Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

Kolega zakupił sobie ostatnio w promocji G36 JG V2 z regulacją FPS. Ja osobiście z produktami JG nie miałem nigdy do czynienia więc zapytam znawców.

Co polecacie wymienić na start?

Gumka+Lufa to jasne.

Jak ma się sprawa z głowicą tłoka i cylindra, dyszą oraz samym tłokiem, czy opłaca się je wymienić?

Spring jaki go interesuje to sp120 guardera.

Z góry dziękuję za pomoc.

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dokładnie ja sam biegam z g36k a w niej tylko uszczelniona dysza protech, powymieniane oringi na strzykawke, precka 6.03 shs, guma systemy, wywalony bezpiecznik, kable niskooporowe, silnik z AK cymy i na kulkach 0.25 g&g zasięg skuteczny 55m całkowity coś koło 62m (tak mierzone dokładnie taśmą pomiarową). Kolega z Ak cymy 0.48 ma jakieś 5m więcej przy precce guardera i tejże gumie.

Więc stwierdzam że gietka jest wdzięcznym materiałem tylko trzeba chcieć się o nią się zatroszczyć :)

Co do bebechów na m120 można próbować jednemu się uda drugiemu nie..

Link to post
Share on other sites

Problem z selektorem, po wystrzeleniu serii jakby trochę selektor idzie w gore i blokuje spust, trzeba go palcem docisnąć do dołu aby znowu strzelić.

Który element selektora powinienem poprawić? (o ile da się to tak ocenić, dla mnie przy składaniu wyglądało wszystko ok)

Edited by John Petrucci
Link to post
Share on other sites

Lewe skrzydełko selektora powinno mieć pod sobą taki "dzyndzel" na sprężynie co pika przy przesuwaniu i on poniekąd blokuje selektor w żądanej pozycji. Ale na pewno to gdzieś już pisało.. poza tym to nie dział problem/serwis.

Link to post
Share on other sites

Lewe skrzydełko selektora powinno mieć pod sobą taki "dzyndzel" na sprężynie co pika przy przesuwaniu i on poniekąd blokuje selektor w żądanej pozycji. Ale na pewno to gdzieś już pisało.. poza tym to nie dział problem/serwis.

 

 

ah przepraszam faktycznie pomyliłem tematy :) Poproszę Moda o ewentualne przeniesienie.

Selektora samego w sobie nie rozkręcałem wiec dzyndzel jest na miejscu i tyka. ew mógł się przestawić o jeden ząbek ale wygląda na to ze po obu stronach jest tak samo. Selektor cofa się w chwili puszczania spustu, czasem blokuje spust od razu czasem po 2 - 3 seriach. Semi i auto działa normalnie. (na semi nic się nie pozestawia)

Link to post
Share on other sites

Jest to standardowe JG g36 poza kolorem, lunetka z risem i rozkładaną kolba w każdym siedzi to samo. Luneta w praktyce sie słabo sprawdza, co prawda u mnie obraz jest w miare ostry i rególacja działa ale w goglach nie da się z niej kożys i dodatkowo w ciemnych pomieszczeniach czy wieczorami nie zdaje egzaminu, potrzebna jej jest duza ilość światła. Dlatego ja zamontowałem sobie mały otwarty kolimatorek na niej i jest super. A trzeba też powiedzieć ze ta wersja ma bardzo wygodny chwyt transportowy to sie u mnie chwali. Ale jeśli kolor nie gra roli ja brał bym te g36 z najnowszej partii produkcyjnej co ma rególacje fps w prowadnicy sprężyny jest chyba na zbrojowni poczytaj opisy napewno w nim pisze ze ma, bo są różne wersje. No i oczywiście na start polecił bym Ci precke, gumke (systema energy) zielona g&g nie chce u mnie zbyt dobrze współpracować, uszczelnioną dysze (25,4mm) bo jg ma dłuższe niz inne g36 i oczywiscie batka lipo lub choćby 9.6nimh (reakcja bedzie dużo lepsza niz na 8,4).

A i taka sprawa jesli na 7.4lipo slabo bedzie ciągnąć winowajca jest silnik, wymiana na neodymowy daje spore efekty.

