Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Smarowanie GB


Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja wykonuje smarowanie GB co 10tys kulek.

Rozkładam, wszystko dokładnie wycieram czystą białą szmatką.

I na:

-zębatki używam mixu - smaru to łożysk (na łozyska) i oleju do skrzyni biegów, bardzo fajna konsystencja

-dysza - sam smar

-głowica cylindra i o-ring głowicy tłoka - kapke oleju sylikonowego i kujawskiego :)

-do HU mam taki specyfik, bez nazwy, ale ładnie trzyma i szybko się dociera.

Śmiga rewelacyjnie.

Link to post
Share on other sites

Pytanie z serii głupich:

 

Użyłem smaru Łt43 do nasmarowania zębatek i nasunęło mi się takie pytanie... Czy on nadaje się też do materiałów sztucznych? Mam tłok Guardera i zastanawiam się czy posmarować zęby tłoka oraz zęby zębatki tłokowej naciągające tłok też Łt43 czy może teflonowym? Troche dużo kombinowania, wiem... ale wole zapytać, niż później żałować. A Łt43 do zębatek wcześniej nie używałem - więc pytam ;)

Link to post
Share on other sites

Ja smaru sylikonowo-teflonowego to szukałem najpierw po Castoramie, póżniej w skepach rowerowych i to w paru podobno jest, ale na składzie takowego nie mieli (tam to można kupić sam teflon). Smar znalazłem na Allegro u tego gościa:

http://www.allegro.pl/item357590402_smar_s...askosil_11.html (link podaje jeszcze raz)

Dalej już nie szukałem tylko u niego kupiłem.

Link to post
Share on other sites

Odnośnie smaru Łt43 i tłoka - nic się nie stanie. Teraz sobie przypomniałem, że rozbierając M4 BOYI z COG'a zębatki i tlok były posmarowane Łt43 i nic się nie działo. Ale i tak wróciłem do grafitowego. Zębatki pracują u mnie ciszej na grafitowym niż Łt43... A jako, że wcześniej używałem grafitowego i nie narzekałem - to po co to zmieniać? :)

Link to post
Share on other sites

Z tymi na bazie silikonu ogólnie jest problem, ale są do dostania czasami w sklepach typu Ciastorama, czy inne motoryzacyjne. Locktite ma takie smary też, ale to kosztuje straszny szmal najczęściej, ale za jakość się płaci niestety.

Link to post
Share on other sites

Niestety w Liroju Merlinie nie mieli specjalnie pojęcia co to jest smar silikonowy :< Natomiast w sklepie ogólnomechanicznym upolowałem smar silikonowy f-my Technicoll, coś takiego:

 

http://www.behap.pl/technicoll/silikony/smar_silikonowy.htm

 

Kosztował 9.80

 

Gęsty, bardziej na pewno niż łt 4s3. Usuwam więc łt z tłoka i nakładam ten. Czy na zębatki również będzie lepszy ten silikonowy?

Edited by michalll
Link to post
Share on other sites

Ja używam do tłoka od jakiegoś czasu tego smaru: Sleek Lube i działa rewelacyjnie. Jest to smar z rodziny Molykote i od wielu lat używany jest do smarowania markerów paintballowych gdzie pracują oringi. Swoją konsystencją i kolorem jest taki sam jak smar do tłoków Systema sprzedawany w małych pudełeczkach wielkości kapsla, porównywałem go optycznie ze smarem kupionym w jednym z renomowanych Polskich sklepów asg.

Edited by Kacper_ol
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

A ja ze względu że nie ma innych tematów z tego typu. Dorzucam pytanie co do mechanizmu pistoletu gazowe i jego smarowania.

 

Posiadam Colta M1911A1 TM i chciałbym się Was zapytać czy mogę go przesmarować smarem w spreyu. Na opakowaniu piszę że jest nietoksyczny, bezwonny i bezbarwnym środkiem smarującym o podwyższonej gęstości. Jest antyelektrostatyczny i ułatwia poślizg. Zapobiega sklejaniu się i zatarciu elementów. Smaruje tworząc czystą i nie twardniejącą warstwę poślizgową.

Produkt wg naklejki może być stosowany do elementów gumowych, z tworzyw sztucznych i wszelkich metali.

 

Wiem że inna bajka jest z GB elektryka wiec chyba takim wynalazkiem mogę z psikać wnętrze gaziaka ??

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Gaziaka możesz przesmarować rzadkim silikonem w spray'u - zresztą gaziaki powinny smarować się same olejem dodawanym go GG, ale zwykle to nie wystarcza ;)

 

Uważaj tylko na HU, jak przesadzisz ze smarowaniem gumki HU, to 3 magazynki wywalisz zanim kulki zacznie podkręcać ;)

 

 

Lepszy jest smar, olejek od biedy ujdzie...

 

Ten jest ok:

http://www.behap.pl/technicoll/silikony/smar_silikonowy.htm

 

 

Ja używałem tego wynalazku na M130 przez pół roku i śladów zużycia nie widzę - ogólnie to podkradłem go ojcu - w motoryzacji jest używany do smarowania łożysk i wszystkiego co się da.

 

Też polecam ;)

Link to post
Share on other sites

GG może smarować drogę, na której pracuje, ale nie nasmaruje np. prowadnic zamka i innych części mechanicznych tego typu. Olejek silikonowy jest do tego bardzo dobry. Trzeba tylko pamiętać, aby gaziaka wcześniej wyczyścić ze starego smaru i syfu - niestety olejek łatwo zbiera kurz, pył i piasek.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Chodzi Ci o zęby? Ja na zębatki i zęby tłoka wale smar grafitowy, a na resztę, tj.(prowadnice na tłoku, w GB, pod dyszę, popychacz, łożyska i wszystko co zapomniałem ;) ). Jedynie uszczelkę głowicy tłoka traktuje ulgowo i połączenie cylinder-uszczelka traktuje sylikonem w sprey'u. Co do tego smaru wyżej, to ja go osobiście nie polecam- jest za gęsty i powoduje''opóźnienia''(być może ja trafiłem na inny-mój był chemicznie zagęszczany). ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Sprawa jest taka, dziś byłem w "Praktikerze" (czy jak to tam się pisze) i na dziale "auto" znalazłem dość fajny wybór specyfików do smarowania GB czyli

 

Smar:

Sylikonowy (pojemnik z dozownikiem 60 ml) 39,99

Grafitowy (jw.) ok 9 zł

Miedziowany (jw.) ok 9 zł. Nie wiem do czy przydałby się do czegoś w AS, jest na nim napisane, że dobry do styków.

Syntetyczny (jw.) 10 zł, czy taki się do czegoś przyda?

Uniwersalny 9 zł

 

Olej sylikonowy 11,99 (60ml pojemnik z dozownikiem)

Spray sylikonowy 8.99 300ml.

 

Na razie kupiłem tylko olej sylikonowy do lufy a do zębatek smar grafitowy. Do układu pneumatycznego mam kupić sylikonowy smar rozumiem? (cena zabójcza) czy jakiś inny się nada?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...