Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czyli Specny 0,43 (grafitowe) latają najlepiej z wszystkich dostępnych kulek?

W zasadzie tak, a przynajmniej najbardziej powtarzalnie i nie mają tendencji do puchnięcia. Aczkolwiek raz zdarzyły mi się na nich zacinki - podczas strzelanki w deszczu, przy niskiej temp. jakby lepiły sie i blokowały w mokrej lufie pdi. ZMieniłem wtedy na specny 0,4g i te śmigały, choć już nie tak celnie.

Link to post
Share on other sites

Ja za to powiem o specnie 0,36g

 

M14 G&G na 603fps - kulki lecą celnie na 75m (strzelam w tarczę w formacie a3. Jednak powyżej tego zasięgu co 5-ta kulka skręca w losową stronę. Na 90m da się trafić, ale wtedy łupię drugą kulę dla poprawki.

 

Pierwszy zasięg mierzony przez geodetę, co do 90m to tak na szybko obliczone po wzroście. Chociaż jak pamięta może Lambert to mam z Blackiem raczej skłonność do zaniżania mierzonej odległości.

 

Niemniej nie są to kulki na tereny otwarte - podatne na wiatr. W dolinach czy zalesionych terenach można z nich strzelać. Są odpowiednie do systemów HP czy AEG ze względu na szybszą możliwość wystrzelenia drugiej kuli. Dodam, że ich nie przesiewałem... :icon_wink:. Ale to nie są kulki na milsima więc nie bawię się w to.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

0,36 lepiej latają przy mniejszych prędkościach. Zasięgu nie ma co oczekiwać takiego jak na 0,43, bo mniejsza masa to mniejszy pęd. Opór powietrza masz ten sam a kulka szybciej wyraca energię. Cudów nie ma, cięższą kulką dalej ciśniesz.

Link to post
Share on other sites

Hmmm, zrobili paczki po 1000, zmienili opakowanie, wszystkie wagi 0.40 - 0.45 są niby białe no i cena poszła w górę.

Trochę zalatuje mi to puchnącą tematyką typu - pierwsza seria miodzio, kolejne kaszana...

Edited by Fenr1r
Link to post
Share on other sites

...a druga połowa już kupuje, bo może się okazać, że po testach już ich nie będzie :icon_smile:.

Klasyka :P

Mam zamówione, aczkolwiek wątpię żeby na weekend doszły, a szkoda, bo będę z kumplem porównywał stabilność regów mc i empire, więc strzelania z wioseł trochę będzie.

Link to post
Share on other sites

około 2.5 godziny testów na strzelnicy, specny 0.45 oraz novritsch 0.46. Nowricze leciały po prostu pięknie, rozmiar wszystkich kulek dokładnie taki sam, odchyłek w wadze nie było, poza jedną jedyną, lekko ukruszoną sztuką - miała 0.45. Specny z kolei wykazały nieciekawy rozrzut w kwestii rozmiaru i wagi - po około 45 metrach nieładny ,,kwiatek''. Słabo to wygląda i zdecydowanie nie polecam specn 0.45, ciekawe jak się mają lżejsze odmiany.

[edyta]

rozrzut wagowy specn wachał się między o.41 a 0.46

losowych kilka sztuk: 0.44, 0.42, 0.45, 0.46, 0.45, 0.41, 0.42

Edited by TNTx2
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...