Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bartuce testowałeś już te Valkeny?

Dzisiaj skończyły mi się czerwone rakiety i nie mam czym strzelać, a nie wiem czy chcę się denerwować z czarnymi kulkami, które kosztują 200zł... Nie mam pojęcia co zrobić, czyżbym musiał odłożyć snajpe do czasu wyjścia nowej serii kulek 0,43?

 

Pierwsza partia wyciągnięta spod kwiatów w ogrodzie i przetestowana. Druga partia poleżakuje jeszcze tydzień :)

 

1) zaraz po kupieniu kulek poszedłem na wymianę kompozytu na naszą Bydgoską Saharę. Kulki lecą idealnie w linii prostej i mam wrażenie że trochę dalej niż czerwone rakiety 0,43. Odległości 60-80m lecą idealnie w cel (sylewtka człowieka). przy odległosci 90m 7-10 trafień - tu niestety trzeba wziąć poprawkę na moje SWD które jeszcze nie do końca jest skalibrowane.

 

2) po wyciągnięciu pierwszej partii z ogródka (2 tygodnie leżakowania), kulki nie spuchły, nie zacinają się. Lecą tak samo jak te z pierwszych testów. Idealnie prosto w cel przy odległosci 60-80m (10-10 trafień). Odległość 90m 6-10 trafień (nadal karabin nie do końca skalibrowany)

 

3) drugą partię wyciągam w ten weekend i przetestuję. Wrzuciłem też kilka szt do szklanki z wodą ... w sobotę wyciągnę i pomierze je jak tylko dorwę mikrometr.

 

Czarny kolor jest największym mankamentem tych kulek. Przed strzelanką wymagane są testy do ustawienia optyki itp. Totalnie ich w lesie nie widać. Ja wszystko ustawiam u siebie na podwórzu na tle białej ściany z suporeksu więc jeszcze jest to do przejścia.

Link to post
Share on other sites

Na szybkiego sprawdzałem te Madbulle 0,36 BIAŁE!!! Zakupione w SpecShop.pl. Powiem tak, na ok 60-70m z mojej SR25 550fps, lufa Guarder 650 6,02mm lecą dosłownie jak po sznurku idealnie w cel, zero odchyleń mimo bardzo delikatnego stabilnego wiatru. Jestem w szoku bo dawno tak dobrych nie miałem. Będę miał czas to sprawdzę je na dystansie 80-90m.

Link to post
Share on other sites

A ja dziś z ciekawości pomierzyłem kulasy, które miałem w pierwszym teście ciężkich kulek, w październiku 2014.

DS, WE, Guardery i kalashe trzymają deklarowany wymiar, za to pj 0,43 i dumdum 0,43 mają już po 7mm ;]

 

Mam 4k DD. Za rok będę miał najlepszą na rynku amunicję do 8mm. Albo... wysypię nimi ogród i za 25 lat będę miał kostkę brukową z DD.

 

Ja już chyba znalazłem kule dla siebie. 0.45g rokitsy. Po sznurku idealnie. A, że kupiłem ich kilku letni zapas:)... wybór okupiony pewnie z 10 gumami zniszczonymi przez puchnące i budzące serie białych kul.

 

 

Edit.

Chłopaki! Nie uwierzycie - DD 0,4g i 0,43g puchną zupełnie inaczej. Jutro dam zdjęcia.

 

0,4g mają obecnie 7mm... ale 0,43g są RÓWNEJ średnicy co zewnętrzna średnica lufy prometheusa. Przechowywane w tych samych warunkach. Zawsze zaglądałem do 0,4g jak puchną.. ale Mendi mnie zachęcił do pogrzebania głębiej w mojej szafie. Te kule to monstra.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

DD to nie kule... to draże kokosowe. Podejrzewam że tak napuchną, aż pękną i wyjdzie, że są częściowo biodegradowalne.

 

Również chwalę sobie rakiety 0,45g, mam ze 4 worki zachomikowane, z tym że trzeba je porządnie umyć przed strzelaniem.

Link to post
Share on other sites

To firma która wypuściła DUM DUM jeszcze istnieje ?

Raczej tak, ichnie produkty nie są złe, wielu znajomych używało ich kul 0,25g i byli zadowoleni. Poznałem też samych chłopaków z DumDuma i sprawiali wrażenie konkretnych i kumatych. W sumie pech taki, że zamówili z chin kule ze skrobią i obrandowali swoim logo. Chcięli dobrze, a wyszło jak zwykle...

Link to post
Share on other sites

https://www.dropbox....zJQjYIJnrRSYLAa

 

Porównanie 0,45g platinum (normalna wielkość), 0,40g DD i te wielgachne to 0,43g DD. Zobaczcie jak wypadają DD po włożeniu w koronę prometheusa :-0.

 

Co do innych produktów DD - nie wiem. Nie strzelam z takich, ale część znajomych chwali - chociaż to chyba nie info dla naszego działu. Wydają się więc ok, tylko walnęli się przy sprowadzaniu towaru.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

@Mikadorus

lep z tych kulek bałwanki i rób makietki na święta :icon_biggrin:

Ja się nie mogę zabrać jakoś do przetestowania BBkingów 0,43g. Może na weekendzie czas znajdę.

