Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Glocki Army mają tylko oznaczenia na zamku.

Na szkielecie są made in china.

Glock Meister (kopia też TM) ma pełne oznaczenia, także na dolnym szkielecie.

 

W górnym okienku:

"MADE INA AUSTRIA

GLOCK INC. SMYRNA. GA"

 

i

nr patentu na dolnym "okienku".

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites
  • Replies 870
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po przesmarowaniu glock działa bez zarzutu, ale pojawił się inny problem. Przejechałem nim po piachu i dość szybko się zaciął. Już wiem że musi być czyściutki, w przeciwieństwie do modeli elektrycznych, a przed użyciem należy umyć rączki. Domyślam się że dotyczy to znacznej większości gaziaków z ruchomym zamkiem, jednak nie to stanowi problem. Problemem jest to, że po rozłożeniu, wyczyszczeniu i przesmarowaniu, coś wyskoczyło i nie potrafię go złożyć... Nie jestem pewien czy wszystkie części znalazłem. Chodzi mi o dolną część leżącą na samym tyle, zbudowaną z kilku sprężynek i młoteczka (zwał jak zwał) który powoduje wyziew gazu z maga. W związku z tym proszę osoby które mają chwilę czasu wolnego, o zrobienie kilku zdjęć mechanizmowi (dokładniej z lewej i z prawej to, co chowa się do rękojeści) i wrzuceniu ich tutaj. Będę bardzo wdzięczny za pomoc :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Właśnie otrzymałem do dyspozycji R17, jest to model aktualnie sprzedawany u krakmanów. Pierwszy rzut oka - piękny glock. Na pudełku z tym egzemplarzem znajduje się informacja, że jest to trzecia generacja R17.

 

Po krótkich testach - nie ma problemów z cofającym się zamkiem - zawsze wraca do końca - nawet przy bardzo wolnym odciągnięciu go i swobodnym puszczeniu. Płytka z nr seryjnym (srebrna stal) - jest bezpiecznikiem. Natomiast zdziwiło mnie, że to co do tej pory we wszystkich replikach glocka widziałem jako bezpiecznik (mały dwustronny przełącznik między spustem a zamkiem) służy do zdejmowania zamka i nie pełni roli bezpiecznika).

 

Nie udało mi się za wiele postrzelać, bo butla z gazem którą posiadam (Ultrair, od speców) chyba jest walnięta. Ale na kilka oddanych strzałów - blow back działa świetnie.

 

Na razie jestem zachwycony i przekonany, że to jest klocek jakiego chce mieć.

Link to post
Share on other sites

:) w 18C cymy (AEP - zamek zdejmowało się naciskając blokadę na jego tylnej części) oraz w dwóch sprężynach (nie wiem jak zdejmowało się zamek), którymi się bawiłem to był bezpiecznik :P

 

Ale dobrze wiedzieć, że w R17 jest jak w ostrym :)

Link to post
Share on other sites

we wszystkich glockach, łącznie z ostrym, ta część właśnie do tego służy...

:wink:

 

Ciekawe masz informacje...

 

Glock nie ma jakichkolwiek zewnętrznych bezpieczników...

Replika asg w wykonaniu TM i jej kopie posiadają.

Więc nie wprowadzaj ludzi w błąd:

 

 

"Pistolety GLOCK nie posiadają zewnętrznych, wymagających obsługi bezpieczników. Proces zabezpieczenia broni odbywa się automatycznie, natomiast odbezpieczanie jest realizowane w miarę ściągania języka spustowego.

 

Pistolety GLOCK są wyposażone w trójstopniowy system zabezpieczania. W jego skład wchodzą:

- zewnętrzny bezpiecznik spustu,

- przednia blokada iglicy,

- tylna blokada iglicy.

 

Bezpiecznik spustowy stanowi dźwignia wbudowana w język spustowy i stale go blokująca. Uruchomienie spustu jest możliwe tylko po wciśnięciu dźwigni palcem ściągającym język spustowy.