Pasujące lipo 7,4 to max 2200 turnigy Ja mam 1.8 (1800) 25-50C i mam minimalnie luzu na dobre ułożenie kabli a co do jej wydajności wystarcza w zupełności i to ze sporym zapasem.

Link to post
Share on other sites

Odradzam kolor. Widziałem toto na żywo. Jest oczojebna i widoczna z daleka. Jeśli nie nastawiasz się na malowanie repliki zaraz po wyjęciu z pudełka to lepiej kup sobie czarny. No chyba że masz zamiar strzelać się tylko na piaskowniach. ;)

 

Giety maluje się bardzo przyjemnie, bo mają plastikowe korpusy, które można łatwo rozebrać. Polecam malowanie.

Link to post
Share on other sites

Orientuje się ktoś, gdzie mogę kupić takielub podobnenaklejki z oznaczeniami do G36?

Od biedy ten airsoft global też może być, wysyłka nie jest jakaś zatrważająca.

 

Allegro się kłania jest tam multum firm robiących naklejki na zamówienie, ale ja bym wolał pójść w kierunku grawerki laserowej także są firmy które się tym zajmują i nie odpadnie.. :)

Link to post
Share on other sites

Jedyna racjonalna opcja według mnie to Low-cap (~50 kulków). Ja osobiście używam Boyi i dotychczas ani jeden mnie nie zawiódł (mam 8 sztuk). Jedyna rzecz która im się może przytrafić to urwanie uchwytu do mocowania magów ze sobą. I znowu- osobiście używam dwóch złączonych, a więc 4 zestawy. Oraz bez wyjątku czy sprawny czy połamany wszystkie kleję izolacją dla usztywnienia. Wygląda to elegancko i trzyma się nie do urwania. Do pomieszczenia podwójnego maga używam hamerykanckich ładownic od ichniej broni wsparcia, które można dostać w kolorze Olive Drab w sklepie http://sklep.fort.mil.pl/. Jedna ładownica potrafi pomieścić dwa zestawy magów, ma przegródkę po środku i dwie klapy na zatrzaski. Wszystko oczywiście w mole. Bardzo to cholerstwo odstaje od ciała- fakt- ale wyjmuje się z tego magi rewelacyjnie. Najlepiej montować toto po bokach ciała, żeby przód był wolny kiedy musisz paść na glebę albo się przeczołgać. Używam tego od kilku lat i lepszego rozwiązania nie znalazłem.

Link to post
Share on other sites

hmm no widzę te magi boyi w dobrej cenie :) Pytam o firmę ponieważ wczoraj spotkałem się z dziwna sytuacja. Mag hi-cap stock i hi-cap cymy wymagały 2 rożnych ostawień HU. na stockowym magu kręcił na 0 ostawieniu dobrze (po wymienie gumki z dystanserem tak używałem) a w cymie trzeba było ciut podkręcić, po ponownym zamontowaniu stocka kulki leciały za wysoko. Pomyślałem ze może komora się dociska lub jakaś nieszczelność robi.

Link to post
Share on other sites

Allegro się kłania jest tam multum firm robiących naklejki na zamówienie, ale ja bym wolał pójść w kierunku grawerki laserowej także są firmy które się tym zajmują i nie odpadnie.. :icon_smile:

Podejrzewam, że jest to lepsze wyjście, płacenie 40 dolarów za wysyłkę dolarowej naklejki to już trochę szaleństwo :D

Link to post
Share on other sites

Witam, mam problem z w/w gietą. Ostatnio majstrowałem w jednej. Założyłem sprężynę, która powinna dać mi ok 420 fps. Problem jest taki, że układ szczelny, jednak jest stock dysza i wiadomo tam są przedmuchy, ale nie wierzę, że replika miałaby skoki 40 fps. W zależności od gumki, fpsy różnie się wahały. Teraz wyciskam około 415 i spadają mi w miarę strzelania aż do 370. Nie byłbym zdziwiony, jednak właściciel twierdził, że kiedyś miała stabilne fps na tej samej dyszy (około 420 na nieubitej sprężynie). Replikę rozbierałem już multum razy i dalej to samo. Problem będzie w dyszy? Czy może w czymś innym? Jak tak to w czym? Ja już rozkładam ręce.

