Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

GP jest inne. Ma GB v2. Komora hopa jest inna bo kulki podawane są z dołu. Magazynek też jest inny. Lufy są wymienne. Części wewnętrzne do GB PJ pasują ze zwykłego v2 od dowolnego M4. Gumka hopa to wielka zagadka, jednym wchodzi na stockową komorę, innym nie (moja po zmianie na Guardera miała 270fps), po wymianie na komore od CA problemy znikają. Nie wiem jak porównanie z resztą firm.

Link to post
Share on other sites

A&K/Specna Arms/PJ/CA - części kompatybilne między sobą wewnętrzne/zewnętrzne. Podobno zewnętrzne części do TOPa pasują, wewnętrzne nie wszystkie bo jest tam taki dziwne GB wsadzony (w TOPie). Krótko mówiąc jak coś jest do CA to pasuje do chińczyka.

 

G&P - z części zewnętrznych na pewno nie pasują lufy zewnętrzne (w g&P lufa nie ma systemu szybkiej wymiany, jest przykręcana do body), chwyt pistoletowy i cały moduł spustu, kolby powinny pasować (przynajmniej kolba teleskopowa, ta przerośnięta Mkowa, od G&P pasowała do mojego chińczyka). W środku siedzi GB V2 więc jego bebechy podchodzą do tych wymienionych wyżej, komora HU jest inna (taka jak w AUGu), bo jest inny system zasilania. Co za tym idzie magazynki nie są wymienne z rodziną CA.

 

Ares - ogólnie chyba z niczym specjalnie nie jest kompatybilny - jest cały praktycznie wykonany z ABSu (czy innego tworzywa), łącznie z GB. Kolba jest o połowę tańsza dlatego że jest wykonana z tworzywa (ma tylko metalowe wzmocnienia zatopione wewnątrz).

 

Guarder robi(ł) kilka akcesoriów do dwóch rodzin CA i G&P. Odpowiednie części powinny być opisane do czego pasują.

Link to post
Share on other sites

a gdzie jest przednie ucho zawieszenia? Bo nie mam instrukcji,a chciałabym podpiąć pas, który sobie uszyję ( z szelek Alice) jak należy... Z tyłu przetknę szeklę, a z przodu nie wiem gdzie złapać :< przy okazji - jaka bateria mieści się do przodu? I czy jest jakiś sposób, by się do baterii dostać bez odpinania lufy? Bo to chyba robi nieszczelności między lufą/hopem i tak dalej, prawda?

Link to post
Share on other sites

W m249 pas z przodu podpinasz np. do pierwszego otworu (licząc od bloku gazowego) w komorze zamkowej.

 

Przykład: yhst-89887447921587_2133_53894892.jpg

 

Aby dostać się do baterii bez zdejmowania lufy musisz zdjąć łoże. Ciągniesz w dół koniec od strony gniazda magazynka, aż wyskoczy z zatrzasku.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Chciał bym ściągnąć cały zespół muszki z lufy ale po odkręceniu jednego miniaturowego imbusa dalej siedzi na lufie i nie da się go za żadne skarby świata ściągnąć (minimalnie idzie nim poruszyć w lewo i prawo). Ma ktoś pojęcie jak to ustrojstwo ściągnąć ?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Pytanie do serwisantów i osób, które na m249 od P&J/A&K/SpecnaArms zjadły zęby.

Lufa: Madbull 6,03 BP VII, komora CA, gumka systema, zestaw Bore up CA, zębatki Systema TU, Silnik Systema Magnum, popychacz element, Szkielet gearboxa stock, łożyska stock, antyreversal Stock, Batka firefox Lipo 7,4 V 33c

475-480fps, ROf 15 k/s.

 

Problem:

Duży rozrzut: kulki latają góra-dół, lewo-prawo (loteria)

 

Próba rozwiązania problemu:

Lufy: Madbull 6,03 BP VII, systema 6,04, Guarder 6,02, G&G 6,05 i wiele innych no-name

Gumki: CA stock, KA niebieska, Guarder silikonowa przeźroczysta, Madbull czarna-przeźroczysta, G&G zielona, JBU czarna, Systema silikonowa

Dystansery: wszelakiej maści dystansery. Od seryjnych po wkłady do długopisu i custom (własne pomysły -może opatentuje :icon_biggrin: )

Komora: Nowa CA, Stcok P&J/A&K, CA od innej repliki, Stock od innej repliki.

 

Lufa zewnętrzna odkręcona, wewnętrzna ustabilizowana. Po wykluczeniu zespołu lufy-komory-gumki (sprawdzeniu też w innej replice), przyjrzałem się całemu gearboxowi. I nic nie stwierdziłem. Następnie wstawiłem cały gearbox od innej repliki(CA, oraz SpecnArms) i wszystko grało ( strzelało pięknie równo-prosto). No to wymieniłem głowica cylindra i dysze od Guardera. Problem pozostał.

 

I teraz moje pytanie. Co dalej? Ten sprzęt spędza mi sen z powiek :bialaflaga: Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Link to post
Share on other sites

Po tym jak wyczerpałem pomysły z częściami zabrałem się właśnie za ustawienie gearboxa w body. Ustawiałem gearboxa, gniazdo komory, komorę z lufą na wszelki sposoby i nic. Odkręciłem chwyt pistoletowy, włożyłem gearboxa bez silnika i kręciłem zębatkami, patrząc jak pracuje dysza. Chyba musiałby to ktoś zobaczyć na żywo. Myślę, że jest to jakiś mały szczególik, który mi umyka.

 

A co miałem próbować ze sprężynami czy innymi tłokami? Wstawiałem m100 no-name, m120-m130 guardera. tłok tam siedzi wzmocniony systemy.

Link to post
Share on other sites

Do minimca pasuje bore up od v2 czy od v3 ?

Szukalem w temacie i nie znalazlem.

 

Od V2.

 

Witam

Czy mogę prosić o zdjęcia mechanizmu zwalniający lufę. Bo kupiłem prosiaka który ma tą część wymontowaną. Posiadam wszystko do zmontowania tego mechanizmu czyli dźwignię, takie małe okrągłe cuś i sprężynkę. Poratujecie?

 

Powinieneś mieć dźwignię z małą rolką, sprężynkę, kołek i pierścień osadczy (czyli to małe okrągłe cuś). Umieszczasz dźwignię na swoim miejscu (przypuszczam że wiesz gdzie powinna być), umieszczasz sprężynkę tak aby jej dłuższy koniec wszedł w otwór w elemencie do którego montuje się lufę i klapę. Jak spojrzysz od przodu (tzn od wylotu lufy na ten element) to zobaczysz otwór w który musisz trafić. Jak już to złożysz to umieszczasz od lewej strony (dalej patrząc od wylotu lufy) kołek tak aby trafić nim w otwory w dźwigni oraz w "oczko" sprężyny. "Małe okrągłe cuś" natykasz na kołek w miejscu gdzie ma on taki rowek. Blokuje się tym kołek aby nie wypadł. Jakbyś nie dawał rady tego złożyć, pisz, pomogę lub w ostateczności Ci to złożę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...