Przednia blokada iglicy pod działaniem sprężyny blokuje kanał iglicy i tym samym uniemożliwia uderzenie iglicy w spłonkę naboju umieszczonego w komorze nabojowej."

Link to post
Share on other sites

Zamiast wyśmiewać to przeczytaj ze zrozumieniem. Nie wymaga to wielkich zdolności a zauważyłbyś o co chodzi, Klecor zrozumiał...

 

Nikogo nie wprowadzam w błąd pisząc że ta część służy do zdjęcia zamka, a wiem chociażby z wielokrotnego rozkładania ostrego Glocka jak i repliki KSC.

 

Pozdrawiam i na przyszłość więcej uwagi w czytaniu forum.

Edited by grnape
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam. Mój kumpel ma następujący problem:

 

Podczas naciskania spustu zamek cofa się bardzo słabo, albo nawet wcale. Magazynek jest w pełni naładowany, gaz do replik z metalowym zamkiem, wszystko przesmarowane itd. Ktoś ma jakieś pomysły o co może chodzić ??? Taki sam przypadek występuje jeszcze w kumpla Hi-Capie i M92F.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

yyy... zasadniczo w gaziakach nie ma tłoka, więc jej głowicy również. Chyba że konwersja. ;)

A nawet jeśli chodzi ci o ten ruchomy element, który popycha bb do komory i przez który płynie gaz podczas oddawania strzału, to jaką konkretnie uwagę na niego zwracać? Co masz na myśli?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam. Mam poważny problem z moim R17. W cylindrze znajduje się taki mały jakby "koreczek" za którym znajduje się sprężynka. I tu jest problem . Zacina się on w cylindrze powodując silny blow-back i zasięg skuteczny rzędu ~5m więc jest to poważny problem. Smarowałem go i nic to nie daje. Ciągle się blokuje! Sprężynka jest cała, nic nie jest uszkodzone (oprócz bloku w którym się to wszystko trzyma, jest wyłamany kawałek za cylindrem ale nic się wcześniej nie działo). Blokuje się bardzo mocno nawet po jednym strzale. Można go wypchnąć przez otwór w cylindrze ale znowu się blokuje.

PROSZĘ O POMOC!!!!!!

Link to post
Share on other sites

Wyciągnij dyszę- cylinder z gnata. Odkręć malutką śrubkę u góry (nie uszkodź jej). Wyciągnij flaki z cylindra czyli kolejno: blokadkę w którą wkręca się śrubka od środka, zaworek i sprężynę. Oglądnij czy się nic nie przestawiło, wytrzyj z nadmiaru smaru który jak mniemam tam władowałeś i zmontuj z powrotem.

Link to post
Share on other sites

A mi się zawór dolny maga uszkodził. Chciałem dokręcić i zepsułem :(

mam pytanie, czy zawór to jest dedykowany czy uniwersalny?

 

Zauważyłem, że zasięg bardzo zmalał, tak jakby gumką w ogólne nie podkręcała.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem zawór na taiwangun bo niby mówili, że dedykowany jest do Army.

Wkręciłem go i gaz cały ucieka, potem owinąłem gwint teflonem i to samo. Przez te wykręcanie i wkręcanie znowu łeb mi się wyrobił od śrubokręta. Wie ktoś jak zrobić, aby przestał uciekać gaz?

Wkurzyłem się bo kupiłem kaburę na platformie do niego, gaz i kulki, a tu dupa z strzelania ;/

Link to post
Share on other sites

Po ostatnim użytkowaniu klocka zauważyłem, że dość spora chmura gazu przy każdym strzale ucieka pod zamkiem i "zatrzymuje" się na dłoni. Czy w waszych R17 też tak jest? Bo zastanawia mnie czy coś się spieprzyło czy też może jak jest cieplej to ja zwróciłem uwagę na zimny gaz który pryska mi na rękę i to jest normalny objaw?

 

BTW. czy ktoś próbował używać magazynków do glocka CA?

Edited by Klecor
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...