Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Strzelba M56 [Double Eagle / DE]


Recommended Posts

  • Replies 420
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam.

Jestem szczęśliwym posiadaczem wersji long z stałą kolbą, przerobionej na short bez kolby, w budynkach wymiata :icon_twisted: i sprzęt super używany sporadycznie więc nie ma co się psuć, na początku miałem z nim kłopoty z podawaniem tylko 3 kulek, ale dzięki poradnikowi jak rozebrać, po przesmarowaniu kłopot znikł.

Widziałem takiego shorta na http://www.militaria.pl/crosman/strzelba_asg_crosman_%28sass34p%29_p5301.xml i zastanawiałem jak to z tym jest Crosman sam produkuje, czy też tylko sygnuje swoim tytułem, orientuje się ktoś na forum, szukałem ale nie znalazłem informacji?

Bo jeśli moja replika od DE kiedyś wyzionie ducha to nie widzi mi się kupowanie TM, jakoś szkoda kasy biorąc pod uwagę zastosowanie niczym TM nie przebija właściwie.

A cena nawet nie taka zła ale DE były tańsze :maniak_smutny:

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Witam . Mam pytanko . Czy jest mozliwosc strzelania w tym shotgunie tylko 1 kulką? Bo cholera strzelajac 1 bb'sem jest masakrycznie celna i o wiele mocniejsza (przebija 2 scianki kartonu) lecz bardziej mi na tej celnosci zależy bo strzelając 3 to marne szanse na trafienie kogoś z 30 m ...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Niestety, hop-up w replice jest nieregulowany, a więc bez rozbierania repliki i wprowadzania własnych zmian nie da się zmienić toru lotu kulek, chyba że...

 

...Używasz nieodpowiednich kulek. Jaką wagę miały te, którymi strzelałeś? Minimum dla tej repliki to 0,2 grama, a w wielu egzemplarzach najlepiej sprawdzają się 0,23g. Jeśli mimo to będą podkręcane w górę - użyj 0,25g.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Swego czasu nówki po 100 chodziły ;).

 

Ogólnie ja bym raczej nie próbował wyciągnąć więcej jak 100-130 za taką replikę. Jakby nie patrzyć - jest używką. Jakby też nie patrzyć - obecnie niedostępna na rynku replika. Z tego powodu można ustalić własną cenę, co nie zmienia faktu, że policzenie sobie więcej jak 130 może być przez nabywcę traktowane jako wykorzystanie sytuacji (niedostępności repliki). Niby nic to nie szkodzi, ale jeśli chce się taką sprzedać komuś z własnego otoczenia, to można wtedy trochę nadszarpnąć zaufanie do siebie, a to niekiedy ważniejsze niż parę złotych. Dlatego ja na pewno nie przekroczyłbym 130 złotych, a nawet zmierzał z ceną troszkę w dół.

Link to post
Share on other sites

arend : zawsze można komuś lokalnie opchnąć,kto zaczyna . Czyż nie? :biggrin:

 

 

Nie chodziło mi o to że będzie ciężko sprzedać tylko że się będzie ciężko z nią rozstać.

Btw

Na aledrogo pojawiła się krótka m56 (bez kolby) za 100 złotych plus wysyłka.

radzę się szybko decydować bo długo nie poleży

Link to post
Share on other sites

96897339887904789183.jpg

 

Mój plan customa na bazie m56b (krótkiej):

-kolba od m4 z prowadnicą

-ładownica na shelle

-górna szyna

-jakiś tani koli

-jakaś porządna atrapa wyrzutnika łusek, być może przesuwana

 

Niestety szybko (albo w ogóle) nie zrealizuję tego projektu (bo kasa i czas lecą w m6), ale zostawiam jako inspirację dla innych :happy:

 

Mam tylko jeden problem - jak zamontować tę nieszczęsną prowadnicę!!?? Macie jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Z tego co się orientowałem, to sklep, w którym pracuję będzie miał wersję krótką bez kolby w okolicy 120 zł, a najdłuższą za około 170 złotych. Ale to się jeszcze zobaczy, bo ceny na razie nie są do końca ustalone, ale owszem - z tego co wiem, to można się tych replik znowu w Polsce spodziewać i ceny nie powinny zbytnio skoczyć do góry w stosunku do tego, jakie ostatnio były. Ale owszem, pewna podwyżka ich cen może mieć miejsce.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Przeprowadziłem mały test zasięgu skutecznego, replika to M56B (bez kolby)

Przyrządy celownicze stockowe

Odległości mierzone - są jak najbardziej wiarygodne!

Cel: kwadrat o boku 30cm

Kulki:

 

PJ 0.2g

Przy wzięciu poprawki na HU (obniżenie punktu celowania) niemal każdy strzał trafia w cel na 25 metrach

Na 30 metrach kulki lecą w kosmos - każda w inną stronę

Extreme Precision 0.23g

Sytuacja podobna jak na PeJotach - po wzięciu poprawki na zbyt mocny HU większość strzałów trafia w cel na 30 metrach

 

 

Ogółem, replika zdaje się wymagać cięższych kulek - po zwiększeniu masy zasięg skuteczny rośnie, a rozrzut spada. Niestety nie posiadam w chwili obecnej amunicji o masie 0.25g, więc nie jestem w stanie sprawdzić osiągów na takowych kulkach. 0.28g wydają mi się być za ciężkie do tak małej prędkości wylotowej.

 

Problemem w przypadku wersji bez kolby jest bardzo niskie umiejscowienie przyrządów celowniczych - gdyby do komory zamkowej zamontować szynę RIS, osadzić na niej kolimator i poprawnie go przystrzelać, jest wysoce prawdopodobne, że skuteczność repliki "w polu" znacznie by się poprawiła.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...