie nowych maszyn, przyuczanie nowych ludzi.

5. Jeździmy na bardzo wiele pokazów i prezentacji. Jak na razie nikomu nie odmówiliśmy (w ostatni piątek byłam z pokazem w dowództwie brygady w Krakowie).

6. Nasza graficzka dość gwałtownie wyemigrowała do Szwajcarii z powodu talentu i zatrudnienia w prestiżowej firmie.

7. Mamy nowego grafika, ale dopiero się uczy. Obrobienie zdjęć, nałożenie na nie odpowiednich masek, napisanie tekstu, wymaga czasu i znajomości branży. Jak dobrze pójdzie w sobotę umieścimy zdjęcia wytęsknionych nowych produktów na stronie sklepu internetowego, ale tylko wtedy gdy wszystko się uda. Walczyć będziemy do końca.

 

Mamy w magazynie mundury w kamuflażu fińskim z rip stopu i całorocznej grubej bawełny, ale jeszcze nie we wszystkich rozmiarach. Ci, którym się śpieszy mogą składać zamówienia mailem. Właśnie miały się szyć mundury oliwkowe, ale otrzymaliśmy zamówienie na większą ilość mundurów w panterze leśnej. To biznes a nie sentymenty więc trzeba robić to co nam i pracownikom daje utrzymanie.

 

Nie chcę być wredna, ale może przypomnę: jestem szefem coraz większej, prężnie rozwijającej się firmy produkującej niezłe wyposażenie, mam tyle roboty, że większość ludzi nawet nie jest w stanie zrozumieć jak można tak ciężko pracować i znajduję czas by utrzymywać kontakt z klientami a nawet marudami i malkontentami, bo baaaaardzo lubię swoja pracę, a królewną nie jestem i wyimaginowana korona mi z głowy nie spadnie. Jak nie wchodzę na fora i nie zabieram głosu to nie dlatego, że kogoś nie szanuję, ale dlatego, że mam tak dużo roboty, że czasu na to mi brakuje. Drogie "pępki świata" (bez obrazy, ale chodzi tylko o "niektórych"), szanuję was więc szanujcie mnie.

Pedagogicznie dodam: jak ktoś się znowu obrazi moim tekstem to nie ma za grosz poczucia humoru ani dystansu do siebie i otaczającego świata.

 

A z FORTITUDINE VINCIMUS to chodzi mniej więcej o to: jak byłam sto mil od brzegu i sto mil przed brzegiem, jak wśród problemów długiego oceanicznego rejsu nie ugięłam się, nie załamałam, przetrwałam z twarzą trudne warunki to potem nic na lądzie nie mogło być dla mnie zbyt trudne. Pozdrawiam moich starych przyjaciół żeglarzy. Nic tak nie sprawdza ludzi jak MORZE.

 

Wybaczam WAM i nawet nie musicie mnie przepraszać. Taka fajna wredna baba jestem...

Link to post
Share on other sites

Tę pochwę na nóż potajemnie pożyczyli sobie zaprzyjaźnieni policjanci i nie chcą oddać. Od poniedziałku sierżant Gadżet ma urlop to zrobi nową.

 

Produkt "rogatywka" nie zniknął ze sklepu ale posiada status "nieaktywny" bo musimy strasznie dużo czapek z daszkiem uszyć na zamówienia i dziewczyny szyjące odzież się nie wyrabiały.

 

W. Zajcev napisał: "Dla MIWO ważniejsze jest wojsko niż airsoftowcy i to ich opinia jest najważniejsze".

To żaden dyshonor przegrywać z wojskiem. Jaki świat byłby przerażający gdyby było inaczej...

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie - spoko węża. Życie to nie jest bajka ;)

 

Poczekam. A w międzyczasie - trzymam kciuki. Za Młodego i jego Mamę. Za Sierżanta Gadżeta, który pewnie wcale więcej po nocach nie śpi (mimo, że Ciocia o tym nie wspomina). Za firmę - duże zamówienia i nowy sprzęt = rozwój, a to pozytywne. Za wyjazdy i pokazy (w domyśle = więcej zamówień -> rozwój). Za nowego grafika - niech się chłop wdraża. Za dziewczyny szyjące. Za (tu długa lista innych, za których kciuki trzymam).

 

Uszy do góry.

Link to post
Share on other sites

Tę pochwę na nóż potajemnie pożyczyli sobie zaprzyjaźnieni policjanci i nie chcą oddać. Od poniedziałku sierżant Gadżet ma urlop to zrobi nową.

 

Dziękuję za taki urlop. ;) Jeśli sierżant Gadżet popełni taką pochwę z cordury oliwkowej albo zielonej, to bardzo chętnie sobie ją "potajemnie pożyczę".

Link to post
Share on other sites

Zauważ, że rogatywka zniknęła z oferty, a - takie mam przynajmniej wrażenie - czas realizacji wzrósł z 7 do 10 dni roboczych.

 

Na moje oko - coś się dzieje w Miwo. Może mają jakieś pilne zamówienie, i rzucili wszystkie siły na jego realizację - nie mają więc czasu i mocy przerobowych, by wprowadzic nowe produkty do oferty.