Edited by Johnnie Walker
Link to post
Share on other sites

Ogólnie każdy wariant z gumką jak zakładałem był bez teflonu i z. Chociaż nie jestem zwolennikiem tego typu rozwiązań czasem to "trochę" pomagało, a czasem psuło sprawę jeszcze bardziej. Póki co testowałem Systemę, Madbull niebieski, Promyk czerwony, G&G, stock LCT, stock Cyma (chyba), Guarder. Najlepszy efekt miałem na Cymie, bo aż było te stabilne 420-425. Jednak poduszka była zmasakrowana. No i teraz na G&G, ale z efektem jak opisałem wyżej. Spróbuję z inną dyszą, mam airsoftpro na stanie. Potem pokombinuję z innymi gietami (gniazdami na magazynki, itd). Jednak nadal liczę na jakieś dodatkowe pomysły.

 

EDIT:

 

Teraz fps spadły w ogóle do 375-380. Tym razem dostałem mid-cap zamiast hi-capa. Sprawa wygląda tak, że założyłem dyszę airsoftpro, ciut dłuższą i uszczelnioną. Mam strzykawkę na każdym połączeniu jak przykładam całą lufę z komorą i gumką do rozebranego i sprężam tłokiem. Efekt mam taki, że mam może 5 fps więcej. Cylinder jest odpowiedni w stosunku do lufy wew. Szkielet nie jest pęknięty. Jest sprężyna dociskająca komorę do czoła gearboxa. Jedyne dwa podejrzenia na chwilę obecną to minimalnie pęknięte gniazdo na magazynek przy pinie lub lufa wew (ta pseudoprecka madbulla). Jutro działam dalej.

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

A jak wygląda komora? może ma jakieś małe pęknięcie które w czasie strzelania się otwiera i powoduje nieszczelność. Popatrz też na zatrzask lufy wewnętrznej do komory (może wypycha lekko lufę z komory przy strzelaniu) zatrzask nie trzyma i stąd spadające fps a rożne gumki mają rożne grubości i jedna lepiej druga gorzej klinuje lufę w komorze. Ściągnij lufę zewnętrzną i ręcznie przyciśnij do komory lufę wewnętrzną (uciskaj jakbyś chciał ją wepchnąć/wsunąć do bloku) i tak zmierz fps.

Link to post
Share on other sites

Dostałem w łapy inne G36, które miało stabilne 440 fps. Wsadziłem sam GB do body pacjenta. Fpsy rzędu 430 były. Skończyło się na tym, że podmieniłem dysze, popychacz, sprężynę, nawet komory hop-up i gumki (bo te same były). Wyszło mi 415-425 fps. Replika poleżała kilkanaście godzin. Chronuje ponownie. 415 i spada do 400. Poddaję się. Jedyne czego nie podmieniłem to szkielet i część korpusu, w którą wchodzi szkielet GB z chwytem. Wkładałem cały GB pacjenta do korpusu dawcy. 380-390 fps i nie ma takich skoków i spadków fps im dłużej strzelam (Tutaj zaznaczam, że GB pacjenta ma cylinder typ 2 pod lufę 360mm, a replika dawcy lufę 590mm!!!).

 

Wnioski mam takie, że wpływu na to nie ma cały zespół lufy zew jak i wew. oraz to co odpowiada ze sprężanie powietrza. Problem leży gdzieś indziej. Tak na marginesie w GB pacjenta kombinowałem też z różnymi typami cylindrów aż po typ 0. Bez jakichś rewelacji.

Tak samo sprawa ma się z gniazdami na magazynki.

Edited by Johnnie Walker
Link to post
Share on other sites

Jak napisałem wyżej wcześniej bawiłem się innymi gumkami - bez rewelacji. A teraz podmieniłem gumki tego samego producenta od dawcy do pacjenta i też jakoś to nieszczególnie miało wpływ, było tak samo. Stany są OK, a jeszcze wyeliminowały to testy.

Edited by Johnnie Walker
Link to post
Share on other sites

Siemanko mam zamiar zakupić dla kumpla 608 JG. Planuje od razu wsadzić tam białą gumkę guardera (a raczej taiwan to zrobi) i teraz pytanie jaki adapter magów do m4 będzie pasował i podawał bez problemu? I jeszcze jakie midy i lowy podejdą do giety bez metod inwazyjnych?

Edited by Ardici
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...