Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sprężynę wkładam przed samym strzelaniem, wyjmuję od razu po imprezie, przed schowaniem do pokrowca. Każda moje replika przechodzi przegląd raz na pół roku, nawet jak jej nie używam.

Dzieki za odpowiedz. Akurat dopiero zaczynam z kmem i nie wiem co ile powniem sprawdzać czy bebechy całe.

Link to post
Share on other sites

Generalnie przeglądy powinny zależeć od eksploatacji. Po pewnym czasie ze swoją świnką będziesz już na ucho oceniał kulturę pracy. Ja swoją replikę rozbieram raz w miesiącu, bo palec mam ciężki i lubię długie serie.

 

Co do tłoka, głowic i zębatek to nie musisz specjalnie silić się na droższe i lepsze części. Jeśli zostaną dobrze zamontowane i skalibrowane (podkładkowanie, AOE, ustawienia silnika) wytrzymają długo, a ich strata nie będzie bolesna dla portfela - w tej gałęzi ersoftu trzeba mieć na uwadze ich zużycie.

Te bardziej precyzyjne, jak dysza, silnik czy komora kupuj jak najlepsze. Tak jak już wspomniałem najważniejszy będzie dobry montaż i opieka nad mechanizmem. Moja giwera działa już od okrągłego roku bez wymiany żadnego elementu - co jakiś czas po prostu poprawiam całą kalibrację i zgranie. Ostatnią rzeczą jaka padła był popychacz dyszy... około 150 tysięcy strzałów temu.

A... gumki lubią się zużywać, nie potrzebujesz takiej za 60 zł - zwykła, byle dobrze dopasowana do komory wystarczy.

Edited by Dustok
Link to post
Share on other sites

Jak miałem świnię (krótko bo krótko), siałem srogo (5k kulasów na spotkanie to było ekonomiczne granie) to miałem Systemę, z castorur jest najlepsza (a miałem próbkę prawie wszystkich luf dostępnych na rynku od stocków po Edgy i PDI robione na moje indywidualne zamówienie), dobrze łyka tanie kulki i gwarantuje niezłe skupienie. Jeśli chcesz sypać srogo, to Promyk się nie kalkuluje, bo koszt kulek będzie astronomiczny.

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam w swoim m249 lufę stalową tzw pj z tg daje radę i lepsza od stock generalnie m249 ma służyć do zasypywania kompozytem więc trzeba przeanalizować koszty lufy i kulek do zasypywania pola wystarczą pj kulki w ilości wielu kilogramów to w tedy im lepsza precka tym lepsze kulki i koszty eksploatacji wzrastają co do małych boks to ich wykonanie jest takie jak dużych posiadałem box mały tg pierwszej serii dawał radę ale szału nie było i kosztował w tedy niecałe 200 złotych przy cenie 300 lepiej już szukać czegoś lepszego.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...