Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Lubliniec (opinie o obsłudze i produktach) #1


Recommended Posts

Jako że jestem wróżką ;-) to dołożę swoje 3 gr:

 

Szreder chce aby ładownica zajmowała jedną kolumnę molle więc kryształowa kula podpowiada że chodzi mu o zapięcie na 1 pasek molle tak jak w pokazanej kieszeni na gaz. Znakiem tego Szreder ma już bardzo mało miejsca na oporządzeniu i chce wcisnąć radyjko w wolną przestrzeń wynoszącą dokładnie 1 przeszycie molle. Można stąd wywnioskować że kieszeń z rajdem nie będzie się telepać bo zostanie ściśnięta przez sąsiadujące kieszenie. Dodatkowo ciekawym patentem mogą być 2 linki(lub mocne gumy) na brzegach ładownicy przewlekane przez sąsiadujące komórki molle(linka nie będzie kolidować z zamontowaną tam kieszenią) i zaciągane razem stoperem.

 

Zupełnie odchodząc od tego konkretnego przypadku:

Czy nie można dodać do regulaminu punktu stanowiącego że produkty wykonane na indywidualne zamówienie nie podlegają zwrotowi? Pytam jako laik prawny…

 

 

P.S. Szreder odezwij się do Croma

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Drobny komentarz na temat ostatnich zakupów w Miwo:

1. Baktrian - bardzo fajny plecaczek. Dzięki "annex clip" udało mi się zamocować poucha na szelce. A nad górnym zapięciem kompresacyjnym już kombinuję. Zaś z boku już przymocowałem zasobnik cargo (Miwo P) razem z butlą nalgene i kubeczkiem.

Brakuje mi tylko wszytego organizera w górnej kieszeni. Fajnym patentem jest też obustrone wyjście na hydratację, bo w moim source rurka jest po drugiej stroni niż we wszystkich plecakach turystycznych.

2. Ładownica na granat - wspaniale wchodzi do niej PDA ASUS 696 wraz z pokrowcem.

3. Ładownica na nabój 40mm do granatnika, komórka Sony K750 w pokrowcu silikonowym wchodzi na wcisk.

 

I to by było na tyle z punktu widzenia cywila.

Link to post
Share on other sites

Dodałbym jeszcze, że kieszeń na laptopa sprawdza się nieźle :uśmiech: , ale z laptopem. Z camelbakiem jest trochę inaczej, lubi czasami polatać po plecaku przy ostrym biegu, sprawę trochę rozwiązuje zapięcie wewnętrznych troków przy tej kieszeni "na krzyż", dziś będę próbował z dodatkowymi (poziomymi) taśmami - powinno być lepiej.

Link to post
Share on other sites

Ja zakupiłem ładownicę B-68 na skrzynkę do rkm, airsoftowy box od minimi (chiński) nie pasuje, kieszeń jest sporo za ciasna w każdą stronę.

Chcę wierzyć, że mag ASG do minimi jest większy od oryginalnego.

Ma ktoś możliwość sprawdzenia czy box od "ostrego" minimi wchodzi w tą ładownicę ?

Link to post
Share on other sites

Sprawdzic niestety nie mam jak czy ostry wchodzi, ale z moich porownan przed chwila ostrego pudla i airsoftowego wyszlo ze sa identyczne (w jedym miejscu jest 0,5cm roznicy, ale mozliwe ze to tylko blad mierzenia, a nawet jak nie, nie powinno znacznie wplynac na przypasowanie maga do ladownicy)

Link to post
Share on other sites

WIDAĆ NIE TAKI BAKTRIAN STRASZNY JAK GO MALOWALI...

 

Dzięki za pomysł na organizery. Już wkrótce będzie można sobie je dodatkowo dokupić do plecaka.

Moglibyście też w nowych modelach plecaka robić wewnętrzne kieszenie na camelbaka (np. z siatki), bo ta na laptopa/radiostację jest za szeroka. Kieszeń z siatki nie kolidowałaby z kieszenią na laptopa/radiostację i rozwiązałaby całkowicie problem latającego camela :uśmiech: .

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, postaram się zbębnić gdzieś oryginalny box do minimi i przymierzyć.

Też mi się wydawało, że magazynki powinny być w takich samych wymiarach, bo czytałem gdzieś na forum o operacjach przekładania bebechów do "ostrego" maga od M249.