 

"MOCY PRZYBYWAJ !!!"

 

... a termin realizacji "do 5-ciu dni roboczych" jest do przyjęcia...? Okazało się, że jednocześnie realizując 2 większe zamówienia, bez problemu dajemy radę obsługiwać sklep internetowy. Sami byliśmy zaskoczeni, że tak dobrze nam idzie.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, co Wy tam bierzecie, ale ja też chcę ;)

A, BTW, zdjęcie Młodego wymiata :) dobrze, że w roli kołyski nie występuje skrzynia po amunicji ;-)

 

Ciociu - nie raz i nie dwa pisałęm: mnie terminy nie bolą. Co prawda jak nie dostanę wymarzonego sprzętu na wczoraj, to mi ktoś może d... odstrzelić, ale tylko symulowaną kulką. Więc nie bedę się nadymał własnym poczuciem wielkości :). Z racji skrzywinia zawodowego od wykonywanej przeze mnie pracy mogę dorzucić tyle: ważniejsze, żeby termin był dotrzymywany (a w miarę możliwosci - skracany) niż żeby był ultra-krótki. A ultra-krótki, ale nie dotrzymywany to właśnie złe (gorszy już tylko ultra-długi i nie dotrzymywany).

 

Ciocia cytuje moją wypowiedź, a ta była tylko obserwacją. Juz zauważyłem, że jak macie jakieś duże zamówienia od instytucji albo od grup żołnierzy, to terminy na sklepie podskakują.

 

Nie rusza mnie to. Jak mam napisane "termin realizacji: do 3 tygodni", to 21 dni cierpliwie siedze na zadzie i czekam. Potem zaczyna dzwonić i pytać, czy wyszło ;)

Link to post
Share on other sites

Gratuluje chłopczyka :D.

 

Śledzę ten wątek od dawna, ale pierwszy raz o coś pytam, mianowicie ile długości ma plate carier? Mam małą taktyczną oponkę na brzuszku i zastanawiam się czy nie będzie śmiesznie wypływać :wink: . Chodzi mi od długość od końca do najbliższego punktu wycięcia na szyję, ewewntualnie jakieś inne żebym mógł sobie to zmierzyć :]

Link to post
Share on other sites

TZN. ciężko zamówić na określony rozmiar? Taki jaki by Tobie pasował?

 

Ja brałem 2 palsy dłuższy i jest dobrze ;]... więc ile ma normaly raczej nie powiem... no chyba, że kolegę z ekipy dzisiaj dopadnę to dam wymiar.

 

Jakiś jeszcze potrzebny?

Link to post
Share on other sites

Gratuluje chłopczyka :D.

 

Śledzę ten wątek od dawna, ale pierwszy raz o coś pytam, mianowicie ile długości ma plate carier? Mam małą taktyczną oponkę na brzuszku i zastanawiam się czy nie będzie śmiesznie wypływać :wink: . Chodzi mi od długość od końca do najbliższego punktu wycięcia na szyję, ewewntualnie jakieś inne żebym mógł sobie to zmierzyć :]

 

Oczywiście, że się da. Trzeba tylko podać o ile palsów poziomych i przeszyć pionowych należy plate carriera zwiekszyć. Proponuję policzyć samemu w jaki sposób najlepiej ukryć "ponton ratunkowy". Faktycznie głupio to wygląda, jak kamizelka jest zbyt krótka. Coś jakby się nosiło koszulkę młodszego brata.... Najczęściej przedłużamy plate carriera o 2 palsy i poszerzamy o jedno przeszycie po każdej stronie obu panelów (przód i plecy). Nie zdzieramy z ludzi za te zmiany.

Link to post
Share on other sites

Podaję wykaz mundurów w kamuflażach innych niż polska pantera leśna, które po remanencie "odkryliśmy" jeszcze w magazynie:

Spodnie rozmiar S:

- pantera pustynna - 3 szt.

- pantera pustynna pixel - 9 szt.

- kamuflaż fiński (całoroczna bawełna) - 1 szt.

- czarne - 2 szt.

Bluzy rozmiar S:

- pantera pustynna - 1 szt.

- pantera pustynna pixel - 4 szt.

- pantera leśna pixel - 1 szt.

- fiński (tkanina całoroczna) - 1 szt.

- czarny - 4 szt.

Spodnie rozm. M:

- pantera pustynna pixel - 4 szt.

- fiński (całoroczny) - 11 szt.

- fiński (rip-stop) - 2 szt.

- szarooliwkowy (odcień zielonego) - 14 szt.

- DPM - 2 szt.

Bluzy rozm. M:

- pantera pustynna - 2 szt.

- pantera pustynna pixel - 5 szt.

- fiński (całoroczny) - 10 szt.

- fiński (rip-stop) - 9 szt.

- pantera leśna pixel - 2 szt.

- szarooliwkowy - 7 szt.

- DPM - 2 szt.

Spodnie rozm. L:

- pantera pustynna pixel - 5 szt.

- pantera leśna pixel - 1 szt.

