Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Wybaczcie kolejny post, ale nie mogę już edytować. Po podpowiedzi od dexterkrak zdemontowałem zamek i pogrzebałem trochę w rejonie tłoka i cylindra - generalnie poruszałem mechanizmem, podociskałem elementy i problem na razie przestał występować.

 

Nie wiem na jak długo - na razie gaz się nie wydostaje pod zamkiem, ale zobaczymy po wystrzeleniu kilku magazynków.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 870
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam

A teraz Ja chciałbym napisać parę słów o moim Glocku :) Kupiłem go parę dni temu, od znajomego, kupiony jakoś 1,5roku temu u Krakmanów, są oznaczenia :) Smarowany to on był ale nic pozatym, na dzień dobry dokupiłem do obydwóch magazynków nowe zawory dolne TMa na zbrojowni. Po konserwacji na dodatkowym magazynku przy dzisiejszej temperaturze powietrza wywalam 3-3,5Magazynka czyli jakieś 70bbs. Jest to mój pierwszy gaziak ale obstawiam, że jest to dość przyzwoity wynik ;) Z drugim magiem jest nieco gorzej, też oczywiście dostał nowy zaworek, ale spodem uciekał gaz, uszczelniłem go sylikonem, zostawiłem na noc. Rano po napełnieniu jest oczywiście o wiele lepiej niż przedtem, na pełnym naładowaniu wywalam 2,5 Maga więc jakieś 50bbs, nie wiem jak sytuacja będzie się miała gdy zostawie go na noc, teraz leży w wodzie i raz na jakiś czas mały bąbelek gazu ucieknie :)

 

Druga sprawa, góra maga nieco "odchodzi" przez co niekiedy przy strzelaniu zatnie się zamek, macie już może jakieś sposoby na to ?

 

Kolejna rzecz dotycząca samego pistoletu, Hop mokry więc niezbyt kręci ale ten blow-back rekompensuje wszystko ;) Super sprawa :D

Ogólnie po 3 dniach domowego użytkowania jestem zadowolony, zobaczymy co będzie dalej :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Miałem możliwość porównania R17 z CA17.

 

1) Magi od CA pasują do Army, ale nie na odwrót - CA wymaga "wyższej" uszczelki, tej przez którą gaz z maga dostaje się do repliki. Magi Army co prawda działają w CA, ale przy strzale chmura gazu ucieka na wszystkie strony. Może to kwestia egzemplarza magazynka, ale mój Army ma jakieś 1-1,5mm niższą uszczelkę wylotową niż w testowanym magu CA.

 

2) Blowback chyba minimalnie silniejszy w Army

 

3) Zamek w obu replikach przy powolnym opuszczeniu zacina się w połowie drogi

 

4) Lufa zew. w Army jest zacznie stabilniejsza - w CA przy cofniętym zamku ma duże luzy. Nie wiem czy to ten jednen model czy wszystkie.

 

CA miałem w ręku przez 10 minut, więc dużo więcej nie sprawdziłem. Generalnie wygląda na to, że części CA i Army są kompatybilne. Kumpel z teamu niedługo ma dostać właśnie CA17, więc pewnie zrobimy jakieś większe porównanie.

Link to post
Share on other sites

Nie mogę już edytować, a zapomniałem dodać - CA wizualnie nieznacznie odbiega od Army, aczkolwiek mi bardziej przypadł do gustu (kolor tworzywa, czarna matowa płytka z numerem seryjnym wygląda zdecydowanie lepiej), z tym że wymieniłbym zamek na ten z Army (CA nie ma oznaczeń - dla mnie minus). Lufa zewnętrzna w Army też ma luzy, ale mniejsze i jest z tworzywa (CA ma metalową), więc nie hałasuje tak jak w CA - mimo to wolałbym metalową.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witajcie. Mam niemały dylemat co do tej broni. Chciałbym sobie kupić co by nie było pierwszego gaziaka. Potrzebuję broni bocznej i moją uwagę zwrócił ten oto klocek.Teraz mam pytanie- czy jest to dobry wybór ja na pierwszego gaziaka? Czytałem wszystkie strony ale o tej nowej, 3 generacji jest mało. Za mało żeby coś wywnioskować. Więc drodzy posiadacze proszę was o opinie o 3 generacji r17 i czy warto go brać. A i jeszcze jedno. Jak wypada w porównaniu z glockiem kwa?

 

* Chodzi mi o tego ze srebrnym zamkiem ( wydaje mi się że czarne też są 3 gen)

Edited by Karpius
Link to post
Share on other sites

I tu jest dylemat. Bo jedni stwierdzą że tak inni że nie. Fakt mam tylko 2 generację więc się nie będę zbytnio mądralował ale jeżeli cała różnica między generacją 2 i 3 to ten suwany bezpieczik,to mogę polecić. Moje oba klocki 2 gen jeszcze mnie nie zawiodły. Inna sprawa z magami. Potrzebuja wymiany zaworków ładowania gazem (mam wrażenie że te fabryczne mają jakąś wadę produkcyjną). Magi do Meisterów mimo że zamienne z Army nie puszczają gazu a Armoskie na potęgę.

Problem ten występował we wszystkich 8 magach armowskich które posiadam.

 

ps

Glocki Maistera i Army bez problemy wchodzą w konwersję GCC Hera Arms

 

nie chce się ktoś pozbyć długich magów (50 kulkowych) standardu TM za uczciwą cenę (krótkie w Herze za szybko się kończą ;p

Edited by arend
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Mam tą 3 gen i powiem tak starła się kostka zwalniacza hmm ,,bijnika/iglicy" oraz starła się szyna i zamek nie wraca do przodu. Dzwoniłem do krakmanów i czekam na info meilowe. Będę opisywał co się z nim dzieje. Czy warto hmm raczej tak, ale jak się nie znasz na asg to bierz coś markowego za 500zł i się ciesz, chyba też tak zrobię :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

To i ja opowiem co ciekawego mi się wydarzyło podczas eksploatacji Gloczka.

