Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] WARRIOR I (L96) [Well]


Recommended Posts

Cześć, witajcie.

 

Siedzę i myślę więc przy okazji napiszę co mnie trapi a może ktoś coś będzie wiedział :icon_wink:

 

Otóż bierzemy na warsztat taki oto zestaw:

- MB-01/08

- cały zespół cylindra PDI - sprężyna PDI 380% (600 fps +/-3)

- spust... PDI

- komora... PDI

- lufa, promyk 590mm

- gumka... no i tutaj mam od paru miesięcy problem.

 

Idealną gumką dla mnie jest oczywiście systema. Przy użyciu mało popularnych King Armsów 0,4 nie muszę się martwić o celność w kartkę A3 na odległości 90 metrów a kulka i tak leci dalej przekraczając zmierzony 104 metr jednak tam już trafienie to loteria. Obwinia się mnie za za duże wymagania względem replik ale no tak mam. Lecz ja nie o tym.

 

W niedzielę szlag mi trafił już 8 gumkę systemy. Czy może mi ktoś powiedzieć dlaczego kulka wchodząc do komory, podwija kołnierz i go wyrywa po czym blokuje się w lufie (chociaż powód zablokowania jest teraz oczywisty)? Od razu spieszę z wyjaśnieniem że na różnych kulkach (KA, Blaster, Guarder) i magazynkach. Nie ma reguły kiedy to się stanie. Po 20 strzałach czy po 100. Od pół roku próbuję to złożyć lecz jakieś fatum wisi nade mną od urodzenia i nie chce się odczepić. Ba, nawet ściągnąłem NOWĄ komorę żeby wyeliminować ewentualny defekt w konstrukcji jednak zacinki się zaczęły po 3 magazynkach.

 

Zapewne usłyszę: zmień gumkę/kulki. Jednak uparcie dążę do sprawności przy systemie bo nie widzę lepszego zamiennika.

Kolejną wskazówką jest że nie zawsze zacięcie kończy się zerwaniem kołnierza.

 

Chce ktoś podjąć wyzwanie?

Pozdrawiam.

 

A tak brzydko to wygląda...

Clipboard01.jpg

Edited by hartigan
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hmmm może to jakiś problem na lufie przez co system inaczej się układa? Ostatnio się mówi, że promyki od trony gumki HU są troszkę "gorzej" wykończone. Spróbuj dać inną lufę a jak nie toooo zmień gumkę na niebieskiego madbulla :D, tylko ona ma grubszy kołnierz i żebys nie miał jajec jak na systemie.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Też mam ten sam problem. Zamówiłem nie dawno lufe promyka 590mm i też sie zdarzają ciągłe zacinki. Po włożeniu starej lufy (też promyka tylko 500mm) problem zniknął. Co ciekawe po włożeniu tej lufy 590mm do SR25 nie ma problemu z zacinkami. Zamówiłem teraz lufe 595 PDI mam nadzieję że nie będzie występował ten sam problem co przy promyku.Gumka też systema.

Link to post
Share on other sites

Już ktoś tu wspominał o tym problemie, a i sam się spotkałem z tym - najpewniej odrobinę się zmieniła końcówka lufy w nowych egzemplarzach, gumka inaczej siedzi w tym konkretnym typie komory (PDI) i jest kłopot. Potwierdzała by to zresztą odp. powyżej.

 

Jak masz jeszcze jakieś gumki już lekko dziabnięte, to można na takiej spróbować odrobinę obciąć kołnierz, co spowoduje, że będzie on szerszy i zobaczyć co wtedy. Uszczelnienie i tak następuje na oringach komory, więc na szczelność to nie powinno mieć wpływu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cześć, mam takie pytanie czy mógłby mi ktoś zmierzyć łoże wariora? i podać wymiary(cm)...

 

- całkowita długość łoża

- długość samej kolby (od końca do rękojeści mniej wiecej)

- długość górnej części w którą wchodzi cały zamek+lufa

- szerokość

- wysokość... na początku

- wysokość od stopki rękojeści do góry

- wysokość kolby

- ŚREDNICA DZIURKI... NA PALEC (tej w kolbie)

 

Dodam zdjęcie z zaznaczonymi miejscami o które mi chodzi, wymiary potrzebne mi są bo chce zrobić sobie coś takiego z drzewa.

 

08911095122458770679.jpg

Edited by puszekxde
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie dotyczącej sprężyny, a mianowicie: jaką sprężynę kupić żeby moja replika generowała 600 fps? Nie chcę przekroczyć tej bariery ze względu na limity na strzelankach.

Moja replika wygenerowała 580 fps na bebechach:

- komora pdi

- precka promyka

- cylinder z głowicą od bart_a

- sprężyna z chińskiego zestawu (niby na 550 fps)

- stockowy tłok i prowadnica

 

Dzisiaj przyszedł mi tłok i prowadnica od bart_a i doszczelnienie będzie jeszcze lepsze, więc podejrzewam, że do 590-600 już bym miał, ALE sprężyna zarówno stockowa jak i chińska ma za małą średnicę i nie wchodzi na prowadnicę, stąd moje pytanie właśnie - jaką sprężynę kupić żeby pasowała do prowadnicy (9mm śr.) i generowała mi tą moc 600 fps?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Link to post
Share on other sites

Odnośnie zawijania gumek w komorze PDI na promykach to podam taką jedną ciekawostkę. Przed chwilą rozebrałem replikę do czyszczenia... moim oczom ukazała się skrócona gumka HU z iście chirurgiczną precyzją (cały kołnierz ucięło/wyrwało na równo).

Od ostatniego rozebrania gumka była cała, zacinek nie zaobserwowałem. Osiągi były takie same, bez zmian. Dlatego bardzo zdziwił mnie brakujący kołnierz gumki, który dosłownie wyparował nie dając o sobie znać.

Link to post
Share on other sites

To prawda, zależy jeszcze jakie M150 będzie na pokładzie, ale akurat egzemplarz Blacka znam. Ba, biźniacza replika z tego samego teamu.

 

Części Bart_a dają mniej fps niż to samo na LL z teflonem, ale lepiej niż aspro, dużo lepiej. Szczególnie jak chodzi o kulturę pracy. Wg mnie są warte uwagi, dla kogoś z średnim budżetem.

 

Blacku masz M160 przeca. Ale tak czy siak guarderowska może przekroczyć na częściach bart_a, przynajmniej póki się nie ubije, a to trwa.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Pewnie brak teflonowanego cylindra Black zmniejsza Ci fps :icon_wink:.

 

Pewnie ale nie tylko. Nawet z takim cylindrem powinno być więcej. Marcin2476 ma więcej na M160 (guardera) na cycku od bart_a.

 

Sprawdź szczelność dysza/komora, bo może tam tracisz fps. Ew. masz mega ciężki tłok, nieszczelność na tłoku.. no ale nie wiem jakie rozwiązania stosuje NEO.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...