 

UP

Okazało się że nie mam 0,43 bbkinga, ale za to mam próbki 0,4g oraz 0,45g (z czerwono-pomarańczową nalepką).

Oddałem dziś rano po 30 strzałów, z ustawionymi 500fps na wylocie (na każdej wadze).

Powiem tak - miód malina. Są mniej szorstkie niż rakiety i dają lepszą powtarzalność strzałów niż na rakietach 0,43 i 0,45g. Zacinek na pdi 6,01 nie uświadczyłem.

Link to post
Share on other sites

@Mikadorus

lep z tych kulek bałwanki i rób makietki na święta :icon_biggrin:

Ja się nie mogę zabrać jakoś do przetestowania BBkingów 0,43g. Może na weekendzie czas znajdę.

 

UP

Okazało się że nie mam 0,43 bbkinga, ale za to mam próbki 0,4g oraz 0,45g (z czerwono-pomarańczową nalepką).

Oddałem dziś rano po 30 strzałów, z ustawionymi 500fps na wylocie (na każdej wadze).

Powiem tak - miód malina. Są mniej szorstkie niż rakiety i dają lepszą powtarzalność strzałów niż na rakietach 0,43 i 0,45g. Zacinek na pdi 6,01 nie uświadczyłem.

 

 

Czytam ten post 3-ci raz i nadal nie wiem jakiej firmy masz te kulki z ta czerwono-pomaranczowa nalepka... :D Tez bbking ? Ja mialem na testy bbkinga 0.45 i nie dosc ze waga mialy duzo mniej niz deklarowana to srednica nie wchodzila do lufy

Link to post
Share on other sites

Mam dokładnie te

BB-King-bullets-45g-2000pcs-1.jpg

również 0,4 oraz 0,32g, tyle że mniej kulek jest w opakowaniu i na etykiecie dopisek SAMPLE. Waga 0,45g to faktycznie raczej 0,44g z haczkiem, ale latają pięknie.

 

Pamiętacie moje pudełeczko z kulkami z październikowego testu? Oto ono wczoraj:

20150816_220550.jpg

Od lewej: WE 0,43g; PJ 0,43g; DS 0,43g; Kalashe 0,43g oraz DumDum 0,43g.

 

I nie, to nie jest fotomontaż, ani dziwna perspektywa:

20150816_220604.jpg

 

Kulasy PJ i DD mają powyżej 7mm, a DD 0,4g w innym opakowaniu maja po 6,5mm.

Wesoło.

Link to post
Share on other sites

Pytanie tylko, gdzie można dostać te 0,45? Bo udało mi się znaleźć wyłącznie 0,43.

Tadaaaaaa

http://airsoftpro.cz...roducts_id=3429

a skoro u nich są, to Deltashop może je ściągnąć na zamówienie.

Pytania 2 za to mi się cisną:

- czy próbki z IWA są tej samej jakości co seryjne kulki?

- czy i po jakim ewentualnie czasie, bbkingi puchną? (ja nie wiem, bo woreczki rozdziewiczyłem w sobotę)

Link to post
Share on other sites

Dziś przyszły do mnie Rocketsy 0.4g HG Professional. Pudełko szczelnie zamknięte, otwieram. Nie chcą wejść do lufy 6.05mm G&P. Mierzę - 6,01-6,03 mm.

 

Szkoda gadać... Póki co chyba tylko Valkeny będą sensownym wyborem, jeszcze nikt na nie narzekał, nie licząc ich koloru.

Link to post
Share on other sites

Ja wlasnie z deltashopu bralem te bbkingi .45 i byl problem ze srednica. Z tym ze u czechow pisze wyraznie ze to druga seria i potwierdzona srednica, ale jakos stracilem zaufanie do tej firmy, bo inne wagi np 0.4 pekaly same z siebie, no i producent tych kulek ma chyba zle skalibrowana wage, bo za kazdym razem waga jest o jakies 0,03 mniej wiec np zamiast wagi 0.4 bylo 0. 37 itd.. Mendi potrzymaj je gdzies na powietrzu, moze urosna i wtedy sie okaze czy warto w nie inwestowac.

 

Co do ludzi co nie moga znalezc zadnych kulek 0.4. Przeciez sa te guardery, juz daaaawno omawiane, swojego czasu jedyne jasne kulki z ciekzszych. Nie jest to jakos bardzo jasny szary, ale tez nie za ciemny wiec da sie dostrzec kulke, no i maja dobre parametry lotu i skupienie oraz wspolpraca z gumkami hop up i oczywiscie srednica. Gdybym mial mniej fps (obecnie ustawione 450 fps na kulce 0.45) to pewnie nadal bym ich uzywal.

 

http://deltashop.pl/p/256/980/guarder-kulki-bb-0-40g-1000szt--kulki-0-30g-kulki-i-gazy.html

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...