Bluzy rozm. L:

- pantera pustynna - 3 szt.

- pantera pustynna pixel - 1 szt.

- fiński (rip-stop) - 1 szt.

- czarny - 3 szt.

Spodnie rozm. XL:

- pantera pustynna - 3 szt.

- pantera leśna pixel - 2 szt.

Bluzy rozm. XL:

- pantera pustynna - 3 szt.

- pantera pustynna pixel - 3 szt.

- pantera leśna pixel - 3 szt.

- czarny - 1 szt.

Ceny na niektóre z nich podlegają negocjacji (czarne, pantera pustynna pixel, pantera leśna pixel). Spodnie i bluzy w kamuflażu fińskim kosztują po 150 zł.

 

Acha, zaczęliśmy robić różnego typu kieszenie na baterie do karabinków ASG. Może macie jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

a takie pytanie mam. do standardowego plate carriera to płyty sapi large czy medium wchodzą.

i jeszcze jeden pomysł chociaż mógł być już na forum, combat shirt z rekawami we wz93

 

Mocowania płyt w plate carrierach są regulowane więc powinny oba rozmiary się zmieścić.

 

UWAGA ! Wytęsknione, wymarzone, długo niewidziane szelki 7-mio punktowe z pasem modułowym nazwane "JACKO" czytać "Dżako" - na cześć człowieka, który jako pierwszy je testował i teraz się z nimi w pracy nie rozstaje.

 

http://miwo-military.pl/?p=img.pB.457

Więcej zdjęć na www.miwomilitary.pl

Link to post
Share on other sites

Jaki jest koszt wprowadzenia następujących ulepszeń w Plate Carrierze?

 

- Powiększenie o którym była mowa parę postów temu

Najczęściej przedłużamy plate carriera o 2 palsy i poszerzamy o jedno przeszycie po każdej stronie obu panelów (przód i plecy).

- Naszycie miękką stroną rzepów velcrów w tych miejscach

pcot9.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Hmmm... Chyba troche nie rozumiem idei.

 

Wstępnie miał być, jak pamiętam, pas górski specjalny, i szelki 7-pkt (co implikuje dwa odrębne produkty). A tu widzę PT-3 (albo coś bardzo do niego podobnego) z przymocowanymi niejako na stałe 7-punktowymi szelkami.

 

I mieści się na tym chlebak oraz dwie skrzynki na taśmę do PK. :strach:

 

Cóż, muszę dopiero zobaczyć kilka przykładów tego wynalazku rozsądnie skonfigurowanego do zielonej. Bo w tej chwili to zupełnie sobie nie potrafię tego wyobrazić :(

 

Co mi się podoba, to tył szelek, pozwalający na montaż camelbacka albo chlebaka (w roli plecaczka). Szkoda, że nie ma pals'ów z przodu na szelkach.

Natomiast w opisie wspominacie o noszeniu tego pod kamizelką - hmm... alternatywa dla pasa pierwszej linii z szelkami ucieczkowymi?

Link to post
Share on other sites

Jaki jest koszt wprowadzenia następujących ulepszeń w Plate Carrierze?

 

- Powiększenie o którym była mowa parę postów temu

 

- Naszycie miękką stroną rzepów velcrów w tych miejscach

pcot9.th.jpg

 

Się uczepił jak jakiś rzep czy inna taśma samosczepna... :-P

 

Powiększenie plate carriera kosztuje dodatkowych 20 zł. Cena wszycia rzepa zależy od jego ilości tzn. długości i szerokości.

 

Najprościej wystarczy zamówić plate carriera przez www.miwo-military.pl a w uwagach pod zamówieniem dopisać:" Prosze przedłużyć plate carriera o dwie taśmy poziome i poszerzyć o jedno szycie pionowe na każdym panelu. Prosze o wszycie rzepa szer. ? pomiędzy 1 i 2 linia taśm poziomych z przodu i 1 i 2 oraz 4 i 5 (czy jakoś tak). Cene proszę wyliczyć i podać na maila."

Link to post
Share on other sites

Errhile czego nie rozumiesz?

 

Jeśli pas jest 4 punktowy(np. PT-3) to nie podepniesz do niego szelek 7 punktowych.

Pas musi być dostosowany do tych szelek. I czemu na stałe ? Zawsze możesz wypiąć i założyć szelki 1 linii lub te uniwersalne. Z moich skomplikowanych obliczeń wynika że mieści się na nim tyle samo co na PT-3 (taka sama ilość "komórek").

 

Według mnie cacy :mrgreen:

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Hajdi - że szelek z 7-punktowym mocowaniem nie dopnę do pasa przewidzianego na szelki z mocowaniem 4-punktowym, to rzecz jasna i oczywista :).

 

Natomiast spodziewałem się powiększenia powierzchni montażowej na "pasie górskim specjalnym". No i czytjąc o "szelkach modułowych", spodziewałem sie, że bedą one mieć PALS'y z przodu (z tyłu to fajny niespodziewany dodatek) - ja noszę tak kieszenie na radio i granat.

 

Przy okazji - ja jaki minimalny obwód w talii jest przewidziany ten pas?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...