Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Paul

Plecak medyczny (nie zawartość a sam plecak)

Recommended Posts

A z racji tego, że w kwestiach plecaków jestem zielony. Czy małe ILBE może być plecakiem medycznym ? Z tego co widziałem to raczej tam jakieś dziwne urządzenie z anteną trzymali.... Chyba,że po prostu Medic Pack jest i już.

Teoretycznie każdy plecak będzie medyczny jak zapakujesz do niego sprzęt medyczny, ale będzie to mało praktyczne i wygodne. Pogooglaj to zobaczysz jak to wygląda w praktyce - plecaki medyczne mają wiele małych przegródek na kilku panelach, czasem rozwijanych czase rozkładanych. Pogooglaj - jeden obraz służy za 1000 słów, a poza tym nie o tym ten wątek.

AAA !

Wujek Google nie jest w stanie mi pomóc :(

Wpisałem Medbak i nie znalazł mi polskiego sklepu który oferuje taki bajar :/

Wie ktoś gdzie można takie cos dostać ??

pozdrawiam

:( szkoda.

W ogóle straszna bieda jeśli chodzi o plecaki ( bez medykamentów ) to straszna lipa w Ojczyźnie :/

Ja szukam małego/średniego placaka medycznego i nic nie mogę znaleść.

Zostaje chyba kupić jakiś normalny plecak i przerobić, ale czego to w Polsce się nie przerobi ? :D

Wszyć kilka małych kieszonek i taśmą ściągającą obszyć wnętrze i mamy medyczny plecach handmade :D

Ja polecam zaglądnąć na poniższe strony.

Medline

trzypiora

Boxmed

Aaaa...takowe pytanie do Paula - świadkowi zdarzenia wystarczy apteczka pierwszej pomocy, w której powinny być rękawiczki, przylepiec, plaster, gaza, chusta trójkątna oraz parę bandaży, hehe no i instrukcja.

Zatem po co Ci aż plecak medyczny?

Pozdrawiam, Bubel.

Edited by Bubel4Fun

1. Moro Flecktarn -> ROTFL

2. To jest kopia Maxpedition Falcon. Dla mnie to EDC, nie nadaje się na apteczkę. Brak przegródek i elastycznych pętli.

Moro Flecktarn to skrót myślowy. Dla wielu ludzi korzystających z Allegro moro=kamuflaż

Co się tyczy zaś rozwiązań ta propozycja to rozwiązanie niskobudżetowe. Assault pack + ampulatorium (do środka). Pewnie że lepiej kupić plecak za 350 czy więcej który ma więcej zaszywek gumowych, siateczek i rozwijany panel z czerwonym krzyżem. Ale trzeba się liczyć z ceną x3.

Szczerze, to uszył bym sam panel z zaszywkami pod wymiar do środka plecaka, tylko nie mam maszyny do szycia. Za taką pierdołę trzeba płacić kilkadziesiąt złotych.

Ech, zawsze ten argument "bo dobre to drogie, lepiej kupić tanią kupę". Ja kupiłem Janysporta AP20 za 100 zł (nówkę), więc jak widać można. A nie zawsze tania proteza może zastąpić droższy odpowiednik. Nikt tu nie proponował STOMPa.