Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tekst był i znikł, miał złe podlinkowania to chłopaki pewnie do poprawki cofnęli.

Guarderki 0,36g są biedne przecież, gdy jeszcze nie spuchną to tor lotu jest niestabilny. Specny lataja ciut lepiej, ale to najlepiej było by sprawdzić na konkretnej replice.

 

Wczoraj postrzelałem z m15 CA z pdiks na pokładzie, na lufie promyka, komorze prowin i gumie fioletowej promyka, prała na kulkach 0,40g specny aż miło. 0,4g latały jakby ciut stabilniej niż z mojego wiosła.

Link to post
Share on other sites

Wszyscy szukają dobrych niepuchnących kulek >0,4g w jasnych barwach. A co tymi czarnymi lub ciemnymi? Ktoś testował czarne Guadery czy Valkeny?

Oczywiście, są świetne... tylko tyle, że nie wiadomo gdzie lecą. W zasadzie idzie skalibrować replikę na tle jasnej tarczy, sciany czy nieba, ale w przypadku jasnych cały czas widzisz tor lotu kulki i w razie czego dokorygujesz na bieżąco. Przy czarnych o ewentualnym rozstrojeniu dowiesz się przy kolejnej kalibracji.

Link to post
Share on other sites

już wiem: Dragon DCH330 :icon_biggrin: Replikę brałem z Taiwangun (wg specyfikacji testują na xcortech - wyniki z raportu pokrywały się z pomiarami z Dragona :icon_biggrin: to tak na marginesie :icon_biggrin:).

 

Sam porównywałem to chrono z chrono Schooting Chrony z drukarką, które jest uważane za czołówkę i wyniki pokrywały się +,- 3fps

Podroby Xcortech'a, których jest masa na rynku pokazywały średnio 20fps mniej.

Co do kulek SA 0,28 (replika 480fps) nie zauważam różnicy między G&G. Lecą tak samo daleko i tak samo celnie. Zostaję przy G&G ponieważ wolę wydać 1-3zł więcej na strzelance, a mieć pewność, że mam dobrą amunicję i wraz z otwarciem kolejnego worka nic się nie zmieni.

Edited by White1981
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj sobie postrzelałem z kulek: Specna 0.4, Madbull 0.4, Shootone 0.36 oraz Shootone 0.43. Ze wszystkich tych kulek specny leciały najlepiej, bardzo przewidywalne strzały, byłem naprawdę zaskoczony. Strzelanie na zmierzone 70 metrów w cel wielkości kartki a4 nie sprawiało większych trudności, trafienia tak 50%, ale to tylko z powodu precki pdi raven, z czymś sensowniejszym na pewno skupienie by było lepsze ;)

Link to post
Share on other sites

Przeciez to zwykle lozyska sa. Znajdz sobie na allegro lozysko 5.956 metalowe. Waza wlasnie ok 0.9 grama. Strzelalem z tego, ale zaden hop up ci tego nie podkreci wiec kulka nawet przy 650 fps leciala na max 30 metrow. Jak chcesz mam jeszcze pare sztuk tego, aczkolwiek na alledrogo sa po 10 gr/sztuka. I sa na tyle twarde ze w trafianiu w karton czy cos mozna ich uzywa parokrotnie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Dzisiaj dopiero udało mi się odebrać paczkę z kulkami specna arms. Więc je zważyłem. Wyniki przedstawiały się następująco:

1) 0,414g

2) 0,415g

3) 0,415g

4) 0,415g

5) 0,415g

6) 0,414g

 

Każdy pomiar był robiony indywidualnie na losowej kulce ze słoika. Każda kulka była przenoszona pincetą aby nie

zakłócić pomiaru brudem z palców a przy takiej dokładności już to widać. Każda kula była również przykrywana osłoną aby żaden podmuch (mój oddech czy inny czynnik zewnętrzny nie miał wpływu na wagę) Niestety chwilowo nie mam dostępu do wagi z dokładnością do 0,0001 ale myślę, że jeden miligram powinien wystarczyć. Tak więc kulki jak widać trzymają granicę błędu rzędu 1 mg (przynajmniej te 6 które zważyłem) Ale jak na kulki 0,4 wynik 0,415 nie jest imponujący.

Dla porównania zważyłem też kilka kulek guardera 0,4 szarych i wyniki były następujące:

 

1) 0,399

2) 0,408

3) 0,397

4) 0,393

5) 0,393

6) 0,401

 

tutaj było gorzej z powtarzalnością wyników.

 

Niestety nie miałem przy sobie żadnych innych cięższych kulek a ważenie kulek 0,2 czy 0,25 wydało mi się bez sensu to nie zawracałem sobie tym głowy.

 

Z ciekawostek dodam, że jak kilka kulek guardera po ważeniu uciekło mi to zatrzymały się na magnesie przylegając do niego, zaintrygowany tym faktem, postanowiłem przyłożyć pod ten sam magnes kulki specna arms i tu nie było żadnej reakcji. obstawiam, że różnica w wagach ma związek z używanym "obciążnikiem" w kulkach. Tak czy inaczej tak przedstawiają się dane. trochę zajęło mi kupienie i sprawdzenie wagi kulek ale jak tylko to zrobiłem dzielę się wynikami.

Link to post
Share on other sites

Szare guardery mają wewnątrz opiłki, w sumie niemal wszystkie czarne i szare, ciężkie kulki je mają, więc nie dziwota, że magnes ciągnie.

Specny 0,4g próbowałem na kilku replikach wyborowych i niestety na wszystkich miały tendencje do losowego podkręcania. Za to 0,43g leciały jak po sznurku, aż do czasu gdy strzelałem w deszczu i we mgle. Od wilgoci w lufie 0,43g zaczęły się ciąć, podczas gdy 0,4 wylatywały normalnie.

Link to post
Share on other sites

Nie zrozumieliśmy się, specny 0,43g nie spuchły, nadal wesoło przelatują przez bbtester, ale w wilgotnej pdi mają tendencję do, hmm, jakby przyklejania się do powierzchni lufy. Gadałem o tym z Shamothem, miał podobne wnioski. Po wysuszeniu i wyczyszczeniu lufy jest wsio ok.

Link to post
Share on other sites

To wtedy są pokryte jakąś warstwą?

Jaką warstwą? Na prosty chłopski rozum: w suchej pdi śmigają świetnie, a przy zamoczonej pdi nie postrzelasz. Tak jakby woda wypełniała szczelinę pomiędzy kulką i ściankami lufy, a dodając do tego jakieś drobinki sypu - zacinka gotowa. Po kilku godzinach strzelania i łażenia w deszczu i we mgle dosyć ciężko utrzymać replikę i lufę w czystości. W promyku nie było takich cyrków, spcjalnie sprawdzałem u kumpla i w realiach coraz gorszych kulek snajperskich, coraz częściej myślę nad powrotem do promyka 590mm - kosztem ciut gorszego skupienia, oleję bbtester i będę sypał w lufę wszelki kompozyt (no może poza dumdum, pj i rakietami).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...