Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nic nie piłuj ani nie kupuj - zamontuj starą komorę. Zmiana dyszy na krótszą tylko pogorszy sprawę.

 

Rikardo015, pomyśl chwilę. Podpowiedź - porównaj nowy tłok ze starym. A potem zastanów się, co mógłbyś przypiłować, żeby tłok nie chodził z takim oporem - wystarczy popatrzeć które części się ze sobą kontaktują.

Link to post
Share on other sites

Zanim wybierzesz co piłować radzę sprawdzić najpierw jakiś pewny tłok. Żeby się nie okazało, że będziesz musiał kupować tłoki SHS bo wyrobiłeś sobie szyny. Szczególnie irytujące może to być dla następnego właściciela, kupi sobie nowy tłok a tu przykra niespodzianka.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Kolego hellmans, szlifowanie tych prowadnic, aby pasował tłok SHS, to zbieraniem dziesiątych części milimetra. Uwierz mi że robiłem już tak kilkadziesiąt razy i jeszcze nie spotkałem się, żeby inny tłok niż SHS, nie pasował. Więc śmiało bez obaw można działać.

Link to post
Share on other sites

Hejka, ostatnio stałem się posiadaczem g36 w wersji c - fajna sztuka, po lekkim tuningu, i ogólnie wszystko ładnie poza jednym mankamentem - nie zawsze chyta kulki. Na początku podejrzewałem konwerter magów do m4, potem sam magazynek, ale po wielu testach okazało się, że owe są w porządku. Problemem okazał się gb. Szczelina, przez którą wpada kulka do przestrzeni między tłokiem a komorą hop-up nie zawsze jest na tyle duża, żeby kulka przez nią przeszła. Czasami kulki wpadają tam bez problemu, czasami potrzebny jest niewielki docisk który magazynek jest w stanie zapewnić, a czasami kulkę trzeba dość mocno wcisnąć (mówię stosunkowo do wielkości i ciężaru kulki), a wtedy zapewne gieta robi pusty strzał. Wiecie w czym może tkwić problem?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mógłby ktoś zapodać zdjęcia uszkodzonego bloku gazowego? Mój jest jeszcze cały jednak chciałbym go jakoś zabezpieczyć aby potem nie trzeba było wymieniać.

 

A jak ktoś zna gotowe patenty to z chęcią zobaczyłbym fotki.

Edited by Tiloren
Link to post
Share on other sites

Tak szczerze mówiąc, to nie wiem czy się da jakoś to zabezpieczyć. Jeśli nawet, to baterii nie będziesz w stanie włożyć w chwyt.

Najlepiej kupić jakiś inny, np. od Cymy do G36. Nie wiem jak to możliwe, by ten blok gazowy rozwalić, kumpel mi przywiózł replikę już z tą rozwaloną częścią w 2 miejsach. Ten ZnAl, to trzymał się jeszcze jako tako, dzięki temu plastikowi.

 

Jak chcesz zabezpieczyć, to po prostu nie rzucaj repliką, szanuj ją, nie narażaj na niebezpieczeństwa :)

 

 

Pozdrawiam Miszcz

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Niestety tłumik ma 40mm szerokości, więc będę musiał jakoś powiększyć.

 

Jeszcze mam pytanie odnoście adapterów magów do m4 od jg, czy u Was też tak magi latają jak by miały wypaść zaraz?

Gibają się na boki, ale nie wypadają. Podeślij meila na PW to wyśle ci fotki jak to wygląda - integralny tłumik w G36SD :).

Link to post
Share on other sites
Jeszcze mam pytanie odnoście adapterów magów do m4 od jg, czy u Was też tak magi latają jak by miały wypaść zaraz?

Zależy które. Szare boyi gibają się lekko na boki i najlepiej im taktycznie pierdyknąć od dołu, po każdym przeładowaniu, żeby nie wypadły jak w kiepskiej komedii :P

Link to post
Share on other sites

Adapter adapterowi nie jest równy, szczególnie tej samej firmy. Ja miałem od JG, BattleAxe i Classic Army. Więc napiszę, że nie miałem żadnych problemów z trzymaniem magazynka. Jedynie musiałe podpiłować kanał od strony dyszy, by kulki prawidłowo podawały. Jak jest problem, to albo używa się poxipolu do adaptera, aby magi były ciasno, albo izolacja na magazynki.

Rzecz może być taka, że ten bolec w adapterze, do trzymania za otwór maga, by nie wypadł, może jest za luźny lub za bardzo przetarty

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...