Swoją drogą dziwne, ładownica uszyta porządnie, nawet wyprofilowana (kosmetyka w sumie), ale na styk ?

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, postaram się zbębnić gdzieś oryginalny box do minimi i przymierzyć.

Też mi się wydawało, że magazynki powinny być w takich samych wymiarach, bo czytałem gdzieś na forum o operacjach przekładania bebechów do "ostrego" maga od M249.

Swoją drogą dziwne, ładownica uszyta porządnie, nawet wyprofilowana (kosmetyka w sumie), ale na styk ?

 

Cóż każdemu klientowi przysługuje prawo zwrotu lub wymiany zakupionego u nas wyposażenia jeżeli w jakiś sposób odbiega od jego wymagań (w terminie 10 dni od otrzymania przesyłki)... Już wielokrotnie przekonaliśmy się , że w przypadku ładownic magazynki oryginalne mogą

się różnić bardzo znacznie od magazynków do ASG (szczególnie tych chińskiej produkcji). Niesamowicie rzadko szyjemy ładownice na skrzynki do minimi więc nie wykluczamy jednak, że mogła być nasza wina (o ile faktycznie nie pasują na oryginalna skrzynkę).

 

 

Moglibyście też w nowych modelach plecaka robić wewnętrzne kieszenie na camelbaka (np. z siatki), bo ta na laptopa/radiostację jest za szeroka. Kieszeń z siatki nie kolidowałaby z kieszenią na laptopa/radiostację i rozwiązałaby całkowicie problem latającego camela :uśmiech: .

 

... i owszem, ale wpłynęłoby to na cenę a to juz nie każdemu klientowi mogłoby sie spodobać. Za to jeżeli klient wpisałby w uwagach pod złożonym zamówieniem, że zamiast kieszeni na laptopa chce siatkową kieszeń na camelbaka to nie byłoby problemu. Gorzej z tymi co chcieliby jedno i drugie, ale zawsze moglibyśmy przecież ponegocjować...

Link to post
Share on other sites

To wygląda jak ... skrzyżowanie spłaszczonego Patrol Cap'a z daszkiem od bejsbolówki i obszyte dodatkowym kawałkiem materiału... Ni cholera nie kojarzy mi się to z rogatywką... no ale może takie zdjęcie - będą jeszcze jakieś od boku i od tyłu ew. na manekinie żeby zobaczyć jak się układa na głowie ?

Link to post
Share on other sites
Proszę zajrzeć do sklepu internetowego, dział nowości. Przypominam, że to rogatywka polowa a nie galowa...

 

No właśnie próbuję ale dostaję tylko : "J-19 - NASZYWKA" - patrzyłem też na http://www.miwo-military.pl/?p=9.37.czapki ale tam jest "K-14 - CZAPKA Z DASZKIEM"...

 

W sumie - myślałem bardziej o czymś takim : http://pu.i.wp.pl/?k=MTE2ODc5NDEsMzIzNDcw&f=p32.JPG

 

ale czym dłużej patrzę na tą tym więcej charakteru i zadziorności w niej widzę :)

Link to post
Share on other sites

Przykro mi, ale to nie to co oczekiwałem, i pewnie większość kolegów. To co Wert pokazał, to dla mnie jeszcze gorzej wygląda, bo mi to przypomina radziecką czapeczkę z plakatów propagandowych.

 

Państwa czapka to hmm, coś nie bardzo.

1.Niepotrzebny ten dodatkowy kawałek materiału- to jest archaizm. Pamiętajmy że rogatywka zmieniała się na przestrzeni wieków- gdyby tak nie było to w 39' biegaliby w obszytych futrem i z przypiętym piórem czapkach.

 

2. Czapka, na oko zbudowana na bazie tej czapki, co nie jest dobrym pomysłem:

 

cap.jpg

 

3. Czy pani mąż by takie coś z dumą nosił, bądź jego koledzy zapłaciliby, by w takim czymś chodzić?

 

Ja bym widział to tak:

 

1. Można wyjść od takiej czapki:

 

natural.jpg

natural2.jpg

2.jpg

2.jpg

 

2. W czapkach Marines przeszycie również jest, ale to trochę estetycniej wygląda, prawda?

 

3. Na zarzuty ewentualne, że chciałbym czapkę marines, tylko ze z 4 rogami odpowiadam- tak- bo przecież nasza 4 kątna, i ich 8 są pokrewne. Obydwie ewoluowały od bardzo wysokich, do wysokości bardziej użytecznej.

