Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

Mendi, Twoje BBKing 0.43 również trzymają wymiar, czy już podjęły bunt niczym kobiety po ślubie? :icon_mrgreen:

BB 0,43 i 0,45 od nowości nie wchodziły w lufki 5,98mm, ale w 6,01 śmigają do dziś. Z tym, że ja dostałem próbki po 200sztuk.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jak zwykle bardzo obiecujące recenzje :P. Jeśli chodzi o test kulek w kubku z wodą, to mam troszkę wątpliwości. Z tego co zauważyłem, trzeba troszkę więcej czasu, aby kulasy spuchły, niż jedna noc w kubku z wodą. Nie mniej jednak, wszystko co opisali wygląda bardzo obiecująco.

 

Tak czy siak, koszt 1000 sztuk tych kulek to 11,50 funtów brytyjskich (ile funt teraz stoi? Chyba coś koło 6 zł.). Tak więc taka buteleczka będzie nas kosztować koło 70 zł za 1000 kulasów... Jeszcze koszt przesyłki do tego trzeba doliczyć.

Link to post
Share on other sites

Z tymi testami strzeleckimi też wychodzi różnie. Nie którzy mierzą dystans "na oko" i potem gadają niestworzone rzeczy. Poza tym Każdy ma inny sprzęt i wyniki tarczowe nie koniecznie odzwierciedlają jakość kulek. Poza jakością kulek występują takie zmienne jak:

- Lufa (długość, firma, średnica wew.)

- System hop up (Gumka, dystanser, komora, szczelność)

- Warunki atmosferyczne przeprowadzanego testu

- Nawet poweekendowe drżenie rąk ma znaczenie :P

Link to post
Share on other sites

" Our BBs are made to meet EU requirements. We dont add waste materials in our BBs to add more weight, which sometimes is the case. We can't tell which problems there are with other brands and what causes them... But ours never had the problem of swelling." odpowiedź tych ludków odnośnie "tych" kulek i ich puchnięcia :hahaha: czekam na pierwsze wieści jak spuchną :icon_biggrin:

Edited by sebolek
Link to post
Share on other sites

Potwierdzam... Też zakupiłem jakoś 2 tygodnie temu.

 

Zrobiłem mały test BB King'ów 0,43g. Oto wyniki:

 

Ilość kulek w teście - 30 sztuk.

 

Średnica (30 sztuk) - 5,95-5,97mm

 

Waga

1. 10 sztuk - 41.7g

2. 10 sztuk - 41.7g

3. 10 sztuk - 41.7g

SUMA 30 sztuk = 41.7g

 

Powierzchnia - Matowa, gładka, widoczne liczne skazy (głównie wgłębienia), materiał dość kruchy.

 

Test Wodny:

 

Po około tygodniu w wodzie każda kulka urosła od 0.01mm do 0.02mm.

 

Reasumując... Dajcie se spokój...

Link to post
Share on other sites

Rakiety poza tym, że są ogromne, to wyglądają ładnie. BBK jakością powierzchni przypomina bardziej bazarowy popkorn. Gdyby tylko zabarwić na żółto i sprzedawać w plastikowych granatach :D

 

Btw. Wyciągnąłem rakiety z kibelka. Dla porównania GG obok :)

 

165bcbb4cb4a12f04a8281814f6dc953.jpg

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

No to może obalać to mit, że kulki puchną akurat od wilgoci. Skoro moja kibelkowa partia nie napuchła bardziej niż ta składowana w normalnych warunkach

 

Przeto cały czas mówię że chodzi o powietrze, utleniają się i puchną. Jak by je w trakcie konfekcjonowania pokryć sylikonem czy cuś to jest szansa że by nie puchły, tylko trzeba by myć przed użyciem jeśli gumka by nie łapała ale to już dawno po ptokach...

Link to post
Share on other sites

Pytam serio czy wie bo to ustalił czy to takie przypuszczenie tylko jakich wiele w internecie :). Bo jeśli faktycznie to jest powodowane tlenem to wystarczy kulki przechowywać np pod powierzchnią smaru na codzień, wyjmować sobie 100szt i myć bezpośrednio przed strzelaniem. Lub trzymać w pojemniczku szczelnym w atmosferze przykładowo CO2. Natomiast jeśli to przypuszczenie to najpierw trzeba by ustalić jak jest faktycznie. Gra może być warta świeczki bo niektóre kulki lataja ok póki nie spuchną.

Link to post
Share on other sites

W powietrzu też jest wilgoć...

 

Np. żelazo nie rdzewieje w suchym powietrzu ani w wodzie pozbawionej tlenu... Analogicznie kulki mogłyby nie puchnąć w suchym powietrzu lub wodzie, w której nie ma rozpuszczonego tlenu.

 

W skrócie mówiąc życie nie jest takie proste. Trzeba by przeprowadzić miarodajny test, aby stwierdzić jaki czynnik powoduje puchnięcie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...