Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bodajże "pestki" były jednymi z pierwszych "snajperskich" białych kulek, niestety do niczego się nie nadawały... zresztą tyle czasu minęło a nadal nie ma dobrych, białych, ciężkich kulek.

 

U mnie jeszcze egzystują gdzieś w ciemnych zakamarkach, na tyłach bliżej nieokreślonych szuflad.

Link to post
Share on other sites

Ja w piątek byłem w lokalnym sklepie i rzuciłem pytanie: jakie macie najcięższe kulki. Byłem pewien, że standardowo usłyszę 0,25 a tu zonk. Sprzedawca mówi o 0,32 PJ. Drogie nie były a nie mam niczego w tej wadze to przygarnąłem paczuchę.

W paczce nie ma proszku. Postrzelałem nimi że wszystkich moich replik i mogę powiedzieć, że latają porównywalnie do guarderów 0,36. Nie miałem czasu na jakieś laboratoryjne testy.

Najgorzej jest zacinaniem w magazynkach. Tylko magi A&K do SWD podawały poprawnie. Kulki totalnie się zacinały w midach Boyi do mp5, Specna do m4 i pistoletowych do Colta Army i M9 kjw.

W SWD te kulki potrzebują dużo mniejszego nacisku gumki niż Gurdery i rakiety.

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

Mendi, zapewne to samo swego czasu było sprzedawane pod nazwą "pestki". Chyba capro to firmowało. Robili je chyba ze sprawsowanej mąki... Do dziś zastępują mi kredę krawiecką z powodzeniem.

 

Ale kto w 2016 pamięta jeszcze "pestki"...

Mam worek 2000bb pestek 0,3 grama, wykopany gdzieś na strychu. To nie jest to samo co p&j, nie ma proszku i są świetnie wykonane - bez szemrania przez 5,98mm przechodzą i latają bardzo ładnie, tyle że lekkie to to i max do 520fps się nadaje.

Link to post
Share on other sites

Nie mam żadnej snajpy teraz tylko ak 450 fps z "precka" pdi raven z płaskim dystanserem więc jedyne co sprawdzę to tak naprawdę zasięg celnosci to średnio :( 0.3 latają bardzo daleko a te jak się okaza za ciężkie to chętnie komuś odsprzedam

Link to post
Share on other sites

A co jeśli to spisek producentów kulek aby wyeliminować snajperstwo

 

Produkcja cięższych kulek jest bardziej skomplikowana jak w przypadku np 0,25 dlatego jak zauważyliście niektórzy producenci w ogóle ich nie produkują, albo zaprzestali produkować.

Tańsze polecałbym kupić razem z kilkoma osobami i szybko zużyć jeżeli po wyjęciu są względnie ok.

Edited by White1981
Link to post
Share on other sites

A co jeśli to spisek producentów kulek aby wyeliminować snajperstwo bo mało zużywamy ammo i chcą nas zmusić do kupienia AEGów? :o

Najpierw wycofano Degicon Straight, a teraz WSZYSTKO puchnie :icon_razz:

A Valkeny też puchną? Nie widziałem takiej informacji...

Link to post
Share on other sites

Wychodzi na to, ze wszystko co białe i cięższe niż 0,3g ma w sobie ten sam składnik powodujący puchnięcie. Prędzej czy później, ale wszystkie białe ciężkie rosną. Natomiast nie ma problemu z ciężkimi kulkami we wszelkich innych kolorach - w sensie nie rosną, kwestia jakości to już inna bajka.

 

Producenci snajperstwa nie wyeliminują, to zbyt abstrakcyjna teoria spiskowa. Jest sporo porządnych kulek 0,43g tyle, że czarnych. Wymagają dobrej znajomości obsług i swojej repliki, a wyregulować można na tle nieba lub czymś jasnym, ale można. I będziemy nie dość że strzelcami wyborowymi to na dodatek niewidzialni, niesłyszalni, na wpół legendarni super-nindża-assasin.

Link to post
Share on other sites

Wychodzi na to, ze wszystko co białe i cięższe niż 0,3g ma w sobie ten sam składnik powodujący puchnięcie. Prędzej czy później, ale wszystkie białe ciężkie rosną. Natomiast nie ma problemu z ciężkimi kulkami we wszelkich innych kolorach - w sensie nie rosną, kwestia jakości to już inna bajka.

 

Producenci snajperstwa nie wyeliminują, to zbyt abstrakcyjna teoria spiskowa. Jest sporo porządnych kulek 0,43g tyle, że czarnych. Wymagają dobrej znajomości obsług i swojej repliki, a wyregulować można na tle nieba lub czymś jasnym, ale można. I będziemy nie dość że strzelcami wyborowymi to na dodatek niewidzialni, niesłyszalni, na wpół legendarni super-nindża-assasin.

 

Po czym koleś który oberwie od Ciebie ze 100 metrów stwierdzi, że musnęła go gałąź :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...