Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

Z kilku źródeł wiem że ze względu na zmiany w przepisach eu zmieniono mieszankę i dali coś co reaguje z powietrzem. Niestety kulki trzeba zabezpieczać już w trakcie produkcji lub pakować próżniowo po 100 sztuk. Po zakupie można jedynie próbować zabezpieczać przed dalszym puchnięciem ale swoją dawkę utleniacza już dostały.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Skoro rakiety radośnie rosną w firmowym, zgrzanym opakowaniu, to faktycznie nie chodzi o wilgoć, a o utlenianie.

 

Nawet jak są zamknięte fabrycznie w stuprocentowo szczelnym worku to i tak znajduje się tam powietrze (a w powietrzu z fabryki i tlen i wilgoć - potencjalni winowajcy puchnięcia).

 

Można się tylko modlić, że producenci zaczną kiedyś stosować tworzywo o odpowiedniej gęstości, które nie puchnie w powietrzu (aka "niepuchcian plastiku" :icon_wink: ).

 

A tak trzeba kupować jak najnowsze serie, które dopiero co zostały wyprodukowane i pakować je próżniowo. Ciekawe tylko czy próżnia możliwa do uzyskania metodami dostępnymi dla przeciętnego Kowalskiego będzie wystarczająca, aby zahamować puchnięcie. Bo próżnia próżni nie równa.

Link to post
Share on other sites

Jak by od razu po polerce były wrzucane w zalewę to pewnie miało by to sens. Niestety nie mam zielonego pojęcia jak wygląda struktura tych kulek w mikro skali. Możliwe że są dość porowate i jak raz dostaną powietrza/pary wodnej to już niestety zaczyna się reakcja i kombinowanie tylko może ją spowolnić.

Link to post
Share on other sites

Tego to nikt Ci dokładnie nie powie żeby nie zdradzać sekretu a proporcje robią swoje. Niby większość stali ma identyczny skład chemiczny i różnią się promilami a mimo to w części noży KT jest nietknięta przez rok a w innych po tygodniu już urosła mimo że nie używana i prosi się o ostrzenie. Zresztą nawet idealne dobranie proporcji po badaniu spektrometrem nie wróży sukcesu bo sam proces wytwarzania i łączenia mieszanki ma kolosalne znaczenie.

Nie wykluczam że mieszanka była dobra bo nadal mam pierwsze ciężkie rakiety 0.43 w pomarańczowo czerwonych torebkach i jakoś nie rosną, tfu tfu tfu, tylko w pewnym momencie ktoś poszedł na łatwiznę żeby skrócić czas produkcji lub parafrazując klasyka "ktoś walił gruchę do głównego zbiornika" i mamy tego teraz efekty.

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Przepuściłem właśnie przez promyka wszystkie rakiety pro 0,43 jakie miałem. Zostały potem zważone. Test zaliczyło 445g kulek. Odpadu jest 95g. Odrzucałem również kulki, które wyraźnie wolniej turlały się przez lufę.

Wersja platinium nie zdaje testu w wagomiarach 0,36 i 0,45. Wygląda na to, że generalnie seria professional jest z innego tworzywa. Różnica nie jest tylko w obróbce.

Link to post
Share on other sites

7.02, wrzuciłem w magi kulki 0,43g rockets pro, takie co przeszły jakiś miesiąc temu przez lufę 6,00. Wystrzeliłem na spotkaniu półtorej magazynka i zapomniałem opróżnić midy po strzelance. W zeszłą sobotę (13.02) chciałem przestrzelać replikę przed niedzielą i.... qpa. Kulki poza workiem spuchły i nie nadają się do precek.

Link to post
Share on other sites

Ja robię dodatkowy przesiew przed strzelanką. Na razie nie ma tragedii. Biorąc pod uwagę dostępność ciężkich kulek to 20% strat można odpuścić. Ciekawe ile odpadnie w dalszym czasie.

 

Czasem się zastanawiam, czy nie sprawić sobie promyka 6,20. Sporo "wypasionych" kulek przeszło by przez tą lufę :icon_smile:.

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

Ok to teraz konkretnie :icon_smile: Dzisiaj muszę zakupić jakieś kulasy do mojej "Jadzi" żeby 21 móc się wybrać na całkiem sporą imprezę tu w Bydgoszczy. Moich Valkenów zostało mi może na 1,5 maga :( Z tego co wyczytałem ostatnio to najpewniejsze w chwili obecnej są białe bb 0,36. Przy mojej sprężynie M210 na bank będą szalały na lewo i prawo. Czy ktoś wie jak te kulasy będą się zachowywać przy sprężynie m170?? (przy m170 wychodzi około 600-620 FPS'ów). Czy 0,4 bb białe są w miarę czy sobie odpuścić?? Muszę coś pilnie kupić bo nie będę miał czym się załadować a nie chciałbym kupić szrotu żeby rozwalić moją ukochaną PDI :(

Czekam na info i z góry dziękuję.

Edited by Bartuce
Link to post
Share on other sites

Mamut, pytanko małe: Używasz jeszcze KA 0.4 szarych?

 

A co, na pewno nie oddam ;)

Latają tak se, niby nie ma pęcherzy a jak się trafią to malutkie i centralnie ale materiał/faktura wymaga miękkiej gumki.

Na cytadeli jeszcze są ale ostrzegam, że są miękkie i dysza może się odcisnąć jeśli jest ostra lub ciasno w komorze.

Link to post
Share on other sites

 

A co, na pewno nie oddam ;)

Latają tak se, niby nie ma pęcherzy a jak się trafią to malutkie i centralnie ale materiał/faktura wymaga miękkiej gumki.

Na cytadeli jeszcze są ale ostrzegam, że są miękkie i dysza może się odcisnąć jeśli jest ostra lub ciasno w komorze.

Miekksze od guarderow piaskowych/kakaowych ?

 

Tapniete z P8

 

 

Link to post
Share on other sites

O ile pamięć mnie nie myli to guardery kawa z mlekiem nie uginały się pod paznokciem :icon_wink:

Mendi musiał by potwierdzić bo chyba przemielił ich cały wagon...

 

Też mogę potwierdzić, bo Guardery to jedyne kulki, jakie łyka mój SWD od RS-a.

Pozostałe testowane kulki nawet nie chcą wychodzić z magazynków...

Link to post
Share on other sites

Mam tych guarderków jeszcze 2 słoiki (pakowane były w workach po 1 tyś, ale przesypałem je w słoiki po mb), nie da ich się odkształcić w palcach, no może paznokciem jak ktoś ma tipsy bojowe.... W magach i owszem - przy mocnym upchnięciu potrafią się miejscami delikatnie obetrzeć, a suwadłem można je zgnieść, ale ogólnie nigdy nie było z nimi problemu. Nie są jakieś cudownie precyzyjnie i nie leca po sznurku jak 0,43 czy 0,45g w czasach świetności, ale lepiej mi się n anich strzela niż na guarderach 0,36g.

Link to post
Share on other sites

Przyszły do mnie guradery 0,36 .... jestem w ciężkim szoku jak ładnie lecą :icon_eek2: nawet nie zmieniłem sprężyny na słabszą i wywaliłem cały magazynek. Ani jednej zacinki, wszystkie lecą w cel.... może nie jak po sznurku ale trajektoria prawie powtarzalna. Jeżeli sprawdzą się na najbliższej strzelance to się zaopatrzę w większą ilość... no i jest różnica cenowa :icon_smile: 1000szt za 40 a 1500 za 180 zł :icon_biggrin:(mowa o valkenach)

Edited by Bartuce
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...