Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [KWA]


Recommended Posts

Kisciu, jakbyś poczytał temat chociaż trochę to byś wiedział czemu to taka "pro" replika i znalazł powód słabych osiągów zaraz po kupnie. Jak długo jest prosto z pudła?

 

No i jeszcze co do zasięgu i skupienia - w tej replice wymienisz gumkę i lufę na jakiegoś Promyka po czym masz osiągi jak co niektórzy wymieniając połowę GB. Siłowo znowu wystarczy tak naprawdę tylko tłok, ostatecznie głowica tłoka i spokojnie M130 przyjmie(co daje jakieś 500fps...). Jeszcze jakieś pytania?:d

Edited by piotrekltk
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wracając do silnika, u mnie też się grzał z niewiadomego wtedy dla mnie powodu, lecz zauważyłem, że jedna z dwóch sprężynek w górnej części silnika, która dociska kawałek miedzianego drutu jest strasznie zgięta, prawie złamana i źle założona.

 

Założyłem nową (miałem stary zepsuty silnik chiński) i wszystko wróciło do normy :)

Link to post
Share on other sites

Ktoś strzelał juz poniżej -11 ? Szkielet cały?:D

Taaak, znalazł się "odważny" :P

Wszystko w pełni sprawne, replika stockowa :)

Dla uściślenia, strzelanka 5 godzinna, jednakże szczególnie zimno było przez pierwsze dwie godziny, potem zbiło do -6 z tego co wiem.

Edited by _Mnich_
Link to post
Share on other sites

Problem z silnikiem został rozwiązany, teraz ciągła seria z 2-3 low capów nie jest dla niego problemem, prawdopodobnie przyczyną była duża liczba przejściówek w kablach, teraz już silnik się nie grzeje ...

 

 

 

 

 

 

 

UWAGA ! Temat przeczyszczony. Śmiecisz na własną odpowiedzialność,

J.

Link to post
Share on other sites

Ok, mam nadzieję, że nie uznacie tego za śmietnik. Zamieściłem jedną z tych informacji jeszcze w innym temacie, ale to nie powinno mieć znaczenia. Myślę, że jest to przydatna wiedza dla tych którzy szukają dobrego LiPo mieszczącego się w kolbę SF KWA M4 RIS czy SR-10( LMT Defender 16 CQB ). Dzisiaj doszła mi replika i chciałem przedewszystkim powiedzieć, że naprawdę już po wyjęciu z pudełka robi wrażenie. Po podłączeniu LiPo.. totalny odlot. Czyściłem gumkę hop up i w sumie nie bardzo było z czego, trochę usmarowana, ale bez przesady, zobaczymy po jakiejś strzelance jak to będzie. Teraz trochę info:

 

1. Idealnie(dosłownie) pasujące LiPo w dekielek kolby SF to DualSky 7.4 45C 1750mAh, można je bez większych problemów kupić w kilku modelarskich sklepach na necie. Jedyny problem to lipne stockowe kable których nijak nie można ułożyć, ale jutro się tym zajmę, bo nowe kable już czekają. Kolba działa od 2 poziomu do 5. Poniżej kilka potwierdzających zdjęć:

 

 

2.jpg

1.jpg

3.jpg

 

 

2. Kolejna rzecz to luzująca się muszka w przyrządach free floating(SR-10 / Defender 16 CQB). Wystarczy tylko dać cienką podkładkę sprężynującą pod śrubę(oraz najlepiej trochę smaru na gwint, bo jest totalnie suchy aż popiskuje przy dokręcaniu). Dzięki temu jesteśmy w stanie całość mocniej skręcić i nie ma prawa samo się poluzować.

 

Zdjęcia:

 

4.jpg

5.jpg

 

Są jeszcze duperele typu minimalnie poluzowany RIS z przodu, wystarczyło dokręcić. Generalnie warto trochę pomacać przed użytkowaniem:p Jedyne co mi się nie podoba to latająca kolba, wiem, że to SF i musi być luźna żeby była możliwość regulacji, ale uważam, że mogli to zaplanować na miarę swojego GB. To chyba najgorzej wyglądająca/wykończona część w tej replice(mimo, że wcale nie wygląda tragicznie). Podsumowując.. jestem zachwycony!;)

 

Teraz tylko czekam na Systemę Energy, kilka dupereli do zmiany kabli i będzie zabawa.

 

 

P.S. Ktoś swego czasu miał też problem z złamaniem jej. Wystarczy trochę pomyśleć, raz pociągnąć i jest. Raczej nie ma czego zepsuć, ale też nie szarpać się na siłę. Wszystko bardzo fajnie, płynnie, sprawnie.

Edited by piotrekltk
Link to post
Share on other sites

Żeby "złamać" replikę bez zbędnej szarpaniny wystarczy zwolnić napiętą sprężynę oddając jeden strzał na ogniu pojedynczym

 

Gwoli ścisłości, najlepiej oddać jeden strzał na semi, ale na baterii 7,4. Spotkałem się z sytuacją, gdy znajomy musiał pożyczyć baterię, bo na jego 11,1 zwalniało sprężynę po czym jednak trochę ją napinało co uniemożliwiało "złamanie" repliki. Nie wiem jak to wytłumaczyć językiem technicznym, bo się na tym nie znam, ale na mój prosty rozum to to działa w ten sposób. Jeśli się mylę, proszę aby mnie poprawić. Pozdrawiam!

Edited by Cainzoned
Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

I mam pierwszy problem z moją M'ką :<

Nie wiem co robić, jak pewnie wiecie upper receiver składa się z 3 części - 2 boczne i szyna. Ostatnio złapał lekki luz na szynie, a atrapa suwadła lubi się zaciąć teraz. Nie mam pomysłu jak to naprawić.

Link to post
Share on other sites

Zwykły plastikowy magazynek bębnowy, żadne cudo. ;) Wewnątrz koszmarnej jakości.

 

A kształt wejścia ma jak zwykły plastikowy low/mid od boyi/p&j, więc jeśli one pasują, to ten bęben też.

 

Ja w swojej KWA zauważyłem dość dużą wadę konstrukcyjną(przynajmniej dla mnie) - GB skręcany jest na blacho-wkręty ze stali utwardzanej. Na szczęście idzie to nagwintować na M3 bez większego problemu:)

Link to post
Share on other sites

Witam, wczoraj przyszedł mój egzemplarz emki KWA/LMT wersja z tą krótsza lufą zamawiana w asgshopie. Pomiar FPS, który dostałem wraz z replika wskazuje wartości od 348 do 351FPS a na stronie produktu jest napisane ze replika ma około 400FPS, więc mnie mocno zdziwilo że w mojej jest o tyle mniej. Skąd może być taki wynik? Czy to że na gumce może być jeszcze smar ma wpływ na taki test?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...