Wyjście od takiej marineski to najprostsza sprawa- kształt jest, przód wysoki jest, tylko pamiętać należy, że zamiast 8 przeszyć na obwodzie, starczą 4.

Nie ma żadnego tworzenia specjalnych kształtów, by nawiązać do przed/po wojennych rogatywek z ochraniaczami na uszy, jest gotowy przykład, gdzie powinny być odpowieczniki.

 

 

Pare zdjęć rogatywek, które pewnie większość z nas uważa za atrakcyjne (Wybacz WERT, ale rogatywki LWP nie są dla mnie zbyt urodziwe):

 

Pan tyłem (by nie było, że chcę galową w panterze..):

 

25460545nf2.jpg

92087455im9.jpg

 

A co do tego, że to polowa, a nie galowa czapka. No tak, od biedy można nosić wzorem Izraelitów pokrowiec na hełm na gołej głowie. Tylko że po co robić rogatywkę, jak to ma być przede wszystkim funkcjonalne?

 

Przyłączam się do postu wyżej, że chętnie zobaczyłbym to na manekinie.

Edited by Minion
Link to post
Share on other sites

Z tym, że czapka wygląda, że jest na bazie koła, a nie kwadratu, więc "czapka polowa" - tu się zgodzę, ale "rogatywka"? Cytując trenera polskiej kadry piłkarskiej - WHY???

 

To zdjęcie/ fotografia a nie rysunek techniczny rogatywki. Rogatywka polowa ma denko w kształcie kwadratu (4 rogi) i dlatego nazywa sie rogatywka. Foka, ynteligentny z ciebie facet więc się dobrze przyjrzyj a nie marudź, że "na bazie koła".

 

Faktycznie, mało "rogatywkowata" ta czapka.

 

Ja z innym pytaniem jednak: Ciociu Renato, pas trzypunktowy do AK macie w ofercie. A jednopunktowy?

 

 

Jednopunktowe będą w tym tygodniu.

Link to post
Share on other sites

Jak na razie wszyscy, którzy oglądali na miejscu w firmie (macali, dotykali, przymierzali) rogatywkę byli z jej projektu i wykonania zadowoleni. Chodziło nam o to aby zachować polską tradycję a jednocześnie dostosować ją do współczesnych warunków. Rozumiem, że ktoś kto oczekiwał, że skopiujemy dokładnie wzór rogatywki może być zawiedziony, ale takie życie.... Nasza rogatywka ma cztery lekko zaokrąglone rogi i krojem przypomina te tradycyjną ale nie jest jej wierna kopią. Za to świetnie układa się na głowie i najbrzydszy z was wyglądałby w niej wystarczająco bojowo i przystojnie by wyrwać dziewczynę... Rogatywkę projektował sierżant Gadżet wraz z kumplami. Swoje uwagi dorzucili ludzie z SKW :-P . To komu mam wierzyć? Najprawdziwszym komandosom i wywiadowi czy wam ? ;-) Może na zdjęciu nie jest idealna, ale jest.

Edited by Renata Michalik
Link to post
Share on other sites

Co do Baktriana, to jeszcze dwie uwagi i jeden pomysł.

1. O ile listwa chroniaca zamek głównej komory jest OK, to te od kieszeni są jakies takie niezdecydowane. Niewiadomo w która stroną powinne być naciagniętę (do, czy od plecaka). IMHO powinno się je wogóle usunąć i wprowadzić otwory drenażowe w kieszeniach lub jedną stronę przedłużyć a drugą skrócić.

2. Na taśmach których duże odcinki pozostają luzem, można by założyć takie klamerki (nie wiem jak sie one fachowo nazywają). Posidają one zamknięte szlufki do nawleczenia taśmy na której są zamocowane i otwarta z jednej strony szlufkę, przez która przewlekamy taśmę która chcemy skrócić. Zamiast tego można też na taśmy naciągnąć szlufki wykonane z szerokiej gumki, przez które wrazie czego przeciągniemy tasmy które będziemy chcieli skrócić.

 

A teraz pomysł - może byście wykonali przeciwdeszczowe pokrowce ochronne na plecaki. Co prawda na rynku turystycznym jest ich dużo, ale mało które mają kolory maskujące. A tak można by zrobić je dodatkowo dwustronne:

leśno-zimowe

leśno-pustynne

 

i mniej sensowne zestawienia

wiosenno-jesienne

leśno-miejskie

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...