 

Jakiś czas temu rozszczelnił mi się górny zawór w magazynku. Chciałem wymienić same uszczelki, ale nigdzie nie mogłem znaleść. Teoretycznie Glock od Army jest kopią Tokio Marui (poprawcie mnie, jeśli się mylę), więc kupiłem w jakimś sklepie internetowym (być może Capri...) cały zawór do modelu TM. No name. Okazał się za długi. Gwint pasuje, zawór się wkręca, ale za bardzo wystaje z magazynka, przez co ten młoteczek, co ma otwierać zawór maga nie ma na tyle rozpędu, żeby pokonać opór sprężyny i ciśnienia gazu. Więc wymieniłem uszczelki z nowego zaworu do tego starego. ;) Gloczek strzela.

 

Szyny, po których porusza się zamek mam ciągle w dobrym stanie. Widać że się wycierają, ale są porządnie nasmarowane silikonem i jak dotąd nie ma obaw, że w najbliższym czasie coś się urwie. Polecam zwykły ślusarski za 3zł, nie ten w szpraju za 15 ;). Starcza na lata i można go stosować do smarowania dowolnych metalowych i plastikowych mechanizmów.

Link to post
Share on other sites

Co do mojego klocka. Krakmani mają części zamienne, koszt takiej pierdoły to 15zł więc zamówiłem. Wczoraj nasmarowałem glocka od A do Z właśnie smarem ślusarskim :icon_biggrin:, maga silikonem. Rozciągnołem sprężynę powrotną, i zamek lepiej śmiga. W zamku podpiłowałem pewien element, zrobiłem tzw skocznię, pod ten klocek w którym znajduje się dysza itp po bokach włożyłem kartonik po bokach żeby go wyrównać bo latał. Teraz jest jak marzenie. Ale gaz się skończył i nie miałem jak go przestrzelać po zabiegach. Jak dorwę aparat to zrobię fotki moich modyfikacji.

 

P.S zgubiłem sprężynkę od tego klocka z tyłu w szkielecie broni. Za co ona odpowiada. Bo jak strzelilem 10 strzałów przed zabiegiem to za każdym przeładowaniem glock sam strzelił :icon_biggrin: potem już było normalnie, ale nie do końca bo zdarzały się puste strzały.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie a spotkał się ktoś z problemem zacięcia kulki przy ładowaniu? Ja przy próbie ładowania mam problem bo kulka blokuję się w dole lufy i nie chce "wskoczyć" do środka lufy. Nic nie wygląda na złamane i nie wiem co to może być. Kulki kupiłem 0,25 ale to chyba nie problem.

Link to post
Share on other sites

Mito wyglada na pękniętą część loading nozzle, prawdopodobnie pękła w miejscu gdzie kulki są dopychane do komory, jest to wystający kawałek plastiku...

 

Mito wyglada na pękniętą część loading nozzle, prawdopodobnie pękła w miejscu gdzie kulki są dopychane do komory, jest to wystający kawałek plastiku...

Link to post
Share on other sites

Potrzeba matką wynalazków :). Wtopiłem kawałek szpilki i obrobiłem poxipolem. Działa jak oryginał.

Niestety mam kolejny problem, strzela full auto bez żadnej kontroli, wiem że trzeba coś przypiłować z mechanizmu kurka i szukam instrukcji jak to zrobić.

Widziałem opisy w tym wątku ale nie przemawia to do mojej wyobraźni, więc jeśli ktoś byłby w stanie zamieścić zdjęcia to będę bardzo zadowolony.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dokładnie to jest to, teraz zauważyłem że nie ma kawałka plastiku. Można to gdzieś kupić czy to już złom jest?

Spytaj na taiwangunie, ja tam kupowałem i kosztowała ta część 15zł, nie mają jej w ofercie na sklepie a w serwisie!

 

Część od TM'ki będzie pasowała:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_133_227&products_id=5112&name=Guarder_-_Wzmocniony_cylinder_do_G17,_G26_-_Marui

 

 

Możliwe że ta podpasuje (o ile jest w systemie TM):

http://gunfire.pl/product-pol-1152194584-Uszczelniony-cylinder-gazowy-do-Glock-18.html

 

 

Jeśli nie chcesz wydawać w ogóle kasy to przy posiadaniu trochę zdolności manualnych naprawisz tą część:

 

-spinacz nagrzany na kuchence wtapiasz w miejsce tej wypustki (bądź małe wiertełko i klej)

-kawałek plastiku odpowiedni wymodelowany wklejasz na to miejsce i powinno trzymać

 

 

 

Powodzenia, klamka spokojnie jest do uratowania ^^

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Obczaiłem ten mechanizm i kategorycznie ODRADZAM ZAKUPU TEGO NIEWYPAŁU CHIŃSKIEJ MASÓWKI!!! Mimo iż 3 gen(*****prawda wszystko to samo) to poleciał cały mechanizm spustowy, a o dziwo mag cały. ODRADZAM

 

Ja natomiast odradzam używania wulgaryzmów na forum, nie musisz krzyczeć aby wyrazić niezadowolenie z repliki...

Chińska jest kontrola jakości i kupując taką repliką, trzeba mieć na uwadzę że trafisz na gorszy egzemplarz...

 

